CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3004|Reply: 22

Peluang Utk Anda Melabur Didalam Bidang Pertanian Sawit

Assalamualikum dan selamat sejahtera,merujuk kepada tajuk yg diatas,sy ingin berkongsi peluang dgn anda semua tetapi ia bukan terbuka kepada semua org.

Ok biar saya mulakan,anda semua pernah dengar satu syarikat yg menguruskan JUAL / BELI SAWIT? ok memandangkan permintaan komoditi ini tersangat tinggi dan juga harga satu tan menjangkau sehingga RM650 setiap tan, maka syarikat tersebut telah menawarkan kepada sesiapa yg berminat utk melabur didalam aktiviti jual beli sawit yg mendapat permintaan yg tinggi,jadi apa yg sy hendak terangkan disini adalah sy telah melabur dgn syarikat tersebut dgn modal minima RM5,000 berserta kontrak selama 12 bulan dan pulangan purata sebulan RM600@12% dan saya telah mendapat hasilnya sejak saya melabur dgn syarikat tersebut pada bulan march 2008.sebelumitu sy ingin menerangkan yg pulangan tersebut termasuk wang pokokpelaburan anda dan bukan pulangan semata2 ia termasuk modal anda sekali.

Jadidisini saya ingin berkongsi peluang kepada sesiapa yg berminat utkmenyertainya dan utk pengetahuan anda peluang ini dibuka hanya kepada 20 org pelabur sahaja,jadi kepada yg tak sempat menyertainya perlu tunggu sehingga bulan august ini kerana kontrak bagi pelabur yg lama akan tamat dan dengan harapan mereka tidak meneruskan kontrak.

P/S Syarikat akan memberi 3 bulan postdated cheque selepas menyertai pelaburan ini dan diikuti bulan ketiga sehingga tamat kontrak. kepada yg inginkan bukti boleh la email kepada saya utk sy attachkan bukti penerimaan pulangan.

[ Last edited by  ctredzuan at 25-5-2008 03:16 PM ]

Reply #1 SUPERCOBRA's post

Ada kawan saya sangkut duit melabor lebih kurang mcm ni....3 bulan je dpt duit lepas tu bagitau SC tgh check..so tak dpt duit dah...

Reply #1 SUPERCOBRA's post

Ada kawan saya sangkut duit melabor lebih kurang mcm ni....3 bulan je dpt duit lepas tu bagitau SC tgh check..so tak dpt duit dah...

Sorry tuan rumah, aku sekadar nak menggunakan hak untuk memberi pandangan...

Jenis pelaburan macam nh perlu hati2. Sebab takut skim yang rolling2 duit orang nh...
Bisnes2 macam kelapa sawit tu mungkin cuma utk mengaburi mata je.
Ini bisnes yg sangat menguntungkan kalu bole bg 12% sebulan!!!
so pehal lak syarikat nak share dgn orang ramai... baik ati betul .
Kalau aku la bole bagi banyak tu...utk 20 orang je plak tu...
aku bagi kat adi badik aku je..tak pun aku borong sumer 20 tempat tu pakai nama proksi.

post dated cheque bukan jaminan boleh ditunaikan.

Originally posted by chayuk at 24-5-2008 09:14 AM
Sorry tuan rumah, aku sekadar nak menggunakan hak untuk memberi pandangan...

Jenis pelaburan macam nh perlu hati2. Sebab takut skim yang rolling2 duit orang nh...
Bisnes2 macam kelapa sawit t ...

Bukan nak share dgn org lain tapi mereka kekurangan modal,disebabkan perniagaan ni memerlukan modal yg besar jadi setiap transaksi dgn peladang term cash,sekali jalan keluar RM200-300k sebulan jadi sykt offer kepada sesiapa yg berminat utk joint venture dgn pelaburan minima RM5,000 dan dibuka kepada 20 org sahaja,sebab sykt tu bukan nak cari modal juta2 cuma dpt cover shortfall utk membeli sawit yg telah ditetapkan oleh pengilang,mengenai cheque yg sy terima tu setakat ni tak pernah plak "pop" dan kalau sykt tu tipu bagi cheque "pop" abis la kena blacklist dgn BNM,terus takleh nak cari makan.tapi apa2 pun sy disini ingin berkongsi peluang itu saje, dan benda ni tidak dibuka secara terbuka hanya melalui  recommendation. mungkin saya silap membuka thread yg mcm ni,apa2 pun minta maaf  jika thread ni membuatkan anda  tertekan dan  terasa  akan tertipu, maaf bebanyak tiada niat nak menyalah gunakan peluang.

[ Last edited by  SUPERCOBRA at 24-5-2008 11:17 AM ]

Reply #5 SUPERCOBRA's post

relak super cobra... jgn patuk aku lak yek.
selisih pendapat nh buat kita berfikir... aku bukan condemn...tu pasal aku ckp sorry awal2.
at least penjelasan ko boleh jd sesuatu yg membina kan...
klu aku tak bg pandangan td takde le penjelasannya kan.
But still aku rasa utk bisnes camtu lg ok klu sykt g buat loan ke...
RM5K utk 20 org baru RM100K....padaku tak banyak tu utk bisnes yg bole bg return 12% sebulan
Camana pun ko lebih tau sebab aku cuma ada info yg ko tulis tu je....
Sharing is caring....takde salahnye nak bukak thread...
wish u all d best...
peace bro....

