CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 18602|Reply: 153

Bagaimana nak menawan kembali pasangan kita yang sedang beraffair

Salam semua..sorry kalau dah ada topic ni..harap mod boleh tolong merge.

I think lately kita dihujani dengan topic-topik affair, curang dan yang seangkatan dengan topik ni..Saya percaya tujuan topik ni bukan nak salahkan pasangan masing-masing. But more of expressing our feeling.

Ok now, let抯 focus to the positive side pulak. Memang dah banyak hujah untuk improve diri sendiri..but let be more focus..

Macam mana nak tawan balik pasangan kita yang sedang beraffair (bukan terhad pada isteri sahaja..pada suami juga) ..

Im sure to improve diri sendiri ada banyak cara dari pelbagai sudut. Apa kata kita kongsi pengalaman yang boleh membantu and motivate others卍ari orang-orang dah mengalaminya atau cadangan

pakai bomoh

saya ni tak ariff sgt . kawen pun baru nak msk tahun ke-2 .. tapi saya rasa kita kena bagi la perhatian yg ;ebih sket.. jgn la biar sensorang dan buat hal masing2.. buat mende yg dia suke.. , caring dan wujudkan keadaan mcm mula2 bercinta dulu.. bagi kad romantik ke, bagi bunga ke, anta sms poem ke .. ajak kuar dating ke.. ape2 la ygy mcm dulu2.. tapi at the same time kena la face to face dan cakap baik2 psl affair tu .. cakap yg kita kurang selesa dgn keadaan cam tu .. mmg emo tapi cuba kontrol hehe.. lain2 tu maybe forumer leh bagi opinion

tawan mcm mana tuh?

tawan agar dia kembali kepada kita sepenuhnya?

setau aku, orang kalau dah beraffair neh, tak takut dan dah tak pedulik apa pun.. affair dia tuh yang baik segalanya.. pasangan dorang tuh yang kureng segalanya..

itu apa yang ada dalam kepala otak aku ler.. agak2 ajer..

nak juga dengar apa komen2 yang seterusnya..

p/s: topik best neh mod.. kredit sedabak ler!!

bagi jerk kawen, mesti dia suka and tertawan hatinya

create a hobby yg both enjoy buat.. for me.. he love to play instrument.. so i bought a guitar, and he so excited to teach me to play my guitar.. n now i hooked up with my guitar n him..

Follow Us
emmm kalau melah,KALAU dia sedang beraffair, tak ingin sama sekali me nak dia lagi.. beraffair satu hal, menipu satu hal.. habiskan masa duit ke apa ngan orang
bukan isteri, satu hal.. lelaki camtu nak teruskan hidup sama.. simpanglah....

pada me, bukan camana nak tawan hati laki sedang beraffair..
paling penting camana nak buat laki jangan ada affair...

x
Originally posted by kaknoo at 12-12-2007 11:44 AM

Salam semua..sorry kalau dah ada topic ni..harap mod boleh tolong merge.

I think lately kita dihujani dengan topic-topik affair, curang
dan yang seangkatan dengan topik ni..Saya percaya t ...

hadiahkan dia sebuah rumah banglo 4 tingkat
kereta ferrari sebiji dengan minyak free sepanjang hayat
masukkan duit dalam akaun bank RM 1 juta...

Originally posted by faraway at 12-12-2007 12:03 PM
emmm kalau melah,KALAU dia sedang beraffair, tak ingin sama sekali me nak dia lagi.. beraffair satu hal, menipu satu hal.. habiskan masa duit ke apa ngan orang
bukan isteri, satu hal.. lelaki ca ...

memula aku baca.......MELAH ?? marah melahjanda plakkk.....rupanye 'me' lah.....

Originally posted by CEO@admin at 12-12-2007 12:07 PM

hadiahkan dia sebuah rumah banglo 4 tingkat
kereta ferrari sebiji dengan minyak free sepanjang hayat
masukkan duit dalam akaun bank RM 1 juta...

makin affair sakan aku......

