CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ayl

tip kuruskan badan

aiii..nak kurus..amek masa 3 bulan...

nak gemuk..3 ari jerk...

btul btul btul.....

aiii..nak kurus..amek masa 3 bulan...

nak gemuk..3 ari jerk...
ayamserati Post at 17-8-2009 23:54

betul betul betul....nak gemuk mmg senang...nak kurus..ya Rabbiiii

wah.. best jugak thread nie.. bnyak jugak tips2 sy dpt... sy nie mmg dlm glngan obese... jd, dulu thn 2006 sy mkn lah pil diet nie... mmg trun abis... tp pil tu mmg bhya teramat sgt.. skrang nih badan pun makin menaik2... blk keje terus mkn.. kalau mkn tu mmg nasi bergunung2.. hehehe.. bln lepas sy pernah try jugak pil dr indon.. hm, pil tu effect die mmg truk... jntg i rase mcm lemah.. n salu semput... olh krna nie musim H1N1... sy pun jd bngung.. tkt terkene skt tu.. rupa2 nya effect dr pil tersebut.. skrang sy dah xmkn pil tu lagi n jntng sy pun dah ok.. xsemput2 lagi... tp bila sy stress msti sy semput... skrang sy dah xdiet lagi.. berat bdan pun dah naik yg teramat sgt.. erm, oleh krana nie bula posa... nak jugak belajar utk kuat kan diri utk berdiet

susah nak biasakan diri dengan disiplin pemakanan dan gaya hidup... semuanya memerlukan kesabaran yang tinggi... tp mcmmana ye dengan diorang yang dah berjaya kuruskan berat badan... tentu mereka ade cipta target untuk kuruskan badan... boleh la share skali...

jusmate 5 tu okay ker kalau nak melangsingkan badan......?

Follow Us
jusmate 5 tu okay ker kalau nak melangsingkan badan......?
tipah Post at 25-8-2009 09:56

xleh makan 2jam b4 minum
xleh makan 2jam pas minum

hmmmm....

Jusmate tu ok...tapi kita yg kena disiplinkan diri...dulu berat Deila 54 kg...pastu naik mendadak hingga 67kg ngan ketinggian 5' 2"..bayangkanlah betapa montelnya Deila...pastu Deila diet...ngan bantun jusmate 5 tu...alhamdulillah skang ni dah 56kg...harap2 bulan posa ni bolehlah turun 4 kg lagi....lagi 1 Deila amalkan makan lecithin 1200mg...

Jusmate tu ok...tapi kita yg kena disiplinkan diri...dulu berat Deila 54 kg...pastu naik mendadak hingga 67kg ngan ketinggian 5' 2"..bayangkanlah betapa montelnya Deila...pastu Deila diet...ngan bantun jusmate 5 tu...alhamdulillah skang ni dah 56kg...harap2 bulan posa ni bolehlah turun 4 kg lagi....lagi 1 Deila amalkan makan lecithin 1200mg...

dlu laa...
masa belaja dulu..
x lah obese..but since sy nih rendang (dlm 146cm jer) n berat dlm 52 kg..
kira nampaklah 'sihat' tuh..
pastu..tekad nak kurus..
makan nasi 3 kali seminggu..
jog seminggu skali (time hr ahaad..hr lain bz..class maa)

pastu..stop drink carbonated water (until now)
mmg turun cepat la..n 1 more thing..
elakkan tdo siang..

dr 52 kg..turun ke 47 kg..dlm masa 6 bulan...

tuh time blaja..
skrg keje...huhu..kne stabil balik (x da masa nak jog)
so..berat dlm 49..kira okeh lah kan..
but nak turun ke 46 if boleh..huhuh

addamnor...mama bukan jurucakap sebarang la..tp sbb mama really happy with the outcome after using the herbalife...bagi mama ia produk yg universal..bukan setakat nak kuruskan badan..nak tambah berat pun boleh..& sesuai jugak untuk budak2 dan org2 yg berpenyakit cam kencing manis, low/high blood pressure, sembelit..gout ..isk mcm2la...sbb herbalife nih bukan ubat tp makanan nutrisi@ makanan seimbang..it will imrpove sistem penghadaman kita, repair dan ganti sel2 yg rosak..bila dalaman kita dah ok..automaticly it will improve the skin outside...dulu mama dok tempek foundation bagai nak rak sbb nak cover kulit kusam..la ni xyah dah...pakai pelembap cukup..muka tuh dah berseri2;)

