CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leon_mclaren78

**~~Markas Lepak BRONTosaurus {BRONT PALARAE's FC}~~**

A'kum semua, thanx for the interest kat sini. Oleh kerana ramai yang nak tak tahu serba sikit ttentang diri saya then saya kasi brief info kat sini.

1st: Orang Melayu tapi campur Siam.
Officially saya ni orang MElayu, cara hidup pun Melayu jgak, w'pun kadang2 ada lah perangai perasan 'western' tu, tapi di zaman Millenium ni sapa yang tak perasan western kan?? Kadang-kadang je.  Secara salasilah nya, saya ni dah bukan anak campur tapi anak rojak sbab mak saya Melayu-Pakistani dari Thailand manakala bapak saya adalah Thai-Chinese tapi orang Malaysia (part ni macam terbalik sikit), so saya ni hasil dari campuran dia orang yg dah tercampur, tapi xtau kenapa bila gene&kromosom tu tersalah campur agaknya, muka saya kluar mcm Bangla, hehehe.... DNA ter-confused agaknya... itu kata gf sayalah.

2nd- Saya low profile sebab personally saya rasa orang ramai taklah percaya sangat dengan apa yg keluar di media. So saya lebih interested dengan buat kerja yang bagus untuk orang tengok, instead of keluar majalah/surat khabar untuk orang kenal. It's better untuk orang kenal kite melalui hasil kerja w'pun jalan tu gunakan masa yang agak lama. Tapi biasalah, you can't built trust in two days, and Rome wasn't built in a day. So there you go, my 2 cents worth.

Itu je lah kot sampai setakat ni, nant kite tambah sikit-sikit ok, kalautulis semua skrang dah macam tulis Autobiography pulak.

Caya lu lah Bro...tq so much

Balas #41 bront\ catat

hahahahha! lawak gile

"saya ni hasil dari campuran dia orang yg dah tercampur, tapi xtau kenapa bila gene&kromosom tu tersalah campur agaknya, muka saya kluar mcm Bangla, hehehe.... DNA ter-confused agaknya... itu kata gf sayalah."

Balas #31 mulutmasin\ catat

usin.. aku di sini

Balas #44 aiware\ catat

usin..aku juga di sini....

Originally posted by mulutmasin at 31-7-2008 06:22 PM
From:         bront
To:         mulutmasin
Time:         31-7-2008 06:16 PM
Alamak, susah2 lah bro. Saya ni normal working actor je, xde apa yang menarik sangat pun Biasa-biasa je.but thnax for the sup ...

Hee... Mulutmasin... thanx ye sbb gi umpan brader Bront kite masuk sini!!

Momod patut bagi pinat kat ko nih!

Follow Us
Originally posted by mulutmasin at 31-7-2008 06:23 PM
Caner nak wat fanclub....bahan tak cukup neh

Sabarrrr... nnt aku buat announcement utk register yek!!
Emmm.. nnt aku buat list member kat posting #1... tp itu la... kena tunggu page capai 20-30 baru bleh kot! Pastu nk mintak kebenaran drp brader kita ni dulu... karang dia kata aku memandai2 plaks!

waaaaaaaa......bront dah masuk posting.....

lakonan bro memang melatop...disamping makcik merry

slalu2 la join borak kt sini ye bro

wei...kome....cari la lagi peminat2 usin ni...promote kt board gossip nun...mesti ramai...

pastu bukak la FC....

Originally posted by bront at 31-7-2008 06:35 PM
A'kum semua, thanx for the interest kat sini. Oleh kerana ramai yang nak tak tahu serba sikit ttentang diri saya then saya kasi brief info kat sini.

1st: Orang Melayu tapi campur Siam.
Offi ...

Brader Bront... tengkiu ek sbb sudi jenguk thread ni... baru je aku open smlm!

