CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hang

Bahasa apa korang boleh bercakap?

BM..

BI..

Bahasa Isyarat (belajar dari adik kita...)

Originally posted by Hang at 4-3-2009 15:52
Bahasa apa korang leh bercakap? Apa kelebihan yang membuatkan korang mempelajari bahasa tersebut?

agakugu tagau bagahagasaga iginaga jegar = bahasa iban

bahasa melayu johor riau

bahasa ingurlish

aku boleh cakap Tamil pasal aku selalu tengok citer Tamil ... faham Spanish & Portugese pasal selalu masuk site illegal download

Bahasa apa korang leh bercakap? Apa kelebihan yang membuatkan korang mempelajari bahasa tersebut?

BAHASA AZWANA leh ke....?? (seswatuh jer...)

aku boleh cakap melayu, english dan mandarin...aku pandai cakap mandarin sebab aku masa sekolah rendah parents aku hantar aku pergi sekolah cina...

Follow Us
malay,english,arabic sikit2 ...,korean sikit2..

bahasa melayu dah tentu laaa.
bahasa omputih, boleh la sikit2..takda la terer mcm mahadir lokman tuh..
bahasa perancis pun dulu masa 3rd language belajar..time tuh ingat sikit2, sekarang udah lupe..

depends...

kalau dengan orang2 yang nampak selesa bahasa melayu then aku akan cakap bahasa melayu...

kalau other races mmg aku english totally....

lain2 bahasa suku kaum tu depend la..kalau balik kampung boleh la pakai bahasa tu...

p/s-kalau aku x ngaku jawa orang boleh agak ke aku jawa?

ni antara bahasa yg aku bleh cakap:

Bahasa Melayu
Bahasa Inggeris
Bahasa Kedah
Bahasa Penang
Bahasa Perlis
Bahasa Perak
Bahasa Johor
Bahasa Melaka

bahasa jawa kau takleh cakap. tapi leh paham sikit2!

Dik pulak pandai cakap bahase melayu,inggeris dan arab...Inggeris bahasa antarabangsa,bahasa arab bahasa al-quran smpai bile nak bace shj tp x paham makna tanda2 kiamat pula jdnye..,bahasa melayu bahasa bangsa chek laa..syg bahasa melayu.

Reply #18 Hang's post

isk:@

bukan... azz x masuk pon toilet, azz amik wuduk ja

Bahasa Melayu

English

et Francais

BM....

BI...

Mendailing.....

bahasa singuish

1. Bahasa Melayu
2. Bahasa English
3. Bahasa Mandarin
4. Bahasa Arab
5. Bahasa Thai
6. Bahasa Banjar(Kalo ni dikira bahasa)

saye bley ckp bahasa melayu......yay.....!

omputih tuh sket2 bley la....bhs arab pn....bhs mandarin pn.....

bhs jawa agak2 bley paham...tapi nk ckp tuh tak bape nk bolehhh.....

lebih kurang 7 bahasa tapi setakat ayat I LOVE YOU saja.

Reply #1 Hang's post

Teringat lak lawak bodo mase final year dulu2...masa tgh buat resume sama2 ngn kwn2...adalak geng yg kitorg sume menyampah pun sibuk nk join kitorg buat sama...actually ramai da menyampah ngn mamat ni sbb dia cm berlagak...sume nk tunjuk dia hebat apa sume...padahal assigment, project sume sibuk nk parasite org je...datang2 pun mula2 skali mintak tgk kitorg nye resume sape yg da siap...tau sgt ar tu dia nk wat ape...huhuhu...dok tgk resume org tu org ni tanya mcm2 la ape kita taruk, apa yg penting...tp yg best tu masa dia tgk part yg cite pasal boleh berbahasa ape...mula konon2 tanye ar penting ke kena tulis pasal bahasa ni...bila kitorg kata ada la tu kot merit kt mana2 nnt...terus  dia blagak gila ar ckp dia fasih bahasa melayu, english, spanish, arabic, ngn french...pastu dok sibuk2 tanye org lain lak korg boleh ckp bahasa ape...bile org len ckp BM ngn BI je mula ar dia riak ckp skrg ni era globalisasi kena tau byk bahasa...

Aku dari awal malas layan dia...da serik dulu markah assignment kena potong sbb mamat ni nye sangat sama ngn aku nye report...so aku ngelak je nk sembang ngn dia...tp da sibuk tanya2 aku...aku jawap ar semua bahasa aku reti cakap dia tak puas ati lak ngn jawapan aku tu...dah tercengang tu dia suh aku ckp bahasa cina...aku pun cakap ar kt dia "Bahasa Cina...ko nak aku cakap apa lagi? Bahasa Perancis, Bahasa Urdu, Bahasa Tagalog...semua aku boleh cakap...geng2 sini pun sume reti ckp mcm2 Bahasa..." pastu mamat tu ckp tu cuma sebut perkataan "Bahasa + Negara"...dia suh aku cakap btul2...aku pun sebut ar "Betul-betul"... kwn2 lain pun gelak kn dia ar cm kena buli...asal2 konon nk berlagak sgt kn...mamat tu pun join je ar pura2 gelak...tp muka tak puas ati ar terus dia tukar topic lain...

Hehehe...aku senyum je ar...pastu aku ckp kt dia aku main2 je td tu...ckp tak yah amek ati...tp aku ckp kt dia sbenarnye aku btul2 tau bahasa lain lg...dia ckp kalo stakat sebut dia kata budak kecik pun pandai...aku ckp la aku reti & boleh guna language tu dalam urusan harian aku...sbb dia still mcm nk cover2 td kena gelak ngn member...dia ckp ar "Tu lah...takkan nk buat lawak bodo cm tu time interview kn...", pastu dia tanye skali lagi language ape yg aku tau selain BM ngn BI...siap include dlm soalan dia language yg ko tau & pandai guna...bukan yg ko sebut je tau...hehehe...cm tak puas ati lg kena diperbodohkn cm td agaknya...aku senyum kt dia ckp ar aku btul2  kali ni...bkn setakat sebut...tapi aku mmg tahu psl C, Basic, JAVA, PHP, Phython, java script, JSP, ASP dan programming language yg lain...mamat tu terus buat2 tgk jam ckp dia lupa ada appointment nk gi jumpe dia nye FYP Supervisor ...tp kitorang perasan ar dia cm geram kena diperbodohkn kitorg td...