CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: putubambu

Salahke kalau si isteri tu meminta...?

bercakap pasal lcd plasma ni kan....bebaru ni aku pi visit bapak sedara aku kat kedah nun.........

masuk2 rumah dia adalah sony 42 inci tu....anak aku cakap apa?

mummy this is what we call a real tv....aisehhhhhhhhhhhhhh....

aku jawab...if u want this....go to school, get good grade. get a good job, then u can get the real tv.....ok?

Bagi Rock tak salah kalau isteri tu meminta... cuma kena tau kemampuan suami.. lagipun klu tak mintak dgn suami, nak mintak dengan sapa lagi? Kalu mintak dgn org lain kang, lagi haru Sebagai suami isteri, mesti le dah tau kan.. berapa gaji suami, apa financial komitment suami setiap bulan, ada extra ke tak? So dari sini, dah boleh gauge samada dia mampu or not..

Macam hubby Rock, he is an accountant - translation - "berkira" - sebab as an accountant, he is very prudent, pikir pasal simpanan masa depan le, itu le ini le.. so kalau mintak barang yg bagi dia membazir, cam baju ke, handbag ke, kasut ke.. memang tak dapat.. esp. macam lelaki lain, dia tak paham kenapa org pompuan have to have more than 5 pairs of shoes, and different styles and colours handbags Tapi kalau Rock mintak something yg useful for the whole family, cam family holiday ke..then dia okay... janji Rock bookkan hotel, flight, buat itineraries mana tempat nak pergi... and tugas dia..satu je.. bayar bil Anything for the family..dia okay.. cam bila Rock minta beli rumah lagi satu kat Msia.. dia akan consider.. sebab tu utk family.. but not somethin for kepentingan Rock sendiri..

Sometimes, kalau Rock nak something cam jewellery ke.. klu dia cakap okay, tapi tak de budget bulan tu.. dia akan bagi jugak eventually.. cuma kena tunggu the right moment le.. tapi mesti dapat.. Kalu benda lain.. biasa Rock beli guna duit sendiri.. cam baju dia pun.. Rock belikan.. sebab dia ni masuk kedai 10 kali pun..belum tentu beli.. anything above

Tolong..

Originally posted by SleepyFish at 20-11-2007 11:57 AM
saya setuju ngan putu memang kena berpada2 ...

hehehe sy plak rimas tengok spender biru si wifeorg tu cam tak kena gaya ngan nick dia...

Tolong suruh dia tukar ke warna pink pulak.....

Originally posted by rockabebe at 20-11-2007 06:20 PM
Bagi Rock tak salah kalau isteri tu meminta... cuma kena tau kemampuan suami.. lagipun klu tak mintak dgn suami, nak mintak dengan sapa lagi? Kalu mintak dgn org lain kang, lagi haru Sebaga ...

hehehehe kita terbalik... i yg jd accountant kat rumah   tp bab duit i tak berkira sbb kami 2 org je anak takder lagi bila lagi nak pampered diri sendiri .. c200 kompressor rock? nice...nie jd keta dia sorang ke atau keta family?my hubby pula nak S Class tp I kena object la sbb besar sgt2

bagi aku...somi2 nie kengkadang manja sgt...despite eberibodi knows tat dah mmg tggjwb dia nk layan kerenah bini...dorang still nk kata bini menyusahkan...menyesakkan...mintak itulah..inilah...tp klu over mintak pon melampau gak aaaaaaa...pada2 lah..

kengkadang somi2 nie tang ego melangit tusss yg tak tahan.. tak bleh cakap pepe.. tak bleh mitak pepe... quit being a husbnd lah...if tats the case. seriously, ramai kaum somi zaman ni sbnrnya dah lupa apa tggjwb dorang pada bini...bini  keje ke.. tak ke...dorang lupa nk bg nafkah..ketenangan n keterujaan. semenya serah bulat2 pada bini. nak terlungkup.,. nak terlingkup..bantai ko lah.. sebab bini dah blaja tinggi2 konon2nyer....

