CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3774|Reply: 20

Jom tengok wayang

Hi all.. Korang kaki wayang..? Ape kata korang cite2 sket pasal wayang yang korang tengok tu.. Apa komen korang n is it berbaloi untuk ditonton? Cite2 la k..

Incredible Hulk

Cite Incredible Hulk.. Tak sure lak bile release.. Yang pasti panggung penuh.. aku dpt lakk seat depan.. camm hampeh.. mendongak sampai hampir nak putus urat leher.. Aiseh.. tapi tk pe lar demi memenuhi masa lapang...

Venue:Summit USJ
Ticket: RM9

Aku actually da terlepas sket mukadimah citer ni.. masuk2 je da terlepas 15 minit.. Aku agak2 aku terlepas iklan digi je larr..

Kisah ni masuk2 je.. da tunjuk kawasan Raja segala setinggan kat Brazil..Muco grasias..(blasah je).. Huih.. pack gile.. Hero(David Banner@DB) lari ke sini sebb diburu oleh tentera US...

Selai sepinggang, tak de family, tak de aweks..kesiannn...

Cite dia lebih menunjukkan Hero DB berusaha mencarik penawar ke atas ujikaji yang dibuat ke atas diri dia sendiri.. Hasil uji kaji tu menjadi kn hero akan bertukar rupa menjadi raksaksa makhluk hijau kalo emosi Hero DB tk terkawal.. uikk dasat power dia.. Mcm merapu je.. bom tk mati.. kena nuklear lar.. dasat gile kuasa hero DB ni..

Pendek cite... tentera US yang diketuai oleh seorang kolenal.. jugak adalah bapak kepada heroin.. Elizabeh Ross(awek yang berlakon dlm armagedon tu).. Kolenal ni kira watak jahat lah dlm citer ni.. Tua2 nak masuk kubur pon nak wat jahat lagik.. truk sungguh...

Sebenarnya Hero DB and awek dia ni saintis. Dia org ade lar projek untuk wat senjata rahsia bagi pihak Tentera US..  Hero DB ni masa wat projek ni jadik terlebih cerdik sket.. wat ujikaji tu kat diri sendiri.. Sudahnya selepas tu sendiri mau ingt lah... ada larr side effect mcm yang aku cite kat atas ni..

Tapi sebb atas akibat ni lah.. kolenal nak terus kan ujikaji ni.. n wat duplicate.. supaya diaorg ade lebih banyak makhluk2 ni.. Si Hero DB ni plak melarikan diri dari diduplicatekn sebb bagi dia.. menda camni bahaya.. Hah dulu gatai wat.. sekarang baru nak kelam kelibut.. hampehh..

Dlm cite ni .. kolenal telah wat satu lagi ujikaji kat sorang staff dia.. Tah mende ape dia cucukk..

Yang pasti dekat2 last bila mamat ujikaji ni plak jadik seronok.. n then mintak disuntik dengan darah si Hero DB ni.. Camne dapt darah tu.. kena tengok sendiri lh.. aku nak cite kang.. tk siap lak keje aku kat opis ni....

And then ada lar adegan2 lawan2  raksaksa dua2 kerat ni.. Of coz lar Hero DB menang.. Al-la bley agak pe..

Tapi yang penting cite mat salleh ni sure ade adegan tergantung.. jadinya ini bukan ending dia.. ade larr sambungan dia pasni..

Korang nak tengok ke? Hmm bagi aku.. ok larr .. aku rate cite ni kureng sket dari Rambo 4.. Aku suker Rambo 4 lagik.. tapi anyway.. action2 cite ni bleh kata tk mengecewakn.. Nak tengok.. g lar.. kinda worth it

[ Last edited by  nania at 16-6-2008 10:35 AM ]

download je sekarang.paklah suruh berjimat.

sapa2 yg solo meh ajak aku tgk wayang............................

Originally posted by neeziee at 16-6-2008 10:47 AM
download je sekarang.paklah suruh berjimat.

tk pe larr cite2 cumi ciki sket.. supaya tk buang karan download..

