CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 28014|Reply: 267

Dilema seorg bini polis/askar/etc..(yg berpindah randah)

salam...
aku bukak thread ni sbb:
1) nak ajak akak2 kwn2 abg2 yg ade pengalaman spouse yg career berpindah randah. mcmmane nak cope on dgn situation nih..

2) nak mintak akak2 motivate sket aku yg masih tak lulus2 lagi jadik bini polis..

semalm, laki aku baru dpat posting order ke johor. walaupun dekat dgn family aku sendiri..tp aku maybe terpakse lepaskan keje aku sekarg. terase sayg sebb aku baru jek naik gaji bulan 12 aritu..

faktor2 tak suke lebih banyk sebb aku pk benda2 kat bawah ni:

1) kene benti keje

2) kene carik keje lain(dah la susah sekrg nak carik keje) Sorg keje tak cukup skrg nih..

3)aku tak biase dok umah goyg kaki..lagi pun aku ade tgjwab kat mak bapak aku..nak bg duit tiap bulan, tolong settle hutang sume..

4) utk polis biasenya 5 tahun paling lame keje kat satu2 tempat..nanti 5 tahun lagi adekah aku kene benti keje dan carik keje jek..dan begitula seterusnye..sampai aku monopous..

5) kalu asik pindah randah mcm org nomad ni bile plak aku nka settle down beli umah..kerjaya aku? sekolah anak?

tolongla bg pendapat/ taskirah bergune kat aku ..sekrg aku betul2 tgh blur..semlm pun aku dah bengkak bengkil mata menangis.

masuk ni dah 3 kali lah aku tukar keje sbb kerja laki aku nih..aku bukan nak puji diri..tapi alhamdulillah..kerja aku selalu kat mane2 pun prestasi baik ..cume itula aku kene benti sbb kene ikut suami. Bile nye aku bole kembagkan potensi diri aku nih tahap maksima. baru nak klimaks, laki aku dah potong jalan..

p/s-kalu bole..bg la aku idea2 yg bernas yg bole pujuk ati aku ni ye. nak hentam pun agak2 ye..sbb aku tgh sensitip giler arini

Rate

1

masalah gak kan.. erm pengalaman berpindah skali pun dah memenatkan ni plak kalo asyik berpindah randah..pulak tu dr segi anak sek n kerjaya kita pun susah. tp tu la demi negara tercinta terpaksa la lakukan pengorbanan.

banyakkan sabo yer akak..

bakal bini abang pulisi..................

Reply #1 easy81's post

ermm nih apa yg pak sedara ngn mak sedara aku amalkan ...

diorg ops for PJJ-perkahwinan jarak jauh ..pak sedara kna post ke johor (last posting sblm pencen).. balik ke sgor 2/3 minngu sekali.
reason : anak2 asyik dok tukar sekolah jer .. baru nk mesra sket ngan jiran tetangga , dah kena pindah lagi ...
tapi: diorg mmg dah decide kat mana nk abis kan masa tua diorang .. i assumed you muda lagi n tgh nk membina keluarga ...
tapi: memula tuh mmg mak sedara tuh tension memanjang.. ala2 jadi single mum kan .. jadual mula2 berterabur.. kerja lagi.. anak sekolah lagi .. anak yg kecik2 lagi ... but, everything settle down slowly ..

so, skrg the choice is yours , perhaps bley voiced out pada ur hubby yg u sayang ur work n decided to stay ...

tp, kuasa veto kat suami u..klu dia kata ikut kena ikut lah kan .. lagipun rezeki ada dimana2..insya-allah

aku ni yang bukan bini polis pun dah berkali2 pindah randah tapi tak
de masalah pun sebab aku punya moto 'tak kira aku berada di mana
asalkan bersama orang2 tersayang' iaitu suami dan anak2 ku.
macam ko lagi senang berpindah ada org angkat barang bukan payah kuar
duit pun. cuma penat tu memang tak leh cakaplah. tapi kan jauh perjalanan
luas pandangan ramai kenalan.

inilah sbb aku tak nak kawin dgn polis ni...

apa kata easy tetapkan duk satu tempat...bina hidup kt situ..bila suami kena pindah nanti..jgn follow...biar dia balik time cuti...selalu org buat mcm ni lah...tambah2 klu wife tu bekerja.

cari tpt yg betul2 sesuai...dkt2 ngn sedara-mara..yg tpt tu, husband leh teruskan hidup lepas dia pencen nanti.

hanya pendapat seposen jer...

