CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mawar-rose

Adik Iparku Yang Sengal

tuan rumah nye adik ipar sebijik plak mcm kak ipar aku yg piang itu...

karektor dan perangai dan kerjaya pun same....

Si N ni aku rasa memag suka cari pasal la. ada sekali tu lepas dorang gaduh2, adik aku malas dah nak layan dia so dia terus keluar naik keta. cadangnya nak ke kedai la beli rokok. Si N ni bila tengok adik aku ambil kunci keta terus dia membebel pastu bila adik aku masuk jer kereta, dia jerit  "HOOOIII" sekuat hati siap baling dgn batu lagi kat kereta tu. adik aku kata punya la malu masa tu Tuhan aje yg tau, dah la kat sebelah umah org bujang. budak2 bujang tu siap keluar dok tengok dorang laki bini gaduh.

baru-baru ni masa pagi raya dorang dok gaduh lagi kat umah my father kat kg. kalau itu turn memang turn kat umah aku kt kg la. tapi masalah mlm raya lagi si N ni dah inform kat family dia, minta dorang cal adik aku. suruh adik aku balik pantai timur mlm raya jugak. tapi adik aku bertegas nak beraya kat kg aku gak pasal tahun lepas dah raya kat sana. pagi raya family N telefon lagi suruh balik, adik aku kata tak boleh, raya ke tiga baru boleh balik. pagi raya tu telefon asyik berdering2 ajer, kejap-kejap dorang telefon, pastu create story kata ada kenduri la, kena balik juga. tapi adik aku tetap tak mau balik. Si N pun dah naik angin pasal rancangan tak menjadi, mula la dia cari pasal. tutup pintu bilik pun bagai nak pecah pintu dibuatnya. anak dia tak buat apa2 pun  habis kena tengking. my father pun dah jeling2. kita org pun angin gak tengok.

Bila dah tak boleh tahan my father panggil adik aku dengan si N sekali masuk bilik, bagi kaunseling. my father siap sound, yg korang gaduh2 ni kenapa? penat kenduri kahwin korang pun tak habis lagi korang dah bergaduh laki bini. my father memang jenis tegas sikit orgnya. memang dari kecik kita org memang takut sikit dgn my father ni.

Originally posted by alaa at 28-11-2007 10:00 AM
erm sebenarnye kat mane2 negeri pun same je. tgk org jugakkk..... kalo dah mmg sengal tu, sengal la jugak.. ade ke bole buat rombongn pihak laki camtu?..

aku setuju dgn pendapat ko. bukan semua org macam tu. kena yang baik ok la, kena yg tak berapa nak baik, dpt la si sengal mcm ni..

yg aku pelik tu, masa kita orang sampai kat umah pengantin pompuan, yg sibapa pengantin dah nampak kita org sampai dia boleh buat tak tau aje tu, boleh pulak dia layan tetamu2 yg lain. kita orang dgn pengantin lelaki nie dibiarnya tercangak-cangak kat tengah panas. masa tu pun dah dekat pukul 3 ptg dah. kita org masa tu malu pun ada, dah la tak ada sapa2 dari sebelah pompuan yg dtg menyambut. memang kalau ikut hati rasa nak balik dah, tapi kenangkan ini majlis org, so takkan nak balik kot. nanti malu pulak tuan umah, anak dara dia sanding sorang2.

Originally posted by reewanie at 28-11-2007 10:42 AM
adek ipar ko nih mude sgt2 ker?
gaye die cm kanak2 ribena jek....

tak ada la muda sgt, aku ingat sekarang umur dia dah 27 kot, tapi perangai tah apa2. tah bila la nak berubah agaknya..

Originally posted by easy81 at 28-11-2007 10:50 AM
tuan rumah nye adik ipar sebijik plak mcm kak ipar aku yg piang itu...

karektor dan perangai dan kerjaya pun same....

kakak ipar ko org mana? apalah nasib sedara kita dpt bini yg piang dan sengal mcm tu... sabo ajer la tengoknya...

Reply #65 mawar-rose's post

kategori same nih perangai. kalu jadik pasgn bergu memg serasi dorg nih. aku bukak thread lebih kurg ko la..tu yg SIL misteri nusantara tuh..

kdg2 org ingat kite buat cerite ade manusia mcm nih. tapi tulah hakikat...

nasib die tak nyusahkan sgt mak bapak ko. klau tak lagila naye..

Follow Us
Originally posted by foxnike at 27-11-2007 05:36 PM

tak.. maksud fox, kenape direct ke rumah pengantin pd hari yg sama. kenape tak pegi sehari awal & stay kat rumah singgahan? kalau dia suh tunggu dulu, at least boleh balik rumah singgahan d ...

tu la masalahnya, dorang kata rumah utk singgah dorang sediakan, mana tau bila sampai sana dorang suruh kami lepak kat masjid. pngantin lelaki pun salin baju kat masjid tu. kalau tau dari awal kami dah sewa hotel sendiri dah. dah la penat travelling jauh2. memang rasa tak berbaloi dengan sambutan yg diterima...

mmg anak beranak pompuan tu bodoh piang takleh di ajar. penting diri sendirik. ingat best sgt ker bua perangai mcm tu. suh ajer adik ko mintak kaunseling rumah tangga kat pejabat agama. mintak ustat kt situ nasihat sket prenan dia sebagai isteri. ape punyer mangkuk lar pompuan mcm tu. ni mmg yg jenis perasan bagus lar ni. yg kes perangai mcm ni, merata malaysia ni ader, bukan kt pantai timur ajer. aku ader sdare yg dpt bini org utara, perangai ala2 gini gak.

