CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mo-mo

PERNAH TAK hantu bunoh orang???

Originally posted by bzzts at 22-10-2008 09:34 AM
hantu tak bunuh orang, kalo ada pun dia makan orang. mmg takkan ada kesan la. takkan masuk berita/tv pun.

ganas giler statement ko nih

menyebabkan kematian bukan membunuh...

rasanya pernah dgr ..

hantu geget manusia ... pehtu luka2 dier parah akhirnye mati

Balas #4 bzzts\ catat

makhluk halus makan darah dan daging?

bukan Nabi s.a.w bagitau bahawa makanan jin adalah tulang dan asap ker?

Balas #18 raudah\ catat

bomoh tuh takde kuasa nak tarik nyawa orang..

mandat tuh Allah bagi kat malaikat maut je...

itu namanya dah memang ajal budak tuh.. pusing macam mana pon, memang dah Allah berkehendak dia meninggal mase tuh, dengan cara macam tuh...

sbb kalaulah bomoh tuh tertarik nyawa budak tuh, so bomoh tuh serahkan nyawa tuh kat malaikat maut lah, yerk? kemudian malaikat maut cakap "thanks bro, ringan sikit kerja gua hari nih.."

it doesn't make any sense, right?

Originally posted by princebrunei at 22-10-2008 09:30 AM
sejujurnya aku x pernah dengar, tapi kalau santau tu aku pernah dengar.. santau tu kira hantu ke jin ke camner..

santau tuh pun manusia yg buat..untuk bunuh manusia..

Follow Us
setau aku la.....hantu nih ujud ker?

tapi hantu nak sesatkan jalan,pernah.

nih terjadi pada kawan aku time dia nak antar staff dia balik dari keje.dia melalui satu lorong yang memang seram.
time ni dia dengan kawan dia dah seram seriau dah.
so,kawan aku pun tekan minyak untuk lajukan speed kancil dier.
tak semena2,dia terlanggar sesuatu.
diorang pun berenti,kot2 diorang terlanggar singa ker....rimau ker....pelanduk ker....orang ker....babi hutan ker...alien ker aper ker....
tapi takde apa2....
so,diorang teruskan perjalanan tapi dalam keadaan yang ketakutan.
so,pada satu simpang,diroang berenti.
diorang heran,sebab sebelum tuh,simpang tuh cuma satu jer.
tapi skang dah masuk tiga simpang,dengan view yang sama;maksudnya ditepi simpang tuh ada pondok buruk,simpang kedua dasn ketiga pun menggambarkan benda yang sama.
mereka keliru.so,dalam keadaan ketakutan,kawan aku pun kontek la atuk dier.
atuk dier cakap,amik air embun kat atas keter tuh,sapu kat muka dan baca selawat dan bacalah apa2 ayat surah pendek.
kawan aku pun buat la......so,nasihat atuk dier lagi,lepas tuh,startkan enjin,ikut belah kanan....insyAllah takkan terjadi apa2.
nasib baikla jalan tuh jalan betul.

kalau diikutkan,kalau diorang ikut jalan kiri,tuh gaung.
kalau jalan terus,diorang langgar pokok.
belah kanan adalah yang betul.

so,kesimpulannya,hantu tak dapat nak sentuh manusia melalui fizikal untuk mencederakan,tapi menggunakan "jutsu" (macam ninja la plak...) atau halusinasi untuk mengelirukan.nih sumer keje jin kot?

atau halusinasi untuk mengelirukan.nih sumer keje jin kot?

hantu mmg setahu aku terdiri dari jin dan syaitan, itu jer yg ada pun, sebaik baik jin adalah sebaik baik manusia

wallahualam

Originally posted by hitamputih at 24-10-2008 08:29 AM
atau halusinasi untuk mengelirukan.nih sumer keje jin kot?

hantu mmg setahu aku terdiri dari jin dan syaitan, itu jer yg ada pun, sebaik baik jin adalah sebaik baik manusia

wallahualam

salah tue... sebaik2 jin adalah sejahat2 manusia..
hantu nie wujud..
apa yg aku tau dan dengar dr seorang ustaz.. hantu ke, bunian ker, toyol ker.. tu semua adalah dari golongan jin..
jin ni mcm manusia gak, ada pelbagai kaum.. manusia yg menggelarkan mereka bunian la.. itu lah ini lah..
dan hantu tu adalah kaum yg paling paria sekali dalam golonga jin.. martabat yg paling rendah sekali..
so hantu raya ke, jin aprit ker, ape jenis sekalipun.. sama je mereka jin jugak.. cuma jin yg islam atau kapir..

hantu, pontianak, vmapire etc memang wujud...

tapi itu suma adalah jelmaan jin untuk mengelirukan manusia..

kalau kita pi takut pontianak, maka dia dah menanglah, pasal kita pi takut pontianak, syirik.. Nabi s.a.w. suruh kita takut kat Allah s.w.t. je...

hurm,..
for me,...hantoo tk penh la bunoh orang setkat ni,.
yg bunoh orng tu dalm tb tu ajew,..
yg slalu nyew,..antu ni merasuk jew,..sebb nk mnyesatkan manusia,..
dah keturunan syaitan,..smpai kiamat la die akan cube untuk mnyesatkan kaum adam dan hawa,..
hurmmm,...