Originally posted by bubpallo at 16-6-2008 10:50 AM
sapa2 yg solo meh ajak aku tgk wayang............................

g la tengok sorang2.. dont worry tk de antu dlm tu.. ade pon antu wayang, tu pon tk bahye

Follow Us
aku memang suka berjimat ,
nk nuntun wayang musti hari Rabu tiket RM6 jer..
baru2 nie tengok KungFu Panda , wakaka klakar   

Reply #4 bubpallo's post

ajak buleh, tapi tiket bayor sendirik lar !   

Originally posted by nania at 16-6-2008 10:51 AM

g la tengok sorang2.. dont worry tk de antu dlm tu.. ade pon antu wayang, tu pon tk bahye   

.last tgk pong narnia... indiana jones...skung ni tak pat g coz nak exam lak..hohohoh........ HULk mcm tak minat, tp yg HAPENING tu nmpak cam besh yerk...............huhuhuh

Originally posted by tutankhamun! at 16-6-2008 10:53 AM
ajak buleh, tapi tiket bayor sendirik lar !    

leh yer...janji ader kawan...tgk sensortang aner besh..asyik gelak pon sorang2 jer....huhuhuh..

byk org baru besh.... citer lucu sikit pon kite leh gelak kaw2..smbil2 buat2 tambah lucu................

suara latar utk Kungfu Panda:

Jack Black (Po),Dustin Hoffman (Shifu), Angelina Jolie (Tigress), Jackie Chan (Monkey), Seth Rogen (Mantis),  Lucy Liu (Viper), David Cross (Crane), Ian Mcshane (Tai Lung)

paling best kat aku oogway suara Randall Duk Kim

Reply #7 tutankhamun!'s post

cite la .. cite la. Ari tu nak gak tengok panda kungfu tu tapi sebb undi2 ngan kawan.. last2 peminat hulk menang.. so tgk hulk je..

Originally posted by bubpallo at 16-6-2008 10:53 AM

.last tgk pong narnia... indiana jones...skung ni tak pat g coz nak exam lak..hohohoh........ HULk mcm tak minat, tp yg HAPENING tu nmpak cam besh yerk...............huhuhuh

bley tahan larr..

hulk..best gak...da lawan2 cam oltromen lak aku nengok..hehehe....ermm..cite kungfu panda best ek? aritu aku nak tgk cite beranak lam kubur..tp dah bis lak tayangan die..hurm...

Originally posted by langitbiru86 at 16-6-2008 05:35 PM
hulk..best gak...da lawan2 cam oltromen lak aku nengok..hehehe....ermm..cite kungfu panda best ek? aritu aku nak tgk cite beranak lam kubur..tp dah bis lak tayangan die..hurm...

mana best layan citer antu sekarang.. sama je jln citer..

JAB we meet(hindustan)

uikk citer per plak ni ek??HMM ni bukan citer kat wayang.. tah tahun zaman bila tah dia main kat pawagam..

Aku nengok ari tu kat vcd.. kat umah.. kat bilik.. kat kl, kat malaysia, kat bumi..(fuhhh detaill).

Pelakon paling aku tak suka kareena kapoor(minah bibir tebal) ngan shahid kapoor(baby face).. dengar citer 2-2 ni penah kaple.

Minah tu jer aku tak minat.. laki tu tak kisah... memula maleh gak nak nengok tapi tah lerr.. tetiba tanpa ku sedari aku dah melekat kat depan tv.. tengok penuh kusyuk..

kalo dah nama2 ni.. sure larr hindustan.. takkan ader cina nama camni kot?

