CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: putubambu

Salahke kalau si isteri tu meminta...?

Reply #78 putubambu's post

saya setuju ngan putu memang kena berpada2 ...

hehehe sy plak rimas tengok spender biru si wifeorg tu cam tak kena gaya ngan nick dia...

Reply #80 supermod's post

wei.. tu pendapat aku ngan korang juga..
buat topik ni.. just nak tanya pendapat korang..

ape salahnya sesekali sembang pasal ni..
nak bagi kesedaran sikit..

(ko nak aku potong kredit ko 300 ke?:@ )

Originally posted by DecK at 20-11-2007 11:48 AM

dia nak main game kat tv plasma tu la losol .. hehehe .. aku takut tak sampai setahun jahanam tv tu

huh..tv kat rumah aku pun tunggu masa jek nak kong...
tu pun. .anak aku dah kasi hints2.. nak beli tv cam kat rumah Amir (kawan dia).. nak puas tengok..
rumah budak tu mmg tv cam yg bini ko nak tu le... RM6000++ gitu reganya..

aiseh.. main sedap mintak jek.. ingat mama ngan ayahnya cop duit ke ape...!

Reply #82 putubambu's post

takkanlah hensem cam aku ni ko nak potong -300...   

sikit-sikit dah le... -1 ke, -2 ke,

Originally posted by supermod at 20-11-2007 12:07 PM
takkanlah hensem cam aku ni ko nak potong -300...   

sikit-sikit dah le... -1 ke, -2 ke,

hensem?muahahhaa...
kalau ada iras2 dr. sheikh muzaffar tu takpe... boleh dipertimbangkilokatikan...

Reply #79 DecK's post

oo ye ke? aku kena tanam cita2 jugak ni.. ps3 n plasma.. pehtu laki aku mesti tarik muka 44 hari2.. ekekekekke...

Follow Us

Reply #86 LostSoul's post

pehtu pulakkan..
masuk pulak statistik.. bunuh diri pasal bini mintak tv plasma.. ekkekek

Reply #87 putubambu's post

tv plasma ni jarang pompuan mintak.. slalu laki mintak.. tv plasma n ps3, a winning combination.. whoaaa... menarikss..

aku pun suka gak tv plasma tu .. tapi aku suka yg sederhana .. janji ada tv nak tgk dah la .. game pun selalu main kat komputer .. budak kampung la katakan .. bagi aku still ok lagi kalau mintak tv plasma .. jgn dia minta banglo atau kereta baru dah la .. mau aku gadai bulu nanti

Originally posted by putubambu at 19-11-2007 03:17 PM
ish..keje dentist pun ada masaalah duit lagi ke?

Sebab masyarakat dah mula sedar, senyuman itu adalah satu sedekah, and wat better ways to lend yor smile dengan gigi yg penuh, sihat dan putih(thus penjagaan yg rapi).....tu sebab dentists hari ini lebih ramai yg menunggu clients dari clients tunggu dorang.

Manak dolu pakai Darlie?oral B...sekarang dah ubah pada Sensodyne for sensitip teeth(excellent choice).....macam promo jer eh....sori......

[ Last edited by  manakautau at 20-11-2007 03:00 PM ]

mintak tak salah , tapi pada pada la .. jgn la sampai membebankan suami .. suami ni sedaya upaya nak memenuhi kehendak isteri kerana nak kan isteri bahagia .. tapi ada lak sesetengah isteri amik kesempatan .. nak itu , nak ini .. ingat laki dia bukak jer mulut kuar berlian .. hehe .. tapi bila tang ajak main taknak lak si bini ni meminta .. laki lak nak kena minta ..

