CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Gunner

Tekanan Darah Tinggi...Macam mana nak turunkan?

yeke.. tu tanya moimed dah cuba dah. tapi tak ada perubahan pun

i pun baca ttg lomen moimed tu, dia cakap, dia makan x konsisten. cuba dulu baru tau,
1st check ur bacaan,
2nd ambik pagi dan malam
3rd lepas seminggu, u check balik.....
kakak, mak dan kawan2 i, semua menjadi......
kita mencuba, tuhan yg menentukan...

ada no call diorang tak boleh PM saya no. dia saya nak tanya boleh..

ada... no prob, nanti i kasi u, tapi i x tau cam ner nak pm u, u pm i dulu, lepas tu i reply kat u no. diaorang

223# budakkampung
i dah pm u, contact no dia orang...

Baru balik dari klinik. darah still 159/90. kolesterol naik sampai 7.2. bulan lepas 6.4 jer. Ermm tak tahulah.

Follow Us
stress mungkin, tapi berat awk dah turun kan? jgn stress2 sgt, relax n tdo awal, jgn pikir benda yg bukan2 yg boleh naik marah / geram/ takut..ikut nasihat Dr. moi pon sejak mkn ubat nih rasa ok sket, kadang belasah jer mkn daging nak2 time raya lepas, so far darah still ok n tak terlalu tinggi mcm sblmnya

Mungkin lah kot. risaukan penyakit ni. Tapi kalau setakat chek kat klinik2 biasanya dalam 120/80 jer. Jumpa dr je mesti naik. Ermm tapi mungkin jugak sebab tak makan ubat dr tu lagi. Ni sebab nak tengok keberkesanan USANA tu lah.

bagi moi terpulang pada awk, bukan moi kata usana tuh tak bagus, tapi kalo dah cuba n tak turun gak better u ikut je nasihat dr. Dr lebih tahu apa yg perlu u buat utk turunkan kadar darah tuh, lagi lama u tunggu lagi teruk effect nye tau x? darah tinggi nih leh effect skali buah pinggang, strok n kematian mengejut, rawatlah sebelum terlambat. ikut nasihat dr, jgn stress bila jumpa dr, relax dah.

Moi dah berapa lama makan ubat ?. Ada cuba berhenti tak ?

ada lah dlm 2 thn lebih kot, mmg nak berenti tapi dr tgh pantau dulu, once bila dah ok akan kurangkan dos dulu then, bila dah ok baru stop perlahan2, benda nih musti atas nasihat dr, jgn berenti sdri secara mengejut, dr pon cakap nak berenti kena kontrol BP dulu, bila dah makin ok, slow2 dia akankurangkan dos , sampai kitanye BP ok baru leh stop

mudah-mudahan kita sembuh.

cube joging 20km seminggu dan lihat hasilnya

ada lah dlm 2 thn lebih kot, mmg nak berenti tapi dr tgh pantau dulu, once bila dah ok akan kurangkan dos dulu then, bila dah ok baru stop perlahan2, benda nih musti atas nasihat dr, jgn berenti sdri  ...
moimed Post at 16-10-2009 17:09
Orang kata, kalau dah start makan ubat darah tinggi ni, susah nak stop, x boleh main stop tetiba je, boleh jadi stroke. Ubat darah tinggi ni mencairkan darah, padahal dalam vessel kita banyak clog dan x bersih lagi. Kena stop perlahan2. Bersenam ringan2 terutamanya kardio. bila tgk BP dah turun, nanti doktor ringankan dos.
Atau pun, cubalah try LIVExtra keluaran ELKEN...

saya nak tambah sikit.

suami saya ada darah tinggi ni. doc bagi dia micardis 80 mg.

