CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 12592|Reply: 77

pengalaman bertemu dukun...

salam semua..

cerita pertama

semasa aku form 3, my mom ajak aku pergi ke suatu tempat, masa tu nak pmr kononnya nak pergi sembahyang hajat ngan orang ghaib..
so, aku pun follow jer la.. siap bawak, beras, alat tulis ngan jadual pmr lagi..
tak tahulah nak panggil orang tu dukun ke ape, tp yang pastinya korang nilai lah sendiri..
sampai la kami di rumahnya... dukun perempuan tu pakai baju serba hijau, pakai jubah n tudung labuh..
die pun jemput kami masuk dalam bilik.. bilik die pulak serba kuning.. dari katil, langsir.. sumelah..
so, selps terangkan hajat.. bermulalah yang dikatakan solat hajat ghaib..
die bentangkan sejadah.. masa tu orang ghaib nak solat hajat la untuk aku pmr..
dah ghaib, comfirmla kami x nampak.. dukun pompuan tu cakap la ape yang orang ghaib tu tgh buat,
contohnya, rakaat pertama die baca ape, n seterusnya.. sume barang2 yang aku bawak sume letak depan sejadah..

sambil tu, die ade cerita orang ghaib tu boleh pergi mekah 5 minit jer.. dan air zamzam kat rumah dia x penah kering.. sebab selalu orang ghaib tu pergi amik..

lepas siap solat hajat tu, orang ghaib tu pesan la macam2 melalui dukun pompuan tu,, die cakap suh jaga aurat, kena percaya, kalo x percaya memang x jadi.. so, aku rasa la time tu tanpa ragu2 aku pon percaya sepenuh hati... lepas tu aku tinggalkan jadual pmr kat dukun tu, sebab nanti orang ghaib tu nak datang jaga aku time pmr.. lepas tu dia ade cakap, bukan aku sorang die nak kena pantau,, ade lagi orang lain..
sebelum kitaorang balik, die bagila air zamzam tu suh aku minum..

nak dijadikan cerita, masa aku form 4, aku cerita la benda ni kat ustazah, n ustazah aku cakap semua tu syirik, dan warna kuning biasanya dikaitkan dengan jin... so, aku pon percaya la kepada kata-kata ustazah dan mampu menyesal jer la...

ape pendapat korang tentang hal ni?

cerita kedua

bbrpa hari yang lalu.. aku teman my sister pergi berjumpa dengan dukun perempuan, dukun yang berbeza dengan dukun yang aku jumpa masa form 3.
kitaorang jumpa dukun ni sbb rumah makcik aku selalu dimasuki pencuri, n pencuri tu sbnrnya orang sblh rumah jer.. sbb rumah berkembar dan ade kesan tapak kaki kat dinding,, maknanya die masuk rumah melalui syiling.. pernah hilang macam2, kamera, periuk, gula, keropok yang dah goreng, n yang terbaru tong gas,, jiran sebelah tu bukan orang lain, sedare sendiri, so, x berani la nak cakap ape2...
so, kaedah yang diaorang amik ialah g jumpa dukun nih..

so, aku nak cerita pengalaman kat rumah dukun...
masa aku datang ada 2 kes lagi.. 1 kes dukun tu tgh buat lagi.. lagi 1 tgh tunggu, so kami terpaksa tunggu turn..
sambil tunggu turn, mmg boleh tgk la mcm mn dukun tu buat, ape yang die buat,,
aku mmg terigin nak tgk benda pelik2 nih.. aku ikut pun sbb saje nak experience...

aku nak cite yang ade sorang perempuan ni, die seoarang yang warak, pakai tudung labih, jubah sume..
masa die minum air, aku dah tgk die lain macam... rupenye mmg die lah pesakit,, so, kami tanya die sakit ape..
n dia sendiri jawab, masa lepas spm kot, time die kerja jadi cashier, ade orang bagi die minum air mineral yang dah dicampur dengan minyak mati bunuh..
dari seorang pendiam, die jadi banyak cakap, senang citer, dari pemalu die jadi x tahu malu.. dah 3 tahun dah die berubat..
skrg ni kira dah kurang ckit die punya kesan tu..

masa dukun tu berubat, die ade berkomunikasi dengan makhluk2 yang kami x nampak...
tiba2 dukun tu nangis, die marah dekat mak pompuan ni sbb suke menyumpah seranah anak dia, cakap anak dia gila, n macam2..
dukun tu boleh nampak la semua yang berlaku kat rumah..
die cakap sbb benda2 mcm tu lah, anak dia jadi tekanan,,, die dah nak sembuh dah sebenarnya,,

yang aku jd berfikir sekejap bila dukun tu sebut pasal nabi... die cakap die nak hantar orang bunian turun jaga pompuan ni 40 hari,, die ada ikat benang at ibu jari kaki, sbg gelang tgn ngan rantai kat pompuan tu,,,
pastu die ade sebut lagi nabi yunus, nabi ilyas, n bbrapa lagi aku dah lupa name die.. die cakap nabi2 tu pun turun tgk pesakit ni,, malaikai Jibrail pun ada...

