CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wildlily

Skim Cepat Kaya Jual-Beli Emas - Update: 53 Pelabur Kena Tipu!

Originally posted by kecimpret at 14-10-2008 11:02 AM
benda2 yg pelik skit neh mmg ske tul salahkan bangsa melayu...x tau ka skg neh org berebut bli unit trust sbb rega murah?..org melayu mana gi?..invest kt ASB..bg wa high return ofkos high risk..b ...

setuju...

semua org invest sbb nak return... cuma kategori return jer berbeza... yg berani invest laa yg high risk...

Siap ada topic khas lg pasal Etika dalam CI ni.... x de ke org2 Etika nak backing ni... hehehe....

Bagi saya urusniaga Etika base on jual beli emas and ada yg cagar... sesiapa yg tak berani amik risiko lebih just beli and simpan jer sendiri emas tu kat umah... kalau kena freeze pun korang ade emas Etika tu...

even sape yg pilih pilihan kedua pun beli dan cagar tetap x de risko pun sbb even BNM freeze pun emas korang ada kat BR.. cuma korang kena kuar lebih ckit aaa duit sbb emas korang dah termasuk dua lg emas etika... tp korang tetap untung... kalau x de duit pun korang tunggu jer laa Bank Rakyat lelong.. ade lebih BR akan kasik balik...

apa2pun saya bukan org etika tau...   just bg pendapat jer... lgpun Etika ni bukan MLM pun... dia lebih kuurang mcm gold investment yg lain cuma ada pilihan jer leh pajak or simpan sendirik... and ade untung ckit setiap bulan... even simpan sendiri pun Etika bagi diskaun berjadual gak....

kalau salah explainantion harap maafkan maklumlaa saya bukan org etika..

Originally posted by SaL1980 at 14-10-2008 11:16 AM

setuju...

semua org invest sbb nak return... cuma kategori return jer berbeza... yg berani invest laa yg high risk...

Siap ada topic khas lg pasal Etika dalam CI ni.... x de ke org2 Et ...

siap backing tu SaL

bila dah heboh camni, tahan diri dari reply agar benang ni makin tenggelam, so kurang provokasi

Originally posted by putragold at 14-10-2008 11:18 AM

siap backing tu SaL

bila dah heboh camni, tahan diri dari reply agar benang ni makin tenggelam, so kurang provokasi

ekekkeke...

bukan backing tp explain ckit jerr yg mana yg sy faham....

aku pernah ditawarkan utk membeli jongkong emas 1kg harga pd masa tu dlm 90k..
dia bagitau jika aku beli emas tu dan simpan,aku akan dapat 5k sebulan dlm masa setahun jika tak silap aku.
.emas aku dapat,duit bulan2 pun dapat..

aku tanya balik..apa yg company tu dapat jika emas dia bagi kat aku,pas tu bulan2 dia siap boleh byr rm5k tuh?
dia jawab...yg tu takyah risau.company ada caranya.dan jika company takleh byr 5k/month pun aku still ada emas tuh.
so...dia cakap tak rugi la (dia tak menjawab soklan aku sebenarnya )

pk punya pk..jika aku beli emas tu, dan company tu lati n tak byr aku spt yg dia janji aku boleh jual la emas tu ke tokey2 kedai emas.
tapi yg nak beli dlm bntuk jongkong tu hanyalah "tukang2 emas"
setahu aku pembeli jongkong emas tidak membeli emas tu pd harga pasaran kerana dia mendapat supply yg lebih murah..
kalau emas 1kg aku beli mengikut harga semasa rm90k...aku takkkan boleh jual emas tu dgn harga 90k jugak
mungkin hanya dgn harga 80k jer (force sale)..jadi tetap la rugi 10k
so..takyah beli la..

Originally posted by kecimpret at 14-10-2008 11:15 AM

UT tu setau wa long term investment...5-10 years...kalo EPF lg la smp pencen..return dia wa x pasti tp yg pastinya lebih tinggi dr ASB dan bank2 komersiol..skg neh sape yg beli mmg untung ban ...