Hmm kisah dia bermula bila si hero ni(Aditya) putus harap bila makwe dia kawen ngan org lain..Dengan muka setoyo-toyonye.. mamt ni bawa diri.. jln sorang2.. ke mana2 ajer..

ader satu masa tu dia ter-lalu kat stesen ketapi n berkebetulan ader ketapi yang sedang bergerak.. mamat ni.. tetiba jer trus naik ketapi ni.. kat sini larr dia jumpa heroin(geet).

si geet ni plak berangan nak kawen lari ngan pakwe dia.. so kira lari dari rumah ler ni..

si geet ni  seorg peramah ngan happy go lucky(mcm ai kot.. perasa-an kejap).. so bila dia jumpa hero ni.. dia cakap tak henti2.. sampai tidur pon mulut dok kumat kamit...

hero ni pula tgh frust.. dia tak cakap aper2.. tapi bila sampai satu stesen ni .. dia blah dari ketapi tu.. Yang si geet ni sedar2 dia pasan lelaki tu takde.. Hmm sebagai warga yang prihatin terlebih.. dia pon pegi larr cari lelaki ni.. takut lelaki ni tertinggal train.. last2 ngan dia-dia sekali terlepas...

bermula dari dari saat tu.. bermula larr kisah 2-2 kerat manusia ni.. Memacam jadik... Ai citer sket dah lerr k.. Maleh gak nak naip ni.. ai dah ler manyak keje kat opis ni...

Best gak citer2 jer.. tengok lar.. kinda worth it..

[ Last edited by  nania at 17-6-2008 12:13 PM ]

Kungfu Dunk

ni citer lama.. aku amik dari blog aku from rakancyber.. enjoy reading walaupon cite dah basi

hi anak2.. ketemu lagik.. Hari ni I nak citer pasal kungfu dunk.. al kisah pasai seorang anak yatim piatu-Fang Shijie..lakonan Jay Chao.. yang terer kungfu.. then praktik kungfu ni main bola keranjang..

Memula citer sedih tau... sedih pasal perr? bukan citer tu.. I kena tipu.. hampehhh...sedih perr..

Yer larr show kat screen kate kol 3.20.. aku beli tiket dlm 3.25.. lima minit terlepas tak per larr gak...ni lebih setengah jam.. tak patut sngguh.. budak kat kaunter tu pon tak cakap citer ni dah half way... dah larr tiket pon ketuk aku RM11.. harga full..ciss perast I..

masuk jer dah ader scene lawan bola untuk final.. mcm tak logik awal2 ader scene lawan.. rupanya citer tu start awal.. lerr... hmm perast punya pasal aku layan lagi satu citer.. dunia baru the movie..

tapi tak perr.. pastu aku pegi balik tengok seround lagik kat pusat perabih duit aku tu.. hmm klcc lerr.. TGV.. Tanjung Golden Vangah.. kakakkakakak.. Tanjung Golden Village lerr.. kikikiki

hmm ramai sungguh bebudak bawah umur nii.. tgh cuti sekolah kerr?.. muka sorang2 macm nak amik SRP ngan SPM jerr.. aku jerr antara 2-3 kerat warga dewasa(che-wahhh) yang terhegeh-hegeh beratur nak tengok wayang.

memula dulu aku tengok versi kantonis.. semlm aku layan mandarin plak.. hah wat ever.. janji ader subtitle... kalo tak der.. mau aku menganga jer dlm tu.. org diam aku diam.. org gelak aku gelak.. padehal tak paham.. hmm...

citer ni bermula apabila hero ni ditinggalkan.. n selepas tu dibesarkan di sebuah sekolah belajar kungfu...

Bila dah besar.. semua al maklum larr.. terer larr mamat ni.. yer larr mengadap itu jerr hari2.. tak cekap mmg sajer larr..

pada satu masa.. al malang muncul menimpa.. hero ni buat silap sket.. al-la biasa larr citer.. mana derr perfectt?..mesti ader silap sket2.. pagi2 masa ketua sekolah tu masuk mengadap.. keje hero kena larr wat2 tumbuk ketua ni.. Tapi pada hari tu hero dengan sengaja pakai baju besi.. hmm merana larr skett si ketua tu bila balas tumbuk kat hero.. ketua ni tak der larr terer... tapi suka menunjuk sket... Atas sebb ni ketua ni denda si hero.. you outt n no dinnerr..

