CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ayl

tip kuruskan badan

dulu berat aku 85kg dan tinggi 157cm . setelah macam macam  yg aku lakukan  badan aku tak juga kurus. aku cuba pil kurus kan badan, ubatan traditional malahan aku juga mengunjungi pusat kurus kan badan berat aku tak kurang yang kurang duit aku adalah.

satu ari aku gi jumpa doc kat hospital dan ceritakan masalah aku. doc ni rekomen aku ambi reductil ubat ni beri tahu otak kita supaya jgn asyik ingat nak makandan kalau makan cepat kenyang dan pil lawas kencing (lupa ak namanya) bagi menbuang air yg berlebihan dlm badan. tapi in semua hanya untuk tiga bulan aje tak leh lebih.

jadi aku ni nak cepat kurus aku juga gabungkan dgn senaman, penjagaan makanan dan gi sauna tiap tiap minggu. senaman aku hanyalah mop rumah aku 2 kali sehari dan berkebun kat taman. pas tu hubby aku belikan aku i gallop (kerusi yg ala org naik kuda tu) aku duduk kat kerusi tu selama 2 jam setiap hari sambi menonton tv dan tiap malam sebeum tidur aku sapu krim yg boleh mengurang kan seluit. i gallop ni elok juga bagi pembentuk peha punggung dan perut. utk memantapkan lagi aku buat seat up.

Dari segi pemakanan aku rasa paling susah sebab secara samblian aku ni selalu masakan utk org. dan keluarga aku memang enjoy bab makan ni. sekarang ni lauk kat rumah aku semuanya samada di bakar atau pun di kukus. sup di rebus tanpa perlu menumis. sayuran selalunya mentah samada ia nya kerabu, salad ataupun pecal. snek aku buah buahan ataupun jagung rebus. gunakan kretiviti anda dlm mencipta menu harian.

menu aku seharian pagi nasi secawan sahaja dgn salad (makan nasi pagi lebih elok sebab sepanjang ari kita akan lakukan pekerjaan jadi kalori nasi ini akan hillang. tengahari sup sayur sayuran lauk yg dibakar ataupun kukus minum petang jus buah buah tanpa gula. dan sebelah malam aku hanya minum green tea kosong. aku juga amalkan vitamin vitamin ni.

yang paling penting sekali kalau kita nak maintain kurus kita harus ada displin diri yang kuat dan amalan di atas harus lah dikekalkan dan bukan untuk jangka masa yang pendek. aku hanya cuti drpd diet ni bila aku dan keuarga gi holiday ataupun baik kampung ni sebab masakan ibunda tiada tolok bandingnya. selamat mencuba.

Balas #15 shachihata33\ catat

bestnyer ko nak tmbah berat...awat hang nak tmbh berat...

bestnyer bca rmai dh trun brat bdan..ak der msalah,slalu org ckp klau nk trunkn brat kna elak mkn nasi.ak prnah gak cba tp dh ptang jer bdan dh rsa menggigil,kpala pn pusing..brat ak dlu 100+kg ak amik meal replacement trun dlm 7kg..pas 2 mcm2 produk dh ak try nk trunkn lg tp smpai skrang berat asyik statik jer..rsa mcm nk giveup jer..sbb i love to enjoy food,especially nasi..n perut ak skang nie asyik lapar jer nk mkn...mcm mana nk wt nie..risau lak..

mkn la supplement...hydroxycut...bli kt GNC...kat dalam pasaraya byk la...sebotol 3rat jgak...ni baik utk yg nak menurunkan berat bdn...tp bla mkn ni,kna slalu bersenam ngan jga mkn..ubat ni utk mempercepatkan trun berat bdn..sesuai utk yg tgh berdiet...4org member aku guna,empat2 dah kurus...xtpu....trmasuk aku

kena makan nasi juga...
diet aku hrutue aku wat

pagi-jenis roti....or nasi....tp bukan nasi lemak...

tengahari makan nasi 1/2......kalau dah berat pagi tue...aku kurangkan sikit cntohnye cm lauk,aku jadi vegetarian sekejap..

malam 1/4 nasi je...lauk slalunye sup...aku turun 5 kg+ngan senaman lah...

eh lagi satu...aku.perasan kalau makan ikan je dlm bulan tue...berat badan aku turun cepat gak...

Follow Us
best thread nii..bagus..aku pun tgh dalam program nak diet gak ni..tp stkt ni xde kesan lagi sbb aku x ikut sgt..aku slalu gak la cycling..aku tau nak turukan berat bdn amik masa so sabar je la..

Originally posted by hiv_boyz at 13-5-2009 21:39
mkn la supplement...hydroxycut...bli kt GNC...kat dalam pasaraya byk la...sebotol 3rat jgak...ni baik utk yg nak menurunkan berat bdn...tp bla mkn ni,kna slalu bersenam ngan jga mkn..ubat ni utk  ...

tk der side effect ker klau mkn hydroxycut 2...