UT ni mid term to long term investment. Period dia 3 years to 5 years. Pulangan dia menggalakkan dlm 10% to 15% sethn. Kalau nak beli masa skrg paling baik sebb skrg harga tersangat la murah .. Boleh invest pakai epf atau cash. Intial investment RM1K

Lagi satu cite pasal investment la jugak..
satu company duk sibuk canangkan ada opis/kilang2 di obersea..
bisnes bilion2 punya..

mintak invest 100k (utk company sdn bhd shj...individu tak bleh)
tiap2 bulan dia bagi 5k sehingga 2 tahun then lepas 2 tahun tu modal 100k tu pun dapat balik
jadi dgn pelaburan 100k aku tuh aku akan dapat 220k dlm masa 100k 2 th (120k+100k modal)
lumayan tu beb..sapa nak kasi duk goyang kaki pas tu dapat duit byk tuh..

then aku tanya officer tuh..jika company korang dah strong dgn aset berbilion apa nak mintak investment dr org ramai lagi??baik buat bank loan jer..
.interest pon kecik..takyah pk2 nk byr rm5k per month utk setiap investor..

dia cakap..nak tolong org islam...
tapi 2-3 hari lepas tuh...kat member aku sorang cina pun dia tawarkan jugak skim pelaburan tuh..
alasannya mungkin nak tolong org cina jugak la tu kot...

Follow Us
Originally posted by TanSriJess at 14-10-2008 11:55 AM
Lagi satu cite pasal investment la jugak..
satu company duk sibuk canangkan ada opis/kilang2 di obersea..
bisnes bilion2 punya..

mintak invest 100k (utk company sdn bhd shj...individu tak bl ...

ada dia cakap pasal yahudi dah lama buat bisnes ni tak?

Originally posted by PutraMarhaen at 14-10-2008 12:04 PM

ada dia cakap pasal yahudi dah lama buat bisnes ni tak?

yup,ada..
sibuk duk cakap pasal sistem demokrasi berparlimen la n mcm2..

hari tu dah kena serbu ngan bank negara dah
tapi camana bleh lepas lagi skang nih

Balas #46 TanSriJess\ catat

Suka cara hang tanya balik camna syarikatx pelaburan ni buat keuntungan. Tapi tak banyak org nak amik tau camna dan dari mana depa dapat untung. Janji tembolok sendiri penuh. Haram halal letak tepi janji tak rugi. Orgx camni akhirnya rugi atau disumpah oleh pelabur penghujung yg kena kenceng. Anak bini cucu cicit makan duit haram yg tak diredai orgx tertipu.....
Haku takkan melabur dlm bendex yg kita taktau kesahihan perniagaannya walaupun untung bagai nak rak. Ataupun skim perniagaan yg dapat untung tanpa perlu berusaha. Mungkin boleh kaya tapi atas airmata org lain.
Biarlah tak kaya tapi rezeki halal melalui usaha dan penat lelah.......

Balas #41 SaL1980\ catat

Nak tau jugak perniagaan skim etika ni. Ada tak sites yg boleh dirujuk?
Kalau dibeli kita terima tak gold tu secara fizikal depan mata kita atau secara sijil saja?

Reply #50 adiputras's post

itula yg nak tau tu..camne jual beli labur emas tu..harga emas ni sentiaas naik ke berubah2 ikut harga pasaran?berapa percentage harga emas naik setahun?erm tak tahu la..baik beli rantai emas hadiah kat emak aku je...sejuk perut mak aku lahir kan aku..

Originally posted by adiputras at 14-10-2008 06:49 PM
Suka cara hang tanya balik camna syarikatx pelaburan ni buat keuntungan. Tapi tak banyak org nak amik tau camna dan dari mana depa dapat untung. Janji tembolok sendiri penuh. Haram halal letak te ...

dlm apa2 hal pun...baik kita tgk benda tu dlm bentuk 3D
tgk dr atas...dr bawah n dari tepi skali

kalo tengok dr depan jer mesti la nampak cantek

emas yg dibeli tu.... physical gold atau cert on ownership jer...

physical gold....
tulen la kot sebab diterima untuk pajak gadai di ar-rahnu

tu okey lagi...tapi yang kena tipu sebab menang loteri kat internet...lagi aku kesian....

tolong laaa jgn percaya internet scam ni....kebanyakkanya nigerian scam...aku pun pelik naper org org afrika ni kerjanya suka menipu? dah habit diorang camtu ker

Reply #54 sharx's post

oic.... tq... kalau physical tu kire okla..... nie seolah2 saving dalam bentuk emas laa..... so bagus laa.....

keajaan pun patut beri ASB lebeh sikit

14%-16% barulah rancak ASB.

diharap penganti pakzZZZ

akan beri tumpuan pada ASB

bagi kebaikan bersama

kalau boleh naikkan had  dari 200K ke 1J.