itu juga sebab nyer ramai bini n somi kantoi ng cinta kt luar marriage dorang. sebab nobody really plays the reasonable part. as somi apa tgjwb dia. as bini apa tgjwb dia.. once dah kawin...seme cam berubah.. ada yg bertuah n ada yg tidak... institusi perkahwinan tu sndr dah jadik cam tadak makna... tadak pelindung. perkahwinan hanya sekadar berkongsi bumbung... apa kejadah kawin klu nak gitu... useless.

a lot of people tak paham yg dorang btaggjwb pada pasangan memasing. baik as bini or as hubby. klu nk suh bini jea sik bersabr... yang..u jgn mitak pepe.. abg tadak pitih. ''''''dont be a hubby'''''  as dorang nie sepatutnya anggap ini satu alasan tuk berusaha lebih...amik cabaran nie sbg satu langkah tuk mencipta idup baru.. mengadakan apa yg ekceli kita mampu. bukan menyerah semata2 pada ketidakmampuan.

just a maybe 4 me...kengkadang wonder... mmg betul yg kaum lelaki zaman sekarang makin punah..makin manja..makin mengada2...

bukan korang aaaa kot...jagn marah aku aaaaaaaaaaaaaa!!!!

Rate

1

betul..

Originally posted by shah_jehan at 20-11-2007 11:30 PM
bagi aku...somi2 nie kengkadang manja sgt...despite eberibodi knows tat dah mmg tggjwb dia nk layan kerenah bini...dorang still nk kata bini menyusahkan...menyesakkan...mintak itulah..inilah...tp ...

Betul..aku x terasa pun..

Follow Us
Originally posted by eva at 20-11-2007 09:04 AM

hehehehe kita terbalik... i yg jd accountant kat rumah   tp bab duit i tak berkira sbb kami 2 org je anak takder lagi bila lagi nak pampered diri sendiri .. c200 kompressor rock? nice.. ...

tadi tenguk brotherhood, watak tu nak jual bag LV tiruan ngan asli,
so me tanya laki me, ''B, nak bag tu boleh tak'',
laki me , 2 bijik ok ke... oklah tu ... laki me, kat mana kita boleh beli yang tiruan tu...

tak salah.... tapi kalau MEMINTA-MINTA memang salah :geram:

ha, bab meminta nih memang my big problem...

sejak kenal sampailah dah beranak pinak...emo tak tahu betul nak meminta , jadi cam satu masalah le pulak...bila tengok my cousin mintak itu ini dari suami senang je...bila tiba time emo, nak bukak mulut payah betul rasanya.....ending up, ku pendam je semua keinginan...

ini masalah semulajadi agaknya....or mungkin ego...tak to lah...rasa macam malu nak mintak2 barang kat suami (if untuk diri sendiri), kalo untuk anak2 pandai pulak .....

agaknya sebab itulah when hubby ada extra dia memang letih kalo nak tunggu emo mintak, dia sendiri bagi  - ikut suka dialah, jam ke, barang kemas ke, apa ke...(tapi selalunya emo tak berkenan  tapi dah orang bagi amek jelah )  Setiap kali nak mintak something in terms of material memang berat betul mulut nih nak bercakap, kalo mintak something yang non-material senang jek macam express je keluar....

agaknya emo jadi begini sebab didikan masa kecil kot...nak something, work for it....don't ask from people...so dah terbiasa, but sometimes memang teringin nak meminta-minta nih .  To me, suami nak bagi....amek, suami tak bagi, if nak something find a way to get it on  my own....kalo tak mampu, pendam jelah perasaan tu so lama2 hilang le ke'teringinan' tu....

takut emo tak meminta, minah lain plak pandai meminta-minta....kalo haku tahu siap le, satu shopping complex haku tuntut!!!

Reply #109 hemorion's post

bak sini no tepon laki ko hemo... sian lak aku baca post ko..
meh sini aku story mory kat laki ko tu...

kalau..

