CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4298|Reply: 38

.. ..Keprihatinan Rakyat Malaysia.. ..

Salam Maulidur Rasul 1429H utk semua warga bod perak.. ..

wa baru lepas tengok 360.. ..topik minggu nie Keprihatinan.. ..

mmg jaman skrg dah kurang erk rasa belas kasihan sesama insan.. ..

tadi ada 4 situasi.. ..
- Lelaki buta... ..
- Wanita mengandung.. ..
- Wanita kehabisan minyak di tengah jalan.. ..
- Lelaki pengsan di stesen LRT.. ..

Masa lelaki buta menyeberang jalan bley dikatakan ramai jugak laaa yg membantu.. ..

time wanita mengandung plak.. ..masa tue kat dlm lrt.. ..mmg cukup memalukan.. ..sbb tanpa belas kasihan diorang bley buat bodoh jerk tengok wanita mengandung tue.. ..dah laaa plak tue duduk kat tempat khas utk wanita mengandung n org cacat.. ..terus sungguh laaaaa anak muda jaman skrg nie.. ..

wanita kehabisan minyak di tengah jalan.. ..ramai jugak laaa yg prihatin.. ..ramai jugak yg dtg membantu.. ..siap bley patah balik utk memberi bantuan.. ..

situasi yg ke empat nie.. ..lagi amat memalukan.. ..apa bila lelaki tue pengsan.. ..10minit dia terbaring.. ..tiada seorang pon dtg membantu.. ..sehingga lahh.. ..dtg pelancong asing dtg membantu.. ..dengan membaringkan lelaki tue n mengerengkan dia.. ..Ya Allah.. ..amat memalukan rakyat malaysia skrg tidak ada rasa belas kasihan or simpati dah sesama insan.. ..

wa rasa amat malu dan sedih.. ..

[ Last edited by  unggas at 19-3-2008 10:21 PM ]

Rate

1

ntahlah.

kalau aku sedih pun.

aku tak mengubah apa2

a'ah.  aku amat malu dengan perangai camni.  tak dinafikan ianya lebih ketara di lembah kelang kerana taburan dan kepadatan penduduk yang tertumpu di sana.  apatah lagi lembah kelang adalah periuk nasi utama kebanyakan rakyat jelata.

dalam menambah keluasan periuk nasi, adakah kita semakin kejam, pentingkan tembolok diri, anggap kawan sebagai lawan, berkira dalam apa dibuat, berkurung dalam tempurung sendiri, etc.?

hmmm...

kes kedua yang kat dalam lrt / komuter

aku selalu naik komuter, memang 9/10 wanita mengandung, orang cacat, orang tua malah yang ada anak kecik pon, memang ada yang akan bangun dan bagi tempat duduk pada mereka ini.. sepanjang pandangan aku la...

lrt, walaupon aku jarang naik.. tapi situasi pompuan sarat mengandung kene berdiri lama, macam xde jer...

Reply #4 nu_Ouija_Board's post

btoi tu...nilsa selalu gak bertembung situasi camni...biasanye org cepat2 bg tempat duduk pada ibu mengandung,org tua n org cacat....xtau laa skrg camner

Reply #5 adnilsa's post

memang ya biasenya bila nampak org mengandung, bawa anak kecil selalu cepat aje dapat tmp duduk walaupun destinasi yg nak di pergi tu jalan yg jem mcm jln ampang. cuma ada sekali tersilap bagi lak pada org bukan mengandung ( ingatkan mengandung sbb perutnya mcm dah 4/5 bulan )....

Follow Us

Reply #6 kubong's post

huhuhuhu...ye rker?xperlaa...rezki org tu

ekekkekekeke.....orang muncit yg untung

Reply #4 nu_Ouija_Board's post

betul tu..bagi aku pedulikan apa orang lain buat...kalau kita mampu kita sendiri yang ambil tindakan membantu..tak payah komen kalau orang lain tak nak membantu..itulah berkat pelajaran sivik bukan lagi matapelajaran wajib,jadi apa nak herankan kalau perasaan sivik dah tak menebal  lagi dalam masyarakat..tapi macam article ni pun tulis..kekadang 'angels' datang secara tak disangka-sangka..

http://thestar.com.my/lifestyle/ ... 5&sec=lifefocus

nak cerita kisah benar semalam....

ada laki cina naik motor ketuk tingkap keter nde...dgn muka sedey sambil genggam tangan cam nak ucap kongsifattchoy dia kata

"kakak....sy malu mau cakap...tapi terpaksa jg...boley kasi saya 7 ringgit tak, mau beli minyak motor...suda kering oooo...tolong arrr kakak..."

aku mmg sian tgk muka dia...tambah2 dia dok angguk2 genggam tgn gitu kat aku....sedor2 aku dah hulur dia 10 hengget..

balik rumah tanya kat hubby brp rm org isi minyak motor?
dia kata "rm3 pun dah cukup dah....."

tu anak aku cakap..."isk mak ni...sesenang je org nak tipu"

ate...kome rasa teman ni jns prihatin ke jns mudah ditipu?

[ Last edited by  nde at 21-3-2008 03:59 PM ]

Rate

1

dulu masa aku sekolah naik bas kalau duduk kat kerusi tengah kalau nampak ada org tua ke pompuan ngandung ke aku bagi jer seat aku...kalau duduk seat otai2 kat blkg ni kekadang org tua pun tak nak ke belakang

ala, anggap la sedekah je.  mana le tau mungkin betul apa dikata.  RM3 tu, tengok jenis motor dan cc enjin jugak.

tu la pasal mukk..

mmg kita anggap sedekah kan aje..apa la sgt 10 hengget tu kan....tp kl dia tipu dan buat gitu kat 10 org cam nde ni  kan dia dpt rm100 dah .... maka lambat laun ramai la org amik kesempatan wat kojer gitu..last2 negara kita gak yg rugi sbb makin ramai org nak wat koje senang...

kekadang prihatinpun makan diri gak...dah byk kes jenayah yg berpunca sikap terlalu mudah percaya gitu..

takpe le.  tak ke mana pun dia buat camtu.  kalau hari-hari dia buat camtu, lambat-laun orang akan tau.  rezeki haram camni, tuhan tak bagi nikmati lama-lama.

Reply #10 nde's post

tapi nde....rm3 tak cukup zaman skang ni sebab rege minyak dah naik...dan kebanyakan stesen minyak tak bagi isi singgit dua....kekadang ada dorang set minimum utk isi minyak motor....lagipun dengan rate skang ni....mau rm7-8  nak penuh tangki....

sian nde....

harap2 tu malaikat yg datang menguji nde....

mulia sungguh hati nde....ohhhhhhh

Balas #1 unggas\ catat

dlm pada 4 situasi tu yg mana satu ko ringankn diri tuk tolong?

Balas #1 unggas\ catat

Balas #1 unggas\ catat

Originally posted by kinokuniya at 21-3-2008 04:24 PM
tapi nde....rm3 tak cukup zaman skang ni sebab rege minyak dah naik...dan kebanyakan stesen minyak tak bagi isi singgit dua....kekadang ada dorang set minimum utk isi minyak motor....lagipun deng ...

dia bawak motor honda samah...kapcai je.....penuh tank rm7-8 hengget ke?

tp bg nde...rasanya dia tak nipu sbb muka dia sgt letih + sedey+ malu

takpe.  biar dia tau melayu tak bersifat perkauman dan akan tolong orang tak kira bangsa atau agama.  ke arah masyarakt berbilang bangsa/agama yang hidup dengan harmoni...

12Next
Return to list New