Btw aku nk mintak kebenaran nih... aku nk tubuhkan fan club utk u bleh ka? Buat permulaan unofficial la.. ek?ek? U percaya x kitaorg kat porem CARI nih bleh tubuhkan fan club u jauh lebih gempak daripada artis2 mi segera tu?!!! heheeee... Nnt kita buat la aktiviti kelab... buat gathering ke... sukaneka ke... trip ke.... Bagus taw ada fan club ni sbb klo ada org2 yg jahat mulut atau nk tabur fitnah kat u, kitaorg akan tolong defend u sehabisnya & tolong sumbatkan mulut2 yg busuk tu!!

Aku ni ada byk pengalaman gak dlm perihal fan club artis nih... tp dulu la.. dgn artis luar (Hong Kong mari... itu Leon Lai laa...)... klakar btul sbb fan club Leon Lai ni mmg musuh ketat dgn fan club Andy Lau!! Tp x de la sampai nk bertumbuk seme... just berperang banner masa award show & berperang mulut je kat dlm porem! Tp time tu payah la sbb dia artis luar, nk dtg Malaysia setahun skali pun susah.. Dah tu aku sowang je Melayu, payah weh! Tp kali ni aku nk menyokong industri pilem tempatan, tp selama ni susah nk carik artis yg low profile & x de skandal... tp tetiba plak terbump dgn barder Bront through siri Sindarela... pastu nampak brader ni sporting gak ye... emm.. mau gak lepak2 kat sini dgn kitaorg...

Thanx alot sbb ceritakan serba sket ttg your background... so skrg barulah kami semua jelas kenapa u ni ekceli mmg nampak x mcm melayu tulen! Sbb dulu bila tau nama u Bront Palarae (ingatkan nama betul u dlm IC!), aku terus percaya u ni mesti mix! Tp bro... muka u mcm Bangla ke... ala, x kisah la kan, kan... ni mesti level Bangla termacho tu, kalah palakon Hindustan taw, taw, taw!! Aku teruja gak tgk appearance u masa dh last2 episod dlm Sindarela tu... macho la!!! Aku ni bukan senang2 nk ckp seseorang lelaki tu macho!   Btw u ni mmg unik la... mmg majmuk punya mix... bleh buat menu baru tu!!

Anyway good luck ek utk u... Just kitaorg kat sini harap u akan maintain mcm skrg (humble) sbb mostly plakon2 melayu ni smakin fofuler, smakin gedik (tmasuk yg lelaki) & berlagak... sbb tu kat kalo u tgk kat bod Gossip tu kaw2 diaorg kena kutuk.. kdg2 naik kesian gak! Tp mulut org kan... susah nk kata... so yg penting kena pandai bawak diri la.

Originally posted by aiware at 31-7-2008 09:10 PM

usin.. aku di sini

Awat kowang ni demam Usin Mentibang x abis2 lg ye?!!!

Go bront go

gud morning seme...morning leon

Originally posted by mulutmasin at 1-8-2008 09:28 AM
gud morning seme...morning leon

Morning, Mulutmasin!

Amacam ko bleh umpan brader kita ni masuk sini, ek?!! terer la ko! Btw dia mmg sporting la... x poyo mcm artis lain!
Tp elok gak dia bergaul dgn kita2 kat sini, so nnt dia akan paham apa yg peminat2 industri pilem ni suka & x suka.. Pastu kita bleh tolong bagi komen2 ke... dgn cara ni dia akan jd maintain best & slalu disayangi peminat2 dia!

leon aku pm dier jek...nk mintak gambr sebb gambar yang aku upload dari blog orang dah kena tarik   walaupun aku bagi kredit blog dia.

apa2 pun aku nak join feng club usin mentibang neh

Originally posted by mulutmasin at 1-8-2008 09:42 AM
leon aku pm dier jek...nk mintak gambr sebb gambar yang aku upload dari blog orang dah kena tarik   walaupun aku bagi kredit blog dia.

Patut la... hehe... lepas tu dia terus buat posting! Bagus mcm tu sbb kita peminat2 dia pun x de la buat apa2 spekulasi kan... sbb kita baca sendiri dari apa yg dia taip... Kdg2 wartawan pun x bleh caye sgt, ada yg sbnrnya x tau tp buat2 tau... main agak2 je.

