CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yosh

Solat Dhuha- Murahkan Rezeki, berjaya dalam kerjaya

Jujur aku cakap taim aku amalkan solat dhuha
aku rase rejeki aku bertambah...
de jew duit.... tetiba je de rejeki celah mana2 datang
hati aku pun selalu tenang...

skrg nie aku lama tak wat
tak tetiba jew aku lagho tak wat
nampak ler ketara kesan bila tak amalkan dhuha tu...
xde ler hidup susah... tapi nampak beza klu kita kejakan solat dhuha nie

InsyaAllah aku nak mulakan balik

solat dhuha tu bohong gile..aku buat lama..sama jek pon..kawan aku smua keje best..aku je yang tersa ...
paridah84 Post at 22-9-2010 22:48

ekkkkkkkkk harus ke cakap camniee
subahanallah

ekkkkkkkkk harus ke cakap camniee
subahanallah
hyun Post at 24-9-2010 16:14

Mungkin itu boleh dikategorikan bersolat dhuha untk dapat kerja, dapat gaji bagus, nak jadi kaya...  macam saya katakan sebelum ni.

lebih selesa solat dhuha ujung mggu atau hari cuti..
lebih tenang dan tidak mahu jd bualan rakan op ...
babasai Post at 21-9-2010 21:29

tu lah...aku masa nk stat ari tu buat kat surau opis.....tapi takut jadi bualan....tu yg aku kekdg msk opis lambat buat dulu kat umah....paling awal pukul brp yek solat dhuha ni....ada ckp 7.30 am ada ckp 8.00am...?

Waktu solat dhuha dlm 30 minit selepas waktu syuruk...byk tpt kalau sampai opis awal,staff tak ramai lg & tak perasan pun kalau lepak surau sbb solat dhuha.
rezeki tu bukan saja pangkat,harta tp termasuk anak2 g berjaya, tak degil ,pasangan yg baik , masa yg menafaat etc. ada kwn saya, perkerjaan nya tidak membenarkan dia bertudung dan rezeki bg saya kerana tiada halangan bg saya utk bertudung. Syukur

dedulu, penah ada perasaan yg sama, aku solat dhuha kat opis ti me break at 10 ni ada org perati ke? ada org persoalkan ke?

siap penah jgak tgh bukak kasut nak solat kat surau, bos lalu, dia tegur eh smayang dhuha ke>? ada hajat doa nak naik pangkat ke keja lain ke? katanya sambil bernada sindiran.

penah jgak ada yg lalu tegur, solat apa laaa pukul 10 ni.

tp dlm hati pikir, ni solat ni, urusan aku ngan tuhan, aku wat waktu rehat, aku tak kacau kejaa aku. so sampai skrg alhamdulillah terus terusan buat. tanpa niat nak apa apa selain keredhaan dan rezzki.

smlm dgr ceramah di radio,

Nikmat hidup yg terbesar adalah nikmat dapat hidup dalam islam.
Alhamdulillah, masih punya nikmat yg tu.

Follow Us
dah setahun lebih sy amalkan solat duha, alhamdulillah hidup x sesempit dulu,
segala hutang piutang dpt dilangsaikan, even hutang dgn org yg sy x dpt trace 26thn dl, dpt dilunaskan thn lps. syukur alhamdulillah. amalkan juga surah alwaqiah, selawat2 nabi, insyaallah akan dilapangkan rezeki seluas2nya.

Saya tergolong dlm insan yg sgt2 diuji terutama dr segi perkerjaan. Mungkin Allah da perancangan bek utk sy. Slalu gak wat smbhyg ni cuma rezki masih ditakuk lma. Xnak berfikiran jahat juz dpt rasakan mgkn Allah belum kabulkan doa dan usaha sb da yg lg baek menanti. Aminn.

Reply 148# LinfLin

sekadar berkongsi:
Kisah Raja Zalim dan Raja Bijaksana

Pada zaman dahulu, pernah ada seorang raja yang amat dzalim.Hampir setiap orang pernah merasakan kezalimannya itu. Pada suatu ketika, raja zalim ini tertimpa penyakit yang sangat berat.