skrang nih mama kasi semua family mama pakai the same product-hubby(obes),anak2, mak (kencing manis) , ayah (Gout) adik (darah tinggi + buncit)...& as for mama..tuk tambah berat badan..harharhar..hah kan berbaloi2 tuh

kalau nak kuruskan badan tp nak pakai cara lama dgn berdiet , masak healthy food, bersenam, berjoging bagai...mama tak kata itu salah..betul what..but it's so time consuming & meletihkan..kalau ada masa & rasa boleh sekat2 selera tuh..buatlah..tp bagi mama ..mama takde kompromi when it comes to health..lebih baik mencegah dari mengubat...PM kita pun suh kita amalkan pemakanan seimbang sbg usaha tuk elakkan jangkitan H1N1..itu sebablah 300 pakar nutrisi ditempatkan di hospital dan klinik kerajaan tuk beri khidmat nasihat berkenaan pemakanan seimbang...

ishk...dah terpanjang lebar plak..but trust me ..its really worth to try..ikhlas dr hati

Apa yang saya amalkan adalah  memakan nasi cokelat , itu pun bukan setiap hari. Saya amalkan capati dan teh O. Dan lagi satu  saya minum Jus PLUM.

Alhamdulilah , berat maintain ler. sembelit pun tak de coz minum jus PLUM

Apa yang saya amalkan adalah  memakan nasi cokelat , itu pun bukan setiap hari. Saya amalkan capati dan teh O. Dan lagi satu  saya minum Jus PLUM.

Alhamdulilah , berat maintain ler. sembelit pun t ...
sheiladasila Post at 13-10-2009 13:37

Jus plum? Mane dpt?

aku dulu kategori plump gak masa remaja...pastu aku diet...cam seminggu aku makan kaw2...seminggu aku makan sekali sehari atau aku posa...lauk2 masa aku diet tu pon  sayur mentah, atau rebus jap (aku amik ngn jus sayur tu sekali...ikan bakar..jelantah nenas ngn timun..seme fat free...susu nak tido pon aku bancuh sunlac skimmed milk instead full ceam dutch lady yg aku nyer fevret masa aku tak diet)...plus aku active gile...berkayak la...panjat tangga...berenang..so senang2 la badan aku turn...dari 62kg ke 52kg within a month jer (mgkn muda lagi kot ms tu...metabolic rate tinggi giler babans) ...tp naik pon cepat gak...cuma bila turun aku makan banyak ikan dan ayam/susu utk elakkan muscle loss...nanti gelebeh...buruks...so utk elak badan naik balik pas aku kurus aku activekan diri aku dan makan cam biasa (cara paling baik utk maintain)...sblm tuh aku rajin gak makan duromine la...ubat kurus, teh segala...tp hampeh la...kurus mmg kurus...tp tak tahan lama dan banyak kesan sampingan...angin la...sakit dada la...plus mamai (tak leh pikir secara optimum)

tu je lah cara aku kuruskan badan...cuma skang plak badan aku payah nak naik...tatau pesal...

oh ya..aku dulu suka minum l-carnitine...aku beli kat pharmacy ...dlm 70 hengget kots sebotol...minum sesudu camtu...wahh...badan rasa bertenaga sekalik even tgh diet...yg paling bes nak membuang senang even ko makan menda yg so2 jer ms diet..

salam AYL, share la apa yg u dah buat utk transform mcm sekarang...

ai da trlebih 5kilos la klu ikut cara kiraan niee... wawaawaa
dah smmgu diet xmkn nsk..sekilo pon xtrun jgk..xthu nper..sblom nie sng jer trun,if xmkn nck 3 ari leh trun 2kilo cmtu..ai pnh amik SIY..2box..mmg trun lam 4kilo..dah lme brenti n xjg mkn kmbali k asal..(rugi duit jer
sbb penah amik bnda2 cmni ker berat payah nk trun klu diet ar?? nyesal nyerr

n skg i amik merit..sbb slalu sembelit  
pliss advise me..ok ker kalu amik pil nie

semangat tgk org leh kurus nih aku nih nampak rendang jer ngan berat 67kg tinggi plak 155cm jer mmg obese sungguh....sian aku tau...nih tgh azam nak kurus balik nih...

skang nih malas dah nak amik apa apa produk kurus.. sebab kalo amik memang ler turun berat.. tapi bila berhenti.. naiknyer laju jerk... skang nih buat cara tradisional... rebus jintan ngan halia dan sedikit halba.. okey lah... turun gak.. seluar pun sumer dah longgar... makan tetap macam biasa... (bab makan memang takleh kontrol...)