CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cakpong

Kenapa korang buang pet korang?

Reply #39 WarHammer's post

tak pon, gi beli pasir kt carrefour.murah giler!! 5 ringgit satu beg. saya baru je tau.

ur mum is a wonderful person. 8 cats are not easy to manage. mesti ada sbb ur mum still bela dorang. to make her hepi perhaps.

so, sbg anak and a person, cuba la dulu selamatkan 2-2 pihak. gud luck to u!

Reply #40 cakpong's post

masalahnya saya bekerja dan tiada masa hendak melihat bilakah waktunya anak2 kucing tersebut membuat 'kueh-muih & dadih segera' tersebut  , lagi pun semua kucing di letakkan di luar rumah .

Kesian kat mak , kekadang sampai bermasam muka dgn mak , dah jadi anak derhaka la pula saya ni ;( eeeeeee ciannya kat ibu ;(

saya dah minta emak kurungkan anak kucing tersebut dalam sangkar supaya anak2 kucing tersebut melaburkan sahamnya di dalam sangkar tersebut . Tetapi apabila dikeluarkan semula , maka dgn itu anak2 tuceen tersebut dgn sengajanya tidak mahu menerima pelajaran dan masih lagi neneruskan kelakuan dan kaedah pembuangan saham yg sama di depan pintu , eeeeeeeee ;(

Dlm hutan tadak anjing , klu anjing liar tu mungkin ada tapi jauh dipedalaman , kebiasaannya jika ada kawasan penempatan org asli cengiteww . Tht why sy berkata hanya yg kuat sahaja akan hidup di dlm hutan , maka yg lemah akan menerima saham yg sesuai dgn kaedahnya . Tuceen yg di pelihara memang pemalas nak mencari makanan sebab tahu makanan disediakan , makanya jika mereka dimigratekan ke dlm hutan , maka mereka akan bersatu dgn alam @ nature , mustahil la klu mereka lapar mereka tidak mahu mencari makanan . Mereka ada instinct yg tersendiri . lagipun anak2 tuceen tersebut sudah pandai makan , bukannya yg masih menyusu lagi ;(

eeeeeeeeee Ciannya kat ibu ;(

Reply #42 WarHammer's post

hmmm... nampaknya u dah buat keputusan, so kenapa nak minta pendapat org lain :cf:  ???

[ Last edited by  boocik04 at 7-6-2008 01:34 PM ]

Reply #43 boocik04's post

jangan la macam tu.

he's asking for better option, if any. dun blame him 4 having such feeling. we r nt in his shoes. d least we can do is to give advise. n it's up to him 2 decide.

Reply #44 cakpong's post

sorry, ter"emo" jap.... sbb org selalu buang kucing kat rumah boocik, so sensitif sikit bab buang2 kucing nih...

anyway, from what i read from his post, he's been giving a lot of reasons to abandon the cats rather than accepting other people's advice....

juz my opinion....

[ Last edited by  boocik04 at 8-6-2008 01:31 PM ]

Reply #45 boocik04's post

pitty u. but u r selected one to give ur love to those cats. sooo..:pompom: :pompom: :pompom:

abt him, i respect his decision.watever it might be.

Follow Us
nuox pnah buang kuceng nuox sbb die jahat..die geget n mkn kitten2 nuox yg bru lahir..pastu ayh nuox marah trus g antar p market..sian mmg sian tp dh xble tolong..bog bos dh murka

Hamster! sbb ske gigit jari aku.. tp xsampai ati nk buang ble tgk mata dia yg cumeel...

Reply #37 cakpong's post

itu la psl..aku pon xleh tgk kucing2 yg sakit dan terbiar nih..rs sedih jek n xsmpi ati..
nmpk cumel jer pd pndangan mata ku..

idop cak pong..

tp dr buang kucing2 tu kn dompot, baik bg org yg nk bela.. mayb bleh buat satu topic utk sesape yg sudi nk bela pet secara free.. org yg nk bela tu pun dpt jimat duit poket dari beli kt kedai..

Reply #46 cakpong's post

cakpong u r a nice person ;p

eeeeee hari ni masam muka ngan mak lagi ;(
semalam mak buka pintu sekejap aje , pastu tup tup anak kucing tu masuk dlm rumah dan cari makanan , saya tak hantar ke luar sebab mood sy baik , malam tu saya tutup kipas kat ruang tamu sebab tak ada orang , pastu terbau kesyahduan sensitiviti yg menusuk kalbu , eeeeeeee ada tahi kucing bawah meja ruang tamu , pastu saya tegur mak sebab kucing tu dah menyimpan laburkan sahamnya dlm rumah , cian mak , klu saya tegur dia senyap jer , tandanya mak ambil hati atau bermasam muka ngan saya eeeeeee , lagi sekali saya jadi anak derhaka ;(

klu mengsahamkan diri dlm bilik air bawah (kucing yg lain) memang saya basuh klu saya gunakan bilik air tu , klu nak harapkan adik2 , entahla , bela kucing suka tapi saham & cat bermutu tinggi yg dihasilkan oleh kucing tak nak basuh , sumer harapkan mak aja ;(

dah 20th lebey sy bersama kucing , pahit manis semuanya ada , selamatkan kucing dari kelaparan , kucing jantan sy yg kena gigit anjing hampir putus kakinya , kucing induk yg tua dan semakin nazak dan ingin mati di dalam rumah , kucing yg sakit dan menghilangkan diri untuk mati jauh dari rumah supaya tuannya tak risau dan bermacam pahit maung lagi sudah sy lalui .

