CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adik77

Kepala Pusing tapi tak pening

Masalah yg sama saya alami...puas pi klinik sana sini,doktor ckp angin arr,oksigen tak naik kat otak ar bla..bla..bla..wat perabis duit jer,last2 pi klinik wakaf bayar rm5 jer,doktor tu ckp aku kena vertigo..doktor suh search kat itnet ttg penyakit ni,kalo nak pahamkan...
Dia kasi aku mkn pil,kalo pala psuing2 lagi..so far aku mkn sebijik jer..lama dah tak kena lagiii..paling takot kalo kena masa drive,biasanya aku kalo kena nii tak drive..mc jer!!
Doktor pesan kalo pala pusing2 tenung satu2 tempat,jgn pejam mata!!nanti dia akan hilang!!!bagus arr doktor tu..lama dah tak kena sakit nii...

saya pun baru kena pening2 ni, selalunya time baru bangun tido, nak sembahyang. Kalau nak sujud tu mmg kena jaga2, leh tumbang rasanya. Ingat saya sorang je kena. Rupa nya ramai ek yang kena. Kalau pergi doc, doc cuma kasik ubat tahan loya je, ngantuk lak tu ubat tu. Tak best.
So, Saya ambil ubat hemeopati je. Doc hemopati ckp urat saraf saya tegang (stress) pastu pencernaan tak betul. Angin le tuh. Baru je ambil. Mudah2han ok.

dlu ak slalu kna sakit nie smpai slalu tk g skolah..klau g klinik,klinik bg painkiller n prnah g chekup dokter sbb ingt sumthing with brain,mcm2 procedure buat at last dier cma ckp stress jer..pergi senseh plak dier ckp ader angin dlm bdn..tp rsa dlu hilang sbb bersenam kot..lg st pening nie jenis kitaran darah..klau lpas bgn tdo tk bleh trus bgn nnti drah tk mngalir ker otak sbb 2 dier pusing mcm 2..jd everything kna slow2,tk bleh trus bgn sbb drah blum mngalir ker otak..

alhamdullillah dh lama tk kna pening mcm nie sbb klau kena st hari br br baik...klau kna pn klau ak tdo lmbt dlm kul 4 pagi bsok bgn kenalar...

YELAH.. aku pun skrg asyik pening nk pitam jerrrrr...
tapi masalah aku....dia dtg sekali ngan tegang urat kat bahu...
korang buat camna aahh....dah lama da aku kena cam ni..

Post Last Edit by kodomok at 30-6-2009 22:51

aku pnah kne ear infection x lame dlu. tenge aku tetibe je ade bunyi dengung non stop..doc bgi ubat titis je tpi aku x gne sbb ble air titis2 msuk je dlm tenge aku, aku cm panik..hahaha
ten aku mkn ubat yg doc bgi je la.. pas2 ble nk tdo mlm..aku baring je rase pale aku cm len mcm sgt pas2 rs cm blik aku 2 bpusing2..aku bgn nk g toilet, jln pon terhuyung-hayang...pas2 ade rs nk muntah2..
seb baek ada osmate yg nk tlg. Dia urutkn bakang leher aku ..perghh! pnye la bnyk kali aku sedawa ...pas2 tros aku muntah ..pas2 try baring blik pon same gk..rs bpusing2 je pale aku ..las2 g jmpa doc.. doc pon tatau nk ckp aku skit ape..cek blood pressure suma ok..
after dat aku x kne ..tpi awl bln ari2 aku kne ag..tensen tol aku..asl baring jek pala msti bpusing..las2 aku mkn panadol..ten aku rilekkn bdn & otak aku..jgn ksi panik..seb baek leh tdo..
aku tatau la skit 2 dtg sbb aku ade ear infection ke ape..so far tenge aku da xde bunyi dengung..nnt aku nk cek blik ngn doc.. mebbe aku pon kne vertigo
tpi pe2 pon kalo kne vertigo nie..aku mmg panik r.. rs pobia nk baring pon ade.

apa yg ko cita tue....sebijik sama ngan  simptom  aku....
cuma aku ada tegang kat tengkuk....sampi skrg still ada
aku pun  pernah telinga berdesing....berminggu gak
dua kali aku g klinik..doc bg ubat titis... tapi tak jalan jugak...
last2...aku korek telinga ngan air ECPI...pastu baru hilang....

Follow Us
aku selalu je kene macam adik77 ni..

bila bangun dpd duduk, terus kepala pusing2 n mata berpinar. adela dlm 5-10 saat..pastu ok balik..dh lama la benda ni, sejak aku sek rendah lagi, skrg dh abes U ...
hyie Post at 12-5-2009 10:15

ko macam aku....dari aku kecik2 da kena camnih....pusing2...pastu aku kena baring kejap..pastu da OK...mak aku risau, bwk ler aku p kinik, amek darah semua..tp doktor kata OK...

smpi lar aku da kawen ada anak, still ada gak penyakit tak ketahuan nie... kekekkeeeee...aku da lali sebenarnya, (biar dia dtg dan dia pergi)

tp aku ada penyakit camgini lak, kalau dlm perhimpunan (skolah) kalau berdiri lelama, mesti pastu aku rasa diawangan2, nmpk bintang2, pastu aku pun rebah....