Originally posted by easy81 at 28-11-2007 11:21 AM
kategori same nih perangai. kalu jadik pasgn bergu memg serasi dorg nih. aku bukak thread lebih kurg ko la..tu yg SIL misteri nusantara tuh..

kdg2 org ingat kite buat cerite ade manusia mcm ni ...

tu la, kesian kat dorang nie... tapi kalau dpt mcm kak ipar ko yg misteri tu lg haru. mau meroyan adik aku..

adik ko kena tegas skit mawar-rose. jgn lembikk je melayan bini yg perangai tah ape2. uish.

Originally posted by mawar-rose at 28-11-2007 11:11 AM

tak ada la muda sgt, aku ingat sekarang umur dia dah 27 kot, tapi perangai tah apa2. tah bila la nak berubah agaknya..

dh melepasi usia remaja rupenyer....
klu aku dpt adek cmni... mmg kene seligi ngn aku.... :@

pakcik kita orang johor kawen dgn org kelantan.

alhamdulillah.. family makcik kita ni baik2 belaka. kalau family dari johor dtg kelantan habis suma sanak sedara dia ajak datang umah. kalu dok sana seminggu tiap2 malam makan umah orang lain2.

sampaikan ke anak sedara punya menantu punya family pon dorg layan macam family sendirik. paling best kekadang anak-anak jiran tetangga makcik ni yang dok merantau kat johor pun dah jadik macam anak angkat nenek kita. weekend je mesti singgah umah nenek.

aduhh .. macam tu lah ragam org berumahtangga

Originally posted by reewanie at 28-11-2007 11:46 AM

dh melepasi usia remaja rupenyer....
klu aku dpt adek cmni... mmg kene seligi ngn aku.... :@

aku pun dah lama rasa nak seligi si N tu, geram betolll.

baru nie, si N minta belikan barang apa tah, tapi adik aku kata tak boleh pasal hutang dah banyak. so jadi la gaduh lagi, si N ni sound adik aku. " ni la susah kawin dgn org miskin, kalau tau dulu, baik kawin dgn dato'. berdesing telinga adik aku dengar.  Berangan jugak si N ni nak kawin dgn dato....

apa yang aku dengar dari adik aku si N nie memang jenis suka meminjam duit dengan kawan2 di kilangnya. pastu liat nak membayar. ramai jugak la yang terkena dgn dia ni. sebab dah tak larat nak melayan perangai si N yg suka meminjam tapi tak nak bayar ni, adik aku pun suruh si N ni berhenti kerja. tapi si N cakap dia tak boleh berhenti keja lagi pasal dia baru jer buat loan kat kilang dia.  adik aku tanya banyak ke dia buat loan. N jawab tak banyak, 5 ribu jer. adik aku tanya balik, kalau dah buat loan mana duitnya. si N jawab, dah habis. terkedu adik aku mendengarnya. makin pening adik aku dgn perangai si N nie. pernah gak dia kata kalau macam ni baik dia lepaskan si N nie. dah tak larat nak melayan kerenah N yg tak habis-habis cari penyakit tapi bila tengok anak, dia jadi kesian pulak dgn anaknya. itu yg buat dia cuba bertahan.

aku pun ada abg ipar kawin dengan org kelantan.
kalau time raya, dpt cuti byk sikit, mesti boleh 2 minggu cuti abish kat kelantan.
kalau aku boring la. mesti aku nak jalan2 beraya. kejap sedara belah aku, kejap kang nak jugak bertandang kat umah belah suami. takde la boring.

kak ipar aku tu pun sejak kawen tak raye langsung dgn family aku. tp kire ok adik ko ade gak ckp tak tahan ke hape. yg abg aku nih dah jadik bodoh dah..dgn mak2 aku pun da jadik kuli dorg..

nape la ade manusia mcm nih. dorg ni gler ke hape ha?

ya rabbi,,,perangai mcm haram!!!!!!!!!:@

kesian la adik tuan rumah yerr.....

aku ni yg laki mampu pon x brani nk demand lelebey...

xde hotak punya olang....sorry teremo............

dorg dh ada anak ke????

Originally posted by kiyudi at 28-11-2007 12:30 PM
ya rabbi,,,perangai mcm haram!!!!!!!!!:@

kesian la adik tuan rumah yerr.....

aku ni yg laki mampu pon x brani nk demand lelebey...

xde hotak punya olang....sorry teremo............

d ...

anak dah dua dah... tapi perangai mengalahkan bebudak...

kesian kat adik tuan rumah... (tumpang lalu jap...), nampaknya kena suruh dia doa banyak2 supaya si isteri tu lembut hati dan dengar kata.....

Originally posted by eddy77 at 27-11-2007 05:41 PM

Tergantung2 camni yg wat citer ni ader thrill tu...penuh dgn kesuspennan!kih,kih,kih....
Syabassss penulis...syabassss......
apa nk buat....diakan adik....

dia nak kumpul kredit lahhh