CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 9830|Reply: 38

Pengalaman Kena Tipu Dalam Perniagaan, Investment & Skim Cepat Kaya

Marilah kita share pengalaman kena tipu.

Aku kena tipu dek sorang runner nih.

Aku ada bukak beberapa syarikat dummy untuk masuk tender. Macam biasalah aku ada sedozen company simpan untuk gilir2 pakai

Masalah dengan bank ialah kalau company baru ialah kalau kurang setahun, bank tak mahu bagi bank faclity. Tanpa bank facility, kau susah nak lepas kalau tender comittee buat evaluation.

Ada sorang mamat nih dengan poyoonya kata, " No problem Bang, saya ada orang dalam kat bank. Asalkan bagi duit, boleh lepa. Gerenti lulus loan company Bang"

Nak mudah cerita, selepas

SKIM CEPAT KAYA!!!!??? aku tak pernah kena tipu, sebab setiap kali ada orang nak ayat aku masuk, aku angkat phone depan dorang dan telepon bank negara...

aku teringin nak tau,berapa ramai orang yang betul2 kaya dengan skim cepat kaya ni? tak rasa bersalah ke aniaya orang bawahan?

Kerap kali kena tipu dek kawan2 yang pinjam duit.

" Aku nak pinjam RM... , kau jangan risau, minggu depan aku bayar balik" , tapi terus hilang tak bayar :@ :@ :@

aku cuma gelakkan kawan2 aku yg heboh masok investment masa kat uni dulu.. cerita memang cakap besar la, untung 40% la.. seminggu je dpt untung la... kwn sorang tu dah dapat beli kereta la...

pastu tak lama kemudian gomen announce & blok website2 tuh..

MLM upline mcm taik, dpt duit perangai mcm setan

Originally posted by salleh_ts185 at 10-11-2008 08:03 PM
MLM upline mcm taik, dpt duit perangai mcm setan

Saya rasa bukan semua upline yang macam u cakap.kalau investment memanglah upline lari ,kalau mlm tradisional buat apa nak lari.Ini kan perniagaan kalau buat ada hasil kalau nak duduk dia bertenggek memanglah tak dapat apa-apa.

Saya pun ramai downline dan kami buat perniagaan tradisional lebih daripada 15 tahun dalam MLM dan setakat ini alhamdulilah kalau saya keluar dan lepak kat mana-mana pun saya tak takut kena pukul atau kena pancung.Siap belanja makan dan jemput datang rumah lagi..(just my 2 cents).Maaf kalau menyinggung perasaan anda.

Follow Us
... nak cerita la sikit ... ada la sorang pelabur ni ... kononnya duit rm1 juta pun tak heran la ... so dia bagi check rm200,000 dari bank di kl ... so the day nak tunaikan duit tu ... bank-in cam biasa ... next 2 days ... check kena tendang ... drawer case ... dia mai pulak tukar check lain ... kononnya masa tu duit tak cukup ... lagi sekali bank-in cam biasa ... next 2 days ... check kena tendang ... tengok check pertama dan kedua account yg sama ... reason still drawer case ... yg bestnya dia sanggup mai tukar lagi sekali cheque dengan check yg lain ... skrg dah tak harap dah dengan dia punya commitment untuk invest ...

tapi dah org bagi check ... bank-in cam biasa ... next 2 days ... apa lagi ... cheque kena tendang lagi ... and reason sekarang account close

sanggup org business sekarang bagi account tak elok ... so hati2 lah bila org nak berurus niaga walaupun kat buku cek dia tunjuk transaction yg berjuta

aku ada beberapa pengalaman pasal skim cepat kaya

taun 1998.. aku grad dalam zaman recession dan susah nak dapat keje....

dalam tak berduit, aku keje sekejap ada sekejap takde... hidup atas kad kredit... beli makanan semua pakai kad kredit

satu ketika aku dikenalkan oleh kawan aku kat sorang mamat keje kat jaya jusco bukit raja yg berenti keje laki bini selepas buat skybiz... skybiz ni gah bunyi nya jual website al kononnya... bayar berapa ratus masa tu... kalau tak silap aku dalam 400 ke lapan ratus USD utk satu website.. entah la dah lupa... coz aku swipe kad kredit... maklum ler tengah miskin... duit takde coz takde keje... idup merempat... dgn impian buat bisnes skybiz ni leh la kaya spt diwar2kan... aku yg naif mmg tak tau pasal skim cepat kaya... mmg harapan tinggi panggil buat party panggil kengkawan utk jadi downline... pastu lama2 senyap dan sunyi jer... satu sen pun aku tak dapat pulangannya.... menyesal dan malu kat kengkawan....

kemudian kali kedua ex tunang aku introduce kan satu lagi skim (yg ni dia gunakan nama Dr S.A.M) abih 8 ratus darab 3 gitu.... lenyap.... satu sen pun takde pulangan... aku masih buta... tak kenal dan tak paham apa itu skim cepat kaya... pada taun 2004 baru aku tau apa itu skim cepat kaya selepas aku buat bisnes wedding aku skang nih.... betapa bodohnya aku... maklumlah, lepas grad, berkobar2 nak majukan diri dan senangkan mak bapak.... alih2 kena tipu beribu2...

