CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cakpong

Kenapa korang buang pet korang?

Originally posted by my^fluffy at 15-6-2008 01:40 AM
kesian..my friend baru2 ni buang kucing local...sebab nak bela pursian.....

jgn la buang kucing.. byk cara lain utk menjaga kebajikan kucing2  u all....
kalau terpaksa buang jugak, tlg bawak neuter dulu... pls la ye.

Originally posted by my^fluffy at 15-6-2008 01:40 AM
kesian..my friend baru2 ni buang kucing local...sebab nak bela pursian.....

org yg nak bela kucing2 cantik je ni selalunya materialistik sbb tengok sesuatu melalui "face value" jer ...

byk kucing2 lokal/biasa/kampung yg lebih bagus dibela oleh sebab imun sistem dia yg lebih tahan dan juga lebih aktif & manja dari pedigree (spt kucing persian)...

kebanyakan kucing pedigree mempunyai masalah kesihatan genetik yg akan menyusahkan tuan punya pada jangka masa panjang. kos vet mesti berlebihan dari yg membela kucing2 lokal/biasa/kampung nie....

so, ingat2lah bila nak bela kucing tu bukannya sebab nak menunjuk2 kita ada kucing cantik tapi sebab kita ni sayangkan kucing tu...

salam suma...:handshake: :flower:

akak ni baru kat board ni.  malam tadi anak dara 11 tahun yang dok flip thru board ni.  My family, dari hubby ke anak2 mmg suka bela binatang :cool:  Dari arnab, tortoise yang terjumpa kat jalan pun anak kutip, turtle, ikan, burung dan ayam gergasi   Kucing toksah nak kira, dah tak tau berapa puluh dah lalu pintu umah ni.  Tapi belum penah lagi kami buang pet.  cam tortoise dan turtle, hilang camtu jer dari halaman umah.  Arnab pulak abis mati kena baham anjing jiran.  Ayam gergasi mati tua . Umah kami jadi cam tempat orang buang kucing.  At the moment kita ada dalam 27 ekor kucing dari yang mix breed hingga ke local cat.  Makanan..  makan iams.  Selalu yang orang buang kat umah ni, kucing betina.  So selalu i gi pejabat haiwan untuk spay.  tapi ada jugak yang terlepas. we just welcome 10 new kittens  nanti senang i letak pic suma... Bila kita bela kucing ngan elok, bulu dah cantik, kucing dah comel, most of the time. kucing tu akan ilang.  anak2 byk kali dah meraung sebab kucing hilang.

BLUEY...dah ilang

Rate

1

btol boocik... susah juga bela kucing persian nie.... sensitif sgt, suhu persekitaran kena jaga.. xbole kena panas, xleh lepas luar, cepat kena penyakit kulit, kena jaga makanan... mcm2 kerenah... yg masalahnya, masa org ambik time cantik2.. time gemu.. once kucing dia dah kena penyakit, bulu dah tak byk, sakit dalaman datang sbb masalah makanan ke hape... mula la nak ambik jalan mudah.. sbb tak larat nak jaga, kos dah tak leh cover... pah tu start la buang2 kucing merata2... k leo dah byk jumpa kucing cantik, mahal2 nie dibuang oleh owner... kesian tau... so sebelum buat keputusan nak bela kucing memahal nie, atau mungkin dapat free sekali pon.. tgk kemampuan diri dulu dr byk segi... bukan setakat hobi shj.. tapi 110% comitment.

Reply #64 indahkasturi's post

welcome kak :pompom:....

kitorang di thread animal lover ni selalu mengalu-alukan insan yg sukakan haiwan & membela nasib haiwan yg terbiar. dalam thread ni pun ramai org mcm akak nih...

semoga dpt berjumpa lbh ramai lagi insan seperti akak nih....

p/s: cantik2 kucing akak ....

