CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wildlily

Skim Cepat Kaya Jual-Beli Emas - Update: 53 Pelabur Kena Tipu!

Originally posted by Baiduri Othman at 14-10-2008 09:53 AM
Pernah dengar dr. seorg kawan psl oil palm plantations in Miri. Mrk yg berminat melabur boleh melabur dgn cara membayar utk pokok2 kelapa sawit yg ditanam. Memang bagus pelaburan spt itu.

tu pun biasa gak dgr...bukan oil palm je, ikan, lembu, kambing...klau bole kucing pun diorang nk buat stail2 investment nh.
pendapat aku la...tak berapa logik, oil palm tu just utk cover je.
plantation company nh kaya2, untung gila2 punya...nak invest dgn diorang bukan senang.

Noradz travel tu pun aku tengok macam ok...tp kena serkop gak.
Tak tau le peciter...tp prnah terpikir gak...tak kan sewa keta nh takde limit
Banyak benor perlu keta...maybe keta tu jugak utk cover???
kalau betul...no wonder la kena serbu BNM...

Originally posted by chayuk at 14-10-2008 09:53 AM

heheee...orang gila berforum ke...orang berforum yg gila?..beza tu...

Sharx,
kat Stock & Eco tu dah tak banyk citer dah...
slalu ada update rega je...

sejak Etika kuar nh...macam2 da ...

sure berpeluh lar ni

MLM pun ada dua jenis, satu memang jenis niaga betul punya MLM, memang susah ler, satu lagi MLM yg harga product dia sampai 5 kali ganda dripada product yg sama dipasaran. Yang itu MLM tipu

Reply #21 chayuk's post

Yup, ternak ikan air tawar pun dah buat kan. Patut Msians focus dgn pelaburan spt ini. Tapi yalah kadang manusia ni suka ambik kesempatan. Last2 pelabur ditipu. So kena legalize usahawan kecil sp pelabur tak ditipu.

Meniaga produk2 ghaib neh haku meme tak caya.....

Lebih2 lg klu depa gerenti keuntungan 40% keatas......

Itu confirm ayat pancing baekkkkk punyerrr......

Originally posted by putragold at 14-10-2008 10:11 AM

sure berpeluh lar ni

ada le sikit....heheeee...

Follow Us
Sume penipu...
keuntung diberi untuk bagde 1 dan 2 sebagai tarikan...
lepas tu yang seterus nyer kena tipu

Originally posted by chayuk at 14-10-2008 09:46 AM
Aku ada beli gak emas dengan Etika nh...so far aku tak nampak any problem
takde konsep multilevel...just g beli, simpan kat bank dan diorang ambik duit pajak (65%).
Untung pun takde la banyak m ...

ko tak nak kaya cepat ke?

Reply #27 gimme69's post

Tu lah heran dgn org Melayu cepat gelap mata dgn skim cepat kaya. Asal returns tu besar tak fikir panjang nak melabur dgn bnyk. Bukan org kampung je ttp yg educated pun buat sama.

Sharx,

sejak Etika kuar nh...macam2 da ...

tuan rumah bz entertain klien kot...
sure masyuk tu
aku dah lama tak follo thread etika dlm cari ni...
edi selalu gak update harga kat aku,
tp akhir2 ni jrg2 jugak le,
again, bz lyn klien kot
etika ni aku taktau le nak komen apa,
doa2 jela duit ko selamat

dlm bisnes mcm tu la, dia dah ada pelopor nya, sure berderet2 orang nak tiru stylenya.
yang bezakan cuma servis, untung dan jugak keyakinan terhadap syarikat.

p/s - kalau ikut kata edi, etika selalu update dgn BNM, so kemungkinan kena beku mcm syarikat2 lain tu takde kot, lgpun diorang cuma platform jual beli emas je, bukannya ambik duit orang untuk melabur.taktaule..byk2la berdoa

izinkan aku memberi pendapat aku yang sesen dua... chewahh...

aku ni tak tau sangat pasal emas.. tapi ada member aku ada la explain pasal etika ni..

tapi kita leh sama pikir a few points..

1. bagaimana orang Islam dulu2 kala menjalankan perniagaan mereka? they use emas called Dinar
2. contohnya kat kelantan pun some of them use Dinar dalam bisness
3. Emas bukan satu skim cepat kaya
4. kalau etika menipu lepas kita invest, kita masih ada emas dalam tangan kita kan.. kita boleh jual kat mana2 negara di dunia ni.. atau pun paling dekat jual kat poh kong
5. Secara globally, semua orang worldwide guna emas dan minyak untuk berdagang

kalau ada fact yang saya berikan kat atas tu silap harap tolong betulkan dan maafkan...

Sharx,

sejak Etika kuar nh...macam2 dah ada skang skim2 beli emas nh.
macam2...banyak yg maya je (emas takde pun)...pastu MLM...

Mintak2 le takde problem Etika nh...aku ada dua ketul je kat situ

Originally posted by wildlily at 14-10-2008 03:56 AM
Salam....

Sekarang ni banyak orang2 kampung masuk VC Gold & Etika Emas sebabterpengaruh dgn janji2 keuntungan dari 40% sampai 50%...termasuklahsedara2 saya...

Sampai bila la orang2 melayu ni nak sedar..tak ada cara mudah untuksenang...hujung bulan tunggu duit masuk....Dulu dgn Pak Man Telo, SwissCash etc....

