CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6803|Reply: 31

tempat makan di area.....

salam

nak tumpang tanya.
saya nk buat team building ke perak bulan may neh...
perak? pernah pegi tapi tak biasa sgt...jadiknya, bule tak tolong bagi2kan idea seperti berikut:

1st day: stop kat lata kinjang - ingat nk suruh Grand hotel kampar tuh bungkuskan makanan and antor pi sini tapi kot2 depa kata tamo..area waterfall neh ada tempat makan yg decent tak?

2nd day:
rafting kat sg kampar + caving kat gua tempurung - ada pesanan apa2? maklumla..kita masuk negeri orang..kene tanya org kat situ ye dak...
mlm - tatau nak makan kat mana. 40 pax - ada cadangan? area ipoh pun berkenan jugak.
nih yg penting sebab sampai la nih, tatau nk bwk depa pi mencekik kat mana nanti..

3rd day:
stop kat hot spring.
err...hotspring trolak ngan sungkai tuh tempat yg sama ke?
kat sini, konpom kene bungkus makanan/catering. again, kat area neh ada tempat makan ke?

ingat nak pi riki tempat..insyaallah , klu sempat. tapi rasanya...... mcm tak sempat....

salam....

Rate

1

rafting aku tak pasti nak amik kebenaran dr mana. kot2 ada forummer lain boleh jawapkan.. tp kalau nak masuk ke gua tempurung mmg kena beli tiket dan di bawa oleh tour guide ikut tour pakage yang korang ambil la..

makan di ipoh.. tempat/jenis makanan apa yang nak di makan tu?

Rate

1

Reply #2 in2eryn's post

yg boleh leisure2,lepak, + nice and affordable...ala2 kedai tomyam pun ok jugak...
seafood laso not a bad idea...

area kampar pun ada jugak kan? ada food review tak?

tatau la bang

walaupun aku boleh dikatakan orang kampar tapi tak tau pulak ada Grand hotel kat situ..kat area mana tu?

untuk yang first day kena gi lata kijang tu aku rasa elok korang gi makan kat pekan tapah..kedai makan kat sebelah masjid tu boleh cater untuk jumlah yang ramai...pilihan makanan pun banyak...

kat lata kijang tu memang ada kedai makan tapi ala kadar je la..kena pulak 40 orang sekaligus kena bertanak lain pulak makcik kedai tu nanti..

Rate

1

err...boleh aku join tak team building korang?

Follow Us

Reply #3 pejalanlangit's post

kalau on the way ke ipoh dr gopeng.. leh try makan kat kedai makanan thai waritha di simpang pulai.. nak parking senang, kedainya pun besar.
atau ke ipoh terus ke medan gopeng.. situ banyak gak stall makan, cuma agak sesak sbb stesen bas..

tak tau pun ada grand hotel kampar kat sana.  halal ke?  aku andaikan semua roang tinggal di grand hotel kampar la ye, sebab tu nak terus bungkuskan makanan awal-awal sebelum bertolak, ye tak?  selamat sikit.  ye le, mana le tau tetiba kedai-kedai sepanjang jalan tu tak bukak

kalau kat kampar, boleh le try makan kat kampar punya club house.  dengarnya, macam ok je.  kalau jenis nak makan ada class sikit la.  kalau warung-warung je pun ok, apa kata datang ke arah ipoh.  contohnya, waritha tu.  atau dekat area simpang pulai sendiri.
tapi kalau naik bas, kena cari tempat yang senang nak letak bas la, kan?  macam eryn cakap tu, kat medan gopeng ni ok.  banyak pilihan.

kat gua tempurung tu, ada gerai-gerai yang jual makanan.  salah satunya pun rasanya ada jual nasi ayam.

trolak dan sungkai tu, aku tak reti sangat.

Rate

1

Reply #1 pejalanlangit's post

if dari arah selatan, hotel grand kampar tu kat ujung pekan kampar arah utara, selama ni temanpun tak perasan, baru2 ni balik dari rawang, ternampak signboardnya, masuk belah kiri.

u konfius sikit tang trolak & hotspring ni.
trolak country resort & sg klah hotspring ni adik-beradik. hotspring ni sebenarnya di sg. klah, 12km dari trolak country resort. dari main road (arah kl kena masuk kanan) kena masuk ke dlm, jauh gak, lebih kurang 10km, lalu kawasan rumah org, tapi jgn risau, sepanjang jln ada penunjuk. mulai 18.2.08 tak boleh bawa masuk makanan, kena beli kat sana. ada stall tapi tak tau le mahal ke x sebab aritu saya pegi awal bulan 2. bayaran masuk org dewasa RM10.00.

pekan sungkai dari trafik lite felda trolak about 14km ke arah utara.

saya biasa ngan area ni sebab makcik saya dok kat felda trolak utara. kecik2 dulu ke sana turun-naik bas, skang ni ada kete sendiri, 1.5j ikut hiway dah sampai.

or u boleh masuk ke website depa ... www.plantationresorts.com.my.

Rate

1

Reply  #4 Pikir's post
takpela tuh..akak tak kesah

Reply  #6 valkries's post
hotel 5 tingkat tuh kot...bandar baru kampar or sumthing...dgr kata, mcm ok...nak join ye?yg 40 pax neh pun akak dah pening ....

Reply  #7 in2eryn's post
uuuuu..thanks..good one. noted. kene tgk tempat neh. err...yg dekat stesen bas tuh, agaknye penuh kot?

