CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: stormyrain

Hotel di Kota Bharu

Duk kat Ridel Hotel...

Salam. Saya nak minta jasa baik forummer semua untuk bantu memberi sedikit info. Tapi minta tolong jangan cakap bahasa Kelantan sebab saya minta maaf tak faham sangat. Kalau sikit-sikit tu maybe fahamlah

First, nak minta rekomen hotel. Tahun lalu saya sekeluarga pergi Terengganu duduk di sini:
http://ri-yazheritage.com/ Penginapan yang sangat memuaskan. Sebab nak duduk selama seminggu, maka nak yang selesa-lesanya.   Mengikut Trip Advisor, hotel ni yang sedap duduk dan harga pun sangat berpatutan (kalau di KL tak dapat harga macam ni!) :  http://www.marriott.com/hotels/t ... e-kota-bharu-hotel/ Tapi kadang-kadang gambar dan review saja yang best, bila tengok dengan mata sendiri tak best macam dalam gambar.

Kedua, musim banjir di Kelantan umumnya, dan Kota Bharu khasnya, waktu bila ye? Pertengahan November atau awal Disember okay tak kalau nak visit? Tarikh ini disebabkan ramai yang nak pergi, jadi tarikh2 ini saja yang dapat semuanya setuju atau mereka free.  Kalau banjir tu macamana ye?

Ketiga, tolong beritahu destinasi yang menarik dan pengalaman kalau nak masuk Siam sebentar. Ikut Golok ke? Maaflah saya seumur hidup tak pernah ke Kelantan. Apa yang seronok cross over to Siam?

Keempat, sila war-warkan tempat makan yang best-best!   

Kelima- ada a few ahli keluarga saya (cousins) yang tak pakai tudung jadi perlukah mereka ni bertudung semasam berada di Kelantan? Soalan yang ditanya kepada saya oleh cousin tapi tak dapat saya nak jawab sebab saya tak ada jadi masalah dalam hal ini.

Semuga saudara saudari di sini dapat membantu menjadikan percutian kami sekeluarga (actuallynya empat keluarga setengah!) selamat dan menyeronokkan.

Terima kasih.

Salam. Saya nak minta jasa baik forummer semua untuk bantu memberi sedikit info. Tapi minta tolong j ...
ayjay Post at 28-2-2011 08:53

salam...aku jawab sket2 mana yg boleh aje lah k

1. Renaissance ni i think adalah satu2nya hotel 5 star di KB...so it is expected to get the best hospitality from them.... choice tempat penginapan ini bergantung kepada keperluan awak dan keluarga awak...kalu nak jimat sket, boleh carik homestay yg besar sket..muat 4 setengah family dlm satu rumah homestay (atau mungkin dua homestay yang dekat2), mungkin from mudam.my atau kawan2 yg tahu...but if money is not an objection, boleh jer amik renaissance..

2. pertengahan november dan disember ni memang musim hujan..banjir pun biasanya around that time...tapi bukanlah the whole bandar KB tu banjir...rasanya belah2 tepi sungai kelantan tu jer yg naik air...cuma mungkin rantau panjang jer yg most probably naik air, tapi tak lama sgt...cuma aku tak tau pengkalan kubor naik air ke tak? cuma masa tu adalah cuti sekolah, jadi kemungkinan untuk kelantan jadi sesak dengan pelancong dan jugak barang2 mahal sikit daripada biasa

3. buleh jer nak masuk ikut golok, make sure prepare passport awal2..

4. i think boleh refer thread pasal tempat makan best2 kat KB

5. bukannya kena tangkap kalu tak pakai tudung kat kelate, tapi most ladies pakai tudung (by "most", i meant "not all")... it will be more rare to see a non-tudung girl compared with other states (pendapat aku la)...better still, tutuplah aurat kerana suruhan Allah S.W.T

Rate

1

putih pernah tido kat rennaissance ni...not bad la..makanan pon sedap...cuma bangunan hotelnya bersambung dengan lot2 kedai yang lain..

grand riverview pon pernah..not bad la...

kat hotel ridel banyak je jumpa girl yang free hair...so tak perlu risau sangat (kalau malu x bertudung)

klu n dekat dgn shoping mall hotel renaissance sbb sblh je dgn billion mall...klu nk dekat dgn pasar siti khadijah n bazar duduk je kat royal guest house klu xsilap...

nak g KB...

Follow Us
ader kat kb .... area wakaf che yehh.... yehhaaa

farheen posted on 29-10-2010 03:38 PM
salam...

saya dan family bercadang nak pergi bercuti ke kelantan dan terengganu hari raya haji ke ...

kedai makan melayu majoriti tak buka waktu siang, tapi restorean segera macam McD dan KFC majoriti buka. Jadi tak perlu risau tentang makanan cuma kena sedia bajet lebih sikit lah. hehe.

untuk waktu malam, jangan risau memang banyak kedai melayu buka walaupun waktu raya haji

delisha09 posted on 3-3-2012 06:52 PM
klu n dekat dgn shoping mall hotel renaissance sbb sblh je dgn billion mall...klu nk dekat dgn pasar ...

Royal Guess House memang depan masjid muhamadi betul tu. hehe. KB banyak hotel, jangan risau.

