CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: amazed

[MERGED] Masalah Darah Haid

[quote]Originally posted by keronggo at 10-7-2008 04:53 PM
Hi aina_shaira

Saya syorkan anda menggunakan Bidadari Produk DCL

Disini saya sertakan kelebihan produk Bidadari

Apakah Bidadari??

disyorkan ambik gamat healin gamogen

Originally posted by sri_pagi at 11-7-2008 11:05 AM
sri mkn gak duphasto tu tp sri naik berat bdn lbh 10kg...
tp dh stop mkn cz neik n gemuk melampau...
ne dh 2 bln xperiod...

maybe effect pada individu berbeza kot...Mcm berudu plak...so far berudu dh consume pill ni dh masuk 5 tahun...berat badan ok...sri consult lain ngan gynea...Sri pun ada menses prob..?dh kawen..?

Balas #31 fhanem\ catat

bidadari dh lama...kluaran DCL, slalu kuar lam paper dan majalah.
fames btul Dato' Azalina isteri pengasas tuh...slalu nmpk lam mag utk wanita.

letak bidadari lam peti ais bole je...

Balas #30 sri_pagi\ catat

bole cuba herbalife, bg trunkn brat dlm masa sama boleh balancekn hormon.

Originally posted by beruducute at 10-7-2008 10:21 AM

berudu amek pills duphaston n premarin for 3 days in a month...yg duphaston tu sehari 3 biji...premarin plak...sebiji sehari....Tommy lak..?

dr siti suh makan pil perancang spy period... mmgla peyed tp camner nak preknen kan.. bdn pun naik mcm nak giler... skang nie tommy tgh makan herbs from sengseh... tommy cara lain plak.. dh malas nak jumpa doc.. tommy jumpa tabib cina (sengseh)... sbb sebelah off jer.. lepas check, dia kata tommy nie byk sgt saluran tersumbat... blood circulation dah haywire... tommy nie ada gastrik... rahim tommy berada dlm keadaan yg sungguh teruk.. bengkak... dan yg plg takut dpt detect tommy ada sakit mcm arwah mak tommy... saluran ke jantung tebal.. hmmm...
tgkla mcm mana kan... bdn nie dah tak larat nak makan ubat doc...

Follow Us
cuba ambik capsul evening primrose oil ade jual kat farmasi..Ia berfungi untuk menstabilkan hormon wanita..i dah cuba dan hasilnya period i teratur..boleh cuba juga product DCl tu mmg best..selamat mencuba

Originally posted by michelleilla at 6-8-2008 02:28 PM
cuba ambik capsul evening primrose oil ade jual kat farmasi..Ia berfungi untuk menstabilkan hormon wanita..i dah cuba dan hasilnya period i teratur..boleh cuba juga product DCl tu mmg best..selam ...

sekarang ni saya makan epo kordel tp x berkesan pon. saya penah makan epo amway-mmg berkesan cuma rega ye x tahan. penah gak makan spirulina cosway-berkesan gak cuma sejak dpt email mengatakan spirulina ditanam di sekitar penternakan b*b* x lalu nak makan gak

gurl pon jenis period tak tetap gak...jarang sngat regular..penah mase umo15thn smpai 8bln tak dtg risau gak..yerlah tak penah wat bnda tak baik..takut pnyakit lain jer..jmpa doc..bg ubt dtg period..n then ok ler...mase umo20thn..g jmpa gynea..bagi ubat hormon kene mkn sblm 21thn...tapi mase study tak tahan plak sbb kesannya asyik pening2 n mual2 jer..last2 berhenti..menyesal plak dah kawin ni tak abis mkn ubat tu..yer lah tak lekat2 ni..adus....

girls pon hadapi masalah yg sama ngan korang gak...bidadari dcl dah pernah cuba..pas2 g dr bg acid folic & ubat apa ntah...tp ubat ni bleh gemuk (dah la badan pon mmg gemuk)bertmbh2 la nnti...so dr xbg mkn byk...lepas 2 minggu mkn period br dtg...selang 2bulan dah xdtg...kdg2 dtg cecair warna coklat jer...skit jer...skang dah 4 bulan xdtg...check xpeknen pon...bila nak ada baby ni... tolong la girls ngan sapa2 senasib ngan girls ni...harap2 dpt la sesapa membantu...

Originally posted by lolipop_girls at 7-8-2008 12:40 PM
girls pon hadapi masalah yg sama ngan korang gak...bidadari dcl dah pernah cuba..pas2 g dr bg acid folic & ubat apa ntah...tp ubat ni bleh gemuk (dah la badan pon mmg gemuk)bertmbh2 la nnti...so  ...

girls mkn clomid kot..ubat subur mmg mengemukkan ...insyallah ade lah tu rezekinya..cuba jamu mak dara ker..biodex ker...gurl pon tak prgnnt lagi ni...tp penah ggur..dah bape thn girls kawin?

nak tanye sikit...
kalo pompuan yg ade masalah

period ni susah nak mengandung ke?

Reply #43 akughi's post

yes..................susah nak conceive

bila pun mcm gurl jugak penah gugur..... skrg ni tgh cbuk cari produk untuk lawaskan period.... rasa mcm nak try gamat healin tu la....

saya pon ada masalah peyid....baru nak cuba maajun bondaku. ada kat thread tips kecantikan & kesihatan. baca testimoni nampak menarik. cukup bulan ni nak beli

nabila baru try bidadari tu 3 hari.... hari yang ke 4 terus datang period........ sukanya ati.......tapi tgh period x leh makan.....

Balas #1 aina_shaira\ catat

cuba amalkan senorita

nak best lg gi kat sini www.mydnavechee.com

[MERGED] Darah Haid masih tak henti/berlarutan

Sy sebelum ni menghadapi  masalah kedatangan haid tidak menentu setiap bulan sejak bujang lg. Baru2 ini sepjg bulan ramadhan yg menjadi masalah saya haid saya keluar hampir sebulan. Sepjg bulan ramadhan ini sy hanya dapat berpuasa sebanyak 3 kali shj.  Setelah hampir raya saya cuba membeli ubat di farmasi utk bg darah haid habis keluar. setelah saya makan ubat yg sy beli di farmasi darah sy pun keluar sehingga saya pastikan betul2 darah haid sy abis keluar. Kemudian sehari sblm raya sy sibuk dan byk bergerak ke sana sini membeli belah dan melakukan pelbagai persiapan hari raya. Kemudian semasa ke bilik air saya dapati darah haid tiba2 melekat di seluar dalam sy dlm kuantiti yg sedikit (seperti tanda datang haid).  Kejadian seperti ini sudah bbrp kali berlaku. Seolah2 pergerakkan yg byk akan membuatkan darah keluar. Diharap ada doktor atau pakar yg dapat menyelesaikan masalah saya ini.

[ Last edited by  amazed at 28-10-2008 06:24 PM ]

g cek dr ....x silap ak kalo peyed more than 15 days dh dikira as drh penyakit ...
apapun g jumpa dr..jgn lengah

Reply #2 juju_amin84's post

tul tu..

jmpe pakar sakit puan..