CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ABAH35

lelaki ini yg terlalu mencintai mu

Originally posted by ABAH35 at 11-12-2007 08:29 AM
yg ko cakap pasai tukang hasut tu memang betul sangat2 kak....kalau kawan2 aku...'tak bujanggg la'....'takut bini la'. tapi aku memang awal2 lagi ngaku ngan derang yg aku ni takut bini...kaber li ...

Nombor tu penting, abah yang forever 35 thn .

Tukang hasut tu harus dicilikan mulutnya, sibuk suruh orang buat itu ini, diri sendiri buat nak suruh orang lain buat juga sebab boleh tolong cover line dia. Species lelaki yang sebenarnya takut bini yang selalu jadi tukang hasut ni, yang mengaku takut bini sebenarnya yang ada pendirian sendiri... Silap, bukan takut bini, hormat & sayang bini kata suami saya.

Tapi lidah lelaki ni kadang2 bercabang juga, depan bini cakap hormat & sayang, belakang bini dia bersayang juga dengan orang lain. Sudahku pesan pada suami itu, kalau nak berdondang sayang dengan perempuan lain, kalau kantoi ku bawa lari anak2 kamu. Hehehe, bukankah itu perjanjian yang dah dimeterai suatu masa dulu .

Originally posted by sarahmirza at 11-12-2007 01:43 PM

Tukang hasut tu harus dicilikan mulutnya, sibuk suruh orang buat itu ini, diri sendiri buat nak suruh orang lain buat juga sebab boleh  ...

to err is human

to love is a man

to give birth is a wombman

susah nak kata...kebanyakkan lelaki2 yg i kenal ada byk jenis, byk kawan2 nya...byk hobi2nya..byk kemahiran2 nya...byk gaklah pengalaman2 nya...

kalo nak duga pasangan kita, kena tgk jenisnya...jenis kawannya..jenis hobinya....jenis kemahirannya...

yg saya selalu tgk, kalo dia berkawan dgn org berilmu...berilmulah jadinya dan sebaliknya...

Originally posted by dianthe at 11-12-2007 05:35 PM

tapikan alja, terlalu nak tahu apa lelaki tu buat esp pasangan kita tu... lagi tak tenang hidup kita..
biar ler kita tahu ala kadar jer, idak pun ala carte

tu sebab i tak pernah tahu yg lebih2....dan suami pun jenis tak cerita lebih2

tapi yg best selalunya org keliling yg lebih concern drp kita...nak tahu segala benda, pagi tadi ada kawan i tanya..."u percaya ke suami u balik keje kol 9-10 mlm, tiap2 malam...dia keje apa sampai camtu?"...i jawab..."u tak perlu tahu, i pun taknak tahu"...

Reply #68 dianthe's post

no need to answer ....

bottom line is, we know the nature of our husband....then dr situ kita set our own expectation....kalo drp bermakwe-pakwe dapat pasangan yg memang kaki ayat...sendiri mau ingatlah

Originally posted by my-alja at 11-12-2007 05:07 AM
no need to answer ....

bottom line is, we know the nature of our husband....then dr situ kita set our own expectation....kalo drp bermakwe-pakwe dapat pasangan yg memang kaki ayat...sendiri  ...

setuju yang ni...

Follow Us
Originally posted by sarahmirza at 11-12-2007 12:43 AM

Tukang hasut tu harus dicilikan mulutnya, sibuk suruh orang buat itu ini, diri sendiri buat nak suruh orang lain buat juga sebab boleh  ...

masih ada lelaki bebaik lagi sarah..
ialah kalau nak bandingkan sesetengah lelaki lelaki kat sini
mentality sesetengah org bukan sama..
bila laki bini selalu bersama, kata queen control..
kalau laki tu sayang habis suka duduk rumah, kata sebenar takut bini..
kalau kita kata laki kita camni camtu, kata perasan habis cam di awang awangan...

kalau dapat lelaki baik baik mencintaimu seumur hidup..
cam ada lagu tu..
bersyukur habis.

Originally posted by sarahmirza at 11-12-2007 01:43 PM

dari apa yg aku lalui sendiri la....bila dah berpeleseran ngan kawan2 ni maka jalan untuk berbuat jahat dan merapu tu memang terbuka luas. waktu ni lah 'ketakutan'...'ketaatan'...dan 'kesetiaan' pada bini yg main peranan. bukan lagi berbuat dosa jadi ukuran...apa yg jadi pertimbangan waktu tu cuma satu....kalaulah bini aku tau.

ada jugak kawan2 aku yg dah taubat setelah kantoi ngan bini....setengah orang lelaki ni selagi tak kantoi memang derang tak tau padahnya. bila dah kantoi....bini angkut anak2 balik kampung baru la terasa kehilangan. waktu tu baru la tau mana lagi penting dan berharga untuk dinikmati.

kawan2 ada yg memang dah betul2 taubat dan ada jugak yg masih macam tu dan semakin licik

[ Last edited by  ABAH35 at 12-12-2007 10:09 AM ]

Originally posted by Lipton at 11-12-2007 12:26 PM
Sekarang ni bagi gue lelaki sama ngan kucing...kalau ikan dok tergolek kat depan...hmmm tak dingap dihidu jugek...sedangkan yang bawah tudung saji pun dikuis kuis tudung saji tu nak hendap inikan ...

