CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: bravotwozero

Latest Election impact on Malaysia Defence Policy and Budget

Reply #60 StealthTuah's post

Nope, instead our budget is not rational for our Military, just RM4 billion doesn't enough... Even this budget allocated for maintenance, build new base, build new house for military personal.. Just so sad ler...

If we want to talk about the future, like I said we should see the goods in term of economy which would then enable bigger defence spending. We should also see education reforms which produce quality modal insan. Economic and human capital progress are not what backwater nations with their 90% majority government rule can achieve and maintain.

Hmmm...hati aku memang nak tengok lebih banyak defend spending tapi sektor lain tak leh diabaikan. We seating in very kompetitif area. Everyday, we facing kompetiton from the Thai, Sg, Indon, etc and is fighting for investmen.  Dont ferget India and Cina. Let fokus on making right ekonomi and educaton first and once we have the money we can fokus on other area. No one going to war in Asean. Jangan nak dibandingkan dengan negara lain that we lose fokus on importent thing to do in negara first.

First of all, get rid of this koruption and JP midelman !!

Baca ni http://www.transparency.org/policy_research/surveys_indices/cpi/2007 koruption index

Top ten

country
rank
country
2007 CPI
score
surveys
used
confidence range
1
Denmark
9.4
6
9.2 - 9.6
1
Finland
9.4
6
9.2 - 9.6
1
New Zealand
9.4
6
9.2 - 9.6
4
Singapore
9.3
9
9.0 - 9.5
4
Sweden
9.3
6
9.1 - 9.4
6
Iceland
9.2
6
8.3 - 9.6
7
Netherlands
9.0
6
8.8 - 9.2
7
Switzerland
9.0
6
8.8 - 9.2
9
Canada
8.7
6
8.3 - 9.1
9
Norway
8.7
6
8.0 - 9.2

kedudukan malaysia;

43
Malaysia
5.1
9
4.5 - 5.7

[ Last edited by  belacan79 at 12-3-2008 06:21 PM ]

Off topic.as you can see all of the powerful countries weren't in the top 10.the US, the UK, france, japan. so it says a lot

Menteri Pertahanan  Same mcm yg lepas....

tp Timbalan menteri lain plak....sebab yg lame sudah kalah ma..

Reply #64 bravotwozero's post

aku just wonder...itu dty dulu bekas KDN sebelum FT...dan polis...ada apa-apa ke

If I am opposition, I won't be interested in defence even if I happen to be a military buff. I will be more interested in giving better and more services to the people to get more votes next round.

Follow Us
Open Tender......   macam kat Penang  , harap barangan I.R Iran dapat masuk kat sini....

Reply #66 Debmey's post

ade kebenarannya......

Wa ni BA, tapi wa sokong military expansion and modernisation 100%. Utk kepentingan negara dan rakyat jugak khususnya. Wa sure ramai jugak politicians gomen alternatif nih yg pro military prowess utk kebaikan negara.

Kalau pembangkang kata pembelian mesti telus...

saya setuju!!!

.....Tapi kalau pembangkang kata pembelian tak payah langsung,

saya akan menentang habis2an!!!

Bagi saya sebagaimana pentingnya kita ada sekolah dan hospital, begitulah juga pentingnya kita ada SSK dan pesawat pejuang. Seperkara lagi yg saya mula rasa curiga ialah dlm banyak2 kelompok pembangkang, hanya 1 parti yg pernah menegur kjaan tentang isu pencerobohan jet2 RSAF sedangkan yg lain berdiam diri seolah-olah merestui apa yg berlaku. Bagi saya kalau inilah cara mereka, fungsi check & balance yg rakyat amanahkan pd mereka sebenarnya tidak dijalankan dgn baik!

Reply #70 jazim's post

Wooo, camtu kita boikot pembangkang... :@ :@ :@

dei...dei....jangan melulu da, biar la depa buat kerja depa dulu, baru seminggu, hangpa ada 4 tahun lagi. lepas 4 tahun ni kalu hangpa tak puas hati, sila la pangkah "pembangkang" pihak pembangkang sekarang. Orang baru nak cuba mengubah sistem JP yg dah lama bertapak di bumi mesia, kalu JP bermaharajalela, hangpa jugak yg naik syeikh. Man man bros....