Follow Us
mcm yg tteja ckp...aku pun tak tau la nak buat pe skrg. maybe terpakse pjj kot.

aku kenal laki aku masa belajar dan lepas tu die keje lain..tak sngka tup2 bile dah beranak, barula nak decide masuk polis nih..

aku waktu tu memg menentang..tapi dah die minat n mak die pun support 110%..(mak pak die pun polisi)..aku ikutkan jek..

tapi memg since die masuk polis ni nampak macam aku jek yg suffer lebih..nak pk carik keje bagai..

umur aku makin tua, takkanla asik nak mintak keje jek..graduan baru2 comel2..fresh2 belaka,banyak2 kat luar tuh..

.
reality sucks.  a stone that rolls gathers no moss so takde company akan hingin ambik kerja at a senior position.

apa kata lu apply masuk kerja gomen la.  
setiap kali suami blah ke tempat lain, lu mintak transfer la.  tak yah la mimpi nak maintain bekerja dalam sektor swasta dan ada career progress walhal setiap beberapa tahun kena lompat.
settle.

Reply #5 arasham's post

memgla sebelum kawen memg itulah yg saye idam2kan. nak bersama2 together2 sehingga hujung nyawa la kalu bole..
saye ni kategori manje lembek jugak. mase bercinte pun bukan main lagi 24 jam berkepit. g makn, g belajar pun berdua. walau lain2 course, tapi masing2 ade timetable masing2. asal takde class jek g makan same.

tu lah bile kawen tetibe plak die decide nak masuk polis nih..saye cam ralat jek.saye memg dah dok bayang selalu kene tinggal...pindah randah..keje tak tentu masa..

baygkan la..masa setahun die training polis, saye dok separate , badan saye kurus, susut..Bile dah dok same, ati dah suke,badan pun di pam2..

memg saye syg sgt laki saye,,die tak penah buat salah yg besar2 pun. cume tulah.. bile die decide nak  kje polis nih semcm keslahan besar die jek..

look at the bright side..
biler berjauhan less risk untuk bergaduh
bila berjumpe tu memang macam honey moon la... b erhari2 nak hilang rindu, bayar bill air dsb...
so bila dah lama sikit baru nak bergaduh, dah pon kena berpisah...x sempat nak gaduh

aku pernah kena cenggini kejap...memang mesra makin bertambah...sayang makin sayang........... rindu semakin rindu..........
kalau sex pon memang extra ordinary.....

yg penting kena banyak bersabar ...dugaan... lom lagi laki kena gi tempat yg takde system komunikasi melainkan melalui telefon satelite yg majikan kasi guna seminggu 2 kali je.............

ko kire ok la jugak beruntung

dah dont ask for more...syukur aje ler

Rate

1

Originally posted by Gemukkkkkkk at 15/2/08 11:43 AM
.
reality sucks.  a stone that rolls gathers no moss so takde company akan hingin ambik kerja at a senior position.

apa kata lu apply masuk kerja gomen la.  
setiap kali suami blah ke tempat ...

not 100% gerenti dapat tukar ikut laki bang,,,skang dah crowded sangat gomen nih

dik hidup berumahtangga ni bukan macam main pondok2
tu sebab kata orang tua kalau takut dilambung ombak,
jgn berumah di tepi pantai.
lagi satu dik, masa, keadaan dan cabaran nilah yang mendewasakan kita.
satu lagi expectation kat suami ni jgn terlalu tinggi.

Reply #12 arasham's post

pasal nak manje2 lebih tu memg bole diadjust..mcm la akak ckp kan..keadaan tu bole memtgkan kite..

the main problem is money. kalu dah stable atau gaji laki meranum memg la xde hal dok umah, berpindah randah..

sekrg ni...laki sorg keje pun belum tentu cukup. isteri kenela membantu. mcm saye ni keje more to nak membantu la. saye tak malu to admit this.

pasal keje gomen tu, memg betul skrg bukan bole suke2 tranfer ikut spouse. tapi aku ade jugak apply badan berkanun. dah interview ..tgh tunggu result. tapi entah kenape aku ilang mood nak pk pasal keje dah..

