CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cakpong

Kenapa korang buang pet korang?

Reply #76 hatemetoday's post

sabar la ye..

nak buang pun, tgk la baby tu dulu.budak2 tu baru je hidup. takde mak dia,mcm mana nak minum susu.benci la ngan org2 mcm ni.

aku buang pet (meow) aku sbb dia dah melampau sgt lepaskan hajat dia merata2 dlm rumah.sedih tapi apakan daya sbb hb aku dah warning kat aku dan aku sendiri tak larat nak jadi tukang pencacai hajat dia ....:@ :@ :@ :@

tapi aku buang kat tempat yg mudah dorang dptkan sumber makananlah, cam kedai runcit ke restoran ke.... kira aku tak zalim lah sangat..... dari aku antar dorang kat animal welfare ..silap2 dorang cucuk pet aku kasi mampus....

Reply #82 nhk76's post

tapi kalau buang kat kedai makan, restoran atau kedai runcit pun, kalau kena langgar kereta, mati gak kan????

kiranye sama la jugak tu....

tadi pepagi ado la orng letak ank kucing dpn umah aku....... sian aku tngk.... terpaksa la aku letakan diorng kat market..... mula2 x snggup... tmpt x der... hrp2 diorng idup la...

me pernah lepaskan labu-labi ke dalam tasik dekat masjid shah alam tu.
nama Muna.

lepaskan dia sbb partner dia Kame-kame mati.

me sayang giler kat Kame-kame-ha tu... balik dari opis, masuk rumah sure trus pi ke akuarium depa. tup-tup aritu tgk kame-kame berbungkang. selalu dia dok bawah tempurung... tgk dia dah mati...

me call hubby (time tu tunang lagi la ) menangis, meraung!
then dia zoom mai rumah me. me balut Kame-kame dalam tisu, minta dia tanam kat rumah dia...

then esoknya, dia lepaskan Muna dlm tasik tu...
masuk jer tasik Muna jadi aktif balik. sabo jer la... hehhehhe

kenapa la sanggup nak buang kucing2 tu? bayangkan la selama ni kite bagi makan and tetiba kucing2 tu kena cari mkn sendiri. kalau buang kat pasar pun, tokey2 ikan tu confirm ke nak bagi dia makan?

or confirm ke kucing2 tu x kena balun sebab membising kelaparan?

some more kat pasar kan byk keta... dah la binatang tu tak familiar ngan area tu, kang x pasal2 kena langgar...

Follow Us
kucing2 tu kan xde akal, memang la certain things kita kena ajar...

byk cara nak didik kucing ni, kalau tanye org2 yg dah biasa, mesti byk petua bole bagi..

ntah la, as for me aku selalu percaya, kebaikan selalu dibalas kebaikan..

mak aku pernah buang kucing yg kena buang depan umah aku...salunya mak aku redha ajer kalo kucen2 yg kena buang utk di pelihara tapi yg 1 ni btul mencabar iman...dah bagicium dia pasir utk yak yak pun masi lg lari naik atas katil utk kencing ....nextday my mum buang kat umah org lain plak...ekceli kami syak kucen ni org tu yg punya coz dorg pun ada bela kucen sejibik kaler yg kena buang tu...

Originally posted by blueiris76 at 5-8-2008 03:42 AM
..............kebaikan selalu dibalas kebaikan.....

boocik setuju dgn statement ni.....

Reply #88 bobbie80's post

biasalah haiwan ni kadang2 kita kena banyak bersabar

Reply #89 boocik04's post

tq boocik... org kate kucing ni penambah rezeki. bukan la nak percaya secara total... kite pun kena berusaha kan...

tapi alhamdulillah, rezeki kami sekeluarga tak pernah putus... makin bertambah ade la... some more kucing2 ni 'penjaga' rumah kami. dulu ingat lagi ari my bro nak nikah. ade ular itam nak masuk ikut longkang depan umah. kucing tu jugak la yg nampak dulu and jadi tukang bising and menyibuk nak make sure kitorang selamat.

baru2 ni mase i balik kg, tgk2 kat depan gate ade scorpion mati. tanye mak dia kate kucing bunuh...

[ Last edited by  blueiris76 at 6-8-2008 12:37 AM ]

selalu sedih bila nampak kucing2 yg menggesel kaki customer kat kedai2 makan... kalau ade yg baik hati, ade la rezeki si comel tu... kalau x, penyepak la jadi makanan...

[ Last edited by  blueiris76 at 6-8-2008 12:39 AM ]

Originally posted by blueiris76 at 6-8-2008 12:35 AM
selalu sedih bila nampak kucing2 yg menggesel kaki customer kat kedai2 makan... kalau ade yg baik hati, ade la rezeki si comel tu... kalau x, penyepak la jadi makanan...

tu sbb kebanyakan warga animal lover kat forum cari ni sentiasa bawak makanan kucing dlm keta, moto atau beg tangan supaya kalau jumpa stray cat yg mintak makan, kitorang ever ready dah ada makanan nak bagi kat dorang ....

[ Last edited by  boocik04 at 6-8-2008 07:31 PM ]

Reply #93 boocik04's post

good idea kan... as for me kalau nampak kat kedai mamak tu, selalu belikan ayam goreng. bole nangis tu tgk kucing2 tu makan... kebulur betul... tu la, sape ckp kalau buang kat kedai makan kucing2 ni dpt mkn? cabarannye satu je, kalau nak panggil kucing2 tu nak bagi mkn, ade yg takut giler... maybe pernah ade bad experience kena balun. tapi yg over manja pun ade gak... maybe yg tu pernah jadi housecat...

Reply #92 blueiris76's post

sangat benar!!!!

haku tak buang..just letak kat kg suh mil jaga..sbb haku n hubby tak sempat nak jaga "beary" ni...sbb haku ader baby yg lasak gak la..so mana ader masa nak pantau kedua2nya...

ibu aku yg buang...kesian kucing tu...dia letak dlm guni & suruh abang aku buang kat kedai...

sebab busuk... hamster. anak banyak la

asik berak merata2 kencing merata2 xde didiplin betul membuang najis, buang ajelah.. pastu jgn bela lagi tau, tak kuasa nak cuci itu ini.

Reply #98 hohoho's post

kucing pun banyak anak gak