Alhamdulillah, aku buat bisnes konvensional yg gunakan modal dan tenaga... dan aku dah kaya sekarang... orang2 MLM dok perlekeh aku buat bisnes konvensional... orang2 yg dok gila main skim cepat kaya pun asyik usyar duit aku jer...

investment pulak... aku beli tanah di melaka.... modal 10K... lenyap.... aku muda sangat masa tu tak tau selok belok pasal jual beli tanah.... aku dah belanjakan rm 25K++ utk bayar duit tanah yg tak nampak batang hidungnya

masa aku merempat kat padang balang, gombak, taun 1999, ada orang dok promote loan peribadi... kena bayar deposit berapa ribu tak silap aku rm 1500 sorang utk dapatkan loan tu.... aku tak masuk sebab aku tak berduit masa tu.... kawan2 dan anak murid aku masuk dan mereka tak dapat satu sen pun... bila diorang contact orang tu, dah tak wujud dah orang tu...

perniagaan.... aku ditipu oleh sahabat baik ku 2 orang dan ex tunang aku.... buka syarikat, nama ramai2... tapi yg kuar duit aku sorang...makan minum, tempat tinggal dan transport semua duit aku... dan aku tanggung hutang berpuluh ribu .... diorang larikan harta benda syarikat bersama duit... sejak pengalaman tu, bapak aku halang aku buat bisnes sekarang ni (wedding).... beratus kali dia bebel kat aku dan lemahkan semangat aku (de-motivate) takut benda yg sama berlaku.... atas bebelan dia, syarikat ni, aku buat sendiri... semua duit aku... untung dan rugi kat aku...

Alhamdulillah.... berkat dugaan semua tu, aku kira aku dah berjaya... aku berjaya ada asset dan liabiliti melambangkan kejayaan aku... aku berjaya melangkah keluar dari malaysia dan dikenal oleh selain orang malaysia... Alhamdulillah sesangat

utk 3 bulan terakhir ni aku agak slow sebab aku terlalu sibuk travel dan dalam proses utk beli kedai yg tak setel lagi... sekarang dalam final stage... tunggu lawyer bank nyer surat.... kalau sempat before minggu depan dapatlah aku start renovate dan buat launching masa raya haji atau krismas... aku nak jemput semua geng2 kat sini yg kenal aku mahupun tidak... InsyaAllah...

Rate

1

fuh... mengancam... bagus bagus... teruskan..:victory: :handshake:

huishh.. nasib aku tak pernah terjebak dalam mlm ni
ngeri aku baca

Reply #8 tuna_sandwic's post

jgn lupa jemput oja. nnt oja nyanyi.

banyaknye pengalaman korang...

sib baik aku tk terlibat lagi...phieeewww...

citer aku plak pasal swiss cash...yang approach aku ni bukan swiss cash tapi sweden fund....member ajak laa...siap buat kenduri perjumpaan raya laa konon....pastu datang dalam 3-4 orang dengan macam macam title jutawan(buat buat laa teruja ngan penipuan diorang )

yang peliknya takde sign up borang ker apa...diorang suruh masuk thru web ajer....aku suspek diorang yang bangunkan laman web tu...

lepas swiss cash kena bom....ntah mana diorang ni....aku x pedulik diorang pakai kereta mewah ker apa...semua tu boleh pinjam....terutama syarikat yang menipu secara bersistematik....siapa yang nak buat marketing pakai ajer kereta company.....normal laa tu....jgn terpedaya ngan marketing disebalik memakai kereta mewah ni....

sekarang ni aku tengah bangunkan company web hosting sendiri...insyAllah kalau ada rezeki boleh berjaya....mungkin aku bagi kos yang rendah untuk hosting web pada kawan kawan di forum ni.....

[ Last edited by  abgboroi at 10-11-2008 10:09 PM ]

tak tolong pun susah..tolong pulak bawak susah..
kisahnya..member aku ni dapat job print pemplet dengan satu kementerian..
lepas tu die print dengan satu syarikat kat off jalan pudu..
bila syarikat tu dah siap print..die nak ambik barang tak cukup modal..
so die mintak tolong aku..dan aku sendiri yang bayar kat syarikat tu..
bila barang dah keluar semua dah setle..aku tunggu la die bayar balik duit aku..
lepas tu lama la pulak die diamkan diri.. sebulan lepas tu aku call die..
die cakap payment tak dapat lagi..aku ok la... lepas tu die senyap lagi...
3-4 bulan lepas tu aku call lagi...die cakap die sibuk laa dan tunggu die free die akan call aku..aku ok lagi..
selang beberapa minggu aku call lagi..alasan lebih kurang jer..tapi dalam hati aku rase macam dah takde harapan dah nak dapat balik duit aku...rupa2nya memang betul..ni dah masuk tahun ke 6..duit aku kemana..keuntungan yang die cakap nak bagi kat aku pun ntah kemana.. alahaiii..bergini la nasib tolong kawan baik rupanya..