Hero ni pasal tak de keje.. dok kat luar asik main baling2 tin masuk dlm tong sampahh.. (hmm sah2 tak de keje kann?)

Masa ni larr dia terjumpa Pakcik Li(Eric Tsang).. sampai menganga pak cik Li ni tengok dia baling.. dari jauh pon tepat jerr bleh masukk.. mana dia tak menganga?.. aku pon same lar kalo ader kat situ.. kat panggung ponn bley terkedu kejap.. apatah lagik dok kat situ.. biasa larr.. org tak terer camtu larr.. asik teruja jerr...

Pendek citer.. lepas ader aksi lawan2 sket.. hero kena buang skolah.. Pakcik Li pujuk hero ni main bola keranjang.. Hero ni memula trick2 main bola keranjang memang tak pandai .. Hmm kena logik2 larr.. tak kan trus nak pandai kan? tau shoot jer.. tapi berkat usaha gigih dan usaha aksi terlampau terer larr hero ni...hmm terlampau tak? rantaikan diri kat bas.. pastu lari belakang tu masa bas tu bergerak...Mau bas tu speed giler.. takk ker naya? melampau sungguh nak nipuu... ishh..

Tapi tak per lar.. sebb banyak aksi2 cantik.. ai maafkan lerr aksi terlampau tuu... hmm actually bukan kat situ jer aksi2 tak logik.. tapi wat ever.. mmg happening.. lagu dia pon wat debar jerr.. bestt...

Aku dulu minat gak bola keranjang ni.. tapi sejak2 keje.. dah kurengg sket.. tapi bila tengok balik .. tingat balik kat team favourite I.. chicago bull.. saper ahli2 team dia?.. aku tak ingat.. aku syok tengok diaorg main jerr..

hmm citer ni banyak gak aksi.. so tak der larr boring... di samping ada lawak sket2.. hmm ader Eric Tsang.. mesti larr ader lawak.. Orang tua ni jarang main citer serious2..

Aku recommend larr gie tengok.. yang aweks2 tu gie larr.. captain bola keranjang tu.. hensem siot.. berangan aku kejap dlm panggung tu menatap wajah encem nyaa.. fuhhh... kikikikiki..

okeh larr.. tata..  byee

[ Last edited by  nania at 19-6-2008 05:08 PM ]

copy paste from my other blog..
assalamualaikum n morning....

Hmm.. RAMBO.. its a sequel to styvester stallone(ejaan--ahhh mampus ahh).. At first aku tak berminat nak tengok.. aku ni bukan suka sangat citer tembak-tembak ni.. Aksi yes... I am ok .. tapi kalo mcm citer combat..aku kurengg sket..

This thing happen on saturday... masa tu baru jer release film tu..  Kawan aku larr.. peminat citer rambo agaknya.. dari plan nak pegi makn2.. tukar gie tengok wayangg.. Well ok larr.. aku folo jer.. tapi aku harap aku tak tido dlm teater... Hmmmm

Kiterorg pick nak tengok di mid valley.. From my place we pick jln dang wangi.. n connecting jln bukit aman.. trus ke jln bangsar.. then tadaaaa.. mid valleyy.. nasib baik tak JAM. kalo tak ader plak jadik rambo dlm keter ni.. hmm..

kiterorg sampai jer dlm kol 8 lebey.. wa wa lama aku tak jejak mid valley ni.. ader parking lot baru.. besarr.. tapi still penuh.. ader sale kot.. yer larr dekat raya cina kann.. hari minggu plak..

