CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: True-X

MAJLIS BERTUNANG - ABIS SUMER ORG DIJEMPUT

disebabakan nak jimat cermat.. aku sedang blajar care nak mekap dan setting rambut adik aku kat porem cari nieh ngan kat internet... soo nnt dia leh jimat tak yah upah org  mekap...

membazir betul tunang sekejap nak g setting salon....

ok lah kan kire jimat 100 ringgit dah tuh..

loan tuh bapak aku cakap.. siap simpan utk adik aku kawen skali ... lepas aku bising.. dia kater duit tuh utk aku kawen gak nnt :kant:

.... ekceli kami ni bukan org senang benarnyer... ingatkan aku ngan adik aku dah abih blajar senang lah idup mak bapak aku.. rupenyer parah gak...  

nengokkan prob nak kawen adik aku nie.. buat kan aku nnt kl kawen aku nak wat nikah kat masjid dan kenduri makan nasi ayam jer... .. wat sehari jer..... belah lelkai wat makan kat kedai makan utk close family jer..

Reply #38 True-X's post

aku x penah bertunang pung.......x caya? tanya mak aku...

Originally posted by True-X at 8-12-2007 15:38
nengokkan prob nak kawen adik aku nie.. buat kan aku nnt kl kawen aku nak wat nikah kat masjid dan kenduri makan nasi ayam jer... .. wat sehari jer..... belah lelkai wat makan kat kedai makan utk close family jer..

Alahai True, bunyi macam orang merajuk jer ko ni..... relax la beb... time ko kahwin nanti, insyaallah lebih meriah!

tunang2 nih ...kecil-kecilan cukup la...kahwin tu lain cerita...nak hebahkan satu m'sia pun dialu2kan

pada haku....why bebankan ayah ko? haku dulu tunang, tunang haku yg bayar segala. haku sebenarnya nak dia bagi haku cincin aje...nak mak pak dia dtg jumpa parents haku...ckp2 sikit...bagi haku cincin,habis cerita.iwasnt big in all these poms poms and such. but family dia (esp mak2 sedara dia) yg yo yo kata kena buat camtu cam ni. family haku simple gila...tak kisah psl mende2 cam ni.

since family dia yg nak wat beria2, tunang (hb) haku keluarkan segala belanja. haku keluar duit haku for makan yg sikit2 tu.tak ramai pun...adults mainly. haku mmg tak suka bebankan parents haku..sian dorang.

Originally posted by True-X at 8-12-2007 03:38 PM
disebabakan nak jimat cermat.. aku sedang blajar care nak mekap dan setting rambut adik aku kat porem cari nieh ngan kat internet... soo nnt dia leh jimat tak yah upah org  mekap...

mem ...

maknanya...ko kena simpan duit ko dari sekarang. kawin mmg byk pakai belanja. haku kawin dulu...majlis nikah part catering tu je ayah haku keluar duit. psl nikah wajib kan...so tu dia rasa tu tanggungjawab dia as a father, to give me away. bab2 lain seme haku dgn hb haku yg bayar. tu untungnya bila kawin lambat....dah kerja lama..dah ada savings. haku rasa parents haku yg paling untung sebab haku mmg tak suka susah kan dorang pas haku dah start kerja. reception seme on me. tak nak kasi mak haku penat...haku wat je kat tempat lain. senang citer.

Follow Us
dah boleh jd majlis nikah dah ni

kalau aku....mmg aku cakap direct je....bapak ukur baju di badan sendiri......kalau kancik nak berak cam gajah memang kebebang.........

sorry ya this typical masyarakat kita punya setup.....esok kalau dah hutang ribu riban.....anak dah berderet.....tak bayar2...silap2 jadi ungkitan anak beranak....bersengget sana sini.....

masa ni ada tak orang kampung yg ditakutkan kecik hati tu nak tolong?