ermmmm....

ko macam aku....dari aku kecik2 da kena camnih....pusing2...pastu aku kena baring kejap..pastu da OK...mak aku risau, bwk ler aku p kinik, amek darah semua..tp doktor kata OK...

smpi lar aku da ...
cmf_lyly Post at 1-7-2009 09:34

skrg ko da ok ker?

skrg ko da ok ker?
exora Post at 1-7-2009 12:56

skrg still ada lagik

Post Last Edit by iey_iyda at 1-7-2009 20:51

same here. kena masa sekolah rendah kot.. tetiba bangun je dari katil (bangun tido petang), terus keliling berputar sampai aku rebah dan muntah membuak2.. pi doktor, dia bagi ubat apa tah.. muke doktor tuh cam tak serius je, walhal aku cuak giler masa tuh.. sampai sekarang pun sesekali putaran tuh datang, tapi tak sekronik dulu.. aku pantang tidur mengiring, kena tidur hadap siling jer.. kalo ngiring mesti pusing balik. hmmmmm.. vertigo ke nama penyakit aku nih? baru tau.. huhu..

salah satu cara kalau 'putaran' tuh datang, aku kena duduk tegak dan renung sumthing di depan aku yang statik.. sampai la aku balance balik dan putaran tuh akan tertumpu pada objek yang aku renung tuh..

MACAMMANA NK PULIHKAN PENYAKIT NIE EKK...
  AKU RASA DAH DEKAT 5 BULAN AKU KENA.....
  TAK BAIK2 PUN... ADA GAK AKU CUBA MINUM INTRA, MADU,
  ECPI...TAPI STILL ADA RASA NK PITAM....

exora Post at 2-7-2009 07:54

sian ko..cube g jmpa doc pakar je..
alhamdullilah lah, buat mase nie aku x kne ag pening2 2
agk2 bile leher aku tegang, stress smcm.. aku sapu je ngn minyak angin..

TULA.....AKU PUN ADA FIKIR CAM TU GAK....
DULU PUN KO PERNAH KENA MACAM AKU KER?

Aku pun pernah kena cam ni gak. Paling teruk aku kena masa lepas bekfas kat ofis masa tu aku minum nescafe. Habis minum nescafe tu terus je kepala aku pusing sampai berpeluh2 aku dibuatnya. Tengok pc pun x leh. Aku gi klinik doc ckp aku tekanan darah rendah. Pelik aku padahal masa ngandungkan anak aku kena darah tinggi. Tapi skrg aku dah elak minum nescafe dah.

Tapi la ni penyakit lain pulak datang, dah seminggu lebih aku sakit kepala kat area kening dan dahi. Pastu kat atas tengkuk nak dekat rambut tu. Pastu ada rasa nak muntah air liur aku jadi banyak mcm org peknen tu rasa loya2 tu. Tapi aku x peknen. Apasal yek. Dah gi klinik cek tekanan darah ok. Doc cuma bagi ponstan n tahan muntah aje. Ada sape2 yg pernah kena cam aku x?

rosa81, aku selalu gak kena camtu, tapi biasanya sekali dgn perut berbunyi walaupun lepas makan. Rasanya sebab pencernaan tak betul. pastu saraf stress

Untuk pening tu kan, try this:
1. Tido dgn bantal ditinggikan so pepagi tengkok tak krem sangat
2. ATuk aku nye petua ilangkan angin kat kepala. Bangun pagi je, kesat air liur basi kat base tapak tgn, baca selawat 3 kali, hempukkan base tpk tgn ke tengah2 2 kening. Buat 3 kali. Ada omputih nye version yg lembut sket, cuma tolakkan base tpk tgn tu kuat2 kat tgh kening
3. kalau doctor tak jalan, g hemopati. Biasanye hemopati leh tgk bende2 yg bukan sains cam angin ke stress ke. Just that hemopati selalunya akan keluarkan toksin2 dlm badan so, akan rasa lebih sakit for 1 or 2 days, then baru ok.

fyi, hemopati is internationally recognized meds originate dari Jerman. Queen E pn guna

aku skrg sedang minum jusmanggis....Xango...

macam ada kurang arrrrr.. dia ada anti vertigo!

dah lama tak bersenam kut..
kroit92 Post at 7-5-2009 15:48

masalahnya...mase aku tengah gigih bersenam tuh jadik camtuh
tiba-tiba berpusing tapi tak pening.berpeluh-peluh.rase cam nak termuntah pon ade.
bila makan ubat gastrik aku sendawa kuar angin.lately selalu sangat camtuh.

exora Post at 2-7-2009 07:54

kwn aku mmg kena vertigo.... dia amalkan ginko biloba.... alhamdulillah berkurangam....

GIKNKO BILOBA TUE PUN BAGUS GAK....

DIA BELI PRODUK APE?

YG AKU TAHU AMWAY ADA JUAL...RM100 LEBIH GAK..

Jus Manggis tu brapa henggit??betol ker ada anti-vertigo??
takot plak dgn penyakit nii..baru2 ni kena lagii melayang2 pas mkn pil yg doktor bagi dan tenung satu tmpat jer masa berputar mata tuuu..ok dah...
fobia nak baring tuuu...nak tido pun ltak bantal tinggi2..dan tak mengiring..