TGV mid valley yang kat tingkat 3 tu tak de larr crowded sangt.. risau gak aku.. sebb filem baru2 yang hot mcm citer rambo, ramai yang tunggu nak tengok.. Mcm ari tu aku gi tengok transformer kat KLCC.. sampai kena bukak 1 line khas untuk beli tiket dia jer.. ramaii.. masa tu citer tu mmg baru release.. beratur mcm keretapi express senandung mlm jer....panjanggg.. banyak gerabak.. kikikikiki
Tapi mlm ni tak ramai.. nasib baikk..

kiterorg amik show kol 9.15..  so bermula larr saspen citer rambo ni.. termasuk larr saspen dlm hati ni sama ada nyesal ker tak pilih nak tengok citer ni.. adoiii

citer ni bermula menunjukkan keadaan kat mynmar.. yang ditindas oleh tentera ala-ala khmer rouge.. tunjuk penindasan terhadap penduduk setempat.. just slide2.. aku pon tak brapa ingat..

Then dia tunjuk larr hero tua ni.. jadikk penangkap ular tedung wat bisnes.. terer larr.. bodi dia.. huii maintain.. mcm main gym gitu...lupa aku kejap dia tu dah tua.. kikikikiki

nak jadik citer.. kenapa rambo pencen ni beraksi balik.. disebabkan satu group mat salleh ni.. beria-ia nak ajak hero ni jadik driver diaorg pegi tempat yang diceritakan ditindas pengganas tu... kumpulan ni kononnya nak wat pembaharuan.. nak saiko penduduk2 jgn wat penindasan n i think bawak ubat sekali..sebb ada larr doktor bodo sorang dlm group ni.... ala nak jadik cerita kann..

memula hero ni mati2 takmo .. ayat pon macho jer masa nak rejek... last2 sorang pompuan ni pujuk jer.. trus ok.... ni lar heroin dia..

real jer hero aka pengarah ni wat movie.. dia tunjuk mcm mana tentera tu musnahkan perkampungan kat situ.. Bom sana .. bom sini.... tahanan lelaki yang hidup diseksa.. habis2.. kena tendang.. kena cucukk.. yang pompuan standard lahh.. kena rape... bukan sorang.. tapi gang bang..

part tindasan tu mmg real jer.. muka ketua yang macm gatai n kejam.. mana larr dia amik pelakon yerr..? real sungguh...

ade part yang tunjuk kumpulan tentera militan ni bawak larr tahanan tepi sawah.. then sorang tentera ni sambey2 jln kat sawah tu .. dia campak larr periuk api dlm bendang ni.. then nampak larr tentera militan ambik2 duit.. i think diaorg judi kot.. after dat dipaksanya tahanan ni berlari dlm bendang ni.. kalo kena meletup n mati berkecai.. tapi kalo ada yang hidupp.. ditembakk habiss.. giler betul.. ganasss...

nak jadik citer.. kumpulan mat salleh ni majoritinya hidup.. tapi kena tahan.. mcm tak logik kann ramai geng2 ni yang hidup(dlm 4 org.. i thinkk.. termasuk larr heroin wayar putus ni sekali).. ader larr sorang mati tapi wat ever...

aku tak nak citer panjang2 lahh.. tapi misi citer ni nak selamat group2 yang hidup tu.. all the way banyak aksi.. n I salute.. mmg real.. tembak tembak kat kepala.. mmg patut rated 18SG tu.. hero pon kena tembak.. dasattt..

citer ni bagi aku worth it jugak larr tengok.. kalo tengok wayang lagik best dari tengok vcd/dvd kat umah melainkan yang ada home teater.. tapi kalo nak compare ngan citer predator(arnold susah nak eja tapi bley tahan encem tu) aku suker predator lagik.. kalo aku kasik 8 out of 10 untuk filem predator.. film ni aku kasik 7 out of 10..

tapi aku rase film ni takkan ader sequel dahh lepas ni.. nak tau pasal per.. hmm kena tengok larr sendiri.. tapi sape2 ader masalah jantung tu.. tak yah larr tengok yerr..  

well.. habis kol 11 kiterorg balik trus.. mid valley mmg ader something happening kot.. kol 11 pon ader lagik nampak org shopping.. confirm ade sale raya cina.. selalu camtu..

parking not bad larr.. RM4... tapi tak kisah lahh.. janji berbaloi tengok wayang tu.. okehh tata.. .. kikikiki banyak ek ?

