CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 28337|Reply: 59

Ikan puyu muncul di depan pintu rumah...

Begini kisahnya..

minggu lepas hari khamis Mak Irish menyapu di beranda rumah..tiba2 mak irish ternampak benda bergerak2 depan pagar menuju ke pintu rumah irish... mak irish ingat kot2 ular lah... mak irish cuba dekat alih2 seekor ikan puyu yg bersize besar gaklah.. mak irish angkat terus masukn dlm aquarium.. mak irish pelik gak coz hari dh lama xujan mcmana blh ikan ni idup di darat.. lg bertmbh pelik longkang  umah irish tu kering kontang mana mungkin ikan puyu ni sesat..kat umah irish mmg ada bela ikan puyu ini.. bak kata org tua2 bela ikan puyu dlm umah elok coz benda jahat / setan ni takut..wallahualam.. lg 1 bila belek ikan puyu tu melihat dr sisi ada nmpk mcm kalimah Allah tp hurup alif je xada.. ikan tu jinak betul..

pagi sabtu lalu anak irish yg berusia 2thn tu main2 kat beranda umah..alih2 dia ckp dgn anak buah irish ' kak ulat"(dgn nada pelat dia..yelah ikan puyu tu mengeletek2) anak irish ni mmg xtakut dgn aper yg dia jumpa... anak buah irish cepat2 dokong anak irish dia ingatkan ular.. bila dia tgk balik rupa2nya ikan puyu yg sama besar mcm yg mak irsh jumpa... bg irish sekeluarga kitaorg pk positif.. mgkn itu tandanya rezeki... ada juga pendapat mengatakan takut org anta benda xbaik perantaraan haiwan n makhluk halus.. tp yg menjadi pelik n musykilnya... dr mana ikan tu dtg..????   dia menuju ke pintu umah  irish lak tu... mcmana dia leh idup tanpa air n sampai depan pintu umah tanpa ada air.. mmglah ikan puyu hayat dia pajg sikit tp bereng tanpa air mana mungkin...

ini dh kali ke3 ikan puyu masuk umah... pertama kalo xsilap puasa lalu...

aper pendapat  uollss semua...

tepek gambar la baru best story.

Originally posted by bzzts at 22-12-2008 06:06 PM
tepek gambar la baru best story.

insyallah mlm ni sy cuba amik n tepek gambo..:victory: :victory: ..harap2 jgn gambo lain yg muncul sudahh..

Reply #3 irish_cayunkku's post

kuar gambo otromen...

cuba tanya pd jiran2...sapa ada bela ikan puyu...
ikan ni nyawa dia panjang...mcm ikan keli jg
dia melompat ke rumah ko krn cari ayaq la tu

ikan tu ada GPS kot...tau je nk cari habitatnye...
erk..sori tuan umah...aku musykel sgt tu sbb xtan nk komen apa...

Follow Us
aper yg xmusykilnyer...3 ekor ikan tu betul2 menuju  ke pintu umah aku kalo sekor aku pk mungkin ikan tu sesat tp...dn lg 1 kucing aku tu juz pandang jer ikan tu..x pulak dia nak makan tau buat aper2...kucing aku seolah2 terpegun tgk ikan tu... rumah aku ni jiran jauh2 la...

semua family aku pun tertanya mana dtnyer ikan tu..

mmm.....

rezeki kot.... (xmo pikir negetip)

kalo ada maksud lain...idak ler aku tahu....

tapi setahu aku...ikan tu mmg jangka hayat dier lama....

menanti gmbr dgn penuh sbr.. tp ikan tu mmg jangka hyt pjg..

kt umah mmbe aku, ikan puyu dia siap lompat dr akuarium n lompat2 smpi dpn pintu umah.. tp stil idop..

No komen, x tau sangat pasal bende nih.. so aku tunggu gambar je..

kat rumah kroit ni ada gak ikan puyu, bagus woo..

time hari biasa dia dok diam je, ingatkan mati, tapi hidup, bila nak ujan lebat gegila, or hujan menyebabkan banjir besar kat mana2, tiba2 ikan2 ni melompat sampai buat backflip gi dapur, pintu rumah, depan pintu bilik..

cam ikan emas lak, kadang2 mata diorang leh tukar jadik merah..

ingatkan bukak lambat2 leh tgk pic..tunggu lagi arrr..

misteri nusantara jugak nih. tba² ikan datang bertandang.    tapi mungkin jugak petanda² yg famili ni bleh bukak kolam ternakan ikan air tawar..

[main² je tuan umah. aku pun dok tunggu gambar nih]

Mana picnye kaka irish oi..

uhh x tercapai akal nak pk...

xpe sabar...

Reply #1 irish_cayunkku's post

ermm ikan puyu atas darat? ermmm

ade bele tak ikan puyu/betok nih? kalo ade kat umah takde le pelik/misteri...

ikan puyu nih.. kalo tak selesa dok dlm sesuatu tempat tu dia akan cube carik tempat lain..
dulu mase kat kampung... ade ler aku tejumpe sekor ikan puyu kat dapur umah aku.. dah bersalut ngan abuk.. so bile aku kire ikan yg ade dalam balang yg memang aku bela ikan puyu tu kurang sekor.. so aku amek letak ler balik... bukan sekali 2 jadik cam tu.. byk kali ler gak.. tu lom ikan guan lagik.. kalo ikan guan lagik hebat.. lagi selalu melompat kuor... bebaru nih.. mase susbuh wife aku terjerit.. sebab ternampak ikan betok tu atas lantai.. dia ikan menatang aper.. kuat gak ikan betuk tu sebab leh menolak penutup aquarium plastik...

takde nyer pelik ler.. kalo tak caye... ko kire dulu ade bape ekor ikan betuk yg ko bela... pastu kalo terjumpe ko kire cukup ke tak ikan betuk dlm bekasnyer....

yg jadik pelik/mesteri.. bile ko takde bele ikan tu.. dan kiri kanan umah ko takde org bela.. atau takde parit yg mengandungi ikan betuk keliling umah ko..

lagik satu ikan betuk nih suke air keroh.. ikan guan n ikan sepat suke air jernih...

so far xde APA2 lg terjd kn??? mgkn rezeki akan dtg pd u...

waah..senang...takyah mancing...amik depan pintu jer...

hehehe..jgn marah tuan umah...saje gurau2 je...
aku suka ikan puyu...sedapp....

secara mistik
mungkin Allah nak bg u petanda sesuatu yang buruk bakal berlaku. dia hantar ikan puyu sbb ikan puyu di percayai ditakuti makhluk h alus...

secara realistik
ikan puyu mmg survivor. longkang dpn u mah kering kan, so dia dah lompat keluar utk masuk ke rumah u. kucing u plak dah kenyang dan malas makan ikan puyu yang berduri duri tu

macam² weh....