CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mawar-rose

Adik Iparku Yang Sengal

Originally posted by thedoctor46 at 28-11-2007 03:54 PM
suruh la adik ko jd lelaki skit.ikut je mcm takut bini je

entahlah.... aku pun tengok memang dia ni macam takut kat bini.. tp memang si N ni garang gak orgnya.. adik aku dah malas nak gaduh2 dengan dia, itu yg di ikut jer kata si N.

Originally posted by nani_manu17 at 28-11-2007 01:03 PM
WAAAAAAAAAAAAAAAAA PANAS HATI AKU BACA KISAH NI WALAU X ABIS.APE KE BODO TAHAP LEMBU GILA ADIK IPAR KO TU.BODOH TAHAP KRITIKAL.BINATANG LG MULIA.KALAU LA BINI AKU SOUND MCM TU DH LAMA AKU CERAI.X ...

aku tak tau la adik ipar aku ni dari spesis jenis apa.. bukan dorang kawin paksa pun. ini kawin suka sama suka. kalau kawin paksa lain la citer.... cam hampehh la dpt adik ipar mcm gini. perasan mcm family dia org loaded. padahal org felda gak, bapanya tu bawak teksi jugak kat pantai timur tu... tapi si N ni berlagak mcm la family dia kaya sesangat. asyik la nak mengutuk adik aku org miskin. memang la family kami tak kaya tapi tak la miskin budi bahasa macam dia.

tu mmg jenis x sedor diri tu adik ipor ko tu. kasik hantam je sama die.
hmm.. agaknye die jenis culture shock cam akak ipor easy tu kot.

felda? kelantan ader felda tak?

Originally posted by foxnike at 28-11-2007 05:28 PM
felda? kelantan ader felda tak?

aku tak kata dia org kelantan.. aku cuma kata org pantai timur...

Originally posted by alaa at 28-11-2007 05:28 PM
tu mmg jenis x sedor diri tu adik ipor ko tu. kasik hantam je sama die.
hmm.. agaknye die jenis culture shock cam akak ipor easy tu kot.

nak kata culture shock, maybe kot... tp aku rasa lebih kepada nak menunjuk-nunjuk kat kengkawan satu kilang la ni. dia takmo org lebih dari dia.. biar org tengok dia semua ada... itulah yg aku rasa...

Follow Us
kehkehkeh... takleh.. aku ni sensitip sket. maklumlah.. kalau sebut ajer org pantai timur.. ramai yg duk ingat org kelantan   

aku ni pun org pantai timur gak, tapi darah dah campur2 utara-selatan-timur-barat

Reply #106 mawar-rose's post

kompom x sedar diri. cakap kat die, ukur baju kat badan sendri. kalau x mampu, buat betul2 cam x mampu. jgn dok nyusahkan org je kejenye. plak tu kurang ajor lak eh?.. sepak aje.

Reply #103 alaa's post

beb..ni memg same spesis nih beb...aku dgr pekataan FELDA tadi..adekah felda bukit mendi gerangan nye...sile jawab tuan rumah...

baik ko suh cek beg die g keje kilang tu..ade bawak evening dress segala tak nak nunjuk kat kawan2 die.

kalu kak ipar aku, siap bawak g keje, ok. keronsang yg bole beli kat MAIDEN, 5 hinggit, die beli 30 hinggit kat budak kilang..

kire kalu 10  org bawak benda nak jual, sume benda die nak borongla. nak tnjuk la laki die kaye...

huaaaa...........kalau nak cite pasal ipar duai nih memang panjang lebar......

Reply #109 easy81's post

confirm kan satu spesies kan?.. bikin sakit ati nyer species ek?.. jenis x sedar diri.

Reply #110 easy81's post

mmg giler. budus pun ade. nak nunjuk x kena tempat. alang2 nak nunjuk, beli betul2 kat kedai mahal mmg, pastu jgn buang tag harge tu. kasik tunjuk 1 kali...

aku penah gak keje kilang ms semester break nih....mmg dak2 kilang nih suka2 menunjuk2 sesama sndiri....tuh x kira ngan make-up yg tebal mcm apam balik tuh........

kalau time rehat....haaa....sakit telinga duk dengar beli brg tuh brg nih......eeeee............. ..............

tuan rumah....gaya family N tuh mcm x restu jer depa nih kawen.....ader depa nih slalu duk msk campur ka dlm hal2 umah tgga adik tuan rumah??.....

