CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kodoklawa

SEMBANG ORANG MUO (3)

Close [Copy link]

Reply #59 sheme's post

yuhuuuuuuu...dah kursus ker?

Reply #51 kodoklawa's post

kod,mahal tak kalo meja mcm tu?

Originally posted by kodoklawa at 4-11-2008 11:09 AM

...

kod sam pun nak tau la berapa reganya yea.

sam dan sheme..rega tu ..dulu klu x silap rm 140++.....klu g time offer lagi best...cuma x muat keta aje nak angkut barang2..

Assalamualaikummmm...selamat Pagi......

hehehe.....pepagi  lagi dah bergayut kat sini.....

Reply #65 cguct1970's post

bebudak dah abis peksa ...ke akak lum g kerja lg?

Follow Us
Originally posted by cguct1970 at 6-11-2008 07:34 AM
Assalamualaikummmm...selamat Pagi......

hehehe.....pepagi  lagi dah bergayut kat sini.....

w'kum salam.. selamat pagi cikgu... hehehehhe teringat mase sekolah duluk... siap berlagu bagi ucap selamat pagi..

salam semua.aku kat rumah ni.isyraf kena campak.ermmm dok rumah la jaga dia.si abg pulak bila tau ummi dia tak keje dia pun volunteer nak jaga adik dia jugak kononnya eheheh

Reply #68 buncis's post

Erkkk, pesal ler ko campak si isyraf tuh.. sian dier...
Wah ko jadik nurse pulak ekk. Da kuar semer ker? Klu lum ko mandikan si isyraf tuh ngan air kelapa, pas tu bg dier minum sikit.
Bila da kuar semer demam ilang lar tu..

hehehe...pepagi tadi kat sekolah...
ngadap pc buat keje2 akhir sebelum totop sekolah...
tegok2 boleh akses tenet jap...apalagi zass sini.....
tapi pas tu yelekkkkkk....:@ hampehhhhhh

Originally posted by kokocincau at 6-11-2008 10:14 AM
Erkkk, pesal ler ko campak si isyraf tuh.. sian dier...
Wah ko jadik nurse pulak ekk. Da kuar semer ker? Klu lum ko mandikan si isyraf tuh ngan air kelapa, pas tu bg dier minum sikit.
Bi ...

tgh smlm aku p jumpa paed kat az azahrah.dia kata isyraf kena alergic.lega sket aku.tp kelakor gakla muka dua.kat hidung merah kat bhgn lain okey.

bdn mmg merahla.

Reply #71 buncis's post

anak aku yg no.3 tu selalu kene gegata...merah2 kat badan...menurun aku masa kecik2 dulu..x boleh makan udang..klu mkn aje mesti muka jadi sembab...bibir mcm negro pulak..tebal..

Dahan pokok rambutan berbentuk kalimah Allah
MUAR 6 Nov. - Seorang juru kimpal, Hisham Zahar, 34, terkejut apabila menemui sebatang pokok rambutan yang dahan-dahannya membentuk seperti kalimah Allah di Lorong Haji Yusof, Jalan Datuk Haji Kosai di sini.

Dia yang menyewa sebuah rumah di lorong itu memberitahu, keanehan pokok rambutan berusia lebih 10 tahun itu disedarinya ketika berbual dengan jiran, Zainal Kamsu, 32, di hadapan rumah rakannya itu baru-baru ini.

"Ketika itu, saya dan Zainal sedang berbual di hadapan rumahnya selepas selesai majlis tahlil suami tuan punya rumah tempat kami menyewa.

"Saya perhatikan, dahan pokok rambutan itu membentuk seperti kalimah Allah apabila diterangi cahaya lampu dari rumah Zainal," katanya ketika ditemui di sini malam tadi.

