CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9349|Reply: 62

MAID jaga anak² - puas hatikah anda??

kalian kalian....

aku kan.... lebih banyak rasa TAK SUKA daripada suka kat maid aku...
rimas la ada maid..
tapi mengenangkan anak yang masih kecil.... yang sokmo sakit sepanjang 9 bulan dok di nuseri, ku akhirnya mengalah utk amik maid nih...
tapi...
biasa la kan... everything comes in a package...hehe...
aku rasa percentage nak dapat maid yang 80% memuaskan hati kita sangatttt la susah...kan??
MAKA
ku bukak thread nih utk dengar pendapat/pandangan/komen/tips/masalah/kebencian/cacian/makian kalian terhadap maid-maid yang kalian "bela" di rumah...
harap kalian sudi berkongsi dengan ku.....
1) cemana maid kalian jaga anak²?
2) kesan ke'ada'an maid di rumah terhadap anak-anak
3) rasanya anda mampu tak uruskan anak² dan rumahtangga jika tiada maid
4) apa-apa jer la berkaitan anak² dan maid, ku nak tau!! sharing is caring,kan?? :victory:
5) jangan lupa sila undi ye... ku nakk sangat tau!! ehehe

*mod: rasanya takde topic berkaitan kan?? topic maid sana tu citer pasal mana nak dapat maid... ku nak citer pasal penjagaan anak² oleh maid... buleh ye mod??? :kiss::kiss:
Multiple Polls: ( Max 2 choices ), Total 12 Users voted
Your User group have no permission to vote

Rate

1

mmg tak puas hati lah..

aku mmg x puas hati ad amaid neh..ikutkan x sukerr..tp aku TERPAKSA AMIK...sbb anakku dok nursery asik sakitt ajerr..bt ms & setakat ini maid aku jaga anak2 akuh dgn baik laa..cuma..ada certain2 part laaa yg aku x suker..& dia pun nk merungut kan..biasaaa laaa kannnnnnn.....tgu anak aku btul2 dh besar n reti bahasa..aku nak anta maid akuhh balik..aku xnk lg dahh...

Saya tak ada maid dan tak pernah pakai maid..masa saya bekerja dulu,anak2 hantar ke rumah pengasuh...puas hati sangat makcik tu jaga anak2...

ada sesetengah pasangan suami isteri tu, tak selesa kalau ada orang asing dlm rumah mereka..so,that's why mereka tak ambil maid..

Kalau eyna tak puas hati dengan khidmat maid tu, why not stop aje pakai maid..ada maid pun banyak tak puaskan hati.. ramai lagi ibu2 yg bekerja kat luar sana yg boleh menguruskan rumahtangga sendiri without maid..

Memang lah letih kalau takde pembantu..tapi kalau ada maid pun asyik buatkan kita tak puas hati dgn cara kerjanya, tak puas hati layanannya pada anak2 dan asyik buat kita susah hati aje, lebih baik kita uruskan sendiri segalanya..."alah bisa tegal biasa"..

jadi apa lagik...klu dah tak suka...pecatkan lah...buat kerja sundri...
klu tak dpt pecat...sebab rasa terpaksa amik...stop whinin

Aku penah ade maid....kira2 2 taun lps. Ye la anak dua mase tu yg sulung 4 taun n yg kedua 2 thn. Mmg aku geram sangat n x puas ati ngan maid aku....

Pernah sekali tu aku ader kursus 2 minggu...kursus balik ari sbb kat umah. Kul 7.30 pg aku da turun n ptg kul 5 br abis. Kat umah die hanya masak nasik ngan goreng telur mata bg kat anak aku. Makanan punyela bnyk penuh peti ais, sardin bertin2 kalo malas nak masak. Punyala aku angin.... Aku ckp baik2  masak yg makanan yg berzat ckit, die mangangguk ajer...sudahnyer x wat pon....

Itu bab masak, bab jage anak pon satu....kalo aku dah balik keje kul 7.00 terus nasuk bilik....mmgla anak aku tu manja ngan aku ngan hb tp die da lepas tangan...

