CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 35387|Reply: 61

sakit pangkal peha (34 weeks prenancy)

aku ni dah masuk 34minggu ngandung..sejak semlm pangkal peha aku ni asik sakit je...bila nak jalan mmg terasa lah...semlm sakitnya mild lagi..tapi hari ni agak ketara sikit....baby gerak mmg aktif sgt dlm perut aku...mcm2 aksi le..summersault lah..kick boxing le...free style le..kadang2 rasa juga hiccup dia tu....adakah dgn sakitnya pangkal peha aku ni..menandakan aku akan cepat bersalin...masa anak sulong aku awal 2 hari jek...ini anak seken

Saya pun dpt sakit ni -- nak pulak bila dah duduk lama dlm kereta. Masa bangun nak keluar tu berjawap lah sakit nya.

Reply #1 cheapmon's post

pangkal peha asik sakit selalunya simptom bila kepala baby dah turun kat bawah...terutama kalau kita sering duduk...

me dulu kena masa bulan ke 4... org kata sbb tulang pelvis kita dijarakkan utk bagi ruang kat baby.... duduk sakit, jalan sakit... sakit mcm jatuh terduduk tu...
yang tu ke?

saya pun dah 34 weeks..memang sakit..jalan pun dah mcm penguin..anak kat dlm perut memang aktif la..kekadang tu bila dia buat aksi2 dia kat dlm perut..punyalah sakit..memang takleh tahan..

Reply #1 cheapmon's post

baby boy kot ........

Follow Us
hmm..my baby mmg aktif sgt...tapi i ada satu lagi kerisauan lah...my pregnancy dah 34 weeks tapi tinggi rahim i baru 32...mcm baby kecil 2 minggu...okay ker a'ah...i risau lah...i takut i bersalin awal...my baby small je...kalau bersalin full term pun baby small...mcm mana nak bagi baby besar lagi?

i dah scan twice tapi tak nmpk gender...so tak tahu ni baby boy atau girl...tapi ramai yg ckp mcm girl...ntah le...wallahualam

ooo mcm kat tulang pelvik bawak tu ek? ntah org ckp tekanan dari baby.. dulu memang ada rasa masa mengandung.. mak aii memang sakit..kalau berjalan pung kekedang sakit kan? i nie habis pantang lagi satu dua hari kekadang pun ada sakit mcm tu.. pelik la.. tak jumpa doc lagi.. nak ckp tekaknan tak lagi..masa pi kelas parental class.. diaorang ckp kena selalu baut senaman..

ooo mcm kat tulang pelvik bawak tu ek? ntah org ckp tekanan dari baby.. dulu memang ada rasa masa mengandung.. mak aii memang sakit..kalau berjalan pung kekedang sakit kan? i nie habis pantang lagi satu dua hari kekadang pun ada sakit mcm tu.. pelik la.. tak jumpa doc lagi.. nak ckp tekaknan tak lagi..masa pi kelas parental class.. diaorang ckp kena selalu baut senaman..

baru 2 nie ada kene sakit pangkal peha nie....baru peknen 27 minggu...doc scan kata kepala bb tekan urat peha..mmg nangis lah nak jalan...

doc bagi ubat kuatkan urat peha n ubat tahan sakit...nak duduk susah..nak baring pon sakit apatah lagik berjalan....

skang alhamdulillah dah ok..bb dah naik atas...

Kandungan kiki 31 minggu ... pengkal peha pun sakit juga...betul ker..
tu tanda2 akan bersalin awal...takut nye ...

saya pun hadapi masalah yg sama, waktu pagi nak bangun dari tidur tu sakit yg amat kat pangkal paha. punya la payah nak berdiri.
skang baru masuk 33w. perut pun asyik mengeras jer, betul ker org kata tu tanda2 baby nak keluar awal.

hurm takut nye ... ader sapa2 boleh confrimkan tak pasal nie...

hurm takut nye ... ader sapa2 boleh confrimkan tak pasal nie...

tak tahu plak kiki...itu taanda bb nak kuar awal sbb my doc tak kata pape

cuma kata pala bb tekan urat peha jer...skang dah tak lagik...tapi doc kata bila bb makin besar mmg dia akan tekan part tue..lagipon bb n otot2 tue buat persediaan tuk delivery nanti..tapi doc tak tak sebut pasal banak awal...

Reply #15 halimatun's post

owh ye ke...mmg sekarang nie kalo jalan jerk pangkal peha
terasa sakit ... tapi tak de lah kerap ...

mintak2 lah tak pape kan...insyaallah

bb aktif pon ye doc kata hehehehhe

Reply #17 halimatun's post

wahh matun di sini rupanyee..puas la daku meroyan sorang2 kat umah sebelah....aku pun ada problem mcm ni....ada sekali ari tu sakit nye nak jalan..mcm penguin je la aku jln pangkal peha kiri tu ....tp lepas 2 hari dia ok...cuma nak masuk 9 bulan ni selalu rasa sakit kat bwh rahim tu...sakitnye mcm nak period pain tu, mcm nak pitam

Reply #18 nagasaka's post

aku ada masuk umah sana tapi jadik silent reader jek...tatau nak sampuk mana hehehehehe

nie lepak sini jer kejap2...banyak keja nag...

hari tue matun kene sampai takleh jalan..dah lah hubby lom balik os..gagahkan diri gak jalan n drive g klinik....

tuala blom banak kan??

saya baru 23 weeks, tapi dah sakit pangkal peha sejak minggu ke 20 lagi.. nak buat camner, saya pregnan kembar.. tapi doc cakap normal.. sakit tu sebab baby duduk kat bawah.. dia tekan urat kat situ.. sebab tu, kita sakit... saya baru 20 minggu, tapi dah rsa sakit sangat bila nak jalan.. bayangkan nak bertahan sampai bersalin nanti....