Follow Us
ni bisnes pon mcm bisnes kambing jamnari kan?
yg heboh ramai org labur duit dan dpt pulangan tiap2 bulan..skang kelapa sawit lak top..dan sistem yg diperkenalkan sama dgn sistem kambing jamnari tu..hmm..pelik la....nowadays mcm2 bentuk bisnes kan..
silap langkah mkn megi la ari2..hehe..
by da way betul gak ckp chayuk tu..setakat 100k..komepni tu boleh jek buat pinjaman ngan mana2 intitusi kewangan di mesia ni..x perlu cr invenstor yg belom tentu pulangannye..
lgpon aku ade terbaca..kalau return dia fix setiap bulan...tu haram namanye..sbb bisnes ni ade fluctuate dia..
betol ke ek..aku pon dah lupe daa.a..

[ Last edited by  ctredzuan at 25-5-2008 03:17 PM ]

Originally posted by chayuk at 24-5-2008 12:04 PM
relak super cobra... jgn patuk aku lak yek.
selisih pendapat nh buat kita berfikir... aku bukan condemn...tu pasal aku ckp sorry awal2.
at least penjelasan ko boleh jd sesuatu yg membina kan...
klu aku tak bg pandangan td takde le penjelasannya kan.
But still aku rasa utk bisnes camtu lg ok klu sykt g buat loan ke...
RM5K utk 20 org baru RM100K....padaku tak banyak tu utk bisnes yg bole bg return 12% sebulan
Camana pun ko lebih tau sebab aku cuma ada info yg ko tulis tu je....
Sharing is caring....takde salahnye nak bukak thread...
wish u all d best...
peace bro....

Sorry sorry bro tak marah btw bro SUPERCOBRA tu bukan ular ia nama model helicopter perang US,cuma mungkin ayat saya tu nampak mcm kasar,saya minta maaf. menjawab soalan2 anda, ye mmg benar bank boleh bagi loan masalahnya bank dah pun bagi OverDraft RM500k dan saya telah pun memberitahu pada owner sykt naper tak ambil loan lagi? so mereka cakap mereka tak larat nak layan INTEREST yg tinggi iaitu 6% + BLR,baik bagi pada mereka yg minat dgn pulangan 12% so itu sebabnya owner offer pada yg berminat tetapi bukan dgn cara mcm ni iaitu masuk forum ni.saya je yg gatal bukak kat sini tanpa pengetahuan mereka,tujuan mereka hanyalah utk berkongsi niaga kepada sesiapa yg berminat dari recommendation mereka2 yg telah menyertainya utk joint programe ni.

Mengenai keuntungan tetap tu ye mmg la HARAM tapi saya tak reti nak tulis mcm mana cuma yg saya tahu sy letak average return je kat sini,itu mmg kesilapan saya. di sebabkan ini,itu sebab sy ada lampirkan contact no owner dan kepada yg berminat leh la sms beliau utk mengetahui penjelasan yg terperinci. Untuk pengetahuan anda Profit Margin bagi perniagaan sawit ni tak kurang 30% sebulan jadi sykt memberikan 12% kepada yg menyertainya dan disebabkan harga sawit ini naik jadi mungkin keuntungan sykt lebih dari itu dan yg lebih itu sykt akan declare sebagai bonus la kepada peserta dan jika sawit jatuh harganya sykt mungkin akan declare kurang dari 12% tapi setakat yg sy sertai lom lagi la dpt kurang, lebih ada la cuma 12% tu sebagai pulangan average kerana 12% itu termasuk duit modal yg sy sertai jadi bila tamat kontrak sy dah dpt modal saya dan juga keuntungan dari pelaburan saya itu dan 12% itu bukan keuntungan semata2 ia termasuk modal pelaburan anda sekali.

Apa2 pun saya ingin memohon maaf jika kata2 saya telah menyinggung perasaan sesiapa,saya hanya ingin berkongsi maklumat sahaja dan tiada memaksa kepada sesiapa dan saya rasa tak salah kalau saya memberitahu sesuatu yg baik kepada yg meminati perniagaan ini.:victory::victory::victory::victory:

[ Last edited by  SUPERCOBRA at 26-5-2008 01:29 PM ]

tak yah laa nak melabur program2 cam ni........semuanyer PENIPU BESAR ni....cam # !!!!!:@ :@

smlm lysa baru jer dgr pasal ni dr my uncle. dia dah masuk rm1000. dpt return weekly rm80. tp 2 kali je dpt.. pastu trus senyap... tp x tau la company yg sama ke x..

hmm... skang ni macam yek... ari tu ade kawan introduce bisnes lembu... same gak... sekor lembu rm1000, min masuk 3000, setiap bulan pelabur akan dapat utg rm120 per lembu selama 3 tahun...

adik aku pulak bagitau ade jugak bisnes ikan camni jugak kekdahnyer...

