CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bareen

Musang

Kalau ada peluang ko nak tak bela musang nih, Ina? Leh compliment bau lesing ngan bau pandan

Kat area yang ada dusun buah mesti byk musang. Ada org cakap kat kampung lama kita dulu, kat pasar Chowkit ada musang. Stray cam kucing, dok diam atas loteng bangunan kat situ.

Originally posted by salleh_ts185 at 17-3-2009 11:23
berak n kecing dia akan melepas kat satu tempat je kat tmpt kasut kami, nasib baik kat satu tempat je dia melepas...

Kalau dah kerap dia melepas kat satu tempat, takleh ker letak tray ker kat tempat tu. Musang aku, dalam cage selalu melepas dalam mangkuk makan dia. Bila dilepas dia melepas lak dalam bekas air minum kucing aku.

Balas #41 Bareen\ catat

wahhh haros umah mak bau pandan ko!

alahai belom mampu...aku takot dia mati jek kena keje dek tangan aku yg 'panas' nih...

Semalam anak musang aku lepaskan dari kandang. Lepas jer ke lantai, bukan main seronok berkejar, menyorok, berdaki. Then, yang sekor tu, masuk dalam bekas minum kucing, dua kaki dalam air, kaki depan atas rim, terus melepas kat dalam mangkuk air tu.
Hari nih aku nak test lak guna litter tray yang double ada penapis tu. Dari gaya, rasanya musang nih tak reti nak berak cam kucing yang gali dan cover taik dia. Musang ni berak satu tempat tapi tak cover.
Haaa sebab tu lah orang senang kutip biji kopi dalam taik musang untuk jadikan kopi termahal di dunia. Mesti kopi nih ada aroma pandan

Aku tak minum kopi atau teh. Sarapan minum air suam ngan makan oat jer.

[ Last edited by  Bareen at 18-3-2009 13:46 ]

Balas #44 Bareen\ catat

oitt oitt ahkak tengah menikmati neskepeh tau skang nihh... ...jaga2 lah lps ni sape p minom kat kofibin ka stabak ka gloria jing ka kalau kopi tu bau pandan sendiri mau ingat lah...

tetibe nak gelak pulak baca musang kitak melepas lam bekas air minom...

Balas #45 hatemetoday\ catat

Alah..dia tu saja nak promote kopi luwak. Kecik-kecik ni promote kat kucing aku, besar nanti promote kat aku lak. Nasib baik aku tak minum kopi dan yang sekutu ngan nya...

Start dari hari nih aku nak ban semua yang berperisa dan berbau pandan dari masuk umah. Aku tak nak slah makan..

Follow Us
memang betol kata barren pasai kopi tu.. aku ada tgk astro ari tu..

Balas #40 hatemetoday\ catat

hu3 aku pun tak tau musang yg aku bela tu musang cap ape, main bela je... mesti r jinak siap tido dgn aku n adik2 aku bila dia da habis merayap mlm2

Balas #46 Bareen\ catat

Balas #48 salleh_ts185\ catat

leh ko dok mane..ni aku jeles nih...tak dpt pinjam semalam...dpt pegang sengah jam pon jadik lah..bukan ko yek..musang ko tuh...

Balas #50 hatemetoday\ catat

haku dok ipoh... meh r lepak2 ipoh, aku bwk mkn kuehtiaw kari and mee kicap kari sambil ko tgk2 musang aku...

nk main dgn gp aku pun buleh

?t=1237373086

Rate

1

?t=1237373270

hu3 lari tajuk plak, jgn mare baren

Rate

1

lah asai ipoh ka? aku nya kampung pun ipoh gak.. kat sungai rokam jalan tampoi.. dekat ngan umah yb nizar duk sekarang hehehe

kalau tak salah aku, kalau memalam dgr macam orang menangis mendayu-dayu tu bukan orang apa lagi hantu..tapi musang/anak musang...

mak aku pernah tahan perangkap sebab musang selalu makan ayam kat reban tapi yang masuk anak beruk..pastu mati plak tu dalam perangkap..menyesal juga mak aku pasang perangkap..kata dia bukan nak bagi mati pun...nak pindahkan jer....makan hari juga nak recover balik rasa ralat tu...

Originally posted by hatemetoday at 18-3-2009 15:33
oitt oitt ahkak tengah menikmati neskepeh tau skang nihh... ...jaga2 lah lps ni sape p minom kat kofibin ka stabak ka gloria jing ka kalau kopi tu bau pandan sendiri mau ingat lah... :l ...

http://www.youtube.com/watch?v=IfNL5aN3qA0

Tahu aku dah niat dia nak melepas lagik dalam bekas minum kucing tu, Aku siap ambik gambar. Sebab air dalam bekas tu penuh dia tak leh nak berdiri dalam air. Tengok  dia buat selamba jer bertenggek kat situ. Last-last, buang kat luar tapi sempat dia calit rim bekas minum tu ngan taik dia......

Rate

1

Balas #56 Bareen\ catat

muka cuak dia usha ko ..dia tau nak masok u tube..tu yg dia melepas kat lantai...psstt dah nak kat same besar ngan si Adhan jek aku nengok...esok lusa si Adhan dah kaler comot harus tak tau beza mane satu Adhan mane satu musang...

Balas #51 salleh_ts185\ catat

udah teman agak kome mesti duduk luar kl...tak ngape le yob..kendian kalau ade rezki sampei le keme di ipoh...isk sedapnye kotiau doli dgn mee kecap..

Balas #57 hatemetoday\ catat

Adhan lagik besar dari musang tu. Cimb Bo sama saiz ngan musang tapi pendek dan berat dari musang tu.

Adhan cuma kecik sikit dari abang dia yg 2 ekor. Yang 2 tu kena kandang sebab lasak sangat kalau lepas. Dah lah badan besar dan berat, kalau pecut leh pecah cermin tingkap dan terus landing 4 tingkat ke bawah.

Balas #54 putra_bengal\ catat

woh mike asal ipoh ep