[ Last edited by  nania at 23-6-2008 12:04 PM ]

SEPI

Assalamualaikumm.. ello all.. Hi today..aku cerita ceriti lagik.. Semalam aku tengok 'sepi' by khabir bhatia..

Venue: TGV KLCC
Price:RM7 ajerrr

Cerita ni terbahagi kepada 3 bahagian.. seorang lelaki bernama adam yang masih bujang.. lelaki berkahwin bernama sufi and seorg gadis sunti(I guess) bernama Imaan.

Adam by afdlin shauki.. seorang chef.. digambarkn seorang yang expert dlm memasak.. a funny guy(mcm le tak tau kan?), selalu gagal bercinta.. Has a fanatic fan/friend by nasha aziz.. Lawa tapi mcm saiko sket.. heroin dia bukn minah ni.. ah..ah ..ar.. Adam bertembung dengan Ilyana(vanida Imran).. Tadaaa.. ni la dia.. But ada sedikit kesusahan.. selepas terjatuh cinta.. baru la dapat tahu Vanida ni dh nak kawenn. aisehh...Kesiann laaa.. Si Adam ni nak tk nak, cari nasha aziz balik.. because bagi dia.. biar dia cari org yang menyayangi dia je.. After datt.. Ilyana muncul balik saying dia dah cancel kawen.. Al-la mak.. al-la pak..camne ek? :re: :re:

Sufi by Toni Yusoff, seorang tokey kilang kasut, berkahwin and seorang anak lelaki yang cute amattt. But unfortunately, wife dia mati dlm accident didepan mata dia. So dia ni nak melupakn kesedihan..hari2 dia jogging tepi tasik.. n terserempak dengan Eja..Aku ni asik lupa je watak2 diaorg.. Tapi wat ever... Eja ni pengubat hati Sufi.. Tapi unfortunately Eja dh kawen walaupon 7 tahun kawen tk de anak..

Imaan by Baizura Kahar, seorang pelajar seni.. bertembung dengan seorg mamat kerek ni.. Syed ape th.. dlm cite ni dia Ean.. Th camne Ean ni berkenan kat Imaan tapi Imaan refuse sebb setia kat boi pren dia Khalil(Piere Andre). Gedebuk gedebak rasenye Imaan pon ade citit feeling kat Ean.. si Khalil ni jeles la sket.. masa ni ade adegan kejar2.. unfortunately, Imaan dilanggar kereta dipandu Sufi, terlanggar sebb a flyer lekat kat cermin yang tk sengaja terlepas dari tangan Adam.. Fuhh dasatt semua watak ada kat sini.. Kat sini jugak la wife si Sufi meninggal.. tragiss.. sedih la.. Aku tk bley nak wat lawak.. Aku nangis tau dlm panggung.. huhuhuhu..

Imaan pastu koma.. hmmm

Actually cite ni betui2 untuk org yang kesepian,, bagi aku sesetengah part mmg touching.. especially part Imaan recite poem dia.. very touching.. Org lain aku tk tau la.. Tapi bila dia kata.. "semua org penah sepi.. n baca lh sajak ni berperasaan mcm tu" Sebb tajuk sajak pon sepi kn.. Ader lagi la..

Favourite watak.. of coz suka part afdlin ngan vanida.. mcm kelakar sket.. paling kelakar la dlm filem tu.. Paling boring but quite ok.. Toni n Eja but still not bad..

Bagi aku compare dengan Dunia Baru The Movie.. aku suka cite ni lagi walaupun cite ni cam perli aku yang tgh kesepiann tapi tetap suker gakk..

Why wait?.. g la tengok.. aisehh ..For me its worth it...

[ Last edited by  nania at 4-7-2008 02:01 PM ]

Originally posted by tutankhamun! at 16-6-2008 10:52 AM
aku memang suka berjimat ,
nk nuntun wayang musti hari Rabu tiket RM6 jer..
baru2 nie tengok KungFu Panda , wakaka klakar   

citer nih besttt.. dah tengok banyak kali...

12Next
Return to list New