CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 1829|Reply: 13

Dayang Buat Album Rock!?

Dayang Buat Album Rock!?

Korang setuju tak kalau Dayang buat lagu rock pas ni... lepas tengok dia nyanyi malam tadi... rasanya tak s
alah dia try genre rock lak... sekarang ni tak ramai dah penyanyi rock wanita...

aku ingat lagu rock ni punya base peminat yg lebih luas daripada lagu R&B... lagipun penyanyi R&B wanita pun dah makin bertambah... Dayang pula sekarang ni suka nyanyi 'jerit2'... mesti meletop dengan sore serak-serak basah dia.... bukan suruh Dayang tukar genre... tapi buat kelainan untuk albumnya yang akan datang... tiru macam madonna, setiap album mesti ada kelainan... sebab tu madonna masih lagi bertahan... tak apa lah kalau sebelum ini, Dayang punya album lebih kepada dance/pop... yang akan datang biarlah ROCCKKK!

Ada sapa2 yang setuju?

Rate

1

aku takut kalau slalu sgt dayang nynyi jerit2 ni, mau vocal chord dia koyak.. risau aku..

aku pun tak suka sngt dayang jerit2.die nyanyi simple je dah cukup baek.kalau nak wat rock pe salahnya.kelainan.Tapi biar la jemput artis lain.Berduet.Dah lama dayang tak berduet ngan artis lain dlm album..

Satu dua lagu sebagai eksperimen dan lari dari kebiasaan ok la
Jangan satu album rock

aku minat dayang coz sorenye yg husky & lembut...so, klau nyanyi satu je lagu rock dlm album..aku masih terima lg la...tp klau semua lagu rock...sukar untuk diterima.... mungkin x beli kot album dia... download je..he..he....

okay apa...
penyanyi rock wanita yg outstanding sekaran pun selain ella hanyalah elyana yg setaraf anak nya

kalau dayang nk wat..akak mintak dia collaborate dgn taja & tass ataupun aidit alfian ataupun edrie hashim

jgn amik audi mok k...terlalu faizal tahir plak bunyinya nanti

Follow Us
aku pun x berapa setuju, kalau dayang buat album rock.

yang kat AJl hari tu pun, mcm nak terkeluar anak tekak, ini kan pulak nak buat full album rock. memang confirm terkeluar anak tekak nanti.

aku aok je kalo dyg wat album ROCK...janji lagu2 nya masyukk dan tak syok sendiri...

tak semestinya rock kena koyak rabak kan mulut dan sorer...mcm2 style rock bleh buat...dyg kan versatile

ok je pd aku
sbb dia mmg boleh

Setuju...Tapi taknakla terlalu lari sangat dengan konsep sedia ada...Kalau boleh biarlah lagu yang ala2 Irreplaceable ataupun Big Girl Don't Cry...Adult contemporary punya kind of rock..

Takpun dayang nyanyi balik lagu-lagu rock yg popular dulu... macam album kasih. cuma kali ini lagu-lagu rock... arrangekan balik supaya dayang tak perlu terjerit-jerit (rocking!) dari a sampai z... sebenarnya sesuai gak ngan sore dayang... cuma kalau bab nyanyi balik lagu2 orang dalam satu album mungkin kurang dapat sambutan... rasanya elok lagi kalau dayang bawa lagu-lagu rock baru... tapi dayang kena kreatif la... RnB dah ramai penyanyi dah...

Originally posted by hujanlebat at 29-1-2008 02:48 PM
aku minat dayang coz sorenye yg husky & lembut...so, klau nyanyi satu je lagu rock dlm album..aku masih terima lg la...tp klau semua lagu rock...sukar untuk diterima.... mungkin x beli kot album  ...

ayo,pengakuan berani ni.download je.hampeh btul..

untuk next album, saya nak dayang buat album campur...pop, r&b, world music, JAZZ, rock, hip-hop...

Originally posted by Rivendella at 18-2-2008 02:21 AM
untuk next album, saya nak dayang buat album campur...pop, r&b, world music, JAZZ, rock, hip-hop...

yup aku pun stuju.dangdut pun best!!!