Haritu aku pergi KB. aku duduk kat Renaissance KB.
staff dia masa checking tu mcm hangin ajek kat aku - sebab aku lupa nombor booking.
tapi, tak ketara sgt le hangin dia tu. kalau dia over hangin, aku boleh ajek nak bertambah hangin.
aku dont expect le ada staff hangin utk 4/5 star hotel. kalau 2/3 star hotel, boleh le ko nak hangin2 bagai ..

Sebelah tu, ada pasaraya bilion.(betul ke ejaan?)
kalau duk 1 malam ajek, mmg sesuai sgt duduk hotel ini sebab sebelah aje pasaraya.apa2 boleh beli kat pasaraya tu. banyak betul toys yang murah2. aku geram. rasa banyak nak borong.
aku mmg tak sempat nak gi memana sebab 1 mlm aje kat KB.
takpergi lagi Rantau Panjang. so, mmg ada plan lagi utk ke KB. tahun depan kot.

next time, akan duduk kat hotel ini jugak. - dan, akan ingat no. booking.

Hana posted on 30-10-2012 10:50 AM
staff dia masa checking tu mcm hangin ajek kat a ...

Hotel 5 Star tu. Saya belum penah menginap kat situ sebab saya dok kota bharu dah, tapi memang turun naik sokmo hotel tu.. hehehe...  Berapa harga sebilik hotel Ren ni? Ade gambar suasana dalam bilik tak, sya nak wat comparrison...

Percival posted on 30-10-2012 01:54 PM
Hotel 5 Star tu. Saya belum penah menginap kat situ sebab saya dok kota bharu dah, tapi memang tur ...

bilik mmg cantik. tapi, tak ambik gambar. adik saya ambik kott..kotlah.
saya suka ambik gambar makanan aje.
saya dah lupa harga bilik. maybe rm278 kot..rasanyala. yang pasti, more rm250 tapi, less than rm300. itu pun dah guna gov rate.
pergi dgn adik, adik keje gomen.

wp pergi kelantan, parah jugak duit keluar.
dgn bilik hotel nya.
dgn sewa kete kat airportnya.
dgn beli barang2 kat pasar payang lagi.
itu pun, belum pergi jauh2 mcm rantau panjang ke pengkalan kubor ke. adik tak confident nak drive. co-pilot pulak (saya la) suka tido.

salam...
nak tanya...if plan nak pegi ke kelantan pd 12/11 nih..agak2 ok tak ekk...
i mean...takut musim ujan n banjir plak...

pls reply coz ingat nak wat booking siap2..

thanks..

stay kat Azam Hotel...sebelah bas stand KB
ambik bilik untuk 6 org dewasa..executive suite kot RM212...
mmg hotel convenient dekat dgn Pasar Siti Khadijah...

sesiapa yg pernah ke wakaf che yeh (betul ke ejaan ni)...ada apa di sini ye...betul ke kain2 murah dan perniagaan start mlm je...saya ada tgk hotel ridel ada kat wakaf che yeh ni...ok ke hotel tu kalu just nak g sini utk shopping2...saya takmau g pengkalan kubur @ ranyat panjang sbb dah pegi tahun 2009 dulu...

Hana posted on 30-10-2012 10:50 AM
staff dia masa checking tu mcm hangin ajek kat a ...

Hana....saya pun pernah stay kat renaisance KB ni way 2009..mmg just next to billion malahan parking pun kena masuk thru billion tu...bilik and facilities mcm pool mmg ok..terasa la duk hotel berbintang..anak2 mmg suka la kan...tapi kalu bab front staf tu...saya pun ada terasa mcm macam ni eh layanan 5* hotel (betul ke 5*)..rasanya layanan mesra hanya akan diberikan kepada tourist sahaja...org melayu dilayan double stended ...saya ingat no booking tu...siap pstat reservation form ngan bg ic skali masa check in.....saya tak teringin dah nak duk sini lg next time kalu nak ke KB lg

where's ctrezduan..kalu jd ke wakaf che yeh..nak ke kedai ct..bg plam ye

tukul posted on 30-11-2012 06:49 PM
Hana....saya pun pernah stay kat renaisance KB ni way 2009..mmg just next to billion malahan parki ...

nx time tu nak duduk hotel mana pulak?
saya pun ada next time gak. dan, pasti naik flight lagi. nasi berlauk ori kat kelantan mmg sedap. teringat ingat

Aku ni cuma nginap hotel yg tak banyak bintang lah... kekeke.. ikut kemampuan...kekekeke

Hotel paling korok aku try ialah "Ombak Boutique Hotel" kat wakaf che yeh kut .. aku masuk 10 minit terus checkout  & mintak refund.. lipas, berabuk, teruk betul, memang dalam web rupanya dia ni dpt review tak berapa bagus..  Agaknya depa ni tak faham "boutique hotel" tu mcm mana kut..

Banyak juga hotel di KB yg dpt review tak berapa baik.. spt grand riverview, ridel, cuba baca riview kat Agoda, booking.com, mcm2  ...

Ahirnya aku sekeluarga checkin kat Flora Place (Jln Kebun Sultan / Jalan Pintu Pong) .. bersih, terang, elok, kemas, tuala pun bersih, harga berpatutan, cuma aircon dia duk tala kat kepala kekeke... So.. bagi aku, pilihan kat KB ialah Flora Place lah kut..
Last edited by k_a_a on 16-1-2013 10:30 AM

Ada hotel baru di wakaf  che yeh-betul betul dpn pasar mlm tu and sebelah mcD. Hotel tu ialah Holiday Villa.