but once umur dah semakin meningkat , cara berfikir pun dah lain , ada keutamaan ke atas keutamaan , hati saya meronta2 , why & why ? kenapa mesti bela kucing di kawasan perumahan teres ? dah la jiran sebelah kanan bangsa cina & x suka pada kucing , sebelah kiri pula bangsa india yg jenis tak pandai bergaul ;( , klu laman rumah ada tanah cam kat kampung tu memang sesuai bela kucing , nak hantar kampung pula , dah jadi rumah tinggal , dah reput rumah kampung tu .

klu buang kat rumah orang atau kat pasar misalnya memang saya x suka , sebab sy ada displin yg tersendiri . Saya dan keluarga pernah bela rabiit , ayam , burung , & kura-kura tapi kucing yg paling bermasalah , tak boleh manjakan sangat nanti memasing buat perangi , yg itu cam ini perangai , yg ini cam gitu , memacam lah ;( klu dah dapat makan ikan , beri makan frieskies dah takmo makan , memilih pula tu , panjat masuk tingkap dapur rumah memalam , jatuhkan seperiuk kuah laksa atas dapur gas , panjat meja makan curi lauk , jatuh dan pecahkan kan gelas dan memacam lagi

nanti la , saya survey hospital mental , saya nak duk dlm hospital tu , eeeeee ;(
sekian pengalaman saya bersama haiwan peliharaan untuk tatapan umum ;(

aku bab2 nk buang binatang ni mmg x sampai ati

sbb aku da syg sgt2 kt haiwan peliharaan aku

aku bg la kt org yg nk, tp org tu x jage die btol2

aku sedey sgt bile die ckp haiwan tu da tlepas

aku ade cube carik tp mmg x jmpe smpi skg

sjk dr tu mmg aku x bg lg sape2 amek haiwan peliharaan aku

aku kalo jmpe kucing kt celah semak @ blakang umh aku, aku akn anto die pegi kedai mkn

elok die dok kt ctu dr dok merayau kt tepi jln smbl korek tong sampah

aku isau die saket perot nanti

ade yg aku bela, aku bg atok aku ke

kekdg tu aku sedey sgt bile ade yg sangop tendang kucing bile kucing tu mtk mkn ke

isk xde perikemanusiaan btul ar

Originally posted by WarHammer at 10-6-2008 01:40 AM
cakpong u r a nice person ;p

eeeeee hari ni masam muka ngan mak lagi ;(
semalam mak buka pintu sekejap aje , pastu tup tup anak kucing tu masuk dlm rumah dan cari makanan , saya tak hantar ke ...

cmnila, kalo mak awk x ley nk lpskn dorg, pe kate awk toilet train kn dorg sme

ajar mane toilet dorg

aku ajar kucing2 yg ade ni kt mane tmpt dorg spttnye berak

aku ugut xmo kasik makan kalo dorg berak lg tmpt x septtnye

xsangke dorg tmakan ngn ugutan aku tu

Reply #50 pulut_panggang's post

itula..mslhnya xdak sapa yg nk..itu yg terpaksa buang tu..
sedey bangat..

Balas #54 dompot\ catat

tu la xsume jgk yg sudi or ade minat nk bela.. kkdg bkn xminat mgkin sbb xmampu bg komitmen sbb bz mgkin.. tp slain bg kt org, cube try g kdai pet.. bg je diorg free pet tu if diorg nk, klu diorg nk byr tu kira bonus lah.. klu x bg free je, at least ade org jaga dr terbuang cmtu je.. ksian tgk..

Reply #51 WarHammer's post

may allah bless u for ur kindness.

and all i can say, it's ok. allah knws ur real intention. insya allah, He will help u in making decision.

Reply #52 ida88's post

tp letak kt kedai makan, ada org jahat..dia gi baling air panas. jahat..

mcm belang, kucing taiko kt area umah aku. aku bubuh minyak gamat. n alhamdullilah.dia ok.

Originally posted by FiRe_Fly at 31-3-2008 08:32 PM

betul 2....setuju sangat

Nie kcg hang betui2 ke??

Bab2 nak buang bintg peliharaan nie, syg beb... Kt dah jaga dr dia lahir, then tetibe nak buang.. Mau melalak beb tgk diorg xde haha tuju...

kesian..my friend baru2 ni buang kucing local...sebab nak bela pursian.....