Originally posted by sok_suci at 11-5-2009 14:28
salute.....ok ke skrg ni..?

psl nasi ker? kalo psl nasi KO lg. smpi skrg sy still x mkn nasi. x ada keinginan. hanya mkn roti & sedikit mihun.

seronok baca thread ni.  Aku nk turunkan berat badan... part nk control makan tu boleh la diusahakan, tapi part exercise tu problem sket.

Aku ade 4 org anak, so pagi sebelum pi keje tu macam2 la persiapan nk kena buat.  Balik dah kol 6 lebih, nak ambik anak then masak semua ..bila masanya aku nk exercise.  Buat keje2 umah semua tu boleh ke menggantikan exercise session?

Dolu berat 60kg.
Skang 51.5kg.
Ni yg aku buat le... simple je,
aku xperlu pils/ubat kurus nih.. aku tak percaya!

-  brisk walking/jogg for @ least 1hour [sabtu & ahad] kat tmn tasik titiwangsa
*korang ada join kl-marathon 28/6 ni ek?  blh la roger2, saye join gak*

-  exercise weekday:  everyday [MUST]

-  air masak 2liter/day [dulu aku anti air masak nih, 1.5 liter tu pon belum tentu2 dlm masa 1bln blh abis]

-  mkn control.  Mkn nasik 2 3x sminggu tp 1/4pinggan + lauk + sayur bnyk

-  kat opes aku jln2.. even blh guna extension utk bgtau apa2,
tp aku refer gi jupe face to face supaya bergerak.. jgn mls!

-  bkn penggemar buah tp paksa le mkn gak huhu

-  pg sometimes mkn wholemeal bread @ nesvita @ nestum @ mee sup

-  mlm mkn b4 8pm

-  dulu aku penggemar ais pg ptg siang mlm.. skang bile sgt2 teringin je baru aku menum

-  eskrem xmkn [dolu2 dlm peti ada le 2 3 kotak stok]

-  fast food xmkn.. cum kalo beli kfc.. aku paksa le kwn aku beli yg 3ketul tuh sbb aku nak mkn seketul hihi

Benda2 common je aku buat utk kurus.
xsukar mana pun aku rasa.. cuma kena ada motivasi yg tinggi

[ Last edited by  gepren at 14-5-2009 16:36 ]

Balas #128 nmi\ catat

bahaya, jgn amalkan, nanti jantung u jadi laju, kacau nervous system, badan pun rasa panas2,  just senaman n practise health diet

Balas #130 pigeon\ catat

yes, boleh, try kemas rumah n mop lantai, kalau aktiviti tu ada keluar peluh adalah fat yg diburnkan.

Balas #130 pigeon\ catat

adikbun pun ada 4 anak dan senaman sememanya area kat rumah aje macam mop rumah turun naik tangga tu banyak banyak kali dan sapu laman dan berkebun. tapi masa buat semua ni saya sapu krim pati halia atau anti seluit supaya lemak tu cepat pecah.  atau pun pakai baju hujan pastik tu supaya berpeluh lebih sikit. berat memang turun paling paling 1.5 kg sebulan. cubalah

Originally posted by gepren at 14-5-2009 16:31
Dolu berat 60kg.
Skang 51.5kg.

-  brisk walking/jogg for @ least 1hour [sabtu & ahad] kat tmn tasik titiwan ...

Ko boleh register kl marathon kat sini: www.kl-marathon.com

excited bace thread ni tp nk wat nye idok..haih...bile la leh kurus ni??

Originally posted by gepren at 14-5-2009 16:31
Dolu berat 60kg.
Skang 51.5kg.

-  brisk walking/jogg for @ least 1hour [sabtu & ahad] kat tmn tasik titiwan ...

yer, sy setuju. yg penting disiplin mesti tinggi. my brother mmg tingin nk kuruskan bdn. tp mkn nasi ngn lauk bergrg n berlemak sekitar kul 9 mlm. lps 2 dia x byk bergerak. so x susut pun.. makin besar lg ada. prinsip sy sewaktu berjihad nak kuruskan bdn dulu ialah No Sacrifice No Victory. sacrifice tuh x yah yg membebankan, hanya tukar cara serta corak pemakanan & bersenam.

Originally posted by danna09 at 15-5-2009 00:21

yer, sy setuju. yg penting disiplin mesti tinggi. my brother mmg tingin nk kuruskan bdn. tp mkn nasi ngn lauk bergrg n berlemak sekitar kul 9 mlm. lps 2 dia x byk bergerak. so x susut pun.. m ...

Setuju. :handshake:

Petua dia senang jek, ubah cara hidup!

Slimming down is a lifestyle.

Bukan takat crash diet sekejap2.

Atau pilih jalan singkat dengan makan pil...tak elok!

Silap2 boleh rosak limpa, boleh bawa maut!

Balas #135 seri_air\ catat

Tau
Gaji nnti baru nak reg.
Join yg bape km?

Balas #136 elly85\ catat

Soalan tu akan xakan terjawab selagi anda masih duduk & do nothing
dannnn.. soalan tu akan terjawab bila anda change ur life to healthy life