CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6124|Reply: 29

Terlanggar kambing putih

Saya tgh konpius ni, mayba u all bole tolong rekomen org yg bole bantu sepupu saya. citer dia mcm ni...

last week uncle & aunty saya jemput anak dia dr kuala pilah nak bawa balik kl. on the way nak balik tu, di suatu simpang uncle saya terlanggar 3 ekor kambing. bila aunty saya tgk kebelakang kambing tadi dah tinggal 2 aja.mana satu lg, maybe dah mati. Saya rasa uncle saya tak nak turun sebab masa tuh dah jam 10pm, takut kot. Bila aunty saya tanya kenapa langgar dia kata kalo tak langgar kambing kereta dia org akan masuk longkang. kire nak mengelak lah tuh.

on the way nak ke kl tuh tiba2 cousin saya iaitu anak sulung dia org...tiba2 demam panas. muntah2 kencing & berak tak bole control. sampai kena stop and buang semua baju cousin saya. kire bogel lah dia, kesian dia ni dah lah teenager. Dia ni ada history sakit kencing kotor... so dia mmg ada health problem. mak dia sangka maybe sakit dia kot. terus sampai KL mak dia ke HKL, kat sana doctor terus masukkan dia ke ICU. takut ada apa2 dgn buah pinggang dia.

tapi yg aneh nyer, cousin saya dah meracau2. according to other family members yg dah melawat mulut dia terngagga and bibir atas dia bergerak2 mcm kambing. mak saya kata bila salam tenaga dia kuat. dia pun tak kenal org, pihak hospital kekal kan dia kat ICU sebab dia tak bole di kawal. tapi doctor benerkan lebih dr seorg dtg melawat & doktor tak kisah kalo ahli keluarga nak bawa ustaz atau sapa2 nak pulihkan cousin saya. mak saya kata dia kena ikat, sbb tenaga dia kuat & bila sedar aja meracau. masa nenek saya dtg, nenek saya ni kunun2 bole lah jampi2 ni kan... bila di tanya nak kenduri ke? dia tak mau. bila di tanya dia nak kambing putih. masa ni mak dia dah meremang bulu roma.

yang suspend nyer esok mak saya suruh hantar barang kat bilik cousin saya, supaya terhasil positive energy. biar bilik dia lebih calm... kire nyer energy product lah. tapi saya takut lah. ada tak sapa dari u all pernah alami similar incident and kenal mana2 ustaz yg bole bantu adik cousin saya ni.

sebelum tuh time kasih yer...

[ Last edited by  paz at 31-12-2008 11:52 AM ]

lenkali benti bila dah langgar apa ka, kalau tak nanti jadi i know what you did last night.........

saya pun heran ni napa dia tak berenti or cr tuan kambing tuh.

try ar pegi darulsyifa' kat bangi..

setuju ngan MANTAREY

berubat cara islam lebih baik , cuba hubungi ust saharuddin ... atau masuk laman web darulsyifa'

Originally posted by ummyku0405 at 31-12-2008 12:23 PM
setuju ngan MANTAREY

berubat cara islam lebih baik , cuba hubungi ust saharuddin ... atau masuk laman web darulsyifa'

apa yer website darulsyifa?

Follow Us
banyak betul cerita misteri pasal nogori ni.

dulu si princebrunei pernah kene hentam pasal asik cerita nogori ni berhantu.

sekarang ada orang lain pula cerita pasal misteri di nogori.

rasanya kena hentam juga ke tak yer tuan rumah ni.

pada tuan rumah sorry yer teroff topik sekejap.

aku rasa ni sebab tulah kambing atau sumpahan tuan punya kambing tu.

wow...
mayb anak die terkene badi kambing tu kot...
  errr kambing mati ade badi ker??

biasalah KP... nothings new. bg setgh org kat kp bende cengitu semua normal.
tapi saya tak berapa amik pot sgt.

eiii .. takutnyer klu jd cenggini .. kambing tu pulak udah mati ...

tp org selalu pesan klu langgar aper2 yg pelik time driving mlm2 jgn berenti ... isk konpius lah

Originally posted by paz at 31-12-2008 11:40 AM
Saya tgh konpius ni, mayba u all bole tolong rekomen org yg bole bantu sepupu saya. citer dia mcm ni...

last week uncle & aunty saya jemput anak dia dr kuala pilah nak bawa balik kl. on the wa ...

musti kambing tu berhantu wa cukup seram kalau drive memalam jumpa mendek dah laa wa suka layan citer antu

Originally posted by tapaksulaiman at 31-12-2008 12:29 PM
banyak betul cerita misteri pasal nogori ni.

dulu si princebrunei pernah kene hentam pasal asik cerita nogori ni berhantu.

sekarang ada orang lain pula cerita pasal misteri di nogori.
...