Originally posted by R2D2 at 14-10-2008 09:20 AM
dia org ni nak tunggu Bank Negara serbu, duit lesap baru nak insaf..

spesis ni takkan insaf.

skim cepat kaya nih dah mcm judi.  skim cepat kaya nih seumpama penyakit ketagih berjudi- judi ni wlpn majoriti dah hilang duit tapi mrk tetap main judi gak. judi/SCK(skim cepat kaya) ni ada unsur2 ketagihan tegar.  
org melayu tak leh main judi, so mrk main skim cepat kaya.   itu jer.....

cuba interview kaki tikam nombor...... out of sepuluh kali mrk tikam berapa kali mrk pernah kena. mrk akan kata nyaris nak kena.....sipi-sipi....  esok mrk tikam lagi.

Balas #54 sharx\ catat

Kalau physical gold dlm bentuk syilling ke? Kalau kat Msia dipanggil Mas Kijang. Kat US Gold Eagle, Canadian Maple Leaf n Jerman Krugerrand. Kalau camtu ok lah sebab ketulenan gold harus juga dipastikan.
Tapi setau aku shilling gold ni sudah sukar diperolehi. Mas Kijang Msia pun dah ditarik balik oleh BNM.

Pada aku sama je invest gold etika dgn vc gold ni dgn MLM..

Sota soalan Asas dan Fundamental hendaklah diJawap..

MCM MANA COMPANY TU BUAT BISNES ATAU APA YG DIA BISNES SAMPAI BOLEH BAGI PULANGAN YG CONFIRM DIULANGI CONFIRM LEBIH DARI 10% PADA SHAREHOLDER/SUBSCRIBER/PEKONGSI ATAU PESERTA SKIM TIAP2 BULAN DIULANGI TIAP2 BULAN.

Kalau dia tak boleh bagi jawapan meyakinkan bg soalan diatas...maknanya dia ada lah sistem peramid..sistem penipu...

Macam investment yg sah kan dia ada portfolio tak kira la asb ke unit trust ke....kita tau kemana dia invest..dia beli tanah ke beli syer company komputer ke...dalam dunia bisnes ni tak ada satu benda yg pasti....lagi2 la bg company sdn. bhd. ni...apa2 boleh jadi..

Kalau betul asas pelaburan VC Gold /Etika ni betul sampai boleh bg 35% untung setahun....baik la suruh bank invest dgn diaorg....suruh govt invest dgn diaorg....sebab tak ada mana2 company yg boleh bg untung CONFIRM mcm tu....melainkan dia duduk atas lepas tu bahagi2kan duit tu pada lapisan2 dia...piramid la tu....

lagi satu dlm islam ada konsep perniagaan...ada untung atau rugi....kalau ikut vc gold dgn etika ni siap janji bagi untung bulan2 tu....itu apa namanya...itulah faedah/bunga yg di hias indah konon2nya adalah untung....tapi sebenarnya adalah interest...sebab  percentage tu ada.....kalau perniagaan kita tak tau boleh jadi untung boleh jadi rugi...kesian pakcik makcik kat kampung tu kena tipu ya.....pak aji2...

Baru je mlm tadi kawan aku nak jual sistem vc gold ni kat aku...aku tanya satu soalan fundamental kat atas tu je.....tak nak ckp banyak2.....

Nak tahu apa jawapan dia agen VC gold ni......dia jawap staf2 VC gold ni involve dlm worldwide business networking dan ada asas yg kukuh untuk bg keuntungan tiap2 bulan sebab dia berniaga emas. Emas sekarang komoditi yg paling tinggi permintaanya. Aku diam je depan kawan aku ni....malas la nak bertekak.

Tapi jawapan agen vc gold ni mcm tu je....tak meyakinkan langsung....entah dia ambik duit drpd org yg join lepas tu buat beli dadah.....sapa tau....

Pada yg nama wineps tu...tak payahlah nak sound2 org suruh study dulu...pada aku kaulah yg kena pg study dulu...belajar tak cukup aku rasa.....tuan rumah tu concern dgn sikap org2 kita....pada aku tak salah....