Originally posted by hemorion at 21-11-2007 01:37 AM

sejak kenal sampailah dah beranak pinak...emo tak tahu betul nak meminta , jadi cam satu masalah le pulak...bila tengok my cousin mintak itu ini  ...

Kalau u memang macam nih..bagus lah..sejuk hati dengar..

Originally posted by hemorion at 21-11-2007 01:37 AM

sejak kenal sampailah dah beranak pinak...emo tak tahu betul nak meminta , jadi cam satu masalah le pulak...bila tengok my cousin mintak itu ini  ...

perghh , bertuah laki ko dpt bini mcm ko .. tak reti meminta walaupun kat hati membuak buak nak kan sesuatu ..

meminta pada yg sayang
merajuk pada yg sudi

Originally posted by faraway at 21-11-2007 12:42 AM

tadi tenguk brotherhood, watak tu nak jual bag LV tiruan ngan asli,
so me tanya laki me, ''B, nak bag tu boleh tak'',
laki me , 2 bijik ok ke... oklah tu ... laki me, kat mana kita boleh ...

u mesti fancy yg asli dia awal2 nak beli yg tiruan sabo je la
lain kali demand yg lebih sket fara.. tp i bet ur husband kalau bleh bagi the whole world nie sure dia serah semua kat u kan

cuba la pulak lepas ni korang MINTA laki korang berikan korang seorg lagi madu .. kan best mcm tu ek .. bab benda benda mcm pakaian la itu la ini la blh lak mintak kat laki .. cuba mintak laki ko kawin sorang lagi kan bagus

Originally posted by DecK at 21-11-2007 09:39
cuba la pulak lepas ni korang MINTA laki korang berikan korang seorg lagi madu .. kan best mcm tu ek .. bab benda benda mcm pakaian la itu la ini la blh lak mintak kat laki .. cuba mintak laki ko ...

madu apa? madu lebah ka??? dah aku mintak dah ... dia kata dia tak mau ... aku jerk yg kena marah ... kuang kuang kuang ...

Reply #115 DecK's post

hahaha slalu nye itu PERMINTAAN SOMI kat isteri.. bukan permintaan isteri..

Reply #117 LostSoul's post

tu la masalah nyer losol .. cuba la ubah sket .. aku takut ada lak laki kata " awak ni meroyan ke " .. hehehe atau paling tepat " saya pantang dicabar " opsss

Originally posted by eva at 20-11-2007 08:15 PM
u mesti fancy yg asli dia awal2 nak beli yg tiruan sabo je la
lain kali demand yg lebih sket fara.. tp i bet ur husband kalau bleh bagi the whole world nie sure dia serah semua kat u kan

actually eva, me tak ingin beg ini, me gurau tanya aje
sebab ngusik laki me, lagipun me bukan jenis suka kendong handbag ni..
pegi shopping pun me selit debit#credit card dalam saku aje
atau tumpang dalam dompet laki me...
terukkan... lagipun elva, beg cuma beg aje bagi me,
asalkan me berkenan, boleh jadi murah atau mahal..
tapi mahal sangat tak dalah, baik duit tu buat melancong.

Originally posted by DecK at 21-11-2007 09:39 AM
cuba la pulak lepas ni korang MINTA laki korang berikan korang seorg lagi madu .. kan best mcm tu ek .. bab benda benda mcm pakaian la itu la ini la blh lak mintak kat laki .. cuba mintak laki ko ...

ekceli ni penah jadi kat aku masa aku belum kawinn...masa tu dekat nk kawin. nk jadi kisah...best fren aku pon suka kt hubby aku skang nie... so..mula22 aku ngalah..last2 aku ngan best fren aku ngalah..

so, aku juper lah ng hubby satu hari nie..aku kata kat dia"seang2 kawin lah dua2..saya tak kisah. ikut suka wak lah nk pilih sapa. "

skang ni br ku tau...hubby did consider my suggestion...dia pkir nanti mertua dia akn ckp apa..reception cemana+++++huahahaaah...

dia nk kawin lg? kawin lh.. bukan aku utk menghalang...tp jgn fooling around....aku takleh timer....