CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: amazed

[MERGED] Masalah Darah Haid

hum kalau darah more than 15 days, lepas tu you have to puasa gk la... kira dalam istihadah... then lepas tu kena g jumpa dokter la cek kt dokter, bgtau problem cane...

b4 dis ade kena cmtu ke, ape ke...?

Anak saudara I macam ni jugak.  Dia ada PCOS.  Period dia tak consistent.  Sometimes for a few months tak period.  Bila puasa pulak period tak nak berhenti.  Hormones problem?

Originally posted by azz_azza at 2-10-2008 08:48 AM
hum kalau darah more than 15 days, lepas tu you have to puasa gk la... kira dalam istihadah... then lepas tu kena g jumpa dokter la cek kt dokter, bgtau problem cane...

b4 dis ade kena cmtu ke ...

Sy ingatkan klu lebih 40 hari baru dorang kata darah penyakit. sblm ni x de pun jd mcm ni. biasanya paling lama sy x period selama 5 bulan. jd sblm puasa dia dah ada sikit2 kemudian bbrp hari x de plak. start posa pertama tu je sy dpt posa sblm tu sy mandikan ayah sy dan siapkan dia. Kemudian  sy ke bilik air  sy nampak ada darah. ari ni pun dia still keluar tp x byk.

[ Last edited by  cheerz at 2-10-2008 08:27 PM ]

lebih baik pi check cepat...ada case yg disebabkan buah pinggang tak berfungsi...menyebabkan darah kotor bnyk dlm badan....segerakan bercheck up

Reply #6 cheerz's post

nope...

darah penyakit tu lepsas lebih 15 hari... dari segi islam, then kalau afte 15 days sehari semalam masih ade daah, kena mandi and solat seperti biasa... setiap kali nk solat, pad kena tukar br then solat...

benda2 sunat yg x bole buat...

kadang tu hormon imbalance... umur brp yer?

Originally posted by azz_azza at 4-10-2008 02:45 PM
nope...

darah penyakit tu lepsas lebih 15 hari... dari segi islam, then kalau afte 15 days sehari semalam masih ade daah, kena mandi and solat seperti biasa... setiap kali nk solat, pad kena t ...

ooo ye ke sbb period sy yg x menentu menyebabkan  susah nak declare sakit ke tak. Keluar pun x byk skit2. sblm ni pun 5 bulan sy x period. Umur sy 32thn.

[ Last edited by  cheerz at 5-10-2008 12:07 PM ]

Follow Us

Reply #1 cheerz's post

hi cheerz !!! I understand the problem you facing...
I recommended you this Super Lutein which can help you to solve your problem...

You can reveiw at my blog or contact me....

http://eforum3.cari.com.my/viewt ... &extra=page%3D1

Reply #9 cheerz's post

akak rase lebih baik jumpa dr. last year buat kali pertama period akak dtg terlampau banyak sampai pucat krn kekurangan darah, jumpa dr buat ultrasound nampak ada cyst tapi tak besar lagi dr cakap kalau besar kena buang dan cyst ni akan mengecut kalau dah monopause. Cyst ni juga adik beradik cancer tapi sel canser tu tak ada lagi bila di buat biopsy.

nama darah pnyakit tu darah istihadah

okay ....if it is disturbing you...

Originally posted by cheerz at 2-10-2008 01:18 AM
Sy sebelum ni menghadapi  masalah kedatangan haid tidak menentu setiap bulan sejak bujang lg. Baru2 ini sepjg bulan ramadhan yg menjadi masalah saya haid saya keluar hampir sebulan. Sepjg bulan r ...

Okay ada beberapa benda nak tanya ( tapi saya bukan doktor )
1) berapa banyak dah sanitary napkins/ pad yg you normally pakai  kalau u tak der masalah ni?
2) kalau ada masalah ni, berapa kerap u have to change/ replace, dan berapa lama sebeleum your pad soak with blood?
3) berat badan okay ker? kot kot notice you terkurus banyak ker?
4) kalau pergerakan banyak tu mmglah , the menses tu akan  kelaur banyak so to me that's expected.
5) dah pi kat pakar sakit puan? ( gynaecologist)

u tak ada pakai like IUD , kan?
taking any PILLS?

Reply #4 azz_azza's post

azz,bukan ke pose xboleh?
yg bolehnya solat fardu je...kn?