pendapat peribadi aku kenapa dlm alquran diterangkan bahawa laki ni ada 9 akal 1 nafsu dan pompuan ada 9 nafsu dan 1 akal ( betul ke ) .. 9 nafsu pompuan ni bkn la nafsu sex semata .. 9 nafsu tu maybe nafsu shopping , nafsu barang kemas , nafsu perabot baru , nafsu langsir hari raya , nafsu tak blh tgk org lain lebih dari dia dan lain lain la .. 1 akal ni maybe keupayaan berfikir tak sama mcm laki nyer pikir .. akal pompuan ni terhad ( minta maaf cakap ek ) .. tak blh berfikir secara logik .. lebih berfikir secara emosi .. tu sbb , aku kalau dulu cari keje taknak cari bos pompuan .. parah dibuatnya .. keupayaan berfikir kurang berbanding lelaki .. keupayaan membuat keputusan juga akan dikawal oleh faktor persekitaran ..

mcm laki lak , 1 nafsu jer .. bagi aku sendiri aku rasa 1 nafsu aku ialah nafsu sex .. aku tak bernafsu tgk perabot , barang kemas , langsir , cadar dan lain lain lagi .. aku lebih suka guna mana yg blh guna lagi .. duit nak beli benda alah tu semua baik aku simpan utk anak anak aku .. 9 akal lelaki ni byk cabang .. akal memimpin keluarga , akal menipu ( ini pun yer juga ) , akal mencari rezeki , akal agar keluarga bahagia dan mcm mcm akal lagi la .. tu sbb kenapa laki ni blh jadi imam , blh jadi wali dan blh jadi pewaris yg kuat ( dlm bab harta pusaka) ..

minta ampun kalau salah ayat .. jgn terasa ek .. ni berdasarkan pengalaman aku sendiri .. tak semua org sama mcm aku .. pendapat peribadi jer

Rate

1

Originally posted by LostSoul at 20-11-2007 12:56 PM
tv plasma ni jarang pompuan mintak.. slalu laki mintak.. tv plasma n ps3, a winning combination.. whoaaa... menarikss..

BTOL TU....wa tak mintak pun dapat plasma,... LCD pun dia bagi gak

wa mintak h/bag yg harganya rm40.90...dia kata no need!!

Reply #90 manakautau's post

hehehee...

Originally posted by DecK at 20-11-2007 02:40 PM
mau aku gadai bulu nanti .

ish..tak senonoh betul..

Reply #94 putubambu's post

jangan ingan lain putu .. hehehe .. bulu kambing kat belakang umah aku ni byk .. bulu ayam pun ada ..

Reply #95 DecK's post

akupun ingat cam putu ingatle.. pehtu aku pikir.. sapalaaaaaaaaaaaaaaaaa nak terima gadaian bulu org...

pada aku ... kalau suami mampu, apa lah salahnyerrr...
kalau suami tu tak mampu, jgn lah meminta2. ditakuti nanti suami tu tension lah pulak.... tak baik tauuuu...

kalau suami tu seorg yg bertggjwb, dia akan cuba berikan segala-galanya utk kebahagian keluarga dia juga.

maleh nak minta kat asben, sbb dah tau kemampuan dia.
kalo mintak karang, tak dpt sendiri gak yg sakit hati :re:

Originally posted by almari_buruk at 20-11-2007 01:11 AM
pompuan kan napsu tu lebih, semua asyik nak shopppinggg saja.. ingat suami cop duit kot

ello ingat semua bini mcm tu ker?
ade bini shopping barang sendiri pakai duit sendiri taw.

topik nie mengingatkan aku kat satu benda.

dulu masa memula kawin, aku penah ckp kat member baik aku (die belum kawen lagik masa tu)
aku ckp kat die, aku nak mintak laki aku belikan sofa dgn tv cabinet (kitorang takde benda nie lagik, yelah org baru kawen kan)
member baik aku tu ckp kat aku.

"apesal awak harap laki awak beli semua tu, lebih baik awak yg beli, so lagik byk barang yg awak beli kat rumah tu, nanti kalau ape2 jadik, byk barang awak yg punye".... so aku ada la termakan jugak dengan kata2 member baik aku tu, ade lew barang2 kat umah tu pakai duit aku dan aku punye

nota kaki tambahan: member baik aku yg kasik quote kat atas tu pun jenis "menanggung" bf die jugak...ihik ihik