Originally posted by sosimple at 28-11-2007 06:25 AM
aku penah gak keje kilang ms semester break nih....mmg dak2 kilang nih suka2 menunjuk2 sesama sndiri....tuh x kira ngan make-up yg tebal mcm apam balik tuh........

kalau time rehat....haaa.... ...

betul tu, camtu jugak me rasa tenguk dnegar masa keja kilang dulu.

kalau yang pernah keje kilang memang tahu la....lelebih lagi yang keje shift....dunia memang kilang and orang disekelilingnya....kawan luar mesti tak de punyer la....

and memang dah nature manusia rasanya....kalau kuar sekolah tinggi...pastu keje kilang...memang pakat kena kutuk ngan orang kampung la....belajar tinggi tinggi tapi akhirnya keje kilang....buang duit orang tua jer....begitu la rendahnya pandangan masyarakat pada pekerja kilang....

so kekadang bukan nak berlagak...kekadang bukan nak mengada...tapi sebagai manusia nak la jugak merasa bagaimana sifatnya orang yang bukan keje kilang....tu yang ada masanya....perlakonan watak tu macam tak sesuai...

and then ada yang ingin menukar pemikiran azali...yang sesungguhnya pekerja kilang pun mampu pakai barang mahal....walaupun beli bayar ansuran...tiap bulan ada jer member tunggu tepi pagar bila tau gaji dah masuk....

and then bila day in day out ngan orang yang samer...lelebih lagi yang rajin meniaga ni...kalau tak beli kena kutuk...kekonon barang murah tak nak beli....dah beli tak tau untuk aper...sekadar nak jaga hati kawan...barang make-up sebut jer la jenama aper...sumer ader...bak kata orang...mak pak jer yang tak de jual...tu yang adakalanya pakai tetebal supaya cepat habis....nanti tak habis...dah kena beli yang baru...kalau tak beli kata...tak nak tolong kawan meniaga....

gua dari dulu...kini dan akan datang...tetap akan menjadi pekerja kilang....

Originally posted by cantthinkofany at 28-11-2007 12:02 PM
kalau yang pernah keje kilang memang tahu la....lelebih lagi yang keje shift....dunia memang kilang and orang disekelilingnya....kawan luar mesti tak de punyer la....

and memang dah nature man ...

me dulu keja kilang sebab habis belajar tak dapat keja..
4 bulan kot nganggur, walau konon tak setaraf ngan pendidikan, atleast masih dapat gajikan..
masih lepaslah baju selai dua.. tapi taklah cam adik ipar membuka cerita ni..
nafsu belanja lagi besar dr gaji...

Reply #105 mawar-rose's post

itu la...masa sekolah rendah dulu dlm subjek ilmu alam cakap pantai timur ada 3 negeri....

masa kitorang bertandang rumah laki sedara aku pun kena treatment cam ni gak, walhal masa diorang datang mcm mcm melayan kerenah rombongan lelaki tu , nak makan tu la ni la...sewa hotel la, nak shopping rantau panjang la, ...
masa kitorang gi sana lauk utk kita pun takde, makan yg sisa sisa ala bufet tu, ada rombongan kitorang yg tak makan...pas tu makcik aku ada tumpang toilet kat dapur diorang, dia tengok punya laa banyak lauk pauk kat belakang....hampess

aku pun penah keje kilang walaupun aku keje opis tapi tau le perangai dorg nih mcmmane...

kalu yg keje opis tu kang, ade yg takmo layan operator2 nih. kang siap le berpuak, berkasta bagai..nasib le aku buat account, sentiase bz..jumpe pun kat surau kejap2..kurg sket dosa....

Reply #118 misy's post

simpan lauk banyak2 nak bagi sape makan? ker nak simpan buat stok pas abes duit buat kenduri ?? ni lar org ckp kedekut taik idung masin