Reply #72 windof's post

Tol tue, harap pembangkang nanti risekan isu JP2 nei... Xla mbazir duit rakyat tok isi perut diorg nanti :@ :@ :@

Originally posted by windof at 20-3-2008 07:19 PM
dei...dei....jangan melulu da, biar la depa buat kerja depa dulu, baru seminggu, hangpa ada 4 tahun lagi. lepas 4 tahun ni kalu hangpa tak puas hati, sila la pangkah "pembangkang" pihak pembangka ...

Bab JP ni, memang aku setuju kalau pembangkang main peranan, tapi bab tak payah dan membisu psl isu jet RSAF aku memang angin. Apa2 pun aku harap diorang tahu membezakan antara ketelusan dgn keperluan pertahanan.

IMO, no impact on defense procurement. Same stubborn person at the ministry level counting $$$$$ for himself and cronies as we speak.

Plus, BR not to keen on defense. Never mentioned in any of their manifesto.

Reply #74 jazim's post

aku rasa bukan depa membisu atau kata tak payah selama ni, cuma cakap2 depa tak laku dan tak masuk media yg mostly contol by be end. ngan propaganda2 yg tak habih2 membusukkan depa dari awal hingga akhir, ngan cerita2 masyuk bakul sendiri angkat be end, tak der ruang dlm media yg menceritakan keprihatinan depa pada pertahanan negara. balik2 cerita be end bagush, be end tu, be end ni, rakyat kelate nak perubahan , kalu betul2 prihatin kepentingan pertahanan negara, tak der la payah benor be end nak beli itu-ini sejak 50 tahun memerintah. ni nak beli kereta kebal pun berkira berpuluh tahun, last2 dapat seciput, nak ganti nuri pun macam tunggu buah dughian tak gugur . so 2 x 5 jer, pokok pangkalnya, siapa yg pegang tampuk pemerintahan negara, kena la bertanggungjawab terhadap keselamatan dan pertahanan negara juga. kalau pembangkang perintah pun, pembelian peralatan pertahanan tetap akan berlaku, kerana ia adalah tanggunjawab terhadap negara oleh pemerintah.

Reply #74 jazim's post

aku rasa bukan depa membisu atau kata tak payah selama ni, cuma cakap2 depa tak laku dan tak masuk media yg mostly contol by be end. ngan propaganda2 yg tak habih2 membusukkan depa dari awal hingga akhir, ngan cerita2 masyuk bakul sendiri angkat be end, tak der ruang dlm media yg menceritakan keprihatinan depa pada pertahanan negara. balik2 cerita be end bagush, be end tu, be end ni, rakyat kelate nak perubahan , kalu betul2 prihatin kepentingan pertahanan negara, tak der la payah benor be end nak beli itu-ini sejak 50 tahun memerintah. ni nak beli kereta kebal pun berkira berpuluh tahun, last2 dapat seciput, nak ganti nuri pun macam tunggu buah dughian tak gugur . so 2 x 5 jer, pokok pangkalnya, siapa yg pegang tampuk pemerintahan negara, kena la bertanggungjawab terhadap keselamatan dan pertahanan negara juga. kalau pembangkang perintah pun, pembelian peralatan pertahanan tetap akan berlaku, kerana ia adalah tanggunjawab terhadap negara oleh pemerintah.

Reply #75 hijazzains's post

Payah nei, org2 macam nei patut jea Di SULA... Perabih duit rakyat jea... :@ :@ :@

Reply #75 hijazzains's post

Be End pon tak mention nak beli apa2 pun utk pertahanan dlm manifesto depa. Sebab rasanya tak perlu masuk manifesto benda2 yg wajib dibuat pemerintah utk negara. Lagipun peratusan peminat pertahanan compared to rakyat jelata mmg teramat kecil, kalu masuk manifesto pun tak akan memancing pengundi2 yg mmg tak minat. Pasai tu tak ada parti yg kata kalu depa menang depa nak beli 500 kereta kebal, 200 JSF, 70 frigate utk negara. Mmg orang akan kondem. Spt biasa, bab pertahanan adalah tanggungjawab pemerintah utk mendapatkan peralatan dan rakyat yg prihatin utk memikul tugas bertempur dengan menjadi ashkar. Kalu macam ww2 bila kerajaan dah tumbang, rakyat yg prihatin akan bangkit membentuk angkatan gerila atau peasant fighters utk mempertahankan tanahair mereka, peralatan depa akan dapatkan sejauh mana termampu melalui berbagai cara, cth terbaik pejuang2 afghan seasa pendudukan soviet dulu.