CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: zahliahani

pempuan pregnant

Reply #59 zahliahani's post

kuatkan semangat tau..jgn bg bende tu sentuh badan kita..kalau kite lemah lagi benda nie suka..nura skrg buat x tau je..walaupun kadang2 rase mcm benda tu ader kat dlm rumah. Alhamdulillah perasaan tu skrg hampir dah xde dan gangguan2 pun dah xde.. ayah nura dah pagar rumah nura..

Orang pompuan ngandung memang 'lemah semangat' sket... walaupun bukan 'lemah semangat' waktu tak mengandung.  Akak kalau benda2 macam nih bukanlah tak nak percaya tapi memang takmo pikir sangat2/taksub... tapi masa ngandung anak ke-3 dulu, pernah kena kacau.  

Selalunya time Maghrib dah dok elok2 kat rumah tapi hari tu ada emergency terpaksa hantar barang pada suami kat tempat kerja dia. Time tu dekat2 Maghrib dah.  Masa nak jalan balik ke keta tu... terpaksa lalu bawah pokok ara besar.  Time tu, takdelah akak rasa takut ke hapa. Biasa aje. (Akak ni orangnya suka check gi tengok kalau dengar/perasan benda2 pelik, ada sebab-musabab tu..  nanti akak bukak citer kat thread lain kat bod ni)

Masuk aje keta, akak rasa lain macam, macam seram. Buat tak tau ajelah. Bermula dari malam tu sampai 2-3 minggu akak kena kacau tiap2 malam. Kalau tido aje, mulalah kena kacau. Rasa macam kena hempaplah, bunyi orang gelak macam lanun kat telinga lah, rasa macam benda berbulu2 datang dekat kita la... Macam2. Trauma weh.  Dahlah sarat ngandung!

Moral of the story, pompuan ngandung kena be extra careful. Above all, ngandung tak ngandung, sokmolah baca ayat2 pendinding -- Ayat Kursi, 3 Qul, Doa Nabi Sulaiman.. InshaAllah, akan terlindung. And satu lagi, kalau masuk rumah mana2, baca surah Al-Baqarah, mustajab untuk perlindungan rumah.

[ Last edited by  akakbosan at 17-7-2008 01:39 PM ]

ekceli kes macam nih aku pernah jumpa pada 3 org pompuan hamil yg berbeza..
3-3 kenalan aku (orang lain2, masing2 tak kenal antara satu sama lain)..

1) wife pakcik aku - org pahang. 7 kali hilang kandungan dia masa dah above 6mnths. masa mula2 tu mmg sedih + kesian sangat kat pakcik & makcik aku tu. bila siasat2 rupanya family makcik aku tu ada saki baki darah diraja. tapi masa dia kawin, kitorang tak sambut dia dengan kain kuning (ye la...mana la kitorang tau dia ada keturunan.. rumah pun felda aje) so, mcm kena daulat gitu. wallahualam.
tapi alhamdulillah, baby yg ke 8 tu selamat dilahirkan. sekarang umur pakcik aku 60 thn, and anak dia yg berjaya lahir tu baru darjah 2. kalo yg 'sulung' tu lahir aku rasa umur dia sekarang dalam 25yrs.

2) isteri pada ex-officemate aku. muda lagi budaknya... perut dia dah sarat betul... tup2 waktu nak lahir hilang - kempis - kosong macam tu aje.. masa pregnant gi check up, scan, mmg ada baby.. dah nak deliver boleh hilang.. kesian sangat.
siasat2 rupanya family belah suami (ex-officemate aku tu lah) ada mengamalkan kinda saka2 nih.. saka dia dah buat perjanjian akan ambik baby dari keturunan dia. wallahualam.
utk kes nih, 2 kali dah baby dia hilang. wallahualam.

3) officemate aku sekarang. lebih kurang sebaya aku. dia pun pernah hilang baby dalam kandungan. Suami dia terjaga tengah malam dan nampak ada 'orang' keluarkan baby dari perut wife dia.. tapi dia tak boleh nak keluarkan suara... terpaku camtu aje.
esoknya, mmg baby dah takde lagi dalam perut.
Kes ni pun sama, pasal saka. tapi dari family perempuan tu sendiri... bukan dia je kena, adik & kakak dia pun kena...
sekarang alhamdulillah dia dah pregnant balik. almost 7mnths.
dalam masa yg sama dia pergi berubat kat sorang ustaz dan amalkan ayat Quran.
mudah2an baby dia kali nih selamat dilahirkan..

kesimpulan utk tuan rumah : aku rasa benda nih ada kaitan dengan saka. kalau family belah you/husband takde amalkan benda pelik2, so aku rasa jgn khuatir sangat ok? banyakkan solat & baca Quran. amalkan surah2 yg member2 ajar.. insyallah takde pape...

Reply #63 azwalissa's post

family mak nura ader saka..jenis saka laut. asal dr moyang nura yang dulunyer pedagang. tp buat masa nie saka nie takde ambik bb dlm perut. dier jaga keturunan dari gangguan makhluk lain..semenjak arwah datuk meninggal rasenyer benda nie kat pak long nura. benda nie bukan bela tp mmg dier datang sendiri.

macam mana nak bezakan this thing dgn khurafat dan syirik?

hurmm takutnyer.. bace la doa pape...

Follow Us