CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: permata

Terjaga pukul 3 pagi dalam keadaan sangat ketakutan...

Aku kalau dah terkejut dari tidur, pastu berpeluh, berdebar dan rasa seram sejuk..mesti susah nak tido balik..

Kalau aku tido gak, mesti aku rasa macam lemas, dihimpit dan rasa di lemaskan..   terasa macam aku menjerit memangil kawan aku yang time tu sibuk main games, dan aku seakan2 menarik2 dan menyepak2 dia agar dia perasan aku sedang kelemasan..

Tapi hakikatnya tu perasaan aku je, selepas bertarung lama barula aku berjaya bangun dari dihimpit atau terus dilemaskan..   berkali2 lah aku tanya kat member aku, apasal aku pangil tadi x menyahut, siap marah2 lagi..   tapi mmng tu perasaan aku je, rupanya waktu tu aku sebenarnya mmng tido tapi terasa macam aku sedang terjaga dan meminta pertolongan dia dari terus x dilemaskan..

[ Last edited by  princebrunei at 28-11-2008 12:31 AM ]

Reply #60 princebrunei's post

tapew... abg reez pwon aka abg myvi jugek kekdahnye

Originally posted by princebrunei at 28-11-2008 12:28 AM
Aku kalau dah terkejut dari tidur, pastu berpeluh, berdebar dan rasa seram sejuk..mesti susah nak tido balik..

Kalau aku tido gak, mesti aku rasa macam lemas, dihimpit dan rasa di lemaskan.. : ...

dlm ayat ngko ni brapa kali ko sebut perkataan lemas?? heheheh
misteri gak tuh...

tombol pintu

baca citer cik permata smalam bpleh plak  tkena tmpiasnye kat anak juliet mlm tadi.....

malam tadi tsedar bila dengar anak pmpuan juliet (2 thn) jerit   "maa"  smbil mlompat naik atas badan juliet peluk juliet kuat2....masa tu tengok jam kul 2.45pagi dah...pujuk2 ank tu suh tidur kat tempatnye balik dia tak nak...siap tolak lagi bantal tidur dia tu...pastu ajak kongsi tidur satu bantal dgn juliet...pelukan anak tu masih lagi tak lepas kat leher juliet...

tengok2 anak masih tak pejam mata so tanya "nak tidur bilik mama tak..??? "  
kebetulan mlm tu huby g o.station so tu yg tidur sama dengan 2org anak pmpuan juliet ni hah..yg akaknye tu umur 5thn tdur nyenyak je...anak juliet tu anguk dan ckp "nak..nakk.."
so p la dukung bawa dia masuk bilik lagi satu...smpai kat bilik bria dia suh bawa akaknye skali tidur sama skali kat bilik...pi la dukung akaknye pulak dan time nak kuar dari bilik tu mmang trasa mEremang smacam je bila lepasi toilet kat bilik anak tu....

pagi tadi time hantar anak2 p umah neneknye tanyala " mlm tadi adik jerit kenapa..?? "
anak jawab..." momok..!! "
akaknye plak balas...' cha tak dengar pun adik jerit..." ( mmng la tak dengar dah sayang tidur bdengkur) ni juliet ckp dlm hati je...hehe
pastu tanya ank balik .."momok buat ape kat adik..?? "
" HAI ADIKKK.....momok cakap.."....eerkk..mmang tkedu jap la juliet time tu...

Originally posted by LaLing69 at 27-11-2008 13:31
kwn aku cakap klu nk tido kene ade sdikit chya dlm bilik tu... takleh tido gelap..
sbb setan kan suka tmpat gelap...
...

slalunye dlm bilik anak juliet mmng bukak lampu bilik air diorg tu coz senang bila anak juliet yg sulung(5thn) nak buang air bila tjaga tengah malm...
kebetulan malam tadi juliet tidur dengan diorg coz huby p o.station tu yg tak bukak lampu bilik air diorg...
umah juliet ni bila malam mmng tutup smua lampu coz ade sinaran dari lampu jalan yg boleh terjah masuk kat dalam umah...
munkin kah sebap tu anak juliet yg bongsu (2thn) mjerit ketakutan tengah malam tadi..???
adakah dia tnampak sesuatu ni..???
harus malam ni p tidur umah nenek diorang smentara huby tak balik lagi ni...