n lagi satu, dukun ni tanya kat pesakit "kau nampak tak lelaki berjubah putih kat depan kau skrg ni?" "nampak tak nabi khidir?" ( kalau tak silap, sbb takut tertukar ngan  nabi yunus).. n then pesakit tu jawab die nak nampak nabi Muhammad S.A.W.. die ulang banyak2 kali... sampai dukun tu nangis lagi.,,

ape yang terjadi sbnrnya?

dukun tu cakap, bila pesakit ni sembuh, die akan jadi lebih baik dari dulu, lebih warak dari dulu, dan die tanya pesakit tu, nak ikut x Sumaiyah?
pesakit tu cakap nak.. die cakap satu hari nnt insyaAllah pesakit ni akan jadi wali Allah, akan ikut ghaib bersama Umaiyah.. dukun tu cakap, hati pompuan ni suci, bersih, tapi keluarga jer x faham dia...

so, saje la nk mintak pendapat korang tentang hal2 mcm ni...
jika semuenya benar, masyaAllah, besarnya nikmat yang Allah berikan pada pesakit ni...
tq..

[ Last edited by  fiyass at 2-2-2009 10:50 PM ]

Rate

1

Wahhhhhh...bagus citer ko ni fiyass.....

aku sepanjang idup...xpernahjumpa dukun ni...

bullsh*t...susah aku nak percaya~...nauzubillah min zalik

hmmmm...dukun xpnh jmp.tp citer klu nk exam jmp org tukang ubat tu pernah le..dukun ke? nth le nk gelar apa tp ramai org dtg berubat ngn dia. p jmp org tu pn sbb MIL suka benar benda2 cmnih.BIL nk PMR, SPM p jmp org srh bg dpt result baik.bawa alat tulis yg nk guna time exam tu.

merak da sound MIL ms dia ajak BIL p jmp org tu.merak kata klu da belajo & doa berserah jelah buat apa jmp org ubat bg dpt result baik bagai? MIL kata alaaa..sj2 je.elleh da mmg BIL tu budak pandai, blm amik exam pn merak tau dia akn dpt gud result.tu yg MIL percaya tu anak dia dpt result baik sbb org tukang ubat tu.ssh gak nk ckp kt org tua nih.merak selalu bising kt hubby jelah, sikit2 nk jmp 'bomoh'...

anak merak demam pn srh jmp 'bomoh'..uiksss sorry merak mmg x bawa anak merak jmp 'bomoh' favourite MIL tu , bkn apa, da tentu budak tu demam biasa so p klinik amik ubat elok la dia. ni sikit2 kata gangguan syaitan nth mana2.klu jmp 'bomoh' tu mmg le dia kata keje syaitan.

nth la...nk komen lbh2 pn ssh.

Reply #3 sunshine66's post

ya same here... aku rase kalau aku ade g sane..sure muke dah terang2 sangat x leh caye.. muke cam "do i look that stupid" nye gaye... hehehe

so, mcm mana dengan keputusan PMR TS, dapat x 8a dalam pmr??

Follow Us
entah....
kena tye expert nih...

semua nya penipu...

kat area mana tu

pandangan peribadi aku : tak caya....

kalo nak result best kena la study betul2 + berdoa byk2...mintak kat Allah...bukan kan dukun bagai....

so pmr ko dpt pe?
hehe

entahlah susah nk jumpa yg benar..

merak... mil u org mane?   same ngan arwah mil i lebih kurang perangainyer.....

kalo mintak air penerang hati ngan ustaz tuk bg terang hati sket tuk belajar still boleh terima pakai..tapi kalo dukun ke bomoh ke..

aku x percaya la..

Reply #4 merak7118's post

ni same kes cam nenek sedare aku ni ... huhuhu skit2 nak g bomoh.... mak aku kate dia kecik2 dia suke ikot sbb nak tgk... mmg mak aku umo 7

bole x aku kata syirik?

cerita pertama : aku hanya nak katakan usaha , berdoa & tawakal...

cerita kedua : aku rasa dia bukan npk nabi tapi jin.....:@

AKu pun pernah gak ngikut orang pegi jumpa bomoh/dukun ni. Biasa la, peminat benda2 mistik ni. Macam2 pesen ada. Tapi, yg pasti... semuanya kaki penipu. Dan yg paling pasti, diorang tu semua guna jin. sebab bila tanya sapa yg buat, jawapannya tetap org yg sama, dan gambaran org tu mmg betul la bagai yg dikata.

Tapi... pesakitnya, tetap x sembuh2. Sbb jin org yg ngantor tu lagi power. Dah tau x leh lawan, cakap aje la. Ya la, kalau cakap, org tak kasi pengeras lak. Ada sorang tu, siap mintak lembu sekor, kalau takde lembu, suruh ganti dgn cash money lagi. Yg bestnya, anak beranak sama berpakat. Gila betul...

Balas #1 fiyass\ catat

dh mcm ajaran sesat plak..
nmpk sgt karut marut nya...
aku pelik la ada gak org dok pecaya kat dukun2 neh...

dia boleh antar Nabi dengan malaikat untuk jaga budak tu... dia tu siapa?   mengalahkan Tuhan pulak...   

sebelum gi jumpa kahin ni ambik tau lah sikit bidang feqah tu...

gi jumpa je dah 40 hari solat tak diterima, kalau percay pulak sendiri mau fahamlah...

Balas #19 kupia\ catat

tu la pasal... org yg kuat beribadat & warak pun ssh inikan pula org biasa.. huuhuuu....