kucing ni dia buat tu ikut tabii dia....

kalau lelaki ni...walau nampak yg comel....bergetah....derang masih berfikir. ko ingat main rembat je tak...ada la kira2....risk management

Originally posted by ABAH35 at 12-12-2007 11:07 AM

dari apa yg aku lalui sendiri la....bila dah berpeleseran ngan kawan2 ni maka jalan untuk berbuat jahat dan merapu tu memang terbuka luas. waktu ni lah 'ketakutan'...'ketaatan'...dan 'kesetia ...

alah abah nie...buat aku risau jelah.:@
aku pernah dengar ada satu hari kawan sekerja dia call....lama dia duk ckp..dari butir2 perbualan dia..aku dengar dia ckap.."tulah, buat berani bila dah kena mengelabah..kutuk2 aku takut bini bagai...sekarang apa cerita, senang2 kau ngaku jelah...berubahlah...kau ada anak, adik kakak perempuan...fikir kalau darah daging kau orang buat camnie...sakit tak?"
so....aku berharap fikiran dia sentiasa waras....supaya jgn mudah termakan hasutan dan boleh menidakkan keinginan yang jahat.

ahhhhh laki semua sama jer....muka udoh, duit takdo pun x sedar diri gak....kita ni org pompuan kena la ada backup if something happens..heheh

Originally posted by ABAH35 at 10-12-2007 01:54 PM

oshin kan suka pada yg setia dgn cinta....macam seniman mustafa maarof

pak lah pun setia apa....tiap tahun keluar tv/akbar begitu dia setia menziarahi pusara arwah isteri tercinta...membaw ...

Abah...betul lah ye, ramai orang kata juga, orang lelaki ni mcm ni pun ada... kubur isteri masih merah, dia dah kahwin baru

Originally posted by Dunhill. at 10-12-2007 10:57 PM

Tapi kita musti ingat yang kelapa tua tu lebih banyak santannya.. kena ingat tu.. :re:

Situasinya sama lah dengan manusia juga..

kolestrol berlebihan tak bagus untuk kesihatan

Originally posted by Nikai at 12-12-2007 10:37 AM

alah abah nie...buat aku risau jelah.:@
aku pernah dengar ada satu hari kawan sekerja dia call....lama dia duk ckp..dari butir2 perbualan dia..aku dengar dia ckap.."tulah, buat berani bila da ...

maknanya dia dah dapat pengajaran dengan melihat akibat dr perbuatan kawan dia tu....pengalaman berguna tu....elok la tu...

tapi ada jugak lelaki yg 'hati kering'....walau dah nampak kawan2 kantoi tapi dia ingat dia pandai. apa la kawan2 aku ni...asik kantoi je....tak pandai langsung.

tapi bila dah kantoi nanti tetap jugak la lembik lutut....

toksah gebang la

Originally posted by mynameisdot at 12-12-2007 10:59 AM
ahhhhh laki semua sama jer....muka udoh, duit takdo pun x sedar diri gak....kita ni org pompuan kena la ada backup if something happens..heheh

back up cam mana tu kak.....pakwe simpanan ke?

bg hani...masih ramai lelaki yg baik...ini hani tgk sekeliling hani...abah hani, pakcik2 hani...

yg paling penting, suami hani...hehehe

hani x nak pikir bnda2 buruk psl suami, sbb hani malas nk peningkan kepala....

kalu dia buat perangai, dia yg akan rugi sbb akan kehilangan seorang ISTERI sehebat hani...hahahaha

boleh tak pikir mcm tu???

[ Last edited by  hanidan at 12-12-2007 11:43 AM ]

Originally posted by hanidan at 12-12-2007 11:39 AM
bg hani...masih ramai lelaki yg baik...ini hani tgk sekeliling hani...abah hani, pakcik2 hani...

yg paling penting, suami hani...hehehe

hani x nak pikir bnda2 buruk psl suami, sbb hani mala ...

baik camner tuh hani? baik sbb takde GF ka? nak labelkan somi tuh baik ke tak.......bkn sbb dia takde GF dia baik, dia ada GF dia tak baikk......kdg tuh ader somi takde GF pung x layak nak masuk kategori lelaki baikkkk.....

Originally posted by ABAH35 at 12-12-2007 12:33 PM

maknanya dia dah dapat pengajaran dengan melihat akibat dr perbuatan kawan dia tu....pengalaman berguna tu....elok la tu...

tapi ada jugak lelaki yg 'hati kering'....walau dah nampak ka ...

harap2 gitulah Bah.....
difikirkan sangat, boleh meroyan jadinya...terpulanglah, lautan mana tak ditimpa gelora...manusia mana yang tak diduga...

Reply #82 BingkaUbi's post

hehehehe....hani x tau la mcm mana kriteria atau skema utk tetapkan seseorang suami tu baik....

apa yg hani tulis tu, baik pada mata hani...itu dh cukup sbb hani yg nk hidup ngan suami...

bg hani, bila suami jaga ibadat dia ngan Allah, sntiasa ada masa utk hani n anak, menyayangi hani n memujuk hani seadanya, terima famili hani n diri hani seadanya...

suami tu dah cukup baik untuk hani...alhamdulillah

'' Aku cinta dia dan kamu...''