Lagi satu da bnyk kali my hb bagitahu die lps tangan bab jage anak. Pernah 2 @ 3 kali my hb balik awal ckit tgk anak2 xde kat umah, dak2 tuh pegi main kat palyground. Bab nk main tu x kisah lah masalah nyer maid aku ni x tunggu anak2 aku, tp dok monitor dari tingkap bilik die.....tahulah palayground ngan umah aku tu 2 kangkang jer....tp dibuat jatuh dak2 tuh, patah riuk cammn??Hb aku ni tanpa lengah 2 pegi la tunggu anak.....

my hb bgtahu pasal ni, aper lg angin la aku.....tp aku waras lagila xla sembur x hingat..ckp baik2 sbb aku pikir kalo aku pegi kerja nnti die bls kt ank2 aku ke....nak cari pengasuh bukan senang....

5 bln gak aku menahan sakit ati dan menyaampah dok ngan maid....akhirnya aku bln posa taun 2007 aku "mengfired" die lps dpt cari pengasuh lain....ilang masalah aku...walopon umah cam kapal pecah, at least ati aku senang.....x buat dosa dok mengumpat ari2 ngan hb pasal die..

Bile yg sulung 5 taun n yg kedua tu 3 taun, aku da anta tadika yang ader transit tuh....bln2 mmgler mahal aku tp aku x kisah. Skang aku dah ader 3 anak..satu da naik yr 1, sorang tadika + transit n sorang lagi aku anta umah orang yg dekat ngan tmpat kerja. Alhamdulillah ok, pengasuh yg jaga anak ke 3 pon baik....

Skang ni kalo orng tanya nape x amik maid? aku jawab biar la aku ssh ckit, amik maid tu adala pilihan terakhir aku.......

p/s: maid kawan satu tmpat kerja aku tinggal kan bb (anak kawan aku) dalam buaian....die blah....sib baik bdak tu tido..terkejut badak balik keje petang pintu pagar x kunci, umah x kunci...bb dlm buaian....

Follow Us
ikutkn mmg x puas hati..x kira lah maid jaga or pengasuh jaga..sbb klu ikut puas hati, mmg sndiri nk jaga..nmpk dia membesar dpn mata..

tp nk buat cmne kn..xde pilihan..kena gak kerja sbb keadaan ekonomi keluarga yg x menentu...so, pilihan terletak di tngan kita....

Balas #7 nurun04\ catat

betul tu...nak anta umah orang pon kene tgok dulu...sbb tu aku hanta tadika + transit yg aku kira terbaik lah....Pengasuh anak ke 3 pon sangat baik sbb die xde anak pompuan....yg lain da besar n kerja....

Originally posted by erleyna at 22-3-2009 10:13
kalian kalian....

rimas la ada maid..
tapi mengenangkan anak yang masih kecil.... yang sokmo sakit sepanjang 9 bulan dok  ...

kalo maid kt area umah my mom area puncak jalil...dorg ni suka meeting ramei2 bile petang..borak sakan...so anak2 jiran tetangga ni akan bermain2 semsama dorang la kt tepi jalan..agak bahaya sikit sbb jalan tu rmai prg suka bawak laju..mangkuk2 rmai..then budak2 ni plak dok berlari sana sini..aku pulak yg risau tgk...

kalo dari segi lain..ntah la..aku rase ok lagi klu dpt cari org kita yg jagakn..tp ntah la mana nk cari yg leh jaga n ok..leh tolong ajar2 kn mengaji sume sekali..kita ni skrg sbok sgt ajar anak ckp omputih..tp nk ajar anak al quran n muqadam tak plak..dah tu bila takde kenal ayat2 suci..hati anak2 pun mkin keras n liat n perangai degil la..main mula rase nk belasah dorg nti...

kdg2 tu aku tgk cerdik dak2 sekarang..ckp omputih nye..ade clas..leh g jauh...tp alif ba ta hampeh..rosak2...ke pa n ma pun kantoi..kasi lihat ini isu sikit wokes

kite pun ade maid gak.. tahun ni tahun ke-2.. x tau lagi nak sambung ke x.. so far maid kite ni ok la.. bile kite keje kite letakkan maid n anak2 kat umah mak... dari segi jaga budak2 n kemas umah memang ok... cuma x reti masak...

so far kat umah mak dia cuma kemas, jaga anak2 + tolong la sikit2 mak kite kat dapur tu.. kalo umah kite plak memang luar dlm umah dia kemas, baju2 basuh lipat + iron dan tolong kat dapur kalo kite masak... hal anak2 kalo kat umah kite memang kite yg handle.. tapi kite still x suka la ade maid coz gi mane2 memang nak kena angkut lepas tu x de privacy kat umah...  