Follow Us
lenkali klu jd camtu baca ayat kursi, line last baca 7 kali

klu brani pegi dapu minum air sket then g toilet buang air utk tenangkan perasaan

insyaallah

ala ciannya dia kena kacau ngan momok. kalau aku dengar camtu dah sure tido umah nenek dia la malam ni. aku kalo dengar anak aku cakap macam tu memang aku tak tanya detail rupa camne ke, dia buat apa ke, sebab aku ni kategori penakut la....hehe ........

Originally posted by penyudisko at 26-11-2008 16:51
Saya pon ada story gak ni...malam tadi saya pergi lepak mamak tgk champion leagu...tunggu punya tunggu kul 245am saya tertido...skali dgn perasaan terkejut saya terbangun dari tido kat kedai mama ...

ko ni apela....aku tgh bersemangat nak feel takut ni,,
ko  wat lawak bodoh plak eh....
siottt btul....

hehe.. aku pn da kena..  2.. 3 kali tbangun mlm bdebar2 tkt dn cemas.. ambil wuduk sblm tido.. bca doa sblm tido.. 3 kul.. an nas..ayat kursi..  jngn tido sorg2.. jngn layan sangat perasaan tu.. klau x dpt tido zikir banyak2 baca ayat kursi..
klau x dpt tido gak.. solat hajat ke..
sblm tido set dlm otak.. aku nak tido x nak bangun tengah mlm.. nak bangun awal pagi dgn bestnya..
skrg pun aku kena gak.. kalau tbangun mlm x ble tido nenyak da.. tp aku dpt kwl perasaan da.. alhamdulilah..klo kurang tido pun tak pe.. aku ble tido time siang.. hehe.. dekatkan diri dgn Allah..

klu kt hostel aku slalu gini...terjaga pk yg bukan2..dala tdo sbelah tingkap...amalkan bace ayat kursi,3 Qul n amalan2 zikir,,,alhamdulillah ok...

aku paling benci terjage malam malam kuil 2 3 pagi...
terutama kalo kaki aku kene gigit nyamuk...
pastu musti susah mau tido balik...
hatiku akan menjadi agak marah ketika itu...
akekeke

Reply #72 lord666's post

marah sbap tak leh tidur balik ke or tpaksa garu kaki gatal yg kena gigit nyamuk tu..???

Originally posted by permata at 26-11-2008 03:43 PM
Smalam (or pagi tadi) saya terjaga dlm pukul 3 pagi dalam ketakutan... Saya tak ingat pun ada mimpi pape, dan takdela terdengar bunyi pape... Tapi hati berdebar-debar macam baru lari pecut... Kea ...

ala tak perlu takut le.. itu sebenarnya nature alarm.. utuk suruh u bgn ...teman kan somi nak tgk MU jer.. takder yang pelik la.. pasal berdebo tuh .. sebba takut MU kalah masa tuh

Syeikh Wahid Abdul Salam Bali ( pengasas susunan ruqyah syariah ) dalam bukunya yang bertajuk As-Sarimu慖-Battar at-Tassaddi li 憇-Saharati 慖-Asurar, yang diterbitkan diJeddah pada tahun 1991 membahagikan tanda-tanda adanya gangguan sihirkepada dua bahagian, iaitu ketika tidur juga ketika jaga.     Tiduradalah satu nikmat Allah yang tidak ada gantian. Ia adalah merupakanproses mengembalikan ketenangan dalam diri di samping meredakanpelbagai penyakit dan masalah. Tanpa tidur manusia tidak akanmemperoleh ketenangan. Kerana itu apabila seseorang itu mengalamimasalah tidur, ini bererti bahawa ia sedang menghadapi gangguan, samaada kesihatan rohani ataupun jasmani. Gangguan tidur melahirkan kesannegatif dalam kehidupan kerana ia menyebabkan seseorang itu tidak bolehberfikir dengan tenang, mudah marah dan terganggu.

Artikel penuh disini

Digalakkan semua membacanya... untuk pengetahuan.. artikel tulisan Ustaz Amran Kasimin

kalu mimpi tak elok ka..terjg...ludah 3x belah kiri (jgn buat bebetul..ala2 ler..kang marah org sebelah kang)..bc ler apa2 yg aptt

Originally posted by zacko_inc at 29-11-2008 11:05 AM
Syeikh Wahid Abdul Salam Bali ( pengasas susunan ruqyah syariah ) dalam bukunya yang bertajuk As-Sarimu慖-Battar at-Tassaddi li 憇-Saharati 慖-Asurar, yang diterbitkan diJeddah pada tahun 1991 me ...

Artikel yang sangat baik