Ha ah la... kalo dia bagi gambo lg bagus kan... bleh letak kat sini... tp Brader Bront kena bagi gambar yg macho2 taw!
Btw kedekut la blog tpt ko amik gambo dia tuh!

Originally posted by mulutmasin at 1-8-2008 09:43 AM
apa2 pun aku nak join feng club usin mentibang neh

Kita nk bagi nama apa kelab ni... x kan la Kelab Usin Mentibang..

X semestinya kena letak words 'fan club'... mcm Leon Lai dulu diaorg letak nama official club dia "Leon Family"... siap bukak cawangan kat serata dunia lg... pastu uniform (t-shirt) lain2 kaler & design ikut negara... kalo Malaysia t-shirt kaler ijau striking... kat Hong Kong kaler putih, kat Taiwan merah, Singapore purple, Thailand Oren, Korea biru... dan byk lg la sampai kat USA & Kanada pun ada! Tp topi semua negara kaler sama (purple, sbb Leon Lai suka purple!).

Pastu yg HQ (Hong Kong) akan buat 1 special gathering masa konsert Leon Lai kat Hong Kong & invite semua members around world utk berhibur dgn Leon Lai! Aku x penah join la sbb x de bajet nk g Hong Kong!!  Tp member2 cina aku yg cerita... mcm besh je! Btw Leon Lai pun rajin gak dtg visit Leon Family Malaysia personally sambil2 promote album atau filem terbaru dia... aku sendiri dh jumpa Leon Lai 3 kali... tp yg skali tu mmg close gile la, dpt salam & amik gambo sama2 dgn dia lg... Leon Lai tergezut tgk aku Melayu... kih!kih! Aku slamba je sbb aku pakai tudung kan... dia nampak mcm respek aku la... aku sampai ilang kata2, ensem siottt!! Excited gile masa tu! Tp skrg semuanya dh tinggal kenangan... huuuuuu...

Eh... aku bkn offtopic nih, tp saje nk bagitau betapa besh nya kalo ada fan club! Pastu dpt kenal ramai kwn2 baru... x kenal pun bleh share minat yg sama... tukar2 CD ke, gambar ke, kad ke... Benda2 ni kitaorg buat koleksi! Aku malang sket sbb x paham bahasa cina, baca tulisan dia sket2 je la aku tau... hehe... Byk pekdah kalo ada fan club nih... kalo diofficialkan, lagi bagus... tp kena bergantung dgn brader Bront la...

Brader Bront ada manager x? Suggest la kat dia buat fan club suatu hari nnt... tp sblm tu kita nk buat unofficial dulu kat porem CARI ni... bleh la ye? ye? ye?!!

[ Last edited by  leon_mclaren78 at 1-8-2008 10:10 AM ]

leon....Bro tu bukan slalu online tu. dia mcm segan sangat orang nak buat fan club dia.kita kena buat sendiri kot

Originally posted by mulutmasin at 1-8-2008 10:16 AM
leon....Bro tu bukan slalu online tu. dia mcm segan sangat orang nak buat fan club dia.kita kena buat sendiri kot

Kalo gitu kena buat unofficial la... no problem punye! Tp kena tanya dia gak... bleh ke buat fan club nih... x semestinya dia kena join kita slalu ma... yg penting dia dh setuju, kita bleh on & buat aktiviti sendiri! Leon Family dulu pun gitu gak... si Leon Lai tu lagi la bz gile travel sana sini, kitaorg fan club member buat aktiviti sendiri je. Kita bleh wat trip gi Tioman ke... buat dinner kat hotel ke... bersukan ke... berkelah ke...

Btw... brader Bront jgn segan2 ek... anggap kitaorg ni kekawan bro je... yg penting kitaorg support u!

Mulutmasin... tolon pujuk Brade Bront, ek! heheeee...