Originally posted by ellyssa at 26-5-2008 01:56 PM
smlm lysa baru jer dgr pasal ni dr my uncle. dia dah masuk rm1000. dpt return weekly rm80. tp 2 kali je dpt.. pastu trus senyap... tp x tau la company yg sama ke x..

Tak sama sama sekali kerana sykt yg sy labur ni ada bg aggrement dan pelaburan minima rm5,000 x de yg rendah dari itu dan saya pun dah terima utk bayaran yg keempat,anyway saya rasa packik awk tu terpegun dgn pulangan mingguan tu yg dia joint,by rite ia bukan mcm tu mana ada bayar return weekly,pengilang pun bayar setiap bulan mcm mana plak sykt tu bayar weekly nampak sangat mmg sykt tu nak pusing...btw sykt yg sy labur ni beroperasi di Johor iaitu Sedenak,Kluang,Segamat Dan Yong Peng Johor

[ Last edited by  SUPERCOBRA at 26-5-2008 06:21 PM ]

Originally posted by basi at 26-5-2008 01:41 PM
tak yah laa nak melabur program2 cam ni........semuanyer PENIPU BESAR ni....cam # !!!!!:@ :@

Aittt lain mcm je bunyinya bro,sorry la kalau sebelum ni pernah joint programe2 yg mcm ni and kena tipu,rasanya sykt yg anda labur tu mmg benar2 ambil kesempatan. tapi yg saya pasti apa yg saya labur ni alhamdullilah tak kena apa2 dan sykt menyediakan aggrement cuma bayaran aggrement ditanggung oleh pelabur le. tak kisah la tu janji duit yg saya labur tu secured kalau ada apa2 penipuan senang nak rujuk kepada pihak yg menjadi saksi kepada tandatangan aggrement iaitu lawyer itu sendiri.

hanya syarikat kewangan yang di beri lesen mengambil deposit. kalau syarikat persendiri mmg tidak dibenarkan ambik deposit, kecuali melalui pembelian syer. sebab biasanya, kebanyakan yang terjadi sekarang, banyak syarikat yang membuka pelaburan untuk orang ramai. tapi bila Bank negara tahu, bank negara akan bekukan bank syarikat. dan duit kita akan terlekat mcm tuh.. dan untuk dapatkan balik.. mmg terlalu lama lah.. mgkn 2thn. dengan proses mahkamah yang berkali kali tunda, proses penyiasatan lagi..

Originally posted by MUZRI at 26-5-2008 06:46 PM
hanya syarikat kewangan yang di beri lesen mengambil deposit. kalau syarikat persendiri mmg tidak dibenarkan ambik deposit, kecuali melalui pembelian syer. sebab biasanya, kebanyakan yang terjadi ...

Kwn saya mcm tu la...dpt 3 bulan lepas tu Security Commission siasat ke apa...terus tak dpt keuntungan tetiap bulan. Dari melabur kat tempat tak jelas elok melabur dlm unit trust.

profit sharing

Originally posted by MUZRI at 26-5-2008 06:46 PM
hanya syarikat kewangan yang di beri lesen mengambil deposit. kalau syarikat persendiri mmg tidak dibenarkan ambik deposit, kecuali melalui pembelian syer. sebab biasanya, kebanyakan yang terjadi ...

Eh apa kata kita hentikan perbincangan ini,bukan apa saya takut gak mana la tahu kalau2 ada org2 kuat BNM ke atau SC ke kat sini nanti tak pasal2 akaun sykt tu kena beku saya juga yg tergangga dah invest banyak ni.harap jgn la ada yg sakit hati ke apa g report nanti duit saya yg sangkut biar la saya dptkan modal sy dari pelaburan tu kemudian nak report,report la

Originally posted by SUPERCOBRA at 26-5-2008 09:18 PM

Eh apa kata kita hentikan perbincangan ini,bukan apa saya takut gakmana la tahu kalau2 ada org2 kuat BNM ke atau SC ke kat sini nanti takpasal2 akaun sykt tu kena beku saya juga yg tergangg ...

loh takde lesen ke...

Originally posted by mYa at 26-5-2008 09:29 PM

loh takde lesen ke...

Bukan takde lesen cuma sykt yg menjual share alotment atau jadi share partner saje dibenarkan dan kalau sykt yg offer profit sharing ni mmg dianggap deposit taking walaupon sykt tu tak pernah menipu lagi setakat ni jadi kalau dibawa ketengah memang salah jadi harap2 la ye kita hentikan dulu perbincangan ini bagi saya dpt modal dulu hehehehehehe,alhamdullilah saya tak sebut nama sykt tu kat sini kalau tidak tak pasal2 nyayerkan org melayu sendiri

besanye kat felda felda je yg buat benda ni.... kat kg bnyk org buat tapi memang modal besar
pokoknya kena deal betul-betul la....takut bila dah untung besar buat-buat lupa lak duit yg org dah labor tu...

12Next
Return to list New