CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KLKnight

Patutkah MARA dibuka 10% quotanya kepada non-Malay?

Close [Copy link]
ISU NIE SAMA MACAM ISU BOLASEPAK LIGA SCOTLAND.
SCOTLAND TAK BAGI LIGA PERDANA MEREKA BERKONGSI NGAN EPL...
SCOTLAND CHAMP, TAK LAIN DAN TAK BUKAN CELTIC N RANGERS JER...
BILA MAIN KAT CHMPIONS LEAGUE,..MAMPOSS TAK LEPASS TUHH..
SEBAB..???..TERKONGKONG NGAN LIGA SENDIRI YG MANA KELAB2 SCOTLAND  TU MCM HIDUP SEGAN MATI TAK MO  BAB KESEMPITAN WANG.
LAINLA IF MERGE NGAN EPL, MORE EXPOSURE, TAHU MANA TNINGGI RENDAH LANGIT...
SO IF UITM AT LEAST BUKAK 10%..EXPOSURE JUGAK KAN???
NIE TAKAT 10% DA KECOH..IF DA JADI MERIT MCM MANA??
SEMUA DIHUNI OLEH NON MALAYS....

Rate

1

Originally posted by Acong at 14-8-2008 01:44 AM
ish... bagik laa patung transformer.......

Zaman transformers da berlalu.....tapi sebab ko suker yang pree kan memang tak kesah patung cumi dan ciki pun ko amik kan......;)

Cumi dan ciki.....wazata zain jadi tukang karut zaman kanak-kanak haku dulu-dulu....

Originally posted by herrhughie at 14-8-2008 01:46 AM
tak sensitive bagi saya tapi apa yg saya nampak kamu buat adalah walaupun dah diperkenalkan dgn fakta2 tentang SRJK, masih nak provoke itu adalah sekolah perkauman..

kalau ya, melalui perbandi ...

Alahai apek ni tak puas hati lagi dgn aku ke?Berdebat ni kerja budak2 aje.Tapi aku boleh bagi sikit masa pada kau lah biar kau puas hati.Kau nak bincang lagi pasal sek cina ke?

Reply #154 herrhughie's post

Fakta kau ttg sekolah cina dulu tu masih tidak menafikan sekolah cina adalah sekolah perkauman.siapa pula yg setuju dengan persepsi kau?

Reply #154 herrhughie's post

Tak payahlah berpura2 kononnya kau tu tak racist,macamlah aku tak boleh baca perangai macam kau ni.Pencuri memang selalu ingat oranglain pun pencuri macam dia.

Reply #164 rempo's post

kamu memang tak nak terima fakta. sekolah jenis kebangsaan selama ini memang terbuka kapada semua kaum.

manakala MRSM, UiTM, MARA ada had kepada kaum2 tertentu

jadi, fakta? atau kamu dah tak boleh fikir logik sebab nak tidur (lepas tidur pura2 lupa semua fakta lagi)

Follow Us

Reply #164 rempo's post

kamu memang tak nak terima fakta. sekolah jenis kebangsaan selama ini memang terbuka kapada semua kaum.

jadi, fakta? atau kamu dah tak boleh fikir logik sebab nak tidur (lepas tidur pura2 lupa semua fakta lagi)

sebab aku pun dah abih blaja maka aku cadangkan semer U dimansuhkan sistem kuota

Originally posted by herrhughie at 14-8-2008 02:25 AM

jadi, fakta? atau kamu dah ta ...

sabar la herrhugie, jangan marah2 nanti muke ayu awak tuh kuar kedut

Originally posted by herrhughie at 14-8-2008 02:25 AM

jadi, fakta? atau kamu dah ta ...

Memanglah terbuka tapi sekolah yang khusus utk kaum2 tertentu(walaupun terbuka)tetap sekolah perkauman.Terbuka sebab itu yg disyaratkan utk penubuhan sekolah cina di Malaysia?Lagipun siapa yg akan menghantar anak2 ke sekolah berbentuk perkauman spt ini melainkan segelintir saja(mungkin tak sampai 5%).Bukankah ini mengekang integrasi?Kenapa menolak sekolah wawasan(dah 10 kali soal tak boleh jawab)?Bagaimana integrasi kaum dapat direalisasikan pada pandangan kamu?

MRSM dah dibuka,cuma tinggal UITM.Tahu fakta tentang hak keistimewaan org Melayu?UITM ditubuhkan di bawah ruanglingkup hak keistimewaan yg termaktub dalam perlembagaan.