Kalau ada sesiapa yg tahu cara mereka ni beroperasi sampai boleh bagi %keuntungan yg tinggi tu...boleh la bgtau saya...boleh le saya cakapsket dgn sedara saya ni...

Minggu depan nak masukkan RM50,000 katanya....kesian pulak takut kenatipu....tapi dia ya2 percaya.....katanya safe sbb ada cagaran padaemas...

Tapi yg peliknya banyak pulak duit orang melayu ni ya....

Walau apa pun saya tetap tak percaya...TOO GOOD TO BE TRUE.........bankpun tak boleh bg untng lebih 10%...itupun kena tunggu setaunsekali...ini tiap2 bulan VC Gold & etika emas ni bg...

aper kata ko pi report BNM....nak tengok kena cekup macam Jai Network & seangkatan dengannya tak......
nak samakan pelaburan emas ngan skim cepat kaya mana sama bro......

lain kali study bagi abihhh dulu baru nak komen....

harap sesapa leh tolong check sebab setahu saya etika ni dibawah naungan BNM (agrobank dan bank rakyat) dan mengamalkan konsel ar-rahnu...

sapa2 kenal orang dalam boleh tolong check la ya.. sya pun tak tau..  tapi jangan tanya kaunter la, mugkin orang kaunter tak tau

Originally posted by mieraedoera at 14-10-2008 10:38 AM
1. bagaimana orang Islam dulu2 kala menjalankan perniagaan mereka? they use emas called Dinar
2. contohnya kat kelantan pun some of them use Dinar dalam bisness
3. Emas bukan satu skim cepat kaya
4. kalau etika menipu lepas kita [color=#ff00 ! important][color=#ff00 ! important]invest,kita masih ada emas dalam tangan kita kan.. kita boleh jual kat mana2negara di dunia ni.. atau pun paling dekat jual kat poh kong
5. Secara globally, semua orang worldwide guna emas dan minyak untuk berdagang

betul, tp ada beberapa perkara yang sy nak tambah

1. dulu2 ye (kot), sekarang ni negara mana yang masih prektis guna emas untuk transaksi?. pergi Arab Saudi boleh beli barang pakai emas je ke?atau emas perlu ditukar ke fiat money jugak akhirnya?)
2. tak sure. sori. tp majority perniaga menguna pakai duit Ringgit Malaysia kan?
3. sudah tentu buka, cuma etika taktaule begitu jugak dgn kompeni2 yang sama modus operandinya. tp penyimpan, pelabur dan pembeli emas boleh cepat kaya kalau kena cara
4. u lupa nak sebut benda yang paling penting, walaupun emas dicagar atas nama kita, duit cagaran tu diserahkan kepada syarikat bagi tujuan rolling beli lebih byk emas. jadi sekiranya kompeni tipu, bungkoss, kita nak emas tersebut, pembeli perlu membayar wang cagaran berserta kos upah. kalau nak jual emas tersebut pun ada spreadnya. bergantung pada institusi berkenaan nak ambil berapa. Pohkong kalau tak silap hingga 15-20%.
5. anda pasti?

Originally posted by mieraedoera at 14-10-2008 10:52 AM
harap sesapa leh tolong check sebab setahu saya etika ni dibawah naungan BNM (agrobank dan bank rakyat) dan mengamalkan konsel ar-rahnu...

sapa2 kenal orang dalam boleh tolong check la ya.. s ...

kalau saya cagarkan emas saya di ar-rahnu Bank Rakyat dan agro bank, adakah dikira sy ni sebagai naugan BNM juga

Originally posted by mieraedoera at 14-10-2008 10:52 AM

sapa2 kenal orang dalam boleh tolong check la ya.. s ...

naungan BNM
cukup ler tu

terima kasih atas komen saudara... ada betul juga pendapat saudara... yang last tu saya tak pasti sebab tu member kata..

Originally posted by sharx at 14-10-2008 10:52 AM

betul, tp ada beberapa perkara yang sy nak tambah

1. dulu2 ye (kot), sekarang ni negara mana yang masih prektis guna emas untuk transaksi?. pergi Arab Saudi boleh beli barang pakai emas  ...

benda2 yg pelik skit neh mmg ske tul salahkan bangsa melayu...x tau ka skg neh org berebut bli unit trust sbb rega murah?..org melayu mana gi?..invest kt ASB..bg wa high return ofkos high risk..berani dgn x berani jer bezanya..kalo berani invest,kalo x berani gi ASB..x yah nk salahkan bangsa sbb dorang amik jalan yg berbeza..sume bangsa dlm dunia neh wat benda yg sama gak..org cina lg laa..kat ASW invest,unit trust invest..kt gold pun invest..lom msk stock yg high risk lg..nape x mau salahkan org cina psl mau cpt kaya?..bila org melayu wat benda sama tau lak salahkan dorang..bg wa ade duit invest..x kira la kt ASB ka,unit trust ka,gold ka..selagi ianya x dibazirkan dgn beli brg2 yg xde return in future

unit trust berapa pulangan dia? saya ada labur sikit melalui epf

Originally posted by mieraedoera at 14-10-2008 11:08 AM
unit trust berapa pulangan dia? saya ada labur sikit melalui epf

UT tu setau wa long term investment...5-10 years...kalo EPF lg la smp pencen..return dia wa x pasti tp yg pastinya lebih tinggi dr ASB dan bank2 komersiol..skg neh sape yg beli mmg untung banget sbb rega murah..sape yg beli skg wa predik akan untung besar 3-4thn akan dtg bila ekonomi dah stabil