CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: TUKANGKEBUN

ANALISIS PILIHANRAYA NEGERI PERAK

dgr citer nak bwk ke court.....

Originally posted by yusyanti at 10-3-2008 12:46 PM
dgr citer nak bwk ke court.....

badminton court ke???? hehe

aku bab2 blackout then ada kotak undi tak kira lagik.. mcm ajaib lak aku rasa. ape ilmu yg diorg guna nak bawak kotak tuh masuk dewan.
org yg bawak tuh ada night vision ke leh nampak dlm gelap.

mengikut analisa teman.....
in a nutshell, keputusan pilihanraya yang menolak BN adalah penolakan terhadap kepimpinan Pak Lah...
JADI...

PAK LAH MESTI LETAK JAWATAN

Makhal sakkti......... suara rakyat suara keramat...
dengarlah suara rakyat... kalu tak mahu dimalukan lebih teruk lagi....

[ Last edited by  Al Lebam at 10-3-2008 04:38 PM ]

aku nak ulas sikit kat tempat aku dun lintang dgn parlimen sg siput...

dun lintang BN menang dgn majoriti 2000 lebih begitu jugak dgn parlimen sg sipot kalau ikutkan tempat aku ni sammy vellu dah menang tapi pengundi kat jalong sudah flush sama dia...mesti frust giler sbb hari ngundi tu hari jadi dia

mak aku cakap masa sami value ni dtg pondok panas BN kg aku siap pembodek dia terutama owang pompuan siap suap kek kat mulut dia...gateyyyy dan membodek syungguhhhhh geli teman dengornya...

mlm tu pulak teman dengor kabor angin gengster2 dia sudah nak berparang dgn dgn pemenang parlimen kawasan aku tu...tapi fru jalankan tugeh deme dgn cekap...

aku maleh nak tangkap gambo jadi takde la gambo

pertama sekali aku nak cite yg aku tak mengundi tahun ni... aku keje malas nak ngundi... hehe... aku kawasa bgn datok ngan hutan melintang...

Follow Us
bn di perak kalah sebab majoriti chinese n indian tak undi bn kali ni, undi dari org melayu jugak merosot banyak...tengok banyak tempat umno bertanding perubahan undi amat ketara sekali kecuali di kawasan hulu perak ni...

tempat teman pidah aziz lg..nyampahhh

Reply #28 piqa666's post

ok apa kak pidah tu...kuale tu pun mcm ok jer banyak pembangunan menyebabkan nak parking kereta pun susah bebenor

nak kata orang melayu merosot undinya, betul jugak.  namun bn masih menang di kawasan yang majoritinya melayu jadi ini bermaksud melayu tidak boleh disalahkan bn.

dan seperti analisa teman katakan, kalau undi melayu sepenuhnye kepada bn pun, tetap kalah kerana populasi melayu di kawasan yang dimenangi dap tu, tak sampai 30-40-50 peratus pun.

yang sebenar-benarnya bersalah?  umno sendiri.  
letak calon bukan melayu di kawasan melayu hanya kerana nak beri muka kepada bangsa lain?  apa perlunya itu?  di kawasan majoriti cina, ada ke diorang beri umno letak calon melayu kat situ?  ada ke?  kenapa takde?  kenapa umno pulak perlu buat camtu?
dan, apa puncanya ramai melayu marah dengan umno?  silalah cerminkan diri.  umno hamba abdi kepada masyarakat, jadi mana layak nak tuntut hak kuhnunnnnnnn umno wajib diundi oleh rakyat.

Reply #30 Gemukkkkkkk's post

mukkk adakah dgn berfikiran kalau sokong BN secara tak langsung sebenarnya kita sokong melayu?

sepai, kalau ikut hadis yang diriwayatkan oleh imam satu parti tu, sebegitulah ajarannya.  tidak sempurna iman seseorang itu jika hati dia tidak sentiasa menyokong satu parti itu lebih dari 3 hari  

Semangat betul gemukk ni...tapi teman mmg sokong apa yg miker katakan...teman pegi ke Gopeng pusat pengiraan undi tu....teman tunggu sampai kul 11mlm tapi takde lagi kuar lagi result....last2 teman balik...kul 3 pagi call member yg tunggu still tak finalised lagi...masa tu dah risau apa dah jadi ni....awat lambat bebenor....besok pagi kul 8 call member kat situ then kata pkr menang 2 & hamidah from bn pun menang dgn majoriti 600 lbh...katanya undi pos from tudm yg tolong hamidah ni menang...klu ikutkan pengundi tempatan mmg bn dah leboh dah......

Originally posted by piqa666 at 11-3-2008 12:08 AM
tempat teman pidah aziz lg..nyampahhh

patutnye opah pidah ni dah boleh pencen...
tapi itu le lagak orang politik ni... deme ibarat pelepah pisang...
deme tak macam pelepah nyor... pelepah nyor bile cukup tue... dan sampei masenye... die gugor sendiri... idak payah tarik turun...
tapi pelepah pisang ni... walaupun udah tue... kerin kontang... tapi tetap begayut kat batang.... tarik turun pun payah bebeno...
kalao nak bagi turun juge... mesti kene canteh baru turun nyembah bumi...

macam sami belu... liat beno nak turun.... last-lastnye kene canteh dek orang sg siput.... baru padan muke... teruih ilang tak timbui2...

kat changkat jong
dema marah pase bn tak calonkan onn
org onn pangkah pas
bn lingkup

aku heran kenapa samy belu lama beno kat sungai siput....dan yg menang skang ni atau yg kalahkan samy skang ni same bangsa ngan samy....errr aku cek sg siput tu kawasan melayu yang majoriti....ate nape ke lain bebeno bangsa yg menang kat situ tu?

Balas #36 kinokuniya\ catat

ermm yong kino yg belah tempat teman dun lintang tok sami nih menang 2000 lebih majoriti dia tapi bila tang dun jalong yg ramei org india ngan cina mmg pam tok sami ke dlm jamban terus...
dan dun jalong nih lebih ramai pengundi daripada dun lintang

siapa mb baru?

Reply #37 sepaileman's post

ngeh ngeh ngeh....elok bebeno le dia kene pam.....ate dah lama dok malaysia.....aje nye tak reti2 cakap melayu elok2....

Reply #25 sepaileman's post

nampaknya kekalahan SAMY VELOO memang di jangka

semuanya kerana undi protes, bukan kerana x menyokong BN

akibat KECELUPARANNYA, dan sehingga kini masih BERDOLAK-DALIK

dgn mengatakan beliau cuma kalah dalam Pilihanraya

bukan ditolak oleh org INDIA:@ :@