CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: unggas

.. ..Keprihatinan Rakyat Malaysia.. ..

yg dalam komuter/lrt tu ada gak sekali aku tgk org megandung naik tapi semua buat dek je, ada pulak yg buat sejibik macam dlm iklan tu ...pejam mata buat2 tido malu aku tengok...perjalanan bukannya lama pun apa salahnya bagi tempat duduk kat orang yg lebih memerlukan

tapi ramai lagi yg prihatin sebenarnya, aku pun penah rosak moto kat tgh jalan, siap ada satu lori berenti dan angkut moto aku gi kedai lagik, sekali ngan tuan punya moto

tapi jadi kat aku situasi yg org tiba2 rebah tu, kalau aku tolong pun boleh tolong tepon ambulans je ler

aku pun penah jugak budak mintak duit, lokasi dekat stesen bandaraya, aku on the way nak gi stesen komuter (baru balik soping ). dia kata moto rosak jadi dia minta duit tambang lrt camtu. Aku cakap kat dia kalau nak aku boleh gi belikan tiket lrt tu, tapi dia mintak duit jugak. Aku ckp duit aku tak kasi, tapi kalau nak tiket aku boleh gi belikan. Akhirnya memang tak bagi la dia insist nka duit jugak, aku ingat kalau betul dia perlukan duit memang nak belikan dia tiket pastu bagi la sikit untuk makan, tapi nampak sangat nka menipu aku, langsung tak dapat apa :@

ada jugak penah org cakap duit ilang pastu nak makan, aku ajak gi kedai makan tak nak pulak jangan harap ler nak pegang duit aku

Rate

1

Reply #19 nde's post

aku rasa sampai le....dulu2 memang la rm3-4.....tu masa zaman aku student tahun 99

Reply #19 nde's post

ermmm kalau bebetui kering rasanya rm7 skrg ni pun tak cukup utk penuhkan tangki nde...rasanya boleh isi dlm 5 liter tank tu...kalau 5 liter dah dekat rm10 tu nde...kalau dia nak nipu terpulang asalkan niat kita bersedekah...mana tau dia isi minyak rm5 kmdn dia rm5 dia beli makanan utk anak isteri dia...lagi besar nilainya tu

Reply #23 sepaileman's post

aku terharu

Originally posted by unggas at 19-3-2008 09:34 PM
Salam Maulidur Rasul 1429H utk semua warga bod perak.. ..

wa baru lepas tengok 360.. ..topik minggu nie Keprihatinan.. ..

mmg jaman skrg dah kurang erk rasa belas kasihan sesama insan.. ..
...

atte wehhh... kalo udah mentaliti kelas ketiga... rope tu le jadinye...

cer kite bandenkan kalo kite pergi melancong kat luor negeri... terutame negeri2 orang putih...
usah jauh le.... pegi kat ostalia yang kite panggei negeri penjenayah tu... (kan ke penduduk orang putih yang mule2 dudok kat ostolia tu adalah pesalah2 jenayah berat di england yang dibuang negeri)..
kite tengok mat2 saleh atau minah saleh tu dari rope pakaian mungkin berserabut dan selekeh.. tapi bile naik bas...atyau tunggu teksi ... deme berator... idak berebut2... potong que...
kalo tengok sampah... deme tolong kutip masuk dalam tong sampah...

cer tengok kat negare kite ni.... mamat ensem pakei tie.... idak le reti nak berator.... motong que je memanjang..
usah le arap nak kutip sampah... lagi menyepahkan sampah ade le..... buang puntung rokok merate2...

Reply #19 nde's post

aku isi minyak moto aku hari tu 2 ke 3 ringgit dalam suku tangki je, jadi sampai la kot 10 tu

Follow Us

Reply #21 mantan's post

hehehe..kes macam ni memang pernah aku buat..kat kedai makan mintak duit nak makan..aku cakap kalau betul lapar pi order..lepas tu dia angkat kaki..apara..

Originally posted by Gemukkkkkkk at 21-3-2008 04:34 PM
takpe.  biar dia tau melayu tak bersifat perkauman dan akan tolong orang tak kira bangsa atau agama.  ke arah masyarakt berbilang bangsa/agama yang hidup dengan harmoni...

ada gak terpikir dlm kepala masa tu mukk....

mgkn diapun rasa kl mintak kat melayu leh dapat kot...sbb kat opis nde ni chinese merata rata tp ngapa melayu yg dok dlm kereta yg dia nampak..?

Originally posted by sepaileman at 21-3-2008 04:41 PM
ermmm kalau bebetui kering rasanya rm7 skrg ni pun tak cukup utk penuhkan tangki nde...rasanya boleh isi dlm 5 liter tank tu...kalau 5 liter dah dekat rm10 tu nde...kalau dia nak nipu terpulang a ...

jadi logik la ya....
alhamdulillah sampai la gamaknya dia balik ke romah...

Originally posted by sunfizz at 21-3-2008 04:26 PM
dlm pada 4 situasi tu yg mana satu ko ringankn diri tuk tolong?

klu wa.. ..

lelaki buta 95%

wanita mengandung 95%

kehabisan minyak 50%

lelaki pengsan 80%

kalau sentiasa naik pengankutan awam, mmg tau la situasi mcmana.. terukkkkk!!!! dulu

citer pasal tolong nih teringat aku masa bulan posa...ada sorang makcik tua terbongkok2 tetiba tahan kereta aku...aku on the way nak balik kampung...dia tanya aku boleh tak tolong hantar dia ke stesen bas...aku cakap boleh jer meh la masuk...dia banyak beli barang dari pasar ramadan...aku pun hantar laa dia ke stesen bas...ada laa dlm 4-5km dari pasar ramadan tu...

dlm keta aku tanya laa dia dari mana nak kemana...dia kata nak balik rumah kat semanggol dtg parit buntar melawat sedara mara katanya...sampai stesen bas dia turun aku pun teruskan perjalanan nak balik kuale...sampai kat kamunting aku pasang ekon kereta...pastu terbau murtabak dlm keta aku...ya Allah ni mesti murtabak makcik tu...kesian dia tak dpt nikmati murtabak aku nak patah balik pun dah jauh benor...kesian

Reply #32 sepaileman's post

sampe hati ko tak pulangkan murtabak makcik tu....

tergamak sungguh ko....

ko tak rasa bersalah ke?

bila la nak mintak mahap kat makcik tu.....

ko doakan je la makcik tu halalkan murtabak yg ko dah makan tu

semanggol tu kecik aje.  sepai, baik kau round-round kat sana cari makcik tu mintak halalkan.  mana le tau ada anak dara cun        jom sepai, jom  

Reply #34 Gemukkkkkkk's post

cari jangan tak cari.....

ko nih mukkkkkkkkkk....cepat je kalo bab anak dara ni

saya normal, kak.  bukan macam nyah sepai tu  

Reply #36 Gemukkkkkkk's post

hmmm tu la pasal....mike memang normal....

nyah sepai tu dah la sebaliknya dari mike.....tergamak lak tu makan murtabak makcik tu....

membantu jangan mengharapkan balasan
kalaupun ditipu
itukan dah kehendakNya
terimalah seadanya

sebenarnya menolong orang nie bley mendatangkan kepuasan.. ..

mcm kesz arwah makcik kinah.. ..wa bebetul puas dapat tolong arwah.. ..

Al-Fatihah utk arwah makcik kinah.. ..

12
Return to list New