wa org nogori gakkk kat bukit putus tu mmg ada antu but wa rilek jekk hehehehehehe

i know what u did last week

ok Paz, i dah dptkan laman web utamanya :-

www.darussyifa.org atau www.darussyifa.org/cawang.pnp

salah seorg ustaz nye ada mengajardi sini ..  elok lah usahakan agar cousin awak bole sembuh semula , insya allah

sebenrnya pada pangangan saya kambing tu peliharaan orang halus seperti jin atau lebih dikenali sebagai bunian

saya ada sedikit cerita yang mirip cerita ni -

kawan saya seornag pemandu lori kontena

dalam satu perjalanan beliau dalam keadaan mengantuk secara tak sengaja telah melanggar seekor ayam dan tak semena mena lori yang di pandunya telah mati enjinnya

beliau telah turun waktu tu wkatu tengah malam dan kanan kiri kawasan tersebut tidak terdapat rumah orang langsung hanya hutan belaka

tapi apa yang memeranjatkan berhampiran dengan bangkai ayam tersebut ada seorang tua yang sedang membelek belek bangkai ayam tu

kawan saya dengan takutnya telah menghampiri orna gtua tersebut beliau telah dimarahi ornag tua itu yang menyatakan beliau telah melanggar haiwan peliharaan iaitu ayam hutannya

kawan saya telah meminta maaf tetapi orang tua tersebut sedia memaafkan sekiranya kawan saya sudi terus menetap bersamanya di hutan

bukan main takut kawan saya tu merayu rayu beliau minta maaf dan menangisnangis siap belum kahwin lagi tapi cakap anak ada sepuluh sapa nak bagi makan kot beliau ikut ornag tua tu

sambil senyum menyindir orang tua tu kata takper dia maafkan tp lain kali kot ikut jalan tu hati hatidan orang tua tu suruh kawan saya pergi dari situ sebelum kawan sy pergi orang tua tu pesan suruh sampaikan salam dia kat sorang jiran kawan saya di kampung nya

bila dah balik kampung kawan saya tu jumpalah jirannya itu dan menceritakan kisah pengalamannya lantas jirannya itu memarahi nya dan mengatakan beliau telah di permainkan oleh makhluk halus yang merasa seronok melihat nya merayu rayu kepada makhluk halus tersebut

kesimpulannya kot kena kejadian macam tu lain kali turun dan cakap mcmni aku tak der niat nak langgar kambing kau tapi kereta aku yang langgar lagi pun salah kau juga naper kau lepaskan belaan kau ni kan aku dah terlanggar kau punya salahlah

kadang kadang makhluk halus ni sengaja melepaskan binatang peliharaannya dengan tujuan untuk permainkan orang

jadi kesimpulananny ajangan mudah di permainkan oleh mereka

tentang sepupu chaz tu cuba pergi balik tempat kejadian tu lepas tu cakap dengan penjaga tempattu sepupu aku sakit elok kau jangan buat masalah kalaukau teruskan kot kau islam aku akan semah tempat kau dengan tulang babi kot kau bukan islam aku akan semah tempat ni dengan air yasin dah tu cuba berubat

peh tu kot dah baik pergi balik tempat tu untuk balas dendam

wasallam

mmm.....

xkan la pulak kan kene sampuk kambing plak...

dah tu bakpe kambing tu jenjalan tgh malam tu...bodoh piang nyer kambing..

mmm... cuba bawak berubat kat darulsyifa tu...

mudah2 han elok...

p/s: tadi aku ingat nak ssuruh ko buat kambing BBQ jek....

tuan kambing tu carik ko la nih...

pesan orang tua-tua dulu... jangan melompat waktu malam... jangan buang air panas ke luar tingkap/celah lantai...

senarnya takut terkena dengan anak jin... makhluk jin nih... memang cukup pendendam lah... kena sikit, banyak nak dibalas...

amerika tu cam jin jugak lah... kena sikit... abis nak digodamnya...

[aku dengar dalam ceramah ustaz ismail kamus ni....]

Originally posted by pengimbas at 31/12/2008 04:41 PM
tuan kambing tu carik ko la nih...

pesan orang tua-tua dulu... jangan melompat waktu malam... jangan buang air panas ke luar tingkap/celah lantai...

senarnya takut terkena dengan anak jin.. ... senarnya takut terkena dengan anak jin... makhluk jin nih... memang cukup pendendam lah... kena sikit, banyak nak dibalas...

amerika tu cam jin jugak lah... kena sikit... abis nak digodamnya...

[aku dengar dalam ceramah ustaz ismail kamus ni....]

amboi...smpat ade selingan ek....

paz..
da setel lom

ish kna benti ker kalo langgar bnda2 pelik tgh2 mlm?
banyak org pesan jgn benti....

mcm kes biras aku..ms kt hi way nk ke ipoh...
tba2 keta dia cm tlanggar satu bnda..
dia benti la..siap kuar keta tgk pebenda yg kna langgar..
tp xde apa2 pun..pstu smpai skang dia slalu sakit2 smpai xleh keja..
penah brubat ngan seseorg ni ni dia kata antara punca bdn biras aku tu sakit2..
pasal tlanggar sesuatu tula..

12Next
Return to list New