Reply  #8 Gemukkkkkkk's post
thanks. second review for waritha neh. konpom kene singgah. semua org dok kat GKH neh. 3D, 2N. Snack memang kene bungkus . takut R&R sesak. lagipun, aku akak bajet nk singgah kat hentian je. R & R lecehla.

Reply  #9 buahcinta's post
thanks. dah forward info kat my logistics sub-comm.

hopefully, kitaorg dapat tourguide yg dah khatam pasal Perak esp area2 neh la.

lagi satu, let's say la, mlm ke dua tuh, kitaorg makan2 kat ipoh, pas makan leh jalan2 pi mana yek? karaoke ke takkan nak pi night zoo tepeng kot...

karaoke, kalau sampai 30-40 orang, payah gak tu nak cari tempat yang boleh muatkan semua tu kalau tak booking awal-awal.

kat ipoh ni takde apa2 yang menarik kalau dah malam..tapi kalau suka membeli belah boleh pegi ke gerbang malam..boleh le beli souvenir untuk dibawa balik ke kl...ada le kelainan sikit daripada pergi ke Ipoh Parade atau Kinta City yang pasti orang KL dah biasa pegi tempat2 membeli belah camtu..

ipar der kedai mkn kat kampar tu..
kat gua tempurung pun der kedai souvinuer gak+brg2 runcit..
jemput singgh..

nak booking mkn bungkus leh try tanya kalo nak..tp kena confirm awal la
kami mmg biasa ambik tempahan buffet,katering ni

Rate

1

tak penah pun pegi gua tempurung tu...best ke?

Originally posted by nde at 9-4-2008 11:25 AM
tak penah pun pegi gua tempurung tu...best ke?

kalau pegi saje tak guna nde...kalau nak pegi kena masuk ke dalam tu..baru best..tapi kalau phobia ngan kegelapan ngan tempat sempit jangan masuk la..

Reply #14 nde's post

jawapannya...

best bangat.. sekali pegi, mesti pegi lagi.. nak thrill lagi.. ikut cakap val.. rasai kesempitan, kegelapan, kesejukan n macam2 ke lagi la nde...

Reply  #11 Gemukkkkkkk's post
thanks. karaoke, maybe not feasible kot. too much hassle.

Reply  #12 valkries's post
thanks a million. good point. well noted. dah put under agenda. ala2 mcm uptown la kot neh..

Reply  #13 aqyueetda's post
hehe. thanks. ada discount ke? so far, my sub-comm tak request lagik utk catering proposal. klu depa mintak, nnt kita bagitau awak.

Reply  #15 valkries's post
o'owwww........
torchlight besar mana yg elok bwk tuh? kitaorg ambik package yyg walkabout je kot dlm 1.5hours. tambik yg involved underground rivers + caves. kang takut depa tamo plak. ini pun ada yg speculate mcm2. ada bat la, taik bat la.....   belum pegi dah negative review..

that's one of the reason why i'm gathering review from outsiders..to convince the participants that thhis is gonna be an exciting trip...not scary and tiring..

lagik satu, takde sapa ke leh review pasal white water rafting neh?
kat sg kampar. let's say ada yg tak ikut rafting, dalam masa 2 jam tuh, apa yg depa boleh buat? ada kedai2 ke kat siteww?
kitaorg ambik package so ada instructor segala. permit tuh tak payah risau la kot.attire, tgkla. pakai je lah apa yg ada.

Reply #17 pejalanlangit's post

ni ikut trek je kan.. sampai top of the world.. kalau takat jalan je, bawak torch light kecik pun ok.. sbb nak suluh2 batu-batuan dlm tu. ada pelbagai bentuk dan ada batu yang bila ambil gambar sohih tak jadi, kawasan 'air cond'.. macam2 la..
kalau ikut wet tour yang elok bawak yang elok dan kalis air.. sbb mmg adventure perjalanannya..
grand tour je saya belum cuba, yg lain dah cuba..
pasal bat tu, dia ikut musim, kalau pi musim bat banyak keluar, dia akan tutup sebahagian atas2 gua tu dengan plastik. dan kalau boleh tgk2 pemegang tangga tu, elakkan dr terpegang najis bat tu...

Rate

1

ada 2-3 pekej.  pekej biasa tu, jalan-jalan je le.  kalau pekej top of the world tu, kena panjat-panjat.  aku suka le bab panjat bukit gunung ni     pekej lagi satu pulak, untuk yang suka merangkak meniarap meluncur turun cerun etc etc etc.  gerenti pakaian basah.  sapa yang ada rasa takut kat tempat gelap atau sempit, jangan join.  

pak-pak guide yang ada di sana berpengalaman.  bekas pasukan beruniform pun ada.  jadi diorang tau le nak jaga keselamatan.  ye le, musim hujan ni, pastikan takde risiko air sungai naik masa tengah dok merangkak-rangkak tu.  kes naya je.

white water rafting tu, aku tau ada omputeh yang pernah ke sana.  aku tak pernah try.  staff aku sorang tu pernah try.  dia kata best.  tapi aku tak tau la definisi best dia tu cemana.

taik kelawar tu akan ada.  bau pun akan ada.  pastikan le diorang ada bawak kain nak tutup hidung, kalau tak tahan bau.  sapa-sapa yang ada penyakit lelah tu, tak yah le masuk.  seelok-eloknya biarlah ramai bawak lampu suluh.  kongsi-kongsi ni kengkadang menyusahkan malah membahayakan.

ada walkie-talkie tak?  aku cadangkan korang pakai le sesama ejen/pemandu pelancong.  tak yah bagi kat para peserta.

Rate

1

12Next
Return to list New