[ Last edited by  Qurnia at 8-12-2007 09:33 PM ]

Originally posted by True-X at 8-12-2007 01:17 PM
telok gadong beb... sebelah umah ko jer...

dekat umah aku tu. TG kecik ker?

samalah mcm aku dulu ni. nak wat simple tapi kena ikut cakap org tua. aku anak perempuan tunggal  so mak aku beria ler. keluarga hubby pun beria melayan so mmg meriah la jadinya.

bayangkan aku ada 3 majlis berlainan before nikah iaitu majlis merisik yg dihadiri 30 org, majlis bertunang 300 org, majlis hantar belanja kawen 30 org

majlis merisik pihak lelaki bawak 5 dulang, bertunang 13 dulang, majlis hantar belanja 5 dulang. pengsan aku nak balas. mostly aku balas dengan makanan.

tapi, idak ler sampai nak wat loan

kalu pandai jimat insyallah majlis itu akan berjalan lancar

[ Last edited by  kuchenta_81 at 9-12-2007 04:20 PM ]

nak bertunang ka nak menunjuk?
nak menunjuk ka nak bertunang?
nak bertunang ka nak menunjuk?
kesian kat pak hang sampai nak kena buat loan..
ishh ishhh ishhh kasihannnnnnn

Reply #1 True-X's post

alang2 dh berkumpul ramai tu n duit byk berabis.....better wat akad nikah je la sekali....

aku xsetuju langsung sampai bapak ko nak kena buat loan segale. bertunang je pun.......... alahai sian bapak ko.....

thx everyone... bg response....

ekceli ni lebey pada nak jaga ati sedara mare.. bukan nak menunjuk...

Dah jemput ke belum ni?

Macam ada sedara aku tu pun jenis suka jemput ramai orang sebab dia rasa obligated to invite everyone!! Ko punya lagi teruk sebab baru majlis bertunang. Tapi yelah susah nak cakap sebab parents yg tukang jemput....dahla majlis tu majlis adik ko, not yours.

Aku rasa mak or/and ayah ko ni tak pikir dalam2 before jemput hari tu. Kalau diorang dulu duduk and muhasabah diri, diorang sure tahu majlis bertunang ni orang tak buat besar2. Patutnya yg involve only your nucleus family and sedara-mara yang betul2 rapat + akan menolong pada hari tersebut macam yg datang tolong masak ke, berpantun ke. Orang2 lain yg saja datang tunjuk muka and makan ni tak perlu sebenarnya... Kesian ayah ko sampai kena ambik loan...

jgn jadi cam org yg aku kenal dah la...dah heboh pukul canang nak nikah tup tup hari yg patut nikah & kenduri tu laki x muncul2...haruuuuu....

Originally posted by True-X at 8-12-2007 11:34 AM
hi askum...

hehehe.. ekceli prob ni tak lah besor.. tp bg aku agak serabut lahh.. soo nak lepas tak puas ati kat sini..

adik aku nak bertunang 25 Dec nie... bapak aku bukannyer berduit... p ...

ni majlis tunang ka kawen nih...... majlis tunang hanya jemput beberapa kerat je... bukan satu kg

Originally posted by True-X at 10-12-2007 06:07 PM
thx everyone... bg response....

ekceli ni lebey pada nak jaga ati sedara mare.. bukan nak menunjuk...

sedara mara tak mengata biasanya kalu majlis tunang.... kata aje buat majlis tunang tu kecik-kecik aje... dan mereka semua akan dijemput pada majlis kawen nanti.......................

[
quote]Originally posted by Qurnia at 8-12-2007 09:07 PM
kalau aku....mmg aku cakap direct je....bapak ukur baju di badan sendiri......kalau kancik nak berak cam gajah memang kebebang.........

sorry ya this typical masyarakat kita punya setup.....es ... [/quote]

aku setuju dgn pendapat Qurnia ni...
kalau diorg ni pakat tolong hulur duit ok gak...
apa kata panggil tok imam n buat akad nikah terus....maskahwin tu tak yah byk2....zaman Nabi dulu pun ada sahabat yg bagi maskahwin sebilah pedang jer...
kapel dah 4 thn..buat apa nak tangguh2 lagi...kawin je terus...selamat skit dari risiko zina dsbnya...
sorilah...bukan nak serkap kata adik u tu tak baik tapi dah jadi cam budaya lak skrg bila bertunang, tapi berlagak macam suami isteri....better beringat sblm kena..
nanti2 buat le kenduri

fuyoo..baru bertunang dah nak buat loan bank..
nanti bila majlis kawen sure buat loan bank gak..
susah gak ek kalo kena situasi nie..
pendapat mon..
jemput je mana yg wajib..yg downline2 tu xpayahla..
diorg pun sll nya xkisah..janji masa kenduri kawen besok barulah jemput smua..
menu kedekut tu pun ok gak kalo nk jemput gak smua..
tp kan..malu gak kalo katalah jodoh pertunangan xpanjang sbb hal yg boleh buatkan malu..
mesti 1 kampung jaja citer tu..
tu sbb tak digalakkan hal bertunang ni heboh2..