Maka seluruh tabib yang ada pada kerajaan itu dikumpulkan. Dibawah ancaman pedang, mereka disuruh untuk menyembuhkannya. Namun sayangnya tidak ada satu tabib pun yang mampu menyembuhkannya.Hingga akhirnya ada seorang Rahib yang mengatakan bahwa penyakit sang raja itu hanya dapat disembuhkan dengan memakan sejenis ikan tertentu, yang sayangnya saat ini bukanlah musimnya ikan itu muncul ke permukaan.

Betapa gembiranya raja mendengar kabar ini. Meskipun raja menyadari bahwa saat ini bukanlah musim ikan itu muncul kepermukaan namun disuruhnya juga semua orang untuk mencari ikan itu. Aneh bin ajaib…. walaupun belum musimnya, ternyata ikan itu sangatlah mudah ditemukan.

Sehingga akhirnya sembuhlah raja itu dari penyakitnya.Di lain waktu dan tempat, ada seorang raja yang amat terkenal kebijakannya. Ia sangat dicintai oleh rakyatnya. Pada suatu ketika, raja yang bijaksana itu jatuh sakit. Dan ternyata kesimpulan para tabib sama, iaitu ubatnya adalah sejenis ikan tertentu yang saat ini sangat banyak terdapat di permukaan laut. Karena itu mereka sangat optimis rajanya akan segera pulih kembali.

Tapi apa yang terjadi? Ikan yang seharusnya banyak dijumpai di permukaan laut itu, tidak ada satu pun yang nampak..! Walaupun pihak kerajaan telah mengirimkan para ahli selamnya, tetap saja ikan itu tidak berhasil diketemukan. Sehingga akhirnya raja yang bijaksana itu pun mangkat…Dikisahkan para malaikat pun kebingungan dengan kejadian itu.

Akhirnya mereka menghadap Tuhan dan bertanya, “Ya Tuhan kami, apa sebabnya Engkau menggiring ikan-ikan itu ke permukaan sehingga raja yang zalim itu selamat; sementara pada waktu raja yang bijaksana itu sakit, Engkau menyembunyikan ikan-ikan itu ke dasar laut sehingga akhirnya raja yang baik itu meninggal?”

Tuhan pun berfirman, “Wahai para malaikat-Ku, sesungguhnya raja yang zalim itu pernah berbuat suatu kebaikan. Karena itu Aku balas kebaikannya itu, sehingga pada waktu dia datang menghadap-Ku, tidak ada lagi kebaikan sedikitpun yang dibawanya. Dan Aku akan tempatkan ia pada neraka yang paling bawah!

Sementara raja yang baik itu pernah berbuat salah kepada-Ku, karena itu Aku hukum dia dengan menyembunyikan ikan-ikan itu, sehingga nanti dia akan datang menghadap-Ku dengan seluruh kebaikannya tanpa ada sedikit pun dosa padanya, karena hukuman atas dosanya telah Kutunaikan seluruhnya di dunia!”

there is always kan

selalunya ada suatu perasaan yg mengusik jiwa kan? bilamana solat dan dalam persekitaran yg tennag like masjid ..tak kira waktu apa pun ...just that  calming feeling walaupun sesaat it is just nice , i think ....tak kira lah solat apa apa pun ....

i dunno, just to say that one calm nice feeling

Reply  paridah84

Astaghfirullahal aziim...berani awak cakap macam tu...kalau ditarik semua  reze ...
nickname Post at 22-9-2010 23:21

Dia mungkin berfahaman bila abis jer solat dhuha ni....selonggok emas jatuh kat hujung sejadah gamaknya.

Bukankah kesihatan yang baik, hati yang tenang, keluarga yang bahagia, tidak ditimpah sebarang musibah juga adalah rezeki?