Reply #29 WeirdLady's post

opsss sorry TYPO, thanks for correcting me

bg aku, we fear of something we dont know.

cth:
kita takut nak pegi belayar, sbb kita tatau camna ombak pukul, camna cuaca...
~org yg dah tau ok jer
kita takut ngan buaya, sbb kita tatau camna nak elak, camna nak lari.
~mendiang steve irwin tu ok je
kita takut ngan perompak, pengganas sbb kita tatau dia bleh buat apa pada kita.
~polis siap kejar lagi
kita takut ngan exam , sbb kita tatau apa yg akan keluar dlm exam nnti..........
~lecturer gelak jer...

kita takut pada hantu, sbb kita tatau apa yg hantu itu boleh buat....

Reply #31 CahayaAina's post

tp aku tertarik pada satu kes , tak silap dlm thn ni

sorang india , mabuk selalu menjerit pagi pagi kata ada hantu kejar dia
satu pagi , dia mati dgn kepala dia pecah, believe to be jatuh tangga

hal yg sebenar, sapa tahu?

aku musykil juga sebab hantu (mayat hidup) kalau berjalan pun teraba-raba kalau hantu cina terlompat-lompat pula, bergerak perlahan, tapi mengapa orang hidup takut.  Sebenarnya kalau ikut akal, kalau ada hantu macam ni, boleh main kejar-kejar lagi, sebab hantu2 ni bergerak perlahan, malah ada yang meraba2 waktu siang, jadi peluang untuk kita lari atau kasi pukul sama dia adalah senang sekali, masalahnya hantu ni kalau kena pukul pun tak jadi apa-apa, itu yang ramai orang hidup takut... sebenarnya hantu macam tu tak ada pun... dalam film saja

hantu cina yang melompat2 tu kira cam pocong la kan bagi orang melayu..   lebih kurang je, mungkin diolah dalam versi berlainan aje..

nangnak (thai), kuntilanak(indon), apa ntah nama lagi kat pilipina tu versi sama je kan macam pontianak kat malaysia nih..

[ Last edited by  princebrunei at 24-10-2008 04:43 PM ]

manusia yg bunuh org tu..boleh di catogery hantu juga...iyer tak?

tuh lagi dasat dari hantu........

Reply #34 Keyboard's post

Kalau bawa parang lagi seronok dapat libas hantu ni seluruh penjuru alam mcm jet li.. aku rasa hantu ni dapat bunuh manusia kot dengan mengambil alih badan (rasuk) orang tu kemudian terjun dari bangunan..

pernah tak hantu bunuh orang?

Soalan ini selalu dikemukakan...Dan pendapat aku mengatakan....BOLEH!!!

Semua golongan jin (Azazil, iblis, jin-jin, hantu-hantu dan dewa dewa) kerjanya menyesat dan mengganggu manusia, tugas yg diamanahkan Allah pada mereka..

Aku ringkaskan, semua golongan jin tsb (azazil hingga dewa) sebagai hantu, untuk memudahkan cerita.  Macamana hantu bunuh manusia?  sebenarnya banyak cara, ada secara direct dan indirect..

yang secara terus,   ahli sihir membuat sihir, (gunakan hantu), dan hantu ni ikut arahan dan bergantung kekuatan mereka. Ada diantara mereka menyihir dan menghantar bahan-bahan sihir yg amat beracun menggunakan hantu-hantu, dan bila terkena orang yg dituju, orang tersebut mati sertamerta, seperti ada kesan terbakar didalam bahagian dada dan tubuh yg lain...jadi dlm kes ini, yg membunuh bukan ahli sihir tsb, tetapi si hantu tsb...atas arahan sipenyihir...

yang indirect banyak sangat....contohnya memasuki  tubuh sesaorang ketika memandu dan ditutup mata@ diubah pandangan menyebabkan pemandu melihat jalan dihadapannya ada macam-macam benda, atau dia tengok ada selekoh dll, menyebabkan pemandu mengikut jalan yg ditunjukkan si hantu, lalu berlakulah accdint maut....

yg lain, jin dan hantu memasuki tubuh manusia dan menguasai hati atau perasaan manusia untuk melakukan kejahatan kepada manusia lain seperti membunuh, merogol, merompak dan sebagainya...contoh yg paling mudah jin dan hantu yg memasuki tubuh pemimpin Amerika (Bush) dikuasainya fikiran si Bush tsb untuk menghancurkan dan membunuh umat islam diIraq dan Afganistan....ini semua kerja hantu juga.... sebab manusia sebenarnya dilahirkan baik, tetapi kejahatan adalah disebabkan gangguan dan bisikan jin (azazil,iblis,hantu,jin dan dewa) didalam dada mereka (qarin).....

huhuhu..

banyaknye teori..tapi aku rase aku bersetuju dengan pendapat-

JIN SYAITAN HANTU XMAmpu nak membunuh -nak pegang kita pon xboleh.tapi diorang mampu mendorong sampai kita terbunuh..contohnya cam sape yang explen tadi--sesatkan jalan sampai jatuh gaung--rasuk badan orang terjun bangunan--

cengitulaaahhh..

20cent aku gakk