sebenarnya kalo x de maid kite still blh handle uruskan umah n anak2 cuma masalah anak2 je.. kesian nak hantar ke nursery/umah pengasuh.. dulu b4 x ade maid memang letak diorang kat nursery dan ade gak merasa hantar ke umah pengasuh tapi still kesiankan anak2... x blh imagine org lain jaga anak2 kite... so at last terpaksa amik gak maid tapi kalo kite gi keje memang angkut semua bawak gi umah mak... at least mak pun blh tgk2 kan maid tu jaga anak2 kite

sekrg ni masa berkira2 samada nak continue pakai maid ke x.. ade kemungkinan kite nak berhenti keje tapi ikutkan plan nak berhenti keje dlm masa 5 tahun lagi tapi tgk la mcmana...

utk poll kat atas tu.. pada kite kedua2 nye kite vote coz bersyukur ade maid sbb dpt tolong uruskan umah ngan anak2 dan yg menyesal ade maid tu sebab x de privacy kat umah ngan nak gi mane2 kena angkut maid sekali.. tu yg payah

[ Last edited by  sweet_17 at 22-3-2009 17:46 ]

aku blom ada maid lagi...tapi aku mencikkkk maid mak aku

x leh nak expect the best lah...
derang tu dahlah dari tempat mundur..serba serbi tak tau...
pejam sebelah mata lah..
yg penting anak selamat..sihat..kita senang nak ke mana2..
anak2 bebas kat umah sendiri...
in case of emergency ada org boleh jaga anak..
tak perlu import mak/sedara mara datang...
masa hubby hospitalised before ada maid..
ngan aku2 sekali tidur kat nursery...

[ Last edited by  monreyes at 22-3-2009 22:07 ]

Originally posted by mynameisdot at 22-3-2009 19:42

dia cuba cuba nak 'tackle' suami hang ker?

Originally posted by erleyna at 22-3-2009 10:13
kalian kalian....

rimas la ada maid..
tapi mengenangkan anak yang masih kecil.... yang sokmo sakit sepanjang 9 bulan dok  ...

the logic says........kalau kita senantiasa mempunyai sikap susah nak be contented dgn orang lain yang menjaga anak2 kita...... then get real.......JAGALAH SENDIRI.......

Gaji suami tak cukup? then it's either you make do with what your husband brings home or stop mengomel macam mak nenek......

Kita ada hak sebagai majikan untuk dictate maid kita bagaimana kita nak beliau jaga anak kita...tapi kita juga harus ingat hak maid untuk dia terus jadi manusia yang tidak diperlakukan seperti anjing......

buat renungan kita bersama.

Originally posted by ms_butterfly at 22-3-2009 11:00
aku mmg x puas hati ad amaid neh..ikutkan x sukerr..tp aku TERPAKSA AMIK...sbb anakku dok nursery asik sakitt ajerr..bt ms & setakat ini maid aku jaga anak2 akuh dgn baik laa..cuma..ada certain2  ...

huuu aku sama kes ngan ko laa...
sebab anak

Originally posted by acikia at 22-3-2009 11:53
Aku penah ade maid....kira2 2 taun lps. Ye la anak dua mase tu yg sulung 4 taun n yg kedua 2 thn. Mmg aku geram sangat n x puas ati ngan maid aku....

Pernah sekali tu aku ader kursus 2 minggu. ...

woooooo maid mu takmau kuar umah ka???
biar je anak

Originally posted by mynameisdot at 22-3-2009 19:42

wkakakaka lawak la nko... sama cam aku dulu...
tapi bila anak aku bertambah

aku tak selesa.
to be honest, i dont even let her so much as touch my baby.
fungsi dia cuma buat keje rumah untuk aku-kemas, sapu, mop, basuh, etc.
masak memasak n jaga baby i do it.

while i'm at work i let my mom take care of my dotter.

i dont trust her.

aku pun tak puas hati dgn maid aku...

Originally posted by gwenrocks at 23-3-2009 11:52
i dont trust her.

kalau dah alang2 tak percaya maid hang ...duit yang diperuntukkan untuk membayar gajinya setiap bulan mengemop, membasuh and other household chores...hang berikan pada ibu hang on top of duit ibu hang jaga kan anak hang, kan lebih selamat...tak payah risau2 lagiik?