CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syndora

All about 'Pontianak' latest by JulietTheOrange cik pon atas kipas

sorilah lipans, adnil ni dari zaman skolah lagi, karangan memanglah kureng sikit.  bm pun sikit lagi nak kena ulang, sib baik lepas cukup cukup makan je.

cipan_tonuk This user has been deleted
Pontianak nih memang kureng, maser cipan preg anak no 2 dulu, baliklah umah mak mentuo, dahlah umah tu ader pokok kapas ader kat depan.....................

Tengah malam tu, rasa nak terkencing, so bangunlah pi tandas, rerupanya mendeh ni dah standby kat atas atap umah............tapi tak buat bunyi org ke binatang tapi bunyi semacam yg kuat dan menakutkan................so cipan aper lagilah basuh cepat2 dan sebelom kuar, maki dulu cik pon nih kaw2 tapi janagnlah pandang kat atas............2 kali cipan kena kacau................

tapi setiap kali dia kacau kita, kita maki dia macam2, so dia akan larilah................

Originally posted by cipan_tonuk at 16-7-2004 11:28 AM:
Pontianak nih memang kureng, maser cipan preg anak no 2 dulu, baliklah umah mak mentuo, dahlah umah tu ader pokok kapas ader kat depan.....................

Tengah malam tu, rasa nak terkencing,  ...

aku rasa pernah dengar apa yg ko dengar..

Bunyi dia cam menderam deram..aku dengar pukul 3 pagi..

Syndora.. waa.. dasyatnye pengalaman ko... emm... tah tah rumah ko tu tempat laluan dia dulu dulu kott... slalu leh wat flying fox, tau tau dah ada road block hehe...tu yang dia kena masok ikut pintu dulu tuh hehe

Emm.. kesah cik Ponti nih pung..kalo kat kampong aku kecik kecik slalu laa... time nenek aku dulu.. lah ni dah lama tak jengah sejak nenek aku ninggal.. takde lah updates cite cik ponti nih...

Kalau kat kampung aku dulu, dia hentamnye ngenjut atas dahan pokok getah... nyakat nenek aku ngan anak anak nenek aku.. (adik bradik mak aku)

masok umah pun ade gak... waa.. dah le umah nenek aku tu cam scary je..
aku takat penah dengar je.. nampak tu lom lagi.. tak nak laa..tak rela...

tu lahh..bila pk pk cam tak cayer.. tapi ade...

Tu le..dulu aku tak baper caye gak citer antu nih..

Bila ada org citer jekk..mule la aku kata org tu ngelamun ke..penakut lee...dah kena sendiri baru tau..

By the way..yg aku dengar tu, dia bunyik menderam deram ..ulang kali..sekali aku dengar bebtul kat belakang aku..opisah satu tembok dapur je..(aku dalam toilet kat bilik mak aku..)..

HU hhuuuuu....seram beb..tapi tak le baper takut..tapi seram tu tetap ada..sebab dah dengar banyak kali..

Bunyi dia cakar pintu dengan dinding pun banyak kali dah family aku dengar..nak kata kucing atau anjing memang tak logik..sebab cakar tu mula dari bawah membawa ke atas..pehtu umah mak aku berpagar..camne anjing leh masuk?

mana syn kata nak citer pasal mamat indon kena bunuh kat tapak rumah jiran ko tuh...asyik pontianak jer boring gak laaaa dengarnya....

Follow Us
aku pun nak citer skit pengalaman aku yg terbaru pasal kes kes super natural nih... baru 2 bulan lepas tak silap aku biasa laa kat kampung selalu black out jadi time nih laaa duk berkumpul sekali membuka citer-citer seram nih salah satunya mak aku citer pasal kat kawasan belakang rumah aku ada makhluk halus duk berkampung (bunian kot)...:hmm::hmm::hmm::hmm:
malam tu bila dah ada letrik balik aku biasa laa layan games sampai kol 3-4 pagi ngan abg aku...
aku rasa dlm kol 4 pagi kut aku ngan abg aku dengar bunyi suara sayup jer kat belakang rumah... macam org menangis pun ada tapi bukan menangis mcm org menjerit pun ada juga.... tapi yg nyata bukan suara pontianak laa sebab aku kenal bunyi dia mcm mana....nak kata bunyi suara musang pun bukan jugak...hehehe..
jadi aku buat tafsiran sendiri laaa sebab mak aku bukak citer kat kawasan belakang jadi menda tu dah berbunyi mengatakan bahawa 'dia' mmg bebetui ada kat belakang rumah....hehehe...
tapi aku nih jenis selamba jer dulik laa aku tak kaco ko...jgn ko kaco aku dah ler...aku pernah jugak duk kat taman permata kat hulu klang nun...kawasan tu pun apa kurang kerasnya...heheh byk batu dan hantu lain kali jer la citer yer...ada koje nak kena buat dulu...chalosss:nerd::nerd::nerd:

