CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: blOOpBloop

guyz!! korang nak wife korang kerja apa??

juliajie80 posted on 14-10-2012 08:09 PM
la neh dah dpt ke cikgu? ke nurse?

skrg ni xkawen pon lagi...mantain bujang mcm dulu kala..belum jadi duda jugak

igt dh dapat cikgu

Kesian la kerjaya tak glemer cam aku ni...

jadi acountant tak "hot stuff" erk?

tokey kedai makan...

cg09 posted on 1-1-2008 01:02 PM
hahaha.. as i said.. insyaAllah aku ade kerje yang bagus untuk tampung die.. so die dah jadi bini ak ...

ops..senang nak kena buli eh...gurau aja..like my cousin..engineer nak cari org kampung takat SPM sbb depa tak pandai melawan..popuan graduated ni..kuat melawan..lebih2 lagi kalau jawatan tinggi..reason dia..SPM tu boleh la nak ngajar membaca..mengira sket2 dn mengaji..

Follow Us
ss82 posted on 31-10-2012 11:19 AM
ops..senang nak kena buli eh...gurau aja..like my cousin..engineer nak cari org kampung takat SPM  ...

klu kekal Alhamdulillah...takut awal2 ok la.....lelama sok bosan, tmbh plak if x pndai bergaul or rasa rendah diri ke...xleh bwk masuk majlis....uhuk2....camno? tkt masa tu tetiba nk carik nomot 2 yg sekufu tuk bergaul ngan kwn2 setaraf nauzubillahh...

airajie posted on 20-10-2012 09:47 AM
Kesian la kerjaya tak glemer cam aku ni...

kerja apa tu yg tak glamour tu?? leh tau tak?

rasanya semua kerja glamour-glamour sebab ramai lagi yg g carik kerja x dpek kija.. hihihi

ga-in posted on 2-11-2012 02:17 PM
klu kekal Alhamdulillah...takut awal2 ok la.....lelama sok bosan, tmbh plak if x pndai bergaul or  ...

tak juga..
kalau suami yang baik..dia akan ajar how to be socializer..jangan rendahkan tugas housewife..depa pun berhak nak cantik...
kenapa nak rsa rendah diri kalau suami bagi moral support..
depends on niat kawin...
even kalau kawin dh graduated then asben so jadi houzewife then suami tak bantu nak cantikkan diri pun useless..
so kaum suami..bagi financial support la kalau nak isteri cantik..
mcam mak aku..graduated..then mak aku rela hati nak jadi housewife..abah aku bantu juga dlam cantikkan mak aku...
mak aku cantik smpai skrg..abah aku pun bangga bawa mak aku ke majlis koprat..so depends...

cg09 posted on 1-1-2008 12:58 PM
tak leh ler.. if i be married some day..i wont let my wife to work... biar la duduk rumah jaga anak. ...

setujuk!
mcm tmpt keje ni
muke kejung jeng
pastu bl ank dpt peksa teruk slhkan suami la ape la
emosi betul
huh!

surirumah!

ayah aku pun suruh cari cikgu..masa lapang banyak,cuti bnyk..gaji pun ada..sekurang2nya boleh ringankan beban suami dan bnyk masa ngan anak2..

kalau peramugari mcm mana? apa pandangan para kaum lelaki....2 minggu fly...sekali nak siap, cantik bukan main, sanggul tinggi, pinggang bagaikan kerengga, belahan kebayanya hingga ke peha...suami/tunang/boipren....bersediakah???

satu persoalan ...

lah... knape pemenang vote nyer cikgu? korang xtau ker jadik cikgu tu bukannyer lapang seperti yg disangkakan.. nak periksa buku budak.. tanda kertas periksa... wat sukatan pelajaran.. tah pape lagik.. tak masuk kursus.. bawak budak gih pertandingan itu-ini. adik aku 2 org cikgu.. tapi aku tengok life aku lagik best dari diorangnih. sampai tertido atas kertas peksa ape kess...

btw... aku engineer.. nak tanye lelaki.. rasa tercabar ke kalau pompuan keje bidang lelaki?

Rate

1

hmm.. saja nak share something about sekufu nih sbb ada yg ckp laki engineer nak cari pompuan yg lps spm je..

memangla ada manusia yg walaupun lemah dr segi pendidikan tapi boleh adapt kpd socializing smua.. tapi ada sebabnyer kenapa islam letak sekufu tuh. sbb majoritinyer tak camtu. cara pemikiran berbeza. kalau graduated housewife sekufu dgn graduated nyer laki.. tapi graduated nyer laki/pompuan aku rasa xpatut dgn yg non-grad. susah nak cerita.. tapi mmg susah... cara pemikiran, cara adaptasi, percakapan.. semuanyer lain ikut level of education seseorang. generally, lebih educated.. cara pemikiran, decision dan dealingnyer lebih matang berbanding yg sebaliknya.

anyway.. semua nih berdasarkan majoriti... tapi kes by kes.. ada juga diamond dlm pasir.. dan.. ada jugak disangkakan diamond, tapi plastikk ajer. org kata rambut je sama itam.. hati lain-lain...

Rate

1

aku x kisah bini keje ape pon yg penting die bijak pakai otak

aku nk wife yg kayoo...leh kikis...hehe

ga-in posted on 2-11-2012 12:17 AM
klu kekal Alhamdulillah...takut awal2 ok la.....lelama sok bosan, tmbh plak if x pndai bergaul or  ...

kau ni, ingat ni zaman dulu ke style suri rumahtangga hari ini,
dengan internet so pengetahuan di hujung jari aje,
bengaplah kalau tak reti guna tuk meningkatkan ilmu pengetahuan
buat tau banyak benda boleh praktikkan dalam hidup.

x kisah keje apa asalkan keje yg halal dan baik.

tp kalo dpt yg keje pharmacist tu pun ok jgk ;-)

faraway1 posted on 14-11-2012 08:08 AM
kau ni, ingat ni zaman dulu ke style suri rumahtangga hari ini,
dengan internet so pengetahuan di ...

uhuhuhu.....jgn la marah sy...sy just bt andaian je...sbb bnda ni ada terjadi pd pakcik sy...mulanya sumenya ok, tp pas dia balik dr smbg blaja kt obeci, dpt jawatan tnggi, dia kawin lain...ngan org2 cam dia jugak...so sy bt andaian camtu la..... cam sikit kesian pd wife ptama dia...huhuhu....tp tu la, mungkin da jodohkn....hmmm...