CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6534|Reply: 25

tolong tgk nih!n bg pandangan

Close [Copy link]
ini aku baru dpt email dr abg ipar aku....mmgla email2 ni xleh percaya tp ade dlm gogle.tetiba meremang bulu roma aku bile bace email ni.

Salam Sejahtera,

Pagi tadi sebelum datang ofis saya dapat maklumat berkemungkinan berlakunya matahari naik dari Barat. Lantaran itu ambil masa sikit melihat dalam internet apa yang berlaku. Ini lah yg saya dapat

Reply #1 diana000's post

KALO LAH INI BENAR ....

Ya Allah ampuni lah dosa ku...

tatotnyer

bagi orang yang beriman pasti mereka tidak gusar berlakunya kiamat kerana ia tanda kemenangan mereka.. bagi saya yang dah terlanjur melakukan banyak dosa nie.. huhu... kene tingkatkan amal banyak2 nie

eeee. .. bestnyaa .. ..
dah bosan tgk matahari terbit kat timur. . ..
nak jugak tengok perlanggaran tu benar benar berlaku ke tak .. .
atau sekadar propaaa jer lebey .. .

Originally posted by adik_nazgul at 16-1-2008 01:17 PM
eeee. .. bestnyaa .. ..
dah bosan tgk matahari terbit kat timur. . ..
nak jugak tengok perlanggaran tu benar benar berlaku ke tak .. .
atau sekadar propaaa jer lebey .. .

ni zaman bile ni? dari zaman aku belajar dulu dah ade mende ni. kejap tahun 2000 la, tahun 1997 la, tahun 2002 la...

jgn percaya. kalau nak kiamat, Terus je kiamat. Masa tu kita tak jangka, akan terpinga-pinga...

Follow Us
kiamat pasti datang !!!!!

apa2 pun, bertaubatlah sebelum terlambat

tiap2 yang bernyawa mesti mati sama ada kiamat berlaku atau tak

Reply #1 diana000's post

MAHA SUCI ALLAH

Kiamat takkan berlaku selagi ada yang melaungkan kalimah Allah

mana sejadah??? nk pinjam jap...

kiamat mmg dh dekat..
tp blom muncul dajal, imam mahdi pun tk nmpk kelibat, nabi isa blom turun drp langit utk mdedahkn kebenaran kpd penganut kristian.
ntahla wallahhualam..
yg prnh aku bc, org kaya dtg nk bg harta kpd org b'iman utk mngajar kalimah allah.
sedangkn masa tu dh tlalu suntuk, sehingga ibu sendiri tidak mpedulikn anaknya krn takutkn keadaan yg dahsyat.
tauba pd hari itu sudah tidak diterima, dh expired..

Reply #12 MoTiF's post

solat la skang, waktu zohor blom habis..
tk perlu ada sejadah, alas dgn kain pelekatpun tk apa..
kiamat akn mendatangi setiap org bila smpi saat ajalnya..

-_-""

Aku sebagai seorang yg trained dlm bidang Sains, ingin mengatakan bahawa peredaran orbit Marikh TIDAK AKAN BERUBAH.  Hal ini kerana 1. Asteroid tu sangat la kecik berbanding ngan planet Marikh. 2. Asteroid tu tak bergerak cukup laju utk mengubah orbit Marikh. 3. Dlm kedua-dua artikel tersebut takde mengatakan bahawa orbit planet Marikh akan berubah!

Dari segi Fizik, momentum yg di bawa oleh asteroid tersebut tak cukup utk mengubah orbit marikh. Berbanding dgn saiz dan kelajuan planet Marikh itu sendiri, perlanggaran asteroid tu ngan planet Marikh boleh diibaratkan macam lalat langgar gajah.

Dari aper yg aku baca dari artikel tu, para Saintis MAHUKAN ASTEROID ITU MELANGGAR MARIKH! Kalau perlanggaran tu memudaratkan kita di bumi, takkan la diorang berharap sgt?? Diorang beharap perlanggaran ini berlaku supaya diorang dpt observe kejadian crater/kawah dgn lebih dekat lagi.

Tambahan lagi, terbitnya matahari dari sebelah Barat disebabkan oleh putaran bumi pada paksinya dari barat ke timur. Takde kena mengena dgn orbit Marikh langsung. Walaupun orbit Marikh berubah sekalipun, putaran bumi pada paksinya takkan berubah. Maka, matahari takkan terbit dari Barat (buat masa skrg la).

Mungkin aku bleh wat beberapa calculations utk prove yg perlanggaran ni takkan mengubah orbit Marikh... Tapi aku kekurangan data.

Kesimpulannya, jgn risau orbit Marikh akan berubah lalu menyebabkan Matahari terbit dari ufuk barat. Walaubagaimanapun, kita kenalah beribadat dan seumpamanya sebelum pintu taubat tertutup... Walaupun Matahari takkan terbit dari ufuk Barat pada 30 Januari, saper tahu aper yg akan jadi esok?

satu penjelasan yg bagus walaupun x ckup fakta....kiamat pasti akan datang..bersedialah,x tau biler kan
Originally posted by meitantei at 16-1-2008 11:29 PM
-_-""

Aku sebagai seorang yg trained dlm bidang Sains, ingin mengatakan bahawa peredaran orbit Marikh TIDAK AKAN BERUBAH.  Hal ini kerana 1. Asteroid tu sangat la kecik berbanding ngan planet  ...

Reply #17 diana000's post

Ape yg tak cukup fakta plak? Aku dah bagi cukup fakta utk penerangan tu. Maksud aku kata 'kekurangan data' ialah, aku tak ade data cam jarak antara marikh dgn bumi pada masa perlanggaran itu berlaku, berapa ketumpatan asteroid dan marikh tu, ataupun sejauh mana geseran antara asteroid dgn atmosfera marikh akan mengecilkan asteroid tu... Kalau ada data2 ni, aku bleh calculate dan tunjuk yg asteroid tu tak beri kesan apa2 pada bumi.

Lupa plak nak bagi tahu - sebenarnya sepanjang tahun, banyak kali asteroid hampir2 nak langgar bumi, tapi tak kena.

Reply #18 meitantei's post

sorry....maksud diana kekurangan data....

heheheh...

macam nilah kot bila Frasa article tu cakap dia ubah axis of PLanet Mars, the ubah paksi...so orbit tu ialah the elliptical route for the mars to move around the sun...well asteroid tu tak besaq mana so ...amatlah org kata minor effectnya nak change the orbital course of Mars.

Diana you sendiri pun i rasa takyakin yg benda ni akan buat planet mars tu tertukaq haluannya kan? do not get me wrong, tapi...i sebagai moslem i percaya hari kiamat tapi when you dealing with thsi kind of "hype" you must be critical jugak lah sikit...but anyway it's a good try..bless you.

12Next
Return to list New