CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: camPro

Keberkesanan Buku Siri Cepat Membaca- Bacalah Anakku

Betul Liya...anak KuDa lum leh baca juga walaupun ajar anakku. Lum sampai seru la tu....

my doter guna buku ni masa umur 4 tahun .. mase tu dh start htr g tadika la... mmg bagus buku ni... pertengahan tahun dia dah habis khatam keenam2 (rase ader 6 siri kan) n dah boleh membaca.plus dier mmg boleh tulis huruf so x der masalah utk dier eja dlm bentuk menulis.

skrg htr my son plak.. (org kata dak lelaki ni slow sket.. ) so far br kenal  sebut a, i, u , n, na, ni, nu... tp yg ni i x expect byk from him... sbbnyer.. dier belajo x tekun cam kakak dier... (biasa la ..byk main n tgh2 belajo blh masuk plak citer kapten boleh la.. ultraman la.. ben10 la) kakak dier baya dier 4 tahun dah boleh tulis semua hurup... dier plak br je minggu ni pandai tulis hurup i. mula i ajar hurup a.... tp mmg dier x leh ikut.. (even i kata buat bulat dulu.. then letak 1 garis kt tepi bulatan ni..pn masih x leh).so ajar hurup i (satu garis je then letak titik kt atas garis... ) ha.. yg ni senang kot.. skali ajar je dh dpt.. hihi

nk tye kat ane leh dapatkan buku ni..
dh cari kat tesco xde..kedai buku pun xde..
bape ye rega?kl area klang kat ane nk cari?

kat kompleks pkns s alam. kedai buku agama.ground floor.

Post Last Edit by srh_sabrina at 25-2-2010 10:58

Post Last Edit by srh_sabrina at 13-2-2010 07:37

klu nak beli online pun boleh..
http://www.adikbijak.com

sy beli kat sini je

moi pon nak beli gak la, susah betul nak jumpa

Follow Us
beli je kat
http://www.adikbijak.com
saya beli kat sini je

buku ni melambak kat kedai popular. dulu dok juga ronda-ronda cari buku susahnya nak dapat rupa-rupanya kat popular pun ada. buku ni ada 8 buah/stage. kira okay jugak cuma takde la banyak grafik tapi rasa susunan dia very effective untuk mengajar anak membaca. anak molly 4 1/2 tahun dah sampai buku 7 and dah boleh baca sikit2 surat khabar.

buku bacalah anakku ni kalau tak kena teknik anak2 susah jugak nak apply apa yg dia belajar dgn teks bacaan lain selain dr buku tu...maksud aku gini, kalau guna buku tu...budak tau baca sbb mcm menghafal pun ia jugak...tapi, bila dia nampak perkataan yg sama kat sign board ke, kat tv ke..kat buku2 lain ke....boleh ke dia apply apa yg dia belajar tu?....sbb tu aku stopkan anak ku belajar kaedah ni....utk anak aku tak berkesan, iyalah bergantung pada budak dan teknik mengajar gak...belajar BM yg paling bagus adalah kaedah lama yg diajar dr zaman dulu2 gak...ini pendapat seorang guru tadika yg dah cuba mcm2 kaedah kat sekolah dia....dan aku sgt setuju.

aritu ada ternampak set buku ni kat MPH OU

kat pesta buku PWTC skrg ni mcm2 ade...buku ni pon ade.....

saya tinggal di luar negara. Saya gunakan buku ni untuk membuat persediaan kepada anak saya agar boleh membaca..dan menulis.

Saya ajar sendiri anak saya dgn menggunakan buku ni ..Alhamdulillah, mmg berkesan..dalam 2 minggu dia dah boleh dapat rentak dan faham kaedah sebutan dan boleh membaca...Dalam tempoh 2 bulan dia dah habis 1 set(8 buku) siri buku bacalah anakku ni...dan sekarang boleh menulis serta buat karangan pendek seusia 6 tahun..

Skg ni saya tak risau lagi kerana dia dah pandai membaca dan menulis apa yang dia baca...memula risau gak memandangkan tahun depan bila balik ke malaysia dia akan terus masuk darjah 1....Di sini saya hantar di tadika yang focus kepada motor skills....yelah..kebanyakkan sekolah tadika di sini byk tekankan pada motor skill, playschool..

Adiknya pun saya ajar guna buku ini juga...baru 3+ tahun..dah mula skit faham sebutan...tapi anak saya ni...lebih aggresif english yang saya ajar dgn buku keywords ladybird...kira 3+ tahun dah boleh baca...set 1...kakaknya pun dah boleh baca dengan lancar serta faham terjemahannya...

Jadi tidak rugi membeli buku bacalah anakkku dan keyword with peter and jane (ladybird)

nak tanya  kt mommies kat sini yang dah  berpengalaman dgn buku bacalah anakku. anak once masuk darjah 1 macam mana? boleh bina ayat ke? last week ada borak2 dengan seorang cikgu pra-sekolah tapi dia kata problem guna phonetic ni anak mmg blh membaca tapi tak reti nak bina ayat. so sebab tu kena ajar mengeja.

minah baru survey buku ni and sekarang edisi baru takde CD lak. so CD tu membantu ke tak sebenarnya?