Originally posted by faraway at 12-12-2007 12:03 PM
bukan isteri, satu hal.. lelaki ca ...

kan??

so far aku se team ngan fara

dah menipu tu cukup lah xkan ade aku nak percaya lagi...so what's the point nak tawan hati balik...piiigiidaaahhh sendiri wat salah sendiri tanggung...kat planet ni ada berbillion lg org yg boleh wat laki....bukan ko sorang....

buat don't know jer....nanti hubby akan rasa...."uikkkk....biar betul bini aku ni?...tak sayang kat aku lagi ker????"...wehkehkehkeh...tak la gua gurau jer...

anyway...the first thing i would recommend for every wife to do....is to evaluate your ownself...sebelum kita mau merubah persekitaran...analisa diri sendiri dulu...and for these you need to either have the bestest friend or start communicating with your hubby....

and never be defensive in what he is about to say....and also never to stupidly agrees to what he says gak....how is that?....macam let say you are being told that you are self centered?....hmmm...quite a bombastic word kan?....ask further....in what sense?.....how can you not be self centered?.....keep on asking the spouse...bukan nak menjengkelkan tapi nak faham....

kalau tak pun...as mentioned...guna the SWOT technique tu.....strength...weaknesses....opportunity....threat....

strength....apa kekuatan yang lu rasa lu ader....and adakah kekuatan itu perlu dalam rumahtangga lu...kalau ia membawa kebaikan...continue with it...tapi kalau kekuatan yang ada pada lu tidak sesuai dalam scenario rumahtangga...maka don't push on it too much....

weaknessess....kalau ader...try to see how you can improve it....

opportunity....what is your chance of winning.....what are the opportunities available that allows you to be able to be on winning side....kalau cerah...then put your focus and objective to achieve it in the shortest period...kalau malap jer....tengok la....worth or not....

threat....let say it is not worth to pursue....what would be the threat.....then be prepared to counter measures the threat...if the worst cannnot be avoided...

Originally posted by BingkaUbi at 12-12-2007 12:11 PM

makin affair sakan aku......

bing..

kalau mung ada affair lah kan, apakah kerana affair itu pasal ada 'kekurangan' dari wife lu?

wa tanya ikhlas neh..

Reply #11 NURMIMIE's post

hani pn sama...yg pnting mcm mana nk elakkan pasangan beraffair...

kalu dia dh beraffair, senang....good bye je la..

malas nk layan lelaki lemah mental yg pengecut...yg cuma tahu beraffair n menipu.....

Originally posted by cantthinkofany at 12-12-2007 12:16 PM
buat don't know jer....nanti hubby akan rasa...."uikkkk....biar betul bini aku ni?...tak sayang kat aku lagi ker????"...wehkehkehkeh...tak la gua gurau jer...

anyway...the first thing i would  ...

BUKAN semua affair neh pasal ada 'something missing' ngan pasangan masing2..

ada yang saja2 nak test market, atau memang semula jadinya gatei pun ramai yang wat affair..

so, apakah dengan memperbaiki diri itu ini setelah pasangan kita affair tuh, akan menjadikan pasangan kita balik ke pangkal jalan??

bila dah terkena
tak kira laa kena kencing ke
kena auta ker

baru lah insap
dan baru lah depa kembali kepada pasangan masing2

hehehe

Originally posted by NURMIMIE at 12-12-2007 12:17 PM

bing..

kalau mung ada affair lah kan, apakah kerana affair itu pasal ada 'kekurangan' dari wife lu?

wa tanya ikhlas neh..

pd aku duduk isteri tuh kat sebelah somi sokmo......kalu dah sorang sana sorang sini....naper nak salahkan aku ada affair? ..

Originally posted by cantthinkofany at 12-12-2007 12:16 PM

anyway...the first thing i would  ...

luv, wa kena soklan swot masa interview kenaikan lepas.. wa leh lupa benda alah tu apa
wa kata wa ingat kotak jerk

Reply #18 BingkaUbi's post

psl tmpat isteri disisi suami ni, hani mmg setuju sgt.....