Originally posted by cheerz at 2-10-2008 01:18 AM
Sy sebelum ni menghadapi  masalah kedatangan haid tidak menentu setiap bulan sejak bujang lg. Baru2 ini sepjg bulan ramadhan yg menjadi masalah saya haid saya keluar hampir sebulan. Sepjg bulan r ...

u'r problem same dgn i...bulan posa yang lepas i dapat pose 2 ari jer...then i piriod tak berhenti...lebih dari 15 ari dalam kuantiti yang banyak..sampaikan my frenz kat tempat keje risau tgk i...dorang cakap muka i pucat..that's true sebab banyak keluar darah..mase tu i tak tau samaada i piriod or ape...i buat dak je la harap2 benda tu akan berhenti...then seminggu sebelum raya my boss nampak i macam pucat sgt..die paksa i bawak i pergi jumpe doc pakar wanita....then doc tu scan perut i...and u know what...i have a cyst...around 4.5cm..mase tu macam nak nagis pun ade...tapi doc tu cakap dun worry..maybe cyst ni ade sebab i tgh piriod...piriod yang berpanjangan..salah satu sebab i piriod tak berhenti sebab kenaikan berat badan yang mendadak..itu mmg i admit la...mmg dua tiga bulan kebelakangan ni berat badan i mmg naik sangat2....so semua punca disebabkan hormon dah kucar kacir.....so doc tu bagi ubat makan untuk stabil kan hormon balik....then tunggu next piriod die akan stabil la...so today 11/10/2008 i first day piriod...untuk cyst tu pulak bulan 12 ni kena scan balik tgk die membesar ke tak..kalau dah 6cm tak pecah jugak..alamatnye kena operate la......so i suggest kat u pergi cek dgn pakar sakit puan.........sebelum terlambat....

bile baca thread ni baru tau rupe nyer ada org lain gak yg penah ada masalah ni time bulan posa..

saya pon penah ada prob yg sama bulan posa thn lepas. 2nd week posa saya start period xbenti. mula2 tu sya period 7hari normal cm biasa, pastu stop 2hari.saya ingat dah clear, then dua hari pastu start blk period mcm nk period 2nd round. punye la byk kuar darah sampai nak pitam n xde tenaga nk bergerak.

sya jumpe doc, die bagi ubat tambah darah n ubat utk stop period tu (xingat nama ubat tu). pastu dia nak scan tp sbb sya takut, xjadik la(nape ntah takut nk scan masa tuh)

saya makan ikut ckp doc- 3kali sehari..efek nyer ubat ni, die mmg benti kan drah tapi bila xmakan je (sbb dah kira over 15 hari kene posa)die keluar blk, so sya decide biarkan je drah tu keluar n benti sndr
last2 benti gak lepas 23 hari period..
penat woo nak ganti posa

utk ladies yg penah ada prob ni mmg kene check...

aku pon kene masalah cam ni jugak...hari nih masuk 16 hari.....3 hari lepas pegi klinik dah....tp dr soh dtg kalu lebih 15 hari....& satu lagi masalahnye, period aku sket sgt2....dr first day mmg sikit sgt...kalau tak pakai pad pon takpe...ade kah sbb die sket tuh die berlarutan lame sket...first time jadi cam nih nih....

tp doktor ari tuh ckp kemingkinan besar sbb hormon tak menentu...tp die soh dtg hari nih nak cek....aku risau sgt2....rase cam nk nangis jerk

Masalah "ini" sering menghantui fikiran..

Assalamualaikum..
Saya ahli baru dlm forum ini. salah satu sebab mengapa saya join forum ini adalah kerana saya ingin meminta pandangan ahli-ahli sekelian tentang masalah yang saya hadapi.
Begini, saya telah ditipu dan sekaligus dipaksa oleh teman lelaki mengadakan hubungan seks walaupun dlam keadaan diri saya sedang haid. Masahnye sekarang haid saya telah berlarutan hingga ke 14 hari. saya sgt risau. Rasa sgt berdosa.. saya ingin tahu apakan kesan daripada kesalahan yg telah saya buat ni? saya memang nak insaf dan tak nak lakukannya lagi. Bantulah saya.

Reply #1 takdirku's post

waalaikumsalam..

waalaikumsalam gak

Originally posted by takdirku at 28-10-2008 01:24 PM
Assalamualaikum..
Saya ahli baru dlm forum ini. salah satu sebab mengapa saya join forum ini adalah kerana saya ingin meminta pandangan ahli-ahli sekelian tentang masalah yang saya hadapi.
Beg ...

ko perstime wat ke dah berkali2??x rasa dosa ke time wat??tggl je laki ko tu..

Balas #1 takdirku\ catat

ko g jumpe doktor pastu minx antibiotik..
takut ade infection je....

Balas #4 kupu2siang\ catat

dah banyak kali lakukan. tapi saya memang nak bertaubat, tp tak tahu mcm mane. saya rasa malu dengan diri sendiri. masih adakah peluang untuk saya bertaubat?