Follow Us
Originally posted by leotazz818 at 16-6-2008 01:57 PM
btol boocik... susah juga bela kucing persian nie.... sensitif sgt, suhu persekitaran kena jaga.. xbole kena panas, xleh lepas luar, cepat kena penyakit kulit, kena jaga makanan... mcm2 kerenah.. ...

tu la kak leo.... kadang2 boocik sampai naik angin kalau masa volunteer kat SPCA .

org dtg nak cari kucing cakap "eeeiiiii..... kucing kampung pun kena bayar ke kalau nak adopt? kat kampung saya bersepah2" ataupun kadang2 dorang cakap "saya nak yg bulu panjang jer sbb kalau kucing kampung ni buat apa nak bayar mahal2 utk adopt!"

masa tu saya akan bersyarah ttg kebaikan kucing kampung/lokal/biasa yg dorang kejikan tuh ....

Reply #67 boocik04's post

ada sekali, jiran i ckp; "ko bela la plak kucing parsi.bela la yg lawa2."

my reply ;" saya ni penyayang kucing, bukan peminat kucing"

of coz, no offend to others. tp aku tak penah kisah psl jenis kucing. jnji dia seekor kucing.

welcome kak!!!

comelnya kucing2 akak..siap ada stripe. udah mcm zebra pon ada.

alhamdullilah..ada org yg baik hati mcm akak. semoga dimurahkan rezeki akak sefamili.

comel giler...jeles haku..

p/s smlm ada nampak cage 4 tingkat)x termasuk lantai)  baru rm520 kat carrefour wangsamaju...cpt sambar weii...

Reply #70 firdaruddin's post

baru rm520? baru? baru?

dlm ekonomi mcm ni, 'baru'? waaaahhhhh...aku kagum.

Reply #71 cakpong's post

ye la..tempat lain lg mahal dari tu woooo

Reply #72 firdaruddin's post

dah hampir sama harga ngan rebat minyak ...tp yelah, aku pon tak leh nak make judgment sbb aku tak bela kucing dlm cage. mungkin korang yg rasa 'baru rm520' tu, u hv ur own reason kot..

Reply #72 firdaruddin's post

yep! betul.... tempat lain ada yg lagi mahal...

saper yg nak buang kucing tu pass kat aku la...aku terima dgn tgn yg terbuka..aku nak kucing hubby x bg

benang ni menambah lagik sebak aku...hahh semalam oang tinggalkan kotak dpn pintu grill...ade 3 ekor anak baru bukak mata...aku teduduk kejap...nape yek orang2 nihh....

Reply #75 zahliahani's post

Welcome to Animal Lover,Zahlia
You are welcomed to our adoption center:
http://eforum.cari.com.my/viewth ... age%3D1&page=25

Originally posted by hatemetoday at 19-6-2008 11:11 AM
benang ni menambah lagik sebak aku...hahh semalam oang tinggalkan kotak dpn pintu grill...ade 3 ekor anak baru bukak mata...aku teduduk kejap...nape yek orang2 nihh....

kenapa la manusia ni? mmg tak berhati perut .....

tapi ye la, kalau anak manusia pun boleh ditinggalkan dan dibuang ni kan pulak anak2 kucing :cry:  ...

Reply #75 zahliahani's post

Baiknya hati u. niat yg baik, Insya Allah, Dia tolong lembutkan hati hubby u. tp tu la, u pun kena la jugak jaga kucing2 tu. kebersihan pun jaga. baru la hubby tak mengamuk kan. ni kang, dia balik keje tgk taik kucing bersepah, harus ditendangnya kucing u.

so gud luck yea, zahlia. it feels gud 2 knw a kind-hearted person like u.

Reply #78 boocik04's post

kannnnnn???

yg paper smlm tu, siap ckp baby yg kena buang dlm sungai tu, dah hampir hancur kepala dia. sblm tau kepala baby tu hancur, aku tgk la betul2 gmbr tu..duk heran..napa nmpk mcm ada benda bersepah kt bahagian atas. sekali baca balik..baru perasan dia ada mention kepala baby tu hampir hancur!!!! subhanallah..kejamnya manusia.

i was and still mad..gile la manusia ni. itu belum citer bab buang baby dari tingkat berapa ntah.mmg hancur baby tu ..giler..