CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ayl

tip kuruskan badan

i amalkan setiap hari dlm permakanan & workout kecuali weekend sabtu or ahad..i cuti..

5.30 pagi cardio 20 min..sebelum tu minum 1 mug air masak + epal sebiji
b'fast...milo o or necafe kurang manis...biscuit jacob...4-5 keping
snack...CCPP 1 mug
lunch...simple lunch...apa2 i dahulu kan ulam2..contoh kacang pacang..kobis or tempe..ia byk serat..so apa yg akn masuk dlm perut ia akn menyerap lemak dgn lebih cepat..nasi seseduk..ada ikan...kuah skit..sambal belacan..
high tea b4 5...biscuit or fruit...
dinner...depend normaly i ambil milo & roti gandum penuh...

water ..2-3 liter perday

balik keja i pegi gym almoust 1 hour setiap hari kecuali hari sabtu & ahad...ada circuit training & aerobick..

salam...skang ni tgh buat diet ikut blood group...Alhamdulillah dalm masa 3 minggu ni dah turun 6 kg...yeayyyy...
kitorang buat berkumpulan...so amat selesa...tak tension...x menyeksa bdn...leh jalani kehidupan dgn cergas dan gembira
1st 3 kg yg turun tu bdn memg sedap terasa ringan n bangun pagi rasa segar...
sapa nak join group kitorang jom...kita akan consult cara pemakanan yang sesuai ikut kump darah n menu2 yg sesuai.
kalo ikut kump darah...ada jenis yg KENA makan nasi n ada yg x boleh...x semua sayur kita leh makan n ada jenis darah yg KENA makan daging n ada yg x boleh...even buah pun ada jenis2 yg kita x leh makan...
so bila buat secara group ni memg berkesan...sbb kita akan saling sokong menyokong...best...best...Alhamdulillah

salam...skang ni tgh buat diet ikut blood group...Alhamdulillah dalm masa 3 minggu ni dah turun 6 kg ...
nilams Post at 2-8-2010 09:52

ws 1st time i dgr...menarik...boleh ceta kan lebih lanjut mengenai ini...if darah o mcmana??

ekceli diet ikut kump darah ni...stlh berat badan ideal ...kita ada program khas utk turunkn brt badan disamping amalkan pemakanan ikut kump. darah ni...

sebelum kita consult...kita kena buat beberapa pemeriksaan untk make sure seseorg perlukan pelan pemakanan yg mcm mana...nanti sy PM untk keterangan lanjut ya

ekceli diet ikut kump darah ni...stlh berat badan ideal ...kita ada program khas utk turunkn brt badan disamping amalkan pemakanan ikut kump. darah ni...

sebelum kita consult...kita kena buat beberapa pemeriksaan untk make sure seseorg perlukan pelan pemakanan yg mcm mana...nanti sy PM untk keterangan lanjut ya

Follow Us
nk kurus???
puasa tiap2 hari...selain dapat pahala boleh jgk menurunkan badan...
tapi time berbuka jgn melantak byk2..
aritu saya penah demam seminggu...turun 5 kilo...mmg x caye..
makan nasi sehari sekali je kalau x tahan sangat..
elakkan mengambil makanan berat pada tgh malam...
minum air suam byk2...selain dapat menyingkirkan toksik dalam badan..
riadah jangan lupa..kalau malas riadah..jalan kaki kemana2 tu pun dah memadai...

Note: Thread has been banned by manager

huhuuu

elop..aku lagi arr...lau ngok cermin nmpk cm da kurus..lua tgok2 dekat..mak aiii...nek menyampahhhh sndiri...

Tinggi 169cm
Berat 98KILO...

Reply 358# aayeetzz

DAN2 jer maintain kacak yeh?

btw kalau lunch tak makan nasik, tp makan mcm kailan goreng plus with sup ayam, boleh turun tak?? but still mcm tak elok kan sebab sayur tu di goreng. korang2 tak makan bende goreng eh time diet? nak kurusssss

aku sblm nie mmg ada masalah berat badan, semua tue bermula setelah selesai pantang anak kedua sbb nya lepas tue tak pantang makan dah main bedal makan jer..........
sampailah ramai kawan2 . . . . . macam sedang pregnant anak ke3
so apa aku buat
1 tukar cara makan
2 kurangkan kuantiti makan (terutama nasi)
3 lepas kul 7pm jgn makan apa2 dah, klu lapar makan buah sahaj

aku amalkan tue selama 6 bulan dah menunjuk kan hasil . . . . .
alhamdullilah 7kg gak dapat dikurangkan dari 55kg kepada 48 kg maintain sampai skrg

Berat ideal (perempuan) = tinggi (m) x tinggi (m) x 23

Berat ideal (lelaki) = tinggi (m) x tinggi (m) x 24

me pn nak tw gak....

kalo tinggi 165...berapa berat ideal

ekceli diet ikut kump darah ni...stlh berat badan ideal ...kita ada program khas utk turunkn brt bad ...
nilams Post at 5-8-2010 23:02

nilam macam best jer.. leh syer tak dgn saya plan dia tu
3 bulan yg lepas sya diet tak makan nasi dan hanya ambik buah dan sayur2an boleh turun 4kg sekarang ni badan still maintain lagi tp target nak turun dalam 4kg lagi sekarang berat saya 60kg..

pernah dgr tak diet atkin's? diet atkin's ni pun berkesan jugak..iaitu kita kna avoid sume mknan berkarbohidrat mcm nasi, kalau roti tu, amik yg wheat tu..bukan roti putih..n byk mkn protein mcm ikan..lebihkan ikan sbb ikan isinya putih kan..amalkan 3bulan..my fren dia amalkan diet atkin ni, berkesan jugakla..yuan try buat..tp disbbkan yuan ni perut melayu, maka nasi amatla tak dpt dipisahkan.so, apa yg yuan buat, just amik setngah senduk nasi je atau 3 sudu nasi..yg lelain yuan bedal ikan n sayur.. ;) nak kata turun, tak juga tp bley maintain la..sbb nak kuruskan badan ni sbnrnya it's all about our metabolisma jugak..bila metabolisma tinggi, kita kerap membuang..so bila membuang tu, toxin pun takde..mknan dlm perut tu pun tak sempat la nak duk lelama utk bertukar jadi lemak~

aku daa dpt cara diet bkesan...tanpa produk & boleh mkn byk...aku da cube selama 2minggu hilang 8kg....sonok2...

aku daa dpt cara diet bkesan...tanpa produk & boleh mkn byk...aku da cube selama 2minggu hilang 8kg. ...
qiqi877 Post at 19-8-2011 16:16

share la sini...hihi

aku follow blog ni..bace dr bab1...

http://www.taknakgemuk.com/

dzul ni buat Diet Atkins...bile korg da bace bru korg paham..

slaen tu, aku join

http://kelabdiet.com/

kat kelab ni ade mcm2 jenis diet yg diorg amalkan...best sbb diorg akn bg smgt sesame sendiri...soo,xde laa kite rase mcm xde geng n xde smgt bile diet sorg2..

cube laa...saye dah berjaya!!!