CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: misy

Andai Dia PERGI Dulu??

kalo dia pi dulu.....???????????????  aku besarkan anak2 jer lah....
hepi2 truskan idop dgn kemampuan dan kudrat yg ada...
kawen lg...???? No thanks...

teruskan hidup w/pon payah... tp esok2 tak tau lah mungkin kawen lg kot. kalo tiada yg setanding somiku ittew, hidup seorang2 pon bole.

kalo ai pergi dulu pon, ai harap somi cari pengganti yg akan buat dia hepi dan bahagia. life goes on.

ai xder msalah dia mati cepat atau mati dulu dr ai.... klau jap g ai dpt bite dia mati pun ai x emo... smbung kje mcm biase dulu kot..

#setahunlebihmakanati
#adelakitapimacamtakderlaki

Setakat  hari ni, x nak dah kawin lg. SbbSbb susah nak dpt lelaki yg bertggjwb dan dpt jaga dan didik akak sebaik dia. Akak nak besarkan anak2 menjadi hamba Allah yg berjaya dunia dan akhirat aje dah. Nak sama2 dgn dia kat Sana nnt.
tTp perancangan Allah, kita x tahu, kan...

kalau si dia pergi dulu, tak payah la gatal nak berlaki lagi
dah byk kes2 kat bod CI sana tu psl anak pompuan dirogol bapak tiri bagai
sudah2 lah nak tambah lg statistik
kalo gatal sgt, beli je dildo

topik paling sedeyyyy sejak join porum!!!

Follow Us
Aku xkan kawin lg. Aku akan pindah jauh2 dan teruskan hdup aku dgn baby aku

aku xtahu nk jwb yg mana 1..tp laki aku penah pesan,kalau dia pegi dulu dlm waktu yg muda, dia suh aku kawin laen. aku tanya kenapa..dia kata xkan nk tinggal sorang2...

Topik ni bermain2 dlm kepala these few days ...

Last 2 days, suami pada receptionist kat Company aku ni meninggal ... accident (kat tempat kerja) ... arwah baru dalam lewat 20-an rasanya ... isterinya maybe dlm mid 20's .. ade anak kecik2 2 orang (sepasang)...

Kesian isterinya ... kehidupan dorang so-so aje ... hope isterinya tabah nak mengharungi hidup ni ...

Aku terus terbayang kalau mende ni jadi kat aku ... husband aku pegi balik keje naik moto .. jalan dekat Port ni penuh dgn haulier laju2 n besar2 ... Allahuakbar, semoga semua penunggang2 motor ni selamat la hendaknya, bawak la elok2 ...

Tapi yelah, ajal maut di tangan Allah .. x lambat x cepat walau sesaat ...

Redho je la.  Umur sampai situ je.  Pasti ada hikmahnya buat dia dan keluarga.  Maka sebagai pasangan, berpesan2lah kita kpd dia dan anak2 sementara di dunia ni, siap2kan bekalan utk akhirat.

faraway1 replied at 24-1-2015 05:04 AM
bangang manak, my husband, my suka hatilah..
yang sibuk pulak pehal..

Dari hang belum tumbuh bulu sampai berbulu orang tua hang besarkan hang....takda pulak hang mintak mati ?

Kalau nak skema tuh agak agak ler......

TUHAN kasi hang KEHIDUPAN...tup tup bila dapat laki.....kohnon...nak mati dulu sebelum laki?

NABI pesan jangan diminta mati itu walaupun ia pasti menjemputmu.....

Hang paham tak nih??

Loh_83 replied at 9-4-2015 08:38 AM
Topik ni bermain2 dlm kepala these few days ...

Last 2 days, suami pada receptionist kat Company ...

Arwah dulu baik orangnya....

sesih plak bc thread ni..aku ni xtau la kalau btl2 menghadapi mcmni susah la nk ckp..sedangkan nk byg pn tak sanggup..kalau dia pergi dulu tak tau la rasa susah kot nk cari pengganti dia..lgpn pmpn ni bkn mcm laki...bole kot handle sorang2 jg anak..kita bkn tak kerja..tp tak tau la kalau perasaan hati dh diketuk lg..susah la nk tolak jodoh..tp bg aku tak mungkin kot sbb aku syg n cinta gila kt laki aku...n aku nk jupe dia kt sana nnt...

tp kalau aku mati dulu mmg aku izinkan dia kawen lain...dia berhak bahagia

uoll ni jgn dok pikir pasal kahwin je kalau suami mati dulu. dah selesai uruskan jenazah, cepat check dia ada wasiat ke x? loan rumah, keta dah settle ke belum. dia ada beli berapa bijik rumah. duit epf, asb, saham. tabung haji tu withdraw cecepat. lantik lawyer utk selesaikan semua. kang x pepasal, habis di claim dik adik beradik under faraid...

melopong mcm ni...

Xboleh nak jawab dan xmo fikir... Sbb benda2 mcm nie xboleh kata aper... kot jadi aper2.. mana janji2 sumpah bagai tu kan... So diam2.. jalani idup mcm biasa... certain2 perkara kita buat ikut cycle.  So yang lain2 mcm jodoh, ajal, maut, umur pendek panjang..sihat sakit.. Allah knows. So serahkan pada Allah...

Kalau ada rezeki anak baru pasangan pergi, in sha allah apech tak kawin lain. Tunggu je apech dtg menemui mu di pintu syurga.

Kalau tak ada anak, pasangan dah pergi...mungkin ambik masa utk rawat luka tu. Kalau andai kata nanti hati terbukak apech terima. Untuk mencari, tidak.

Hai la hati...bila komen ni terasa sedih pulak andai kata dia betul2 pergi dulu..

Husband selalu tany kalau die mati dulu nak kahwin lagi tak.. Saya cakap xnak.. Sebab nak bersama dengan die dekat syurga nanti. Eh x tau btol tak.. Org cakap kte akan bersama dekat syurga nanti dengan suami kte yg terakhir..  Btoi ka dak eh?

Doakan aku mati cepat
Tak sanggup rasa nak hidup..asyik jadi yang mengalah.
Kalau dia nak kahwin ke. Bior le.

sbagai pompuan kita kena sedia laki pegi duluu, samada kena tinggal mati or cerai idop
macam my kes, walo skeliling kata move on cari yg lain, tapi entah la
baru2 ni aku ty spupu bila giliran dia nak kawen, *mase tu kat wedding my bro*
eh boley pulak dia tanya aku balik
siott betol hahaha
1 je kata aku, aku dah patah hati
lagi satu, aku belom cerai pon

crewzmania replied at 7-1-2016 09:31 AM
Husband selalu tany kalau die mati dulu nak kahwin lagi tak.. Saya cakap xnak.. Sebab nak bersama de ...

Perkara perkara seperti ini bak apa NABI kita pesan...jangan dwell too much with it...apa yang penting pengisian kita semasa kita hidup....
Anyway since you are at it......Manak can only have this for advice.........don't be so foolish sampai tak mo kawen lagi Kalau laki hang mati dulu...on pretext hang takut tak dapat bersama dgnnya jika both of you masuk syurga...sedangkan hang dah berkahwin lagi dalam dunia ini......

dan Manak ingin tanya hang satu soklan....what make you think hang will still be interested with either of them assuming three of you masuk syurga....especially when Manak is there too?

You think you can resist me over your former husbands??????