Originally posted by sepaileman at 18-7-2004 04:14 PM:
mana syn kata nak citer pasal mamat indon kena bunuh kat tapak rumah jiran ko tuh...asyik pontianak jer boring gak laaaa dengarnya....

Ler...jgn le mareee...dah org byk tanya pasal si Cindai ni, aku citer je laa...lagipun rasanya aku dah citer pasal indon tuh kan :stp:...

Indon tu mati pasal jatuh dari tkt 4 terus tercacak kat cerucuk & org tak sempat selamatkan..& indon yg citer kat mak aku kata mayat tu diaorg tak sempat kuarkan pun sebab masa tu simen & konkrit tgh dicurahkan masa tu la indon ni jatuh..kira mayat dia ada la kot kat bawah tanah umah juran seblah mak aku tu..

Aku assume yg mamat baju putih rambut keriting yg melintas depan bilik aku dulu tu maybe dia la kot..ntahlah..

Originally posted by Syndora at 2004-7-20 01:22 PM:

Ler...jgn le mareee...dah org byk tanya pasal si Cindai ni, aku citer je laa...lagipun rasanya aku dah citer pasal indon tuh kan :stp:...

Indon tu mati pasal jatuh dari tkt 4 terus tercaca ...

x aihhh marah kat hang tak baik laa memarah nih cuma rasa nak baca citer selanjutnya jer... yer ker dah citer rasanya tak perasan plak...mcm tuh yer perghhh ada mayat kat bawah rumah....
kat kg aku pun ada sebijik rumah punya lawa tepi jalan plak tuh tapi tuan dia duduk kat situ dapat satu penyakit...pergi jumpa bomoh...bomoh tu cakap kat bawah tapak rumah dia tu ada kubur lama....
sampai skrg rumah tu terbiar kosong walau pun dengar citer nak di jual dengan harga murah tapi takde org nak beli kalau dah tau kisah sebenar...

takutnya kisah2 hampa ni.......
saya malam2 suka ambil angin kat luar rumah..tenung sawah bendang, tali air....
start malam ni kena stop dah........
naik bulu tengkuk nih......

Originally posted by mentollica at 20-7-2004 09:47:
takutnya kisah2 hampa ni.......
saya malam2 suka ambil angin kat luar rumah..tenung sawah bendang, tali air....
start malam ni kena stop dah........
naik bulu tengkuk nih......

untuk menghayati ciptaan Allah takper.. sambil2 tu tengok la mana tau ada org tgh nak tarik perhatian bukan bleh kat sawah bendang tu sometimes dorang pon cari makan.. contoh makanan dorang adalah katak. ;)

dOyOk This user has been deleted
huisyyy...... meremang bulu roma den......

dah la aku sensorang nih........

mata asyik gatal pandang luar jek.......

Syd-Vaughn This user has been deleted
Bestlah cite ko syn.....kalo difilemkan tentu box ofis punyer...kalah cite pontilanak arum sundel malam...

mlm nih nak kencin suruh laki teman ler.....

rinn This user has been deleted
suke dengar citer2 camnih. tapi takut...
kalo ade lg, citer ler...:pmuka:

kenari tu kat kelumpuk cemperling ke ape ekkk??? serem nyeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Originally posted by wombat at 21-7-2004 01:50 PM:
kenari tu kat kelumpuk cemperling ke ape ekkk??? serem nyeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Cemperling tu kat belah bawah, Kenari tu kat atas bukit. Sebelum sampai kat cblok Kenari, korang nampak tak satu blok terpencil..satu je kat korner tu..blok Kedidi. Blok tu pun boleh tahan angker..