Saya suruh dia makan supplement Usana. sebulan lepas makan, doc turunkan pada micardis 40 mg. pastu masa bulan puasa, bila check darah, dah rendah sangat pulak. makan 20 mg pulak. sekarang ni doc kata takyah makan ubat darah tinggi lagi.

tp dia
1. ambil Usana 2X sehari - essentials dan Proflavanol.
2. rajin exercise
3. minum banyak air dan rajin makan buah
4. stop makan daging kambing. daging lembu makan, tp jarang, dlm 2X sebulan.

ini pengalaman saya, orang lain tak tahulah.

salam uols,
akak cuma nk share petua yg akak dpt dari pesakit darah tinggi..
petua ni juga sesuai utk pesakit kencing manis......
caranya ialah
sebiji apel hijau+ sebiji peria katak + sebtg saleri = diblender, + sedikit air, tapis minum airnya, amalkan 2 kali sehari.........
cuba lah.....insyaAllah

even akak xder masalah darah tinggi or kencing manis, akak jugak amalkannya seminggu 3 kali kalo rajin ari2 buat....

Salam semua

Sy baru lagi kat cnie....tadi searh reg. BP jumpa page nie....

Lepas bersalin anak ketiga bulan 7 lepas...pas abis pantang...jumpa family doktor & di a sahkan BP 170/110, masa tu Allah je yang tau, betapa panik nye....sangat2x down masa tu....biasa tekanan darah mmg normal 110/70~80...tapi tak tau nape boleh jadi camnie...sape2x yang berpengalaman boleh explain & share tak???

Doktor suruh makan ubat....so telan jelah janju sihat memikirkan anak2x masih kecil lagi

Skrg pun masih makan ubat...tapi BP masih 130/90....kadang2x 130/100...camne nak buat ye????....

Baca regarding USANA...ape tu?? anyone pls explain to me....betul berkesan ke??? need help pls..... (T_T,,)

Post Last Edit by mrs_elena at 24-11-2009 20:45

everyone...mrs just nak share this URL - http://www.irdc2u.com/bm/photo.php?cid=3&fid=10

its elken product. y not u all try. since ada bnyk testimonial, n mrs sendiri dah tgk sendiri keberkesanan product elken ni, mrs rasa nak share.

further details, mrs leh tunjuk @ cite sendiri psl produk elken ni. juz let me know if interested

lebih kurang 3-4bulan lepas BP aku dlm 170/80 kadang2 naik kadang2 turun...pas tu doc saran kan aku makan ubat BP. Dlm bulan7 aku mula makan ubat jenis (lupa jenisnye) dlm kadar 4mg. Dlm masa tu aku makan prodak elken LIVEEXTRA,SPIRULINA,MINYAK IKAN OMEGA 3 dan VIT C....

Bulan sepuluh aku jumpa doc, BP aku dah turun (aku dah lupa berapa bacaannya) Aku minta doc turunkan dosnya dan doc beri aku 2mg pula. Doc izinkan

Baru ni 3/12 aku jumpa doc semula bacaan BP aku 110/80 dan doc beri aku pilihan sama hendak menerus kan makan ubat atau tidak. Ini terpulang pada awak katanya, aku ambil pilihan utk berhenti makan ubat doc, tapi suppliment tetap aku teruskan spt spirulina dan minyak ikan omega 3 dan susu nesvita omega plus.

7/3 ni aku akn jumpa doc semula , moga 2 ok le.....

Post Last Edit by ekod79 at 8-12-2009 18:43

aku pun ada darah tinggi 160/90...mkn ubat dr bagi adalat dan approvel...

aku pernah buat eksperimen utk mencari apela puncanya darah aku naik ni.... danhari tu aku tak mkn ubat...sekali tu lepas exercise/ jogging je dgn berpeluh2 aku terus check bp aku...mmg turun ke paras normal....tapi heartbeat mmg laju le 130 (lepas jogging kan)...kalau normal 70-80...

so konklusinya...urat2 badan aku ni dah sempit...tuh yg darah tinggi...so kene selalu2 execise utk mengembangkan urat agar tidak tegang....mmg dah lama gile aku tak aktif bersukan lepas kahwin ni

kalau mkn2 ubat dan herba ni mmg sementara je....exercise is the key point...tapi tak tau lah kalau ada penyakit lain yg trigger darah tinggi ni....sekian dari eksperimen aku yg tak bertauliah ni....hehe...cubalah eksperimen ni