Dia mungkin berfahaman bila abis jer solat dhuha ni....selonggok emas jatuh kat hujung sej ...
langlobat Post at 21-9-2011 22:04

betul tu... bila kita mengerjakan solat, hati kena ikhlas dgn Allah, baru kita boleh rasa kesannya.. rezeki datang dari setiap tempat tanpa kita sangka dan tak semestinya dalam bentuk wang ringgit.

org keje swasta, jangan mimpi la dapat buat
eastrun Post at 14-6-2008 17:34

doa dalam hati supaya di lapangkan masa dan kekal taufiq hidayahNYA untuk istiqamah dalam amal2 kita..

doa dalam hati supaya di lapangkan masa dan kekal taufiq hidayahNYA untuk istiqamah dalam  ...
TaWaR Post at 5-10-2011 17:14

Itu adalah kenyataan dari oghang yg tiada usaha utk melakukannya.

TETAPI apa apa pung.......sekiranya tidak bley di buat di pejabat, lakukan lah di rumah di masa bercuti seperti cuti umum, hari minggu.

Jangan plak hari minggu..............subuh pung tak ke surau/mesjid.

Reply 131# paridah84

Allah dah beri terlalu bnyk...yg kita x minta pun Dia bagi...cumer manusia jer xtaw nak bersyukur!

saya nak cuba wat lar...moga dipermudahkan...bertangguh jer sy nie!

buat lah solat dhuha ini kelas Allah SWT..kita perlu ikhlas..
bukan buat solat ni nak dapat rezeki semata-mata..niat kita dah lari kalau mcm tu

Saya pun baru nak berjinak2 dgn solat Dhuha ni..jahilnya saya sebelum ni

Alhamdulillah nak share jugak. Aku dulu susah hny arwah mak family ngn Allah swt je yg tau peritnye idop aku ni..susah tu jgn ckplah da jd mcm darah daging aku ibarat x dpt dipisahkan.. Allah uji mcm2 idup aku ni..tp berkat arwah mak aku paksa dan ajar aku solat dhuha nilah dgn Izin Allah swt juga hidup aku berubah sepenuhnya..dulu rezeki sempit sesempitnya sampai x boleh bernafas skrg Alhamdulillah rezeki aku luas sgt2..satu satu Allah bagi..yg penting percayalah dgn Allah swt.. org blanje..duit ade je selalu sampai duit tu skrg letak merata2 kt umah..impaknye besar pada kehidupan kita..yg plg aku berterima kasih sgt2 pada arwah mak aku yg x putus2 ajar dan paksa aku buat solat dhuha ni...Mak syg Mak sgt2..nk menitik air mata ni klo teringat mcm mak aku nasihat marah paksa doa utk aku supaya buat solat ni..

solat dhuha ni jgn amalkan hanya semata2 mengharapkan rezeki...
pahami dulu apa solat dhuha..
asasnye bersyukur, bagaimana menyatakan kesyukuran kita kepada NYA adalah dengan solat dhuha...

bila kita bersyukur, usaha & tawakal kemudian berdhuha disitulah kunci dan nikmatnya bila berdhuha, Allah tunjukkan kasih sayang dia dengan membuka pintu2 rahmat untuk hambaNYA yang bersyukur...

tapi org selalu lupa, buat bila hendakkan sesuatu itu silapnya, sepatutnya buat niat kerana Allah, solat dhuha seterusnya baru lah mengadu kepadanya jangan meminta2 cukup sekadar meluahkan itu lebih baik...bila kita terlalu meminta kekadang apa yang kita minta itu sebenarnya belum tentu ianya baik bagi kita.  Allah itu lebih mengetahui apa yang terbaik buat hamba2nya, cukup sekadar berdoa supaya diberikan rezeki yang sebaik2nya sesungguhnya DIA lebih mengetahuinya...

Insyallah anda akan rasa perbezaan ketenangan dan limpahan rezeki dari pelbagai arah...hidup sihat juga rezeki tetapi selalu dilupakan.....