[ Last edited by  AwangAli at 11-11-2008 09:35 AM ]

Originally posted by AwangAli at 11-11-2008 09:30 AM
tak tolong pun susah..tolong pulak bawak susah..
kisahnya..member aku ni dapat job print pemplet dengan satu kementerian..
lepas tu die print dengan satu syarikat kat off jalan pudu..
bila sya ...

Kesian kau.. baik kau bg aku je duit tu

Originally posted by WonBin at 10-11-2008 07:34 PM
Kerap kali kena tipu dek kawan2 yang pinjam duit.

" Aku nak pinjam RM... , kau jangan risau, minggu depan aku bayar balik" , tapi terus hilang tak bayar :@ :@ :@

yg ni kalau nak senaraikan sejak zaman sekolah menengah, kolej, sampai kahwin pun tak serik2 ct kena, tambahan bila dah kahwin ni, hb jenis kesiankan kawan2 dia jenis ramai yg tak bekerja, janji nak pinjam 2-3 minggu, last2 sampai beranak pinak tak berganti,kalau nak senaraikan sampai panjang berjela senarai penghutang

bila minta buat bodoooo jer, bila jumpa boleh pulak rilek jer datang ke rumah beraya konon, bawak anak2 nak kutip duit raya, eeiii... geram nak cekik jer!:@

pengalaman lain kena tipu :

OMEGATREND hangus duit sampai rm4k
zhulian ~ sket jer, hehe.. tak sampai rm500
luxor ~ sempat masuk keahlian, tp paksa2 hb labur rm2500
usana ~ bakal meranapkan kuu...

so far tak pernah kena lagik. macam2 MLM..skim cepat kaya...swiss cash...forex...sume duk carik aku....either jadik agent or suh melabur. aku sng jek....tiap kali ada org approach....aku mesti tnya....ada lesen n approval dari BNM tak? kalau takde g duk sana jauh2

setakat kawan pinjam tak byr balik tuh aku halal kan aje...sbb bkn byk sgt pun

tp yg plg aku sakit ati.....sbb main share nya psal....aku grad jek thun 1996..terus keje kat stock broking company...ari2 duk depan mende alahh tuh....ter guda gak nak beli share....dari 1 - 2 lot....aku belasah lak 10 - 20 lots....lps tuh main contra. sekali loss ribu2.....thun 97 - 98...market jatuh teruk....aku pun loss byk giler gak. terpaksa g wat personal loan....asal nya aku main share tuh aku kongsi ngan ex bf aku.....tp beli share n wat loan ats nama aku sorang. padan la muka aku....jantan tuh lak ntah kemana....aku tak kira....aku kalau tgh drive...ternampak dia tepi jln...aku langgor jek :@ :@

Originally posted by Jelita at 12-11-2008 12:09 PM
so far tak pernah kena lagik. macam2 MLM..skim cepat kaya...swiss cash...forex...sume duk carik aku....either jadik agent or suh melabur. aku sng jek....tiap kali ada org approach....aku mesti tn ...

Iye ke jel............................................

akuan sumpah yang cukup menarik ni,...
kenapa tak  bagitahu awal awal..

jel...kalau tauke dan abang tam baca pengakuan kau ni..mesti mereka gelak beramai ramai ,..
Dan, keta baru kau, padan lah tak sampai keluar kedai sebulan, terus kena tukar enjin...

Ini mesti gara gara ada niat nak langgar jantan tu ni.......................

Pasal kena tipu dengan cek tendang nih.

Jangan main2 issue cek tendang sebab nama anda akan naik ke Bank Negara.
Selepas 3 kali issue cek tendang, akaun kau akan ditutup oleh pihak bank
Denda pun kena juga

Pasal kes kelentong nih, memang ramai dah. Kena pulak kaki kelentong di kalangan ahli politik. Jual nama menteri, nama MB. Naik BMW 5 Series pon kelentong orang. Kontraktor binaan lah yang paling kuat kena tipu.

Balas #18 kirawang\ catat

wakakkaka bos.

sib baik dah abis pun byr loan tuh. takpo.....dengar2 cito...mamat tuh tak senang mana pun.....tuh la...tipu den laeii.....so sesaper nak menipu tuh.....ingat jek. ALLAH bayar cash tau....dan2 tuh jek nnti dpt balasan.

12Next
Return to list New