Originally posted by arasham at 15-2-2008 12:02 PM
dik hidup berumahtangga ni bukan macam main pondok2
tu sebab kata orang tua kalau takut dilambung ombak,
jgn berumah di tepi pantai.
lagi satu dik, masa, keadaan dan cabaran nilah yang mendewa ...

betul tu kak
orang kata nak bahagia kena berkorban

easy,

I pun skang dok berjauhan ngan suami sejak berkahwin
kebetulan dpt offer yg lebih baik dr keje lama so dia accept
tak sangka pula kena ke site jauh luar dr KL

bezanya, kami ni dedua swasta so susah nak decide utk berhenti

nak berenti, sayangkan keje sbb kompeni okay, then kami pun dah beli rumah sendiri, nak sewakan sayang pula.
tak ikut, kena tinggal sorang mcm sekarang nih even I tgh preggy

tapi, I fikir positif je sbb dia balik every 2 weeks
maklum HQ di sini so possible dia akan pindah ke sini semula lepas projek siap

cuma, skang kena bersabar dan bertahan
bukan senang nak senang!

just to share!

sabar tuan umah...hehehhee...aku dah 2 tahun jd bini askar...:bg: :victory: ...betunang setahun n berkawan 3 tahun...total dah lebih kurang 6 tahun...memang benda oindah randah nie lumrah hidup...sebab tue zaman sekarang mcm askar especially kawin ngan nurse atau cikgu sebab senang nak posting...tp mcm i nie yg dah tak keja gomen terpaksa berkorban...anak ditinggalkan ngan mummy saja...terpaksa la sebab dah letih ngan hidup nomad perkerjaan diaorg nie...

mcm i hubby kata tunggu sampai dia opt awai skit,dah tak nak sambung sampai pencen lagi...mcm i ngan hubby tak plan nak life pjj mcm nie sbb kitaorg kawan dr hubby tak hbs belajar lagi...cumanya bila hbs belajar MIL suruh hubby i masuk askar sebab nak ikut mcm my FIL...time tue mmg la i tak nak bagi tapi nak buat mcm mn hubby nie anak sulung n jenis yg tak bantah ckp mak dia....n kebetulan bila mintak dpt plak...sedih sgt time tue...tapi nak buat mcm mn jodoh i ngan hubby panjang...tapi mental kena kuat utk jd wife polis n askar....

Originally posted by kiutmiut at 15-2-2008 12:44 PM
mcm i hubby kata tunggu sampai dia opt awai skit,dah tak nak sambung sampai pencen lagi...mcm i ngan hubby tak plan nak life pjj mcm nie sbb kitaorg kawan dr hubby tak hbs belajar lagi...cumanya  ...

kiut, bukan bini polis/askar je kena kuat mental
begitu juga isteri isteri yg berjauhan dengan suami

tak tau rasa cam ner..tapi leceh gak ek..penat nyer bila pindah randah ni.  hidup mesti diteruskan
keputusan kena bijak

Originally posted by easy81 at 15-2-2008 10:59 AM
salam...
aku bukak thread ni sbb:
1) nak ajak akak2 kwn2 abg2 yg ade pengalaman spouse yg career berpindah randah. mcmmane nak cope on dgn situation nih..

2) nak mintak akak2 motivate sket a ...

eheksss.. ko kena johor ek?.. silap2 sekapal  

gini aja ler easy.. ko percaya tak bumi tuhan neh rezeki melimpah ruah?.. usaha tuh yang penting.. kalau ko rasa ko bagus, senang jer nak dapat kerja neh.. tetambah lagi ko berpengalaman..

gini jer ler.. UNTUK SEMENTARA.. kalau ko rasa nak keje swasta jugak, memang tak akan selesai masalah neh.. mcm aku memola dulu.. keja aku dah sedap.. infact, gaji aku lebih besar dari gaji suami.. tapi, kalau dah dia bawak pindah.. sebagai isteri.. KENA IKUT!!

tempat baru, nafas baru, rezeki baru k..

aku dedulu pun frust gak.. setiap kali pindah.. mintak kerja, biasanya, akan ada yang cakap masa interview.. ' kalau kita train awak, hantar awak kursus memana.. bila dah sampai waktu awak nak ikut suami pindah lagi, company akan rugi bla bla bla'.. malas aku..

aku isi jer borang JPA.. cuba2 ler nasib hehe.. dan alhamdullilah ler rezeki aku gak ler kot.. sekali isi (melalui internet).. 4 bulan gitu kena panggil interview, 2 bulan aku dapat result aku dapat kerja tuh.. (3 jawatan interview.. 2 sangkut.. kena ler pilih 1 jugak).. sedangkan.. ramai lagi yang bersungut susah nak lekat kalau tak der kabel etc.. (aku langsung tak guna kabel. dah tak dok ) so, aku pilih yang dekat2 dan mudah nak pindah randah jugak..

aku masih percaya.. masih ada rezeki kalau kita IKHLAS dan kita bagus..

Rate

1