Tinjauan Utusan Malaysia di lokasi pokok rambutan itu mendapati, dahan tersebut hanya jelas kelihatan kalimah Allah apabila waktu malam, iaitu apabila disinari cahaya lampu dari rumah Zainal yang terletak kira-kira lima meter dari pokok tersebut.

Malah, kalimah Allah itu hanya dapat dilihat dari satu sudut dan tidak nampak jika diperhatikan dari sudut-sudut lain
.

Pokok rambutan tersebut adalah milik tuan punya tanah di kawasan itu, Mariam Ibrahim, 62, yang ditanam oleh anak saudara arwah suaminya lebih 10 tahun lalu.

Menurut Hisham, dia tidak menyangka pokok yang selama ini sering menjadi tempat penduduk berkumpul mempunyai keistimewaannya tersendiri iaitu kalimah penciptanya.

pokok ini masih berbuah tetapi tidak lebat sebelum ini. Malah, sejak saya tinggal di sini empat tahun lalu, kami semua tidak sedar tentang keanehannya," katanya yang bekerja di sebuah bengkel tidak jauh dari rumahnya.

Sementara itu, Mariam ketika ditemui juga tidak menyangka dahan pokok itu membentuk kalimah Allah sehingga dia diberitahu oleh penyewa rumahnya itu.

Reply #73 kodoklawa's post

takde gambo ke kod?

p/s huhuu... huh.. baru boleh dpt log in dari pagi tadi..
apekehal tah.. tok leh log in. invalid p/word katanya.. huhu.. bnyk kali dh aku kena mcm ni..:@  :@

Originally posted by kodoklawa at 7-11-2008 08:55 AM
anak aku yg no.3 tu selalu kene gegata...merah2 kat badan...menurun aku masa kecik2 dulu..x boleh makan udang..klu mkn aje mesti muka jadi sembab...bibir mcm negro pulak..tebal..

tak sangka ko pun sama cam aku kod.. aku kecik2 dulu cam tu lah, selalu kena allergic kalo makan udang.. dah la abah aku selalu pancing udang kat sungai.. kalo aku bernasib baik makan tak kena la gatal2, tapi selalunya kena lah.. siksanya gatal Tuhan je yg tau.. ubatnya minum air kelapa muda @ kalo takde, abah aku tumbukkan kulit kepala udang (yg dah goreng tu), campur garam sket, letak air & minum.. punya lah tak sedap.. tapi nak baik punya pasal, telan gak lah..

bunc, skrg dah baik allegic anak ko tu?

alhamdulillah dah kurang airis.
lega aku.

Reply #75 Airis's post

mula2 aku kena sbb ulat bulu..sejak tu mmg kerap kene w/pun bukan miang ulat bulu tapi sbb udang pulak..mak aku sapu kapur + kunyit..ms kecik2 mmg pantang mkn udang..pernah ms aku fm 2..pakcik aku dtg bawa udang galah..aku pun makan laa..haaa..amik ko..bintat2 badan aku..tapi bila dah msk 20an..aku makan ok aje..xde pulak jadi gegata..aku pun syok laa ..sbb dapat makan udang

Reply #74 sheme's post

mmg xde gambo laa..berita aje...balik muo nnt ko g laa jln malam2

selamat pagi selase semua... heheheh
anak aku yg kecik masih lagik batuk... pepagi tadik kol 4 lepas mium susu.. dia muntah.. pastu siap cakap aiiyoohh... heheheh
tapi rase cam dah ok ler gak..

ermmm aku telah menambah satu lagik kenderaan di bawah name aku... hehehe
semalam tukor hakmilik sebijik vespa super 150... kekekekek
best siooottt naik vespa.. ptg-ptg ronda taman.. pakai baju dan seluor bundle.. pastu pakai spek... hebattt sioottt.. heheheheh
tapi moto tu name jerk atas aku.. hakmilik adik aku.. dia tak de mase nak tuko name dia.. sabtu lepas amek dr bangi.. kekekekek

ambik gambo vespa ko muor .