Reply #167 herrhughie's post

Cina marah bila kerajaan hendak campurtangan tentang sillabus yg diajar di sekolah cina suatu waktu dulu.Ketika itu sillabus semua berdasarkan sekolah di Republik Rakyat Cina.Mahu jadi apa produk2 sekolah cina di Malaysia tapi masih berkiblatkan negara asal mereka?Kemudian mahu taraf warganegara konon.

Nasib baik ada campurtangan kerajaan.Akhirnya sekolah cina menerimapakai sillabus Kementerian Pendidikan Malaysia sampai sekarang.Tapi masih tidak mahu keluar dr kepompong perkauman kerana masih tidak mahukan percampuran kaum seperti halnya sekolah kebangsaan.Alasannya mahu mengekalkan bahasa cina sbg bahasa pertuturan.Itupun nasib baik bahasa pengantar juga sudah ditukar kpd Bahasa Malaysia.Itupun dikatakan campurtangan.

teringin nak tau orang cina kat thailand penah bantah tak mase kerajaan thai hapuskan sjk dulu

Reply #167 herrhughie's post

Berprasangka terhadap Sekolah Kebangsaan kononnya akan menghapuskan jatidiri kecinaan(ketuanan Cina)adalah satu tuduhan atas dasar prejudis semata2.Tapi apabila disarankan agar menerima konsep Sekolah Wawasan masih juga ditolak oleh org Cina dan persatuannya.Mengapa?(Tak boleh jawab juga kan)

Originally posted by cipanbakar at 14-8-2008 02:46 AM
teringin nak tau orang cina kat thailand penah bantah tak mase kerajaan thai hapuskan sjk dulu

Dengan org Siam mana boleh buat main2.Melayu aje yg baik hati sangat.Itupun masih tak dihargai.Masih pertikai macam2.Abih camno?

Amboi lamanya nak jawab.Tadi sibuk sangat.Ke tengah cari fakta nak copy n paste ke?Alahai ilmu copy paste aje

Reply #170 rempo's post

aiks..masih tak boleh tidur lagi?

sekolah jenis kebangsaan bukan khusus utk satu kaum (Zzzz..lupa lagi budak ni..payah )

sekolah wawasan ideanya bagus, saya tak tolak. yg penting, budaya dan bhs masing2 tak boleh diabaikan (itu adalah hak non bumi yg tak boleh dicabar)

lagi bagus dalam semua sekolah, semua bahasa diajar, sebab bukan setakat satu bhs, malah akan lebih memehami budaya antara satu sama lain melalui bhs yg berlainan, dlm kerjaya kelak juga byk berguna

Aku ni bukanlah perkauman sangat.Aku sudah bercampur dengan anak2 cina dan india sejak kecil lagi.sampai sekarang pun.Takde masalah hubungan aku dgn kaum2 lain,malah hubungan kami sangat baik sampai ada yg anggap aku macam abang.Tapi aku ada prinsip2 yg aku tetapkan sendiri supaya tidak dilanggar.

Jadi aku kenal sangat siapa2 yg racist dgn siapa yg tidak.Kat forum ni kita boleh bersikap hipokrit tapi bukan di luar.Disini si chauvinist pun boleh berpura2 liberal,open minded dsb.Tapi kalau nak kata aku racist juga pun takde hal.Peduli apa aku

Originally posted by baklavaku at 14-8-2008 12:56 AM
yeap.. kena belajar cakap melayu betul betul... nanti sia sia jgk kalau bukak, tapi sekelompok melayu, sekelompok cina, sekelompok india... kalau alasan  kata boleh speaking.. still tak mau.. kor ...

wow wee i passed my BM with flying colours and i speak malay perfectly. over the phone ppl would think i am a malay...i know alot of kids in SRJK who passed thier BM with flying colours but can;t speak as good as me. so are they less malaysian than malay kids who failed their BM?

being in singapore now where mixed marriages is a norm, the local malays would actually ask whether i am of mixed malay parentage when i converse in malay with 'em.

so if a non malay kid who have better a BM grade than a malay are they more patriotic and more malaysian?

sad to say after year of non practise my written malay is poor and i can only use the language as a spoken "dialect"

Rate

1

Kalau lama sangat nak cari fakta kat internet,ambillah masa kamu.Studylah slow2.Aku takde masa nak tunggu kamu lama2.Aku bukan budak2 hingusan yg perlukan kemenangan dlm 'debat' di forum.Kalau kamu kata kamu menang pun takde hal.Ambikla

Lain kali ajelah labu,adios