Pendek kata kawasan atas bukit ni memang kawasan angker..dulu banyak oo keta parking memalam atas bukit..skaang ni langsung takde..kol 10 malam camtu derang dah blah dah..

macam mana tak blah syn...kalau dah jumpa rambut panjang 4 depa laa... suara mengilai laa kaki terjuntai laa...

sin seniri pun penah nampak 2 kali.. 1st langsuir.. rambut mmg panjang laa..itam n kasar..terbang betul2 depan sin..masa tuh sin on the way nak balik umah... kul 3 pagi... kawasan umah sin lak bukit kat area cheras/ampang... n tak jauh dari situ lak ada kubur...mayb datangnyer dari situ kot...

at 1st tak perasan... but lama2 baru terpikir... sebab benda putih apa lagi melayang ngan macam juntai2 (rambut) kul 3 pagi?? seram?? tak sgt..sebab dah masuk umah pikir2 baru tau....

n then sekali lagi benda nih mengikut balik.... n i pi kencin...n terus tito... tak sampai 5 mini rebah kena himpit... bukan sekali...that nite only kena sampai 5 kali macam dah nak mati rasa...sebab tak leh nak napas... normally kalau kiter kena impit nih kiter bleh rasa dier nak datang....n it happens masa kiter antara sedar or not...the 5th times i lawan n terlepas..bukak mata tup2 nampak laa hantu galah... mak aiii tingginyer...warna itam ( macam lembaga) melengkung kat siling bilik sin...n then mata merah n tenung sin... 5 seconds lepas tuh...baru la dier blah...n terus laa bukak lampu bilik...terang sampai pagi... lepas tuh sambung balik tito....

i do agree with u syn that hantu nih kalau kiter takut dier datang... kalau tak takut n nak tgk sgt...mesti tak jumpa...n kalau neutral tuh...dier dtg usik gak...
itu jer lah 2 kali i jumpa n kena...

kalau sapa2 tahu tmn muda kat ampang pun berantu gak area tuh... my dad kena kat simpang 3 ( are bus stand ) at 3 am dier balik naik motor lagi org tua nih... sampai kat simpang tuh...nampak laa macam benda floating...rambut tak payah cakap laa... mengerbang... n siap cecah tanah... n pakai baju warna oren..macam sami... apa lagi my dad pecut balik rumah laa....

mak aii takutnya

ninjamerah This user has been deleted
kalau orang mati, maka lazimnya tidak akan kembalilah dia ke dunia. Begitu juga kalau jin mati, lazimnya tidak akan kembali kembali ke dunia.

maka tinggallah mereka yang hidup yakni jin dan manusia untuk membuat angkara dan mengganggu ketenteraman orang ramai.

kalau manusia mengganggu dengan cara meragut, merompak membunuh dan merogol, jin juga dengan izin Allah dapat juga melakukan kejahatan yang sedemikian. Cuma jin biasanya tak ragut duit.

dia ragut/sorok budak budak, kidnap. Kadang kadang anak dara pun kena kidnap jugak dengan jin.

yang paling jin dan syaitan ni suka ialah meragut keimanan manusia, yakni daripada takut kepada Pencipta supaya takut kepada Ciptaan. Daripada yakin bahawa hanya Allah berkuasa, kepada yakin bahawa selain daripada Allah, makhluk pun ada kuasa.

Apabila jin dan syaitan yang cuba menganggu ini menjelmakan diri , apakah yang patut dibuat?

Azan .
sesungguhnya azan adalah kalimah dakwah (seruan kepada Allah ) yang paling sempurna. Azanlah (serulah nama Allah ) dengan penuh perasaan bahawa Allah Maha Besar, Maha Berkuasa. Tiada Yang Berkuasa selain Allah.

Adapun apabila mendengar azan, syaitan akan bersegera menyembunyikan diri mereka ke dalam tandas. Begitu juga apabila berkumandangnya iqamat. Terpaksa mereka menyelamatkan diri mereka dengan menyembunyikan diri di dalam tandas.

Betullah kata nenek tmpt aku ngaji dulu..toilet tu umah setan..kalo gi toilet tak cover kepala nanti setan tu kencing atas kepala kita..

Tapi heran aku..kat touilet tu gak laa port paling ramai org suka bila membuang tu sambil baca buku/paper berrjam jam..padahal proses pembuangan tu tak le lama mane..