CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dafizar

Suami makan hati

hehehe rasanya majoriti forumer kt FD dh bole jd ahli kaunseling.... sbb most of the answer ada dlm discussion thread ini....

Reply #1 dafizar's post

adakah isteri awk ni berperangai sedemikian hanya selepas berhenti kerja?
jika sebelum kerja dan selepas kerja perangainya sama
mmg itu le tabiat dia
mmg susah nak ubah tabiat malas nih

Originally posted by cik_azie at 3-1-2008 03:23 PM

Cubalah bawa isteri bersiar-siar di tempat yang disukainya atau menghadiahkan sesuatu supaya isteri sentiasa rasa dihargai.

kire nasib bayek gak tu dapat makan hati... oang sebelah umah tu haa..hari2 makan tulang jek..lagi jauh skit tu ada makan habukkkkkk jek..

ko jangan melawan cakap bini .. apa die mintak apa die suruh buat, anggukkan jer dulu .. buat setakat mampu, kalau tk mampu tu pandai2 la cari trick .. pakai akai la ..

kalo belum apa2 dh melawan cakap bini .. tido sejuk la jawabnye .. ikut jer la setakat boleh, jangan melawan depan2 .. nnti anak dh tido baru enjut die cukup2 lepas geram .. hehehehehehe....

Originally posted by ajinomotonosuga at 3-1-2008 03:43 PM
kire nasib bayek gak tu dapat makan hati... oang sebelah umah tu haa..hari2 makan tulang jek..lagi jauh skit tu ada makan habukkkkkk jek..

pinjam dialog pilem ke bang aji...

Follow Us
Originally posted by haira at 3-1-2008 03:52 PM

pinjam dialog pilem ke bang aji...

do re mi tiru aku laaaaaa

Originally posted by mysara at 3-1-2008 03:37 PM
adakah isteri awk ni berperangai sedemikian hanya selepas berhenti kerja?
jika sebelum kerja dan selepas kerja perangainya sama
mmg itu le tabiat dia
mmg susah nak ubah tabiat malas nih

kebulurkan dia berminggu2..karang rajin ler dia cigu

bila nak tuko avatar tu cigu..dah bertaun ko pakai avatar tu..

Originally posted by ira_kecik at 3-1-2008 13:43
tapi kan kalau asyik dapat coklat jer... ada gemuk dok kat umah....

ala, seminggu sekali jerk..... tak kan lah gemuk......

Originally posted by kudajantan77 at 3-1-2008 15:48
ko jangan melawan cakap bini .. apa die mintak apa die suruh buat, anggukkan jer dulu .. buat setakat mampu, kalau tk mampu tu pandai2 la cari trick .. pakai akai la ..

kalo belum apa2 dh mela ...

lawaks......... nak marah bini, enjut mlm ari yerk......

Originally posted by dafizar at 3-1-2008 08:51 AM
SAYA berkahwin empat tahun lalu dan dikurniakan sepasang cahaya mata. Tahun lalu, isteri saya berhenti kerja kerana majikannya berpindah ke luar negara. Secara kasar, dengan pendapatan yang ada,  ...

kalau ikutkan sayalah, memang bekerja lebih senang daripada duduk rumah...........memang tak rasa penat sangat tapi bila jadi house wife sepenuh masa memang terasa penatnya..........lebih lagi layan anak2 memang terasa penat..........banyak faktor dia jadi mcm tu, dia memang dah biasa bekerja jadi terasa sikit kebosanan dan juga tak selesa.........my be lama2 dia akan ok.........teman dulu pun mcm tu juga mcm tak best tak ada sesuatu yang teman boleh buat.......tapi bila buat biz kat it ni ada juga benda yang teman boleh buat, bukan sekadar duduk rumah je.

Originally posted by dafizar at 3-1-2008 08:51 AM
SAYA berkahwin empat tahun lalu dan dikurniakan sepasang cahaya mata. Tahun lalu, isteri saya berhenti kerja kerana majikannya berpindah ke luar negara. Secara kasar, dengan pendapatan yang ada,  ...

hai dafizar ,lama tak nampak?

Originally posted by havenzhiv at 3-1-2008 09:58 AM
My style is to actually show who is the boss...........thats me.....ill show to her who is the boss already if she is like that

ko nih cam laki aku... hmm... setaun aku perang ngan dia sebab aku bengang dia bosskan aku around.... lelamer ntah camaner... tuhan bukak kan jalan pada aku untuk faham... memang pun he's the boss!!! lepas tuh aku pun tone down dah... aku makin sayang pada dia and dia pun making sayang kat aku...

kadang2 pompuan memang cam gini... nak2 bila dah biasa keje... ada jawatan, ada pangkat, ada kemampuan.... aku rasa laaa...sebab aku dulu cam gitu. sebab aku nyer fikiran terlalu sekular sangat... aku fikir aku pun keje aku pun ada duit aku pun contribute so kena share2... tapi aku tak faham yang aku keje, aku ada duit aku mampu sebab laki aku izinkan aku keje... kalau laki aku tak izin... kan aku takder power tuh... lepas tuh aku tak faham yang laki aku tak yah share keje umah pun... dalam fikiran aku he must help but in actual.... kalau dia buat itu dah cukup baik!

aku sedar yang expectations aku n pemahaman aku sebagai isteri dalam islam tuh pun dah salah... jadik aku perbetulkan semula dengan bantuan laki aku... sekarang alhamdulillah... memanglah dia raja.. aku ratunya...   dia imam aku makmumnya.... dia cikgu aku muridnya... dia gurubesar aku penolong kanan nya...

Originally posted by cik_azie at 3-1-2008 03:23 PM
silap.. dalam berita harian..

Hak Muslim: Isteri kerap suruh suami buat kerja rumah

SAYA berkahwin empat tahun lalu dan dikurniakan sepasang cahaya mata. Tahun lalu, isteri saya berhenti k ...

chess! sungguh x ikhlas tuan rumah ini...

Originally posted by Ser3ndIpIty at 4-1-2008 07:30 PM

ko nih cam laki aku... hmm... setaun aku perang ngan dia sebab aku bengang dia bosskan aku around.... lelamer ntah camaner... tuhan bukak kan jalan pada aku untuk faham... memang pun he's  ...

actually nak mudah paham..kalo bini tu melawan..laki dia yang bossy tu akan bertambah bossy gitu

dia nak macam stamping or tunjukkan otoriti dia as suami

ramai pompuan tatau or i think dia tak sedo kut depa leh dapat apa depa mau dengan 'kelemahan' depa tu ie. sikap fragility tuh

so kaedah nya tentu tak sama lelaki dan pompuan dalam stamping otoriti masing2

pompuan tu macam bunga, lelaki tu macam gun aaaa berbeza

lazim isteri tu kalo dia ikut gak perangai bossy cam laki dia..ni yang masalahnya..ni kefahaman silap isu equality manusia suami isteri tuh

isteri memang 'sama' kuasa dengan suami tapi cuma bentuk POTENSI, yakni by his permission duluk aaa ok? belakang tabir gitu, so kalo misal suami tu nampak potensi bini dia bagus, at same time isteri dia humble rendah diri pada suami taat setia gitu nanti slo2 kuasa dalam umah tu depa SHARE. ni especially buat rasa trust bersama or mutual trust tu berganda...ok?

Originally posted by baby_nurin at 4-1-2008 02:38 PM

ala, seminggu sekali jerk..... tak kan lah gemuk......

tu contoh jer... byk lagi mende lain yg blh buat buah tgn setiap kali balik... goreng pisang pun boleh.... sukun goreng pun blh.... 2-3 ringgit jer tak susah kan... alo lurus na..

Reply #25 yays's post

dafizar nie gender dia .... berubah ikut musim tengkujuh kot... or 4 seasons....

yg sebenarnya kerja suri rumah pun memenatkan,kalau ada benda yg x siap kat rumah tu xyah la marah2 bini tolong2 lah bini tu,
tapi masalah TT ni bini plak yg suka suruh2 kalau x buat kena marah,
aku rasa TT ni seorg suami yg baik,kalau org lain rasanya dah makan kaki kot hahahaha..
bini aku pun pernah suruh aku buat kerja rumah tapi aku malas,ape guna ade pembantu kalau kerja rumah pun x siap.

Kau tolong jela bini kau kemas rumah.. take n give. Ni tak, malam jumaat nak habuan tapi kau pun pemalas. Ceit.. tak pun kau jd sura ruamh